9022
Far Cry 2
  • elitehun
    #7536
    Nekem az AC-vel volt ilyen gondom a régi videó karimmal
  • elitehun
    #7535
    De van benne vér! Néhány (ezer) hsz előtt írtam hogy ebben a játékban a legélethűbb a vér
  • SovereignX
    #7534
    Egy kérdés. A játékban nincs vér? Leszúrtam egy fickót machete-vel aztán semmi. Lelőttem semmi. Most tényleg? No vér?
  • elite
    #7533
    Nekem sem volt underground, se pap, se semmi. Az utolsó végzetes roham után majd ott térsz magadhoz, és akkor kapsz célpontot, hogy gyógyszerhez juss.... No para
  • Apus
    #7532
    banyek mit szivatott engem is egy ilyen eset. dragunov volt nála, énmár lestem mindenfelé, senki. rohangászok mint a hülye, fel a sziklára erre pisztollyal osztott, néha kilógott a flinta. elszaladtam onnan :D
  • Tib
    #7531
    Elindult a dedikált Far Cry 2 TESZT szerverünk!
    Lehet menni tesztelni és visszajelzéseket leginkább az FC2.hu fórumába várnék ezzel kapcsolatban.

    A szerver:
    - v1.01-es játékkal fut.
    - nem csak alap pályát tartalmaz! A szerveren való játékhoz ajánlott (nem kötelező) előre leszedni a "Forgotten Valley" pályát innen.
    - mivel teszt jelleggel fut, történhet leállás (de reméljük nem lesz)
    - adatai minden FC2.hu oldalon regisztrált számára láthatóak (nincs kicsillagozva) a jobb felső sarokban
    - jelszavazva van, hogy elsősorban hazai játékosok legyenek rajta. Tehát ha valaki a mások számára is látható fórumba vagy a chatbox-ba beírja a jelszót, nem tesz boldoggá...
  • SovereignX
    #7530
    Nem tudja vki, hogy hol lehet megtalálni a billentyű konfigurációs fájlt? Találtam két .xml-t de abban nincsenek benne a gombok. Ugyan is az a bajom, hogy Az interact-ot meg a beszállás a járműbe gombot én az Enteren szeretem. De azt nem lehet beállítani. Azt mondja, hogy nyomjak meg egy gombot. Az enterre csak újra beadja ezt. Gondoltam átírom manuálisan.
  • elitehun
    #7529
    Van egy képem amiben az ellen egy sziklában van (!) és onnan lő és a világért nem tudom megölni sehogy mert csak a fegyvere (a hátán) lóg ki néha! Fel akarom ide rakni de mivel nagy ezért a netre akartam a kepfeltolto.hu-ra de oda nem engedi (nem tudni miért) :S
    Nem ajánlanátok egy hasonló oldalt?
  • bgabor
    #7528
    Bocsi, elírtam.
  • bgabor
    #7527
    A pap az első térképen van, ahol a játék első fele játszódik.
    Én már a második térképen tartok. Ott elvileg egy doktor látna el gyógyszerrel, de nem jelenik meg a helyén, és a gép nem adja küldetésbe a gyógyszerszerzést.
  • bgabor
    #7526
    A pap az első térképen van, ahol a játék első fele játszódik.
    [spolier]A papot már megölték.[/spoiler]
    Én már a második térképen tartok. Ott elvileg egy doktor látna el gyógyszerrel, de nem jelenik meg a helyén, és a gép nem adja küldetésbe a gyógyszerszerzést.
  • gduck
    #7525
    A paphoz kell menni. Nincs a templomban? A magnókazi megvan már amit oda kell neki adnod?
  • bgabor
    #7524
    Na egyre szebb a helyzet.
    Megvolt az első maláriaroham gyógyszer nélkül. 'H' betűre nézegeti a dobozt, tök üres. De a menüben csak nem kapom feladatul, hogy gyógyszert szerezzek.
    Ugyanúgy csak "keress küldetést" van megadva feladatul. Természetesen hiába mentem a dokihoz gyógyszerért, a doki nincs a helyén. Próbáltam más fekete kézfejes ikonú helyeket keresni a térképen, de nincs több, csak az az egy a városközpontban.

    Jólértem akkor, hogy most meg fogos pusztulni és nem fogom tudni végigjátszani a játékot egy hülye scriptelési hiba miatt?
  • handrx
    #7523
    Áhh! nem adtam annyi gyémántot érte! :D
  • bgabor
    #7522
    Köszi. Amúgy próbáltad az álcaruhát, van változás?
  • handrx
    #7521
    Az álcaruha elvileg arra jó, hogy ha a bozótban meg lapulsz mozdulatlanul gugolva, akkor nehezebben vesznek észre.

    Ha nincs a helyén a doki(én sem találtam amikor vissza mentem) akkor keress a térképen olyan fekete kézfej ikont amin van sárga háromszögben 1 fekete felkiáltójel, mint a többi küldetést jelölő ikonoknál. Ők majd adnak pár útlevelet amit el kell vinned 1 másik helyre, és ott majd kapsz gyógyszert! :)

  • bgabor
    #7520
    Két kérdésem lenne:
    -Mi ez az álcaruha? Van valami gyakorlati haszna? Mik a tapasztalatok?

    -Elmentem a második térképre, végzem a feladatokat, jött a maláriaroham, bevettem az utolsó pirulát. Elmentem a dokihoz, aki nemrég mondta, hogy hozzá kell fordulni gyógyszerügyben, de nincs a helyén, ahol a múltkor találkoztunk. Mivel nem akartam hogy a következő rosszullét a sivatag közepén érjen, gyógyszer nélkül, átaludtam néhány napot egy közeli safe houseban, de nem jött újabb roham. És az orvos még mindíg nincs a helyén.

    Ilyenkor mi van?
  • Doomista
    #7519
    nincs csomag áramlás...ezt mire értsem...
  • Doomista
    #7518
    mért rugott ki a punkbuster ? mi a rákom van most akkor ?

  • elitehun
    #7517
    Nincs mit :)
  • handrx
    #7516
    Aha értem. Kösz a fordítást! :)

    Akkor talán majd valami javítás helyre teszi ezt problémát?
    Használhatóvá válik, helyesen működik majd ez a rögzítés - vissza játszás dolog?
    De jó lenne! :)
  • elitehun
    #7515
    Az hogy a benchmark tool-ban sok bug van pl ha beülsz az autóba nem mutatja hogy mozog csak a játékos nézetben és az AI teljesen használaton kívül van
  • elitehun
    #7514
    Úgy hogy mielőtt lősz akkor jobb egérgomb és amerre célzol arra megy a rakéta de ne engedd el a jobb egérgombot
  • handrx
    #7513
    Tovább keresgélve találtam valamit, de mivel nem tudok angolul így sajna nem értem!
    Ez lenne az:
    " You can use the benchmark tool to play them but after what I have experienced is that a lot of things in the playback is really unsynced and bugged!
    When you for eksample enter a car it won't show the car moving, just the playerview, the AI is also totally out of order.. "

    Itt találtam rá: http://forums.facepunchstudios.com/showthread.php?t=631582
  • handrx
    #7512
    Lehet azért működik ilyen furán a vissza játszásom, mert nem eredeti a játékom?
  • handrx
    #7511
    Hello srácok.

    Utána néztem hogy mire is jó a játékban a numerikus 8 billentyű.

    Ha meg nyomod akkor fel veszi azt ahogy játszol, ki is írja a bal felső sarokba amíg tart a felvétel, vagy is amíg újra le nem nyomod a billentyűt, hogy "Recording Playback..."

    No.. ezeket a felvételeket, amik a Dokumentumok\My Games\Far Cry 2\Benchmarks\Playbacks mappában találhatóak a játék teszt programjával lehet újra megtekinteni.
    Még hozzá úgy, hogy el indítod a teszt programot, és a General fülön alul a lenyíló menüben lehet kiválasztani az általad rögzített jeleneteket tartalmazó felvételt. Alapból "Playback (Playback 2008-12-13 01-14-04) néven található a listán, persze nálatok más lesz a dátum hisz bisztos nem éjjel 1/4 2kor szórakoztok vele! :D

    Na szóval.. ki választod a neked szükséges felvételt, és katt a nagy Launch Benchmark feliratu gombra és már tölti is be.
    Természetesen a Game settings fülre kattintva lehet variálni milyen beállításokkal akarod újra nézni a felvételt.

    Én ki is próbáltam, csak valami nem stimmel, mondjuk nem is igazán értem mi lehet vele a gond, talán én nem jól csináltam valamit? Nem tudom!

    A lényeg hogy mikor rögzítettem az eseményeket, akkor ugye szépen be célzotam a roszarcokat, és likvidáltam őket. Eddig oké is, na de mikor vissza játszottam a tesztprogrammal a felvételt, akkor az elenségek nem ott voltak, vagy nem egészen ott ahol a felvétel idején. ráadásul nem pontosan az történt a visszájátszáskor mint ami a felvétel idején!

