11852
  • gooooliath
    #11812
    sziasztok! Mutatok valamit,aki tud szóljon hozzá. Alap HOI 2! Németországgal játszok. 1944ben vagyok. De a partizan tevékenység elképesztően sok. Hiába gyártottam sőt még gyártok le lovasságot és helyőrséget..tábori csendőr dandárokat.. a partizan mozgalom nagyon erős..kihat mindenre.. mivel lehet ezt kicsit még viszább venni..a vichy franciaország megszünésével még erősebb lett a partizan tevékenység nyugaton is.








    Utoljára szerkesztette: gooooliath, 2015.01.24. 13:22:29
  • SzAndras
    #11811
    Képezz lovasságot páncélautós vagy mp dandárral, és hálószerűen helyezzed el őket, anti partisan duty-val.Aztán majd rendet tesznek...
  • Kotomicuki
    #11810
    1. A Dissent/nyugtalanság mértéke legyen 0-án. A diplomáciai fülön is célszerű olyan irányba elmozdítani a csúszkákat, olyan egyéneket kinevezni miniszternek, amik/akik majd csökkentik a lázongás mértékét.
    2. - vagy mobil milíciával és verzió függően katonai rendőrség, páncélgépkocsi feltéttel ellátott egységekkel járőrözöl fel-alá a kérdéses tartományokban (ez inkább csak a jól járható terepen, kisebb tartományokból álló vidéken tud eredményt felmutatni)
    - vagy helyőrség + katonai rendőrség egységeket telepítesz a tartományokba, mivel ezek fejlődnek, ha fejleszted őket és a tartomány szomszédságában is kifejtik a hatásuk egy részét, ezért csak ott kell összefüggően telepíteni őket, ahol nagyon nem akarnak csitulni a népek (ilyet célszerű olyan helyre is kirakni, amit semmiképen nem óhajtasz elveszíteni)
    - vagy az amúgy eléggé kétes harcértékű szövetségeses haderőt veted be ellenük, akár úgy is, hogy nagyobb, amúgy hasznavehetetlen területet átengedsz a felkelőknek és ennek határait őrizteted velük
    3. Bábállamot hozol létre a kényes területen (amíg még a tied), ami hozzád lesz hű - hacsak ezzel ellentétes event-et nem kap - , de ez növelni fogja a Dissent mértékét (a szövetségesekkel játszva pedig pont fordítva -> csökkenti a Dissent mértékét a "felszabadítás").
  • gooooliath
    #11809
    sziasztok! A szállítási kapacitásom iszonyat fent van! 1400-600 kb... és látom hogy a partizán tevékenység 685 a szállítási kapacitásban,mivel lehetne ezt visszább venni? El kezdtem helyőrségeket gyártani,és kezdem őket telepíteni,de szinte minden régióra kellene egy helyőrség.. németországgal vagyok 1943-ban és a keleti fronton a partizán tevékenység nagyon erős!
  • xpek55
    #11808
    Üdvözletem kedves fórumtársak!

    Szeretném kérni a tanácsotokat egy személyesen számomra nagyon fontos dologban. Letöltöttem (, de majd megfogom venni, amint lesz rá lehetőségem) a Iron Cross nevű játékot.

    A patch-eit a játéknak, ami a kutatásom szerint 1.01, 1.02 és 1.03Beta10. Ezek közül egyiket sem találom a google segítségével. Angol, német, orosz és magyar oldalakat is néztem idáig. De sehol semmi... Nem szégyellem érte magam! Torrent-en kerestem, de semmi.

    Magam most olyan helyzetben vagyok, hogy nem tudok vásárolni semmi ilyesmit, és néha napján melót követően egy kis kikapcsolódás az nekem is jár. A játékhoz a terveim között szerepel egy egyfajta mod elkészítése is, mert szeretem az ilyen típusú játékokat, és az ilyesmiben már több éve tervezem kiélni a mod-dolási ambíciómat.

    Ha tudnátok nekem segíteni, akkor itt is fogom megírni elsődlegesen a számotokra, hogy a mod, amit készítek azt ti próbálhatjátok ki elsőnek, amit magam szerény személyem készíteni kíván.
  • Herbalista
    #11807
    Szia Te és a Duce! :)
    Pár hónapja kezdtünk multizni, nemrég kezdtük a második menetet. (kb 2-3 hónap alatt lemegy, de időközben is be lehet szállni)
    Este 10-12 között megy a game átlagosan heti 3-4 alkalommal, főleg hétköznap.
    Elsősorban Barracuda123 a [email protected] címen várja az érdeklődőket