11852
  • Sippie
    #11732
    dettó, engem az utóbbi tántorított el, sose értettem hogy mi az isten van. Meg a hadsereg gyártása is katasztrofális. 4 egységet válogassak össze, mikor kb azt se tudom mi mit csinál, és még 8 helyre van alárendelve egy egység, meg HQ, meg army, meg mittomén... kösz nem :D
  • Ry0K3N
    #11731
    AoD-ben meg éppen egy olyan jellegű hadseregszervezésnek örülnék meg több tartománynak. :D
  • Renegade
    #11730
    Nálam a HOI3 ezek miatt nem játszik:

    túl sok tartomány
    hamar csökken a fejlesztőcsapatok szakértelme (kis országokkal halál)
    illetve a hadsereg szervezés mélysége nálam már sok, szeretem a részletgazdag játékoat, de van egy határ :)
  • ozimak
    #11729
    Úgy cuzammen értettem :) Sokan tolják még a HOI2-vel és modjaival, talán többet is hallok erről mint a 3-ról.
  • Ry0K3N
    #11728
    Hát most attól függ hogy az "ez" alatt mit értesz. :D
    AoD 1.08 szerintem eléggé okés. Bár én többivel nem nagyon játszottam még de az itteni vélemények alapján nem is akarok semilyen más modot vagy verziót kipróbálni mert mindegyiknek megvan a maga baja. x)
    AoD-ben néha konvojkezelés katasztrófa de ott aki igazán mikrós az kézbe tudja venni a dolgokat. Lényegében egy Hoi2 feltupírozva javítva fényezgetve.

  • ozimak
    #11727
    Elég volt csak benézni ide és nekem is újra megjött a kedvem a game-hez :) De én eddig csak HOI3-al toltam, mitől népszerűbb ez? Csak mert akkor én is feltolom inkább ezt ha jobban el lehet vele lenni. Én is úgy vagyok vele mint Ry0K3N kolléga :)
  • Ry0K3N
    #11726
    Szerintem fullon voltak. Volt még mellette még nekem egy 8/8-as Heavy Cruiser flotta is amiket alapból kaptam (tier 2-esek). Azokat a szerencsétleneket kergette a japán flotta amikor odaküldtem Nimitzet segítse már ugyan ki őket az meg bedarál mindent. De mikor elkezdődött a csata a csík is középen volt szóval nem volt egyoldalú a küzdelem úgyhogy engem is meglepett hogy ez mégis hogy a rákba történt.

    Így most utólag arra tippelek hogy jött egy vihar, mert igazán nem néztem.
  • Sippie
    #11725
    volt orgja a japán flottának? Ha carrierrel nyomattak egy port strike-ot, akkor lement az orgjuk 0-ra, onnantól kezdve a CV-k használhatatlanok. Gyanús hogy BB-kel, meg CA-kkal szedegetted le őket :D
  • Renegade
    #11724
    lehet a japó AI-nek nem volt kerete upgradere :)
    mondjuk 44-ben radar nélküli BB-kkel az tényleg kemény :)

    Amikor japókkal toltam, akkor nálam pont fordítva volt, jött a Pearl Harbour event (sok plussz a japóknak) és szépen kisöpörtem a Csendes-óceánt, de annyira szar volt az IC, hogy gyártani alig lehetett velük.

    Ez elég történelmire sikerült akkor, lehet ennyit számít az 5-ös spotter/superior
  • Ry0K3N
    #11723
    AoD 1.08 USA 1944 januárjában léptem be a szövetségesekhez. A régi new-york osztályú csatahajókat egy flottába tettem, hozzájuk csapva még 4 darab Independence könnyű hordozót meg a maradék kíséretet. Elküldtem a japánok felé hogy majd golyófogónak jók lesznek míg én visszafoglalom angliát. Erre ez az egy flotta fogja magát és bedarálja a teljes Japán Császári Hadiflottát majdnem 2 hét leforgása alatt. És ezt hogy? Vesztettem 2 darab hajót az egész procedúra során.
    Képek:

  • HUmanHunter
    #11722
    ilyen sok hozzászólás lett :D
  • Sippie
    #11721
    lol, ez jó kérdés :D
  • Ry0K3N
    #11720
    Vip pénzből ennyire telik SG-nek.
  • kissssss
    #11719
    dafuck_*/°° hát ez meg hogy került bele a top10 topik közé? :-D
  • Renegade
    #11718
    bár már jó ideje TBC, de bízunk benne, hogy hamarosan
  • KON
    #11717
    Valaki nem tud esetleg egy működő cold waros modot a játékhoz?
  • Renegade
    #11716
    piratebayen stílusosan egy packban, két rarban ott van mindkettő, simán bemásolod a játék könyvtáradba, azt hello :)

    én tegnap a Pathonnal játszottam, de nagyon erősek benne a tankok, borzasztó pusztítást végegeznek, viszont ötletesek az új scenariok.
  • Sippie
    #11715
    melyik a jobb a két kieg közül? gondolom egybe nem megy a kettő
  • Renegade
    #11714
    /off

    Strategic commanderhez érdemes beszerezni a két expansion packet, nagyot dob a játékon :)
  • Sippie
    #11713
    én most a panzer corpsot tologatom, az sima PG csak kicsit felújítva. De elsőre jópofának tűnik ez a strategic command, asszem kipróbálom, köszi :)
  • Renegade
    #11712
    Én most a Strategic Command 1-2re kattantam rá valami piszkosul, olyan mint a HOI meg a PG szerelemgyereke lenne, társasok közül az Axis & Allies-ra hajaz, akinek anno bejött a Storm accross Europe az imádni fogja :)
  • Sippie
    #11711
    nekem nem jött be az AOD. A darkest hour manpower rendszere, és az hogy én döntöm el az eventek történését sokkal jobban tetszik.
  • Ry0K3N
    #11710
    Amúgy a CORE az micsoda? Az az AI? Azt lehet updatelni? Mi is pontosan ez a CORE?
  • Renegade
    #11709
    AOD-al kell játszani :)

    ott normalon, kis nehezítéssel (adok plusz IC-t a szöviknek, meg a ruszkiknak, meg feljebb tekerem a SU surrendet, mert Moszkva előtt megadnák magukat) sétagalopp. persze amcsikhoz már nincs morálom benézni. Japókkal viszont nagyon élvezetes fogócskázni a kínaiakkal (USA viszont ott sem ellenfél).
  • Sippie
    #11708
    én a darkest hourral voltam így. Végre egy frankón összerakott Hoi, vannak eventek, a mobilizálás is jól megvan oldva, de amikor átnéztem az AI-hoz hogy ugyan hogy van neki 600 egysége, és látom hogy tankok, és infek vannak 0,1 IC-vel bebaszva hozzá, akkor valahogy elment a kedvem attól hogy ezért pénzt adjak.
  • Ry0K3N
    #11707
    Google. :D
    Igazából virágbolti verzióm van, mire odajutnék hogy megvegyem mindig felbasz valamivel aminek következtében letörlöm a francba de eddig mindig visszakerült. x)
    Csak írd be googléba hogy: arsenal of democracy 1.08 patch
  • FoxMulder19
    #11706
    és az 1.08-as patch-et honnan lehet leszedni, mert sehol sem találom?
  • Ry0K3N
    #11705
    Én AoD 1.08-as peccsel amit most azért hagytam félbe mert a zsenilás konvoj AI kiéhezetett 3 gyalogos hadosztály. Mert úgy gondolta hogy nekik nem kell utánpótlás inkább afrikába küldi a 250 rendelkezésre álló konvoj mindegyikét az azori szigetekre megy egyet sem.
  • FoxMulder19
    #11704
    hello
    Történt egy érdekes dolog velem a játékban. A Doomsday/Armageddon/Pogessor módban játszottam 36tól a magyarokkal, ment minden ahogy kell, lerohantuk SZU-t, bár elég gyengén felszerelt volt a német haderő, csak a közép és déli fronton értünk el előrenyomulást. De mind anno, 44 elején összeomlott a front, és a SZU megnyerte a háborút, elfoglalta Európát, Mo-t is elfoglalta Budapest kivételével mert az egész hadseregem ide szorult vissza (1VK, 3Páncélos, 1Páncélgránátos, 3MotorizáltGY., 6Lovas, 4Hegyi, 13Helyőrség, 32Gyalog). Minden Mo-i tartományban maradt hadereje, mint később kiderült 78 hadosztály. És ekkor felszabadított mindenkit, csakhogy a szomszédaim nem lettek a csatlósai, így az országban maradt 78 hadosztálya utánpótlás nélkül maradt :D tök véletlen vettem észre, mert kezdtem unni ezt a bezártságot és gondoltam Győrt visszaveszem, de túl egyszerű volt, hip-hop vissza vettem az egész országot, és elpusztítottam mind a 78 hadosztályát, legkönnyebb győzelmem volt a játékban :D
    Ez mondjuk nagy hibája a játéknak, de attól szeretem.
    Egy kérdés, ti mivel szoktatok játszani, és milyen móddal, mert kéne valami új élmény a HOI világából.
  • Solyom2
    #11703
    Helló!
    Tudtok ajánlani valami jó modot a Darkest Hourhoz? Nézegettem a paradox fórumát és elég sok érdekes van, de nem tudtam dönteni.
  • gooooliath
    #11702
    HOI2v1.3 (SJLN) - gyerekek,ez az én verzióm! De most akkor ez mi is pontossan? Sima alpjáték patchelve? Doomsday? vagy?
  • Renegade
    #11701
    jaaa, hát org az kell hozzá, anélkül bukó :)
  • Sippie
    #11700
    nincs ehhez elég egységem. Darkestben egy provinciába alig bírok betörni, betámadom 40 egységgel, erre mielőtt beérnék összevon vagy 50-et védelemre. Szar a land doktrínám is, oroszoknak nagyobb orgjuk van :D
  • Renegade
    #11699
    3 nagyon nagy katlant kell csinálni

    első lépés 2 lándzsa:

    Suwalkiból Minskig

    Zamoscból Kievig

    ezeket összezárni


    aztán a maradék Kievből Sevastopolig

    illetve Smolenskből Leningrádig

    ebbe a 3 katlanba általában 200+ hadosztályt lehet bezárni

    képekben:






  • Sippie
    #11698
    200 körül. Baromi lassú itt a gyártás, 150 nap egy inf az assemblyvel kifejlesztve, anélkül 200 nap. Ráadásul IC-ben majdnem azonos az orosz (rejtély hogy a picsába van ennyije) és 2,4-ért gyárt míg én 4,5-ért. Gondolkoztam azon, hogy kihagyom és befoglalom az USÁ-t, de betámadnak mindenképp a ruszkik. Egyelőre nem tudom mi lehet a nyerő taktika, most próbálkoztam orosszal kezdeni. Van vagy 20 land fort építésben 0,1 IC-ért, ahogy változtatok egy slidert a diplomacyban azonnal visszaugrik 5 IC-re... kár, hogy ilyen baromi bugos a cucc.
  • Renegade
    #11697
    neked hány egységed van?

    Nálam AOD-ban 124 egységem volt (17 garison)

    Az ő 357 egysége ellen és egy évig se húzta :)

    mondjuk 41 szempemberére már csak 120 egysége maradt a katlanozás miatt
  • Sippie
    #11696
    ez a darkest hour de rohadt bosszantó. Éppen élvezném a játékot, az eventek is jól összerakottak, ha befoglalom angliát akkor puppetté válik, nem kell minden egyes szaros victory pontját betámadni a föld egész területén, erre jönnének az oroszok... 400+ egységük van, és gyártósoron 0.1 IC-kért, TÖMEGÉVEL az inf és tankok... hát a jó édes anyját azt az AI-nak.
  • dgabor82
    #11695
    Az Iron Cross kiegészítőt szeretném beszerezni a sorozat 2. részéhez. Valaki tud adni egy linket hozzá?
    Előre is köszönöm!
  • Hesler89
    #11694
    Köszi a választ! Valóban azzal a fájllal volt gond, de nem a területek miatt. Egyszerűen minden országnál 1936 január 1.-től 1947 dec. 31.-ig vannak a dátumok, én meg 1948 márciusában annektáltam az országot, szóval kicsit kifutottam az időből. Átírtam, működik. :)
  • Renegade
    #11693
    belenyúltál ebbe a kiegbe, sem skidrow.neten, isohunton, sem ncoreon nem látok patchet.