173
játék a \'63-as J.F.Kennedy meggyilkolásáról...érdekes megközelítésben...
  • Glpetyus
    #93
    LOL!
    Erről is lesz szó a Hiradóban...az RTL-en...
  • antijedi
    #92
    mellesleg volt mostsnában egy game ahol msotani eseményeket lehetett "lejátszani" (asszem a kuma war vagy valami hasonlo nevű de nem biztos)
    ott pl elvileg van/lesz oylan mission is hozzá ahol szaddam-ot kell elfogni..., kérdem én szaddam casládját nem kéne sajnálni? nem kéne felháborodni miattuk is nem csak a mindenféle amcsi csodabogarakon?
    pont ugyanez a aktegória , ott is nevesitve lemodellezve meg minden, és ugyan ugy lehetne rajta felháborodni...
    ja hogy ők most a "vesztesek" vagyis a gonoszok igy mindenki fujjog rájuk és igy elfogadható? jah kérem ez aztán a szubjektivitás...
    gratulálok megint a sok okosnak :)
  • antijedi
    #91
    mellesleg nem tom miért kell ezt mindenképp játéknak felfogni...
    és a befolyásolható kölyköket meg pont afelé befolyásolják hogy ne legyenek iylenek, iylen szempontbol ez kcisit kirivi..., ezért is van mindenki felháborodva... szal a befolyásolható kölyköket nem a game akarja befolyásolni hanem max akik anyira ellenzik...
  • antijedi
    #90
    2.vh-s katonáknak még bőven élhetnek közvetlen hozzátartozói...
  • BBird
    #89
    Szóljon már rám valaki... :-)))
  • BBird
    #88
    Mielőtt valaki rám mondaná, hogy fel vagyok háborodva, mert hogy bezzeg a Mohaa-val tudtam játszani: NEM! Megnézném én is a játékot, de nem hiszem, hogy úgy ülnék le elé, hogy na most kikapcsolódom egy kicsit...
    Csak nem szeretem az ilyen dolgokat, hogy pénz reményében csinálnak valamit, amit majd nyálcsorgatva nyomnak a "befolyásolható" kölykök, és alig várják, hogy szétloccsanthassák az agyát annak a volt elnöknek. És tudták jól, hogy hatalmas felháborodás lesz, főleg amerikában, és mint tudjuk... a negatív kritika, pletyka is pénz. Pl. a "szűz" Britney-story... tudtuk, hogy kamu, mégis erről szólt minden újság, stb.
    Természetesen ki kellett találni valami rossz szöveget: "Be bizonyítjuk, hogy ez nem összeesküvés", "tisztelegve",... Persze! :-D

    És kijelentem: Örömmel csaptam le a fejét a sztrájkoló szülöknek akik azt kiabálták: "le az erőszakos játékokkal", a Postal 2-ben. Az legalább névtelen volt, és szándékosan a brutalitásra hajtott, hogy legyen ilyen is, szórakozás. Mert ezek játékok.

    De ez más... ez történelem, ez egy személy, ez pénz. Ha jól emlékszem Cat mondta, hogy akkor inkább adtak volna ki egy ismeretterjesztő CD-t, nem pedig egy játékot, ahol a golyó keresztül megy a koponyáján az elnöknek. Váóóó...
  • BBird
    #87
    Nem történelemről beszéltem, családról! Elkerülte a figyelmed. Tudtommal család beleegyezése minimum kellett ehhez a programhoz. És most más ne jöjjön azzal, hogy Napóleon leszármozattjai, stb. Családról beszéltem, nem a 78. generációról. :-)
  • Rafaelo
    #86
    Fikusz Kukisz nem is hadvezér volt hanem az apám te gecie!!!!
  • tomsolo
    #85
    de nem kell ilyen tág szomáliai/náci/arab kategóriákra gondolni... pl vagy egy tonnányi stratégiai játék van amiben híres történelmi személyiségekkel (név szerint) kell "szimuláltan" (megőlni) csatázni (Rómaiaktól - Napoleónig- sőt a jelenig)...

    egyébként a rohadt, perverz bünügyi rekonstruktorok (Helyszínelők rulez) is képesek leutánozni, eljáccani egy adott szitut... persze ha az lenne a játék - mert már volt egy tonna ilyen is - hogy pl a hasfelmetsző után kellet nyomozni - akinek szintén név szerint ismertük az áldozatait akkor mér nem ugatot fel ezekben az emberekben a lelkiismeret..
  • Rafaelo
    #84
    érdekes amikor szétlövik a fejét akkor a felesége nem tünik valami megrendültnek az alatt a pár pillnat alatt lehet hogy benne van a keze?
  • FREAK
    #83
    mi lenne, ha (csak egy pillanatra) nem a játékot látnád a termékben, hanem a szimulációt?

    és mi lenne ha (csak egy pillanatra) nem olyan szavakat ismételgetnél, amiket magas színvonalú regionális tévék esti műsoraiban hallottál? mi a különbség John F. Kennedy elnök, Hans Schwarz német gyalogos vagy Fikusz Kukisz római hadvezér között??? mindet megöldheted nap mint nap különböző játékokban, ma egyik sem él, mindnek volt családja, sírtak utánuk, röhögtek rajtuk, és MEGÖLTÉK ŐKET

    ha cseppnyi következetesség lenne az "elveidben", egész nap sírnál, hisz elég belenézni az újságokba, filmekbe

    sok dokumentumfilmben CG animációkkal elevenítik fel egyes emberek, tömegek halálának körülményeit, és mindezt súlyos pénzekért adják el/vetítik, azzal semmi bajod???
  • antijedi
    #82
    a szomáliaiakat biztos..., de fő erkölcsös őnagysága csak az ismert amcsikra veri a nyálát :DDD
  • hykao #81
    1. először is bármily furcsa is pl. ez kibaszott nagy reklám a még élő harmadik politikus testvérnek! (Edward Kennedy)
    2. más játékokban nem csak arctalan megölendő személyek vannak, hanem valós történelmi személyek is!!! ...és nem csak 2.vh-s, hanem közelmúlt beli is, pl: Black Hawk Down játék, stb. - ezeknek is tuti élnek rokonaik...de hát ugye kit érdekel pl. egy szomáliai?
  • antijedi
    #80
    ez emg a másik fele :DDD
  • antijedi
    #79
    végre...
    szvsz inkább te nem érted kurvára a dolgot...
    neked arctalan senki a német katona de aki ott volt abban a csatában hasonlo helyzetben annak adott esetben nem...
    ennyi erővel a kisköljök meg nem ismeri a drága amcsi csodaelnököt , tehát neki arctalan akármi is a neve, akkor meg ki nem szarja le???
    az iylen klassz egyoldalú nézöpont mint a tied igen dicséretre való..., az amcsik annak örülnének ha mindenki iylen lenne mint te az tuti, gratulálok...
    amugy mgé egy példa: amikor valamelyik gameban hitlert vagy egyébb nagy német vezetőt kell megölni az milyen dolog? nem névtelen nem arctalan, ugyanaz az eset..., ja hogy te őt utálod kennedy-t meg nem? hát az csodás én emg kennedyre is szarhatok iylen erővel mert ez innentől elég szubjektiv dolog...
    arra meg hogy a háború más mint egy gyilkoság csak kté dolgot:
    1. akinek családtagja háborúban halt meg az ugyanúgy fáj neki mint ha meggyilkolták volna...
    2. egy ember halála tragédia, millioké statisztika...
    gratulálok az erkölcsi értékrendedhez..., igaz kicsit kifacsart de hát a tvgenerációba ezt nevelik bele...
  • tomsolo
    #78
    sztem eddig sem érdekelt... simán csak flémeltél
  • Kandurex
    #77
    [továbbiakban nem érdekli a téma]
  • Kandurex
    #76
    Elakarod adni a játékot? :/
  • tomsolo
    #75
    szerintem meg te kötöd...

    engem például mint szimuláció érdekel a dolog, láttam olvastam is egy csomót ról, hogy most egy "játékban" bele tudom magam érezni a különböző helyszínek virtuális bejárásaival az egészben, úgy érzem tágabb képet kapok a dologból, az hogy lehet benne lövöldözni meg pontot kapni érte nem különösebben érdekel, de az hogy anno mit látott - láthatott az elkövető azon a napon, az érdekel akárki is tette - talán ilyen szinten lehet értelme a pontozó dolognak hogy vajon milen esélye van annak a helyszínnek az igazsággal(az eddig megtudottakkal) szemben, ergo egy kisseb találati arányú helyszínen valószínűleg kevésbé lehet valószínű az elkövetés... szóval nem játék szinten (ala postal) hanem szimu szinten érdekel a dolog...
  • Kandurex
    #74
    wom
  • Kandurex
    #73
    Egyébként meg ne keverd a háborút, a közönséges gyilkosággal.
  • Nyiri
    #72
    Sephi, KandurEX meg azoknak akik habzo szajjal uvoltik hogy baromsag es undorito: Ha az amcsik (es talan meg ti is) nyugisan irtjatok a CoD, Mohaa-ban az arctalan senki nemeteket, akkor engem mit erdekeljen egy letezo ember ujra meggyilkolasa? Ki nem szarja le. Kegyeletsertes? Miert? A katonaknak halala nem szamit? Azoknak nincsenek csaladtagjai? Dehogynem sot meg van olyan katona akinek a baratjat es testveret oltek meg es most O ugyanugy latja, hogya gyerekek szorakozva irtjak a jatekban az embereket olyan helyeken ahol O ott volt es atelte a borzalmakat. Ne legyetek mar ennyire szemellenzosek.
  • Kandurex
    #71
    Nem érted mi? Xy jóska nevezetű német katonát öltél meg? Vagy csak egy arctalan német katonát, vagy arab katonát stb.? Nem érted? Tényleg?
  • antijedi
    #70
    más történelmi alakok rokonai is élnek/élhetnek még akiket le kellett irtani ksimillio játékban...
  • antijedi
    #69
    tegyed..., de ezzel semmire nem válaszoltál
    ugyan olyan szörnyöség ölni a német katonákat mint egy amerikai elnököt..., nekik is volt családjuk, a háborúhoz sok közük nem volt kezükbenyomtak egy puskát azt go..., most akkor ez nem borzasztó hogy mégis őket ölöd az összes gameban???
    bár gondolom te dsohase jáccotál semmijen oylan játékkal akiben bárkit is bántani kellet volna, oks...
  • Kandurex
    #68
    Az ő közvetlen rokonai még élnek.
  • Kandurex
    #67
    #66 Érdekes felfogás, ha ő megteheti mi is megtehetjük, ő is megb*szta az anyját én is megteszem.

    #65 Szerintem csak kötöd az ebet.
  • antijedi
    #66
    de szar hogy senki nem becsüli a szegény német katonákat akiket nep mint nap lemészárolhatunk kétmilliárdszor minden második játékban..., pedig nekik is volt családjuk, esetleg még élő rokonuk is, etc...
    de persze ez már senkit nem érdekel, grat a tiszteletedhez és a becsületedhez...
  • FREAK
    #65
    a becsület meg hogy jön ide? átvertek valakit?
  • FREAK
    #64
    a tiszteletnek is változó a tárgya

    én sosem találkoztam Kennedyvel, semmit nem jelent számomra, csak egy név a történelemkönyvből (és be ne meséld nekem, hogy neked bármit jelent, mert te sem éltél vele egy időben, egy helyen), ellenben a tudományt igenis tisztelem annyira, hogy felülemelkedjek az ilyen kicsit szintetikus emberi érzelmeken
  • hykao #63
    aham...és vajon csak a megölt amerikaiaknak van gyermekük? egyéb nemzetek játékokban megölendő valós történelmi alakok gyermekei esetében ez nem jelent neked problémát???
  • Kandurex
    #62
    Érzékeny? Nem. Tisztelet? Becsület? Homályos fogalmak...
  • FREAK
    #61
    mert ez aztán sokkal keményebb, mint naponta látni a tévében, ahogy szétpukkan a feje.... AZ IGAZI, ez meg csak reprodukció, nem ezen kéne kiakadni, érzékeny lelkű barátaim!
  • Kandurex
    #60
    Tényleg faintos, egy nap meg arra ébredesz, hogy apád halálát lehet 15dollár +áfáért újra lejátszani, esetleg másként megölni, természetesen csak most, csak önnöknek alapon
  • antijedi
    #59
    ezt irogatom már egy ideje de eddig még senki nem fogta fel a nagy elégedetlenkedők közül ... :PPP
  • FREAK
    #58
    "Ezrek siratták, erre most virtuálisan is átélhetjük. Mert ha jól értelmeztem, mi lehetünk a gyilkosok, vagy mi!?"

    Nem tudom, te gyilkosnak éreznéd magad? Kennedy halott, neked még csak fegyvert sem kell fognod, egyszerűen virtuális körülmények között átélheted a történteket. Az meg, hogy valakit ezrek siratnak, azt is jelenti, hogy valahol másutt ezrek ünnepelnek, az aradi történet is csak a magyaroknak szomorú, nem olyan messze tőlünk más a közvélemény. Ezt kéne felfogni végre, és félretenni ezt az álszent kamu szöveget.
  • antijedi
    #57
    nah ez emg a másik fele...
  • tomsolo
    #56
    miért flémeltek? Kit érdekel mit gondoltok erről?

    Akinek nem tetszik - vagy nem ért egyet vele - ne próbálja ki.
  • Sephi
    #55
    Ja akkor csinajuk meg a O.J. Simpson -os dolgot.
  • antijedi
    #54
    az meg hogy ki mivel védekezett hagyuk már, semmi értelme, attól még hogy a védekezés gyenge nem degradálja le a gamet..., mondom a 2.vh-s játékok kapcsán meg jogosan lehetnének a neonácik felháborodva mert ott meg az ő "jóizlésüket" sérti nem is egyjáték, pont ugyanaz a tészta...
    meg pl a még készilő 1848-as game kapcsán simán felháborodhatnának az osztráékok hogy mindenféle gonosz volt lázadót támogató játékokat találnak ki...
    birom az iylen egysikú embereket akik csak egy nézőpontból tudják látni a dolgot...