    Lővőm őket ugyan onan ahol eredetileg álltam, de ők nem ott voltak ahol eredetileg, (némely felvételnél viszott ott voltak ahol eredetileg, vagy nagyjából ott :S ) ha nem kicsit arrébb. Persze hogy nem találom el őket! Vagy épp csak az első lövés talál, de aztán a többiek meg egész más fele mozdulnak el. Össze vissza mászkálnak, lőnek rám én meg álom a golyózáport mint állat! :D

    Ja igen.. próbáltam olyat is hogy be szállok kicsiba a rögzítés ideje alatt, erre a vissza játszáskor mit látok? Hát azt hogy nem is a kocsiban ülök, ha nem csak úgy siklok a levegőben, abba az írányba amerre a kocsival mentem! A kocsi nem is látszott, még a hangját se lehetett hallani!

    Ha ki írt valamit a játék a képernyőre, mondjuk csörög a telefon, a hívás fogadásához nyomd meg az "5-ös" billentyűt, és mondjuk konkrétan még a játék legelején jártam, és ugye elő jött a segitséget tartalmazó képernyő, akkor meg állt a felvétel magától, nem rögzített tovább!

    Vagy pl: ez esetben én fel vettem a telefont, akkor a hívó hangját hallottam, de bekapcsolt feliratok ellenére a képernyőn rögzítés közben nem jelenetek meg. Olyan is volt hogy fel vettem a telefont rögzítés közben, de asszem.. nem emléxem pontosan de mintha ment volna tovább a felvétel de se felirat nem volt látható telefonálás közben, se a hívó fél hangja nem volt hallható!

    Tudja valaki mi lehet a probléma?

    Mert így nem túl sok, szinte semmi értelme fel venni azt ahogy játszol, esetleg hogy meg mutasd valakinek hogy hol talál valami érdekes dolgot, vagy egy adott küldetést hogy lehet meg csinálni.

    Kösz hogy végig olvastad! :)

  • Shep
    #7510
    Hát lehet irányítani a rakétát miután kilőtted :) EZ már a HL1-ben is benne volt.
  •  Evil
    #7509
    Tényleg jobb a 2. map arról nemis beszélve hogy az elsőn nálam véletlenszerűen fagyott, a másodikon megy egyszersem
  • bgabor
    #7508
    Azt hogy? Nálam van Carl Gustav, de ugyanúgy egyvonalban lő, mint az RPG-7.
    Amúgy tényleg sokkal jobb lett a játék a második térképen.
  • Tinman #7507
    Sajnos nem... szűz win telepítés után is u.e.
    Olvasgattam már más helyeken ott is ez van sok Audigy 4 és X-Fi tulajnak. :-(
  • hiba
    #7506
    miert van az hogy nem is ram tartja a fegyveret az ai es megis én sérülök?
  • Apus
    #7505
    nem valami kodekpack akasztja meg?
  • Tinman #7504
    Ja még annyit, hogy hang letiltásával gyönyörűen megy a játék... vicc.
  • elitehun
    #7503
    Fogalmam sincs mi lehet a gond. Elvileg futnia kéne rendesen
  • Tinman #7502
    Srácok!

    Mi lehet a gond?

    Elindítom, menü bejön, új játék, kiválasztom xy karit és tölt. Kb. 3 percig töltöget és MEGAKAD sokszor a hang. Aztán vagy kilép az asztalra, vagy elindul de pár mp-en belül beakad az egész és 20 mp-ig is úgy van... vagy a kép folyamatos vagy a hang, de együtt nem és elcsúszik!

    Megvettem a játékot, feltelepül gond nélkül, minden driverem új, próbáltam Vista és XP SP3 alatt is szűz telepítéssel.

    Konfig lényegesebb elemei:
    -Q9300 Quadcore 2.5 GHz /nincs tuning!/
    -Gainward 4870 1 GB
    -Corsair 4 GB 1066 MHz
    -Raid 0, hely bőven van
    -Creative SB X-Fi gamer hangkártya

    Próbáltam már a sok helyen leírt "vedd le a hardveres gyorsítást a hangkártya beállításoknál", de az sem segített semmit.
    Minden más gyönyörűen fut kivéve ezt a hulladékot.
  • elitehun
    #7501
    Ja télleg Carl-G :D
  • MBP Schaefer
    #7500
    Carl Gustav
  • Shep
    #7499
    Ok, kösz.
  • elitehun
    #7498
    Akkor ha csinálgatod a fegyveres küldiket hamarosan elérhető lesz
  • Shep
    #7497
    50% ha jól emlékszem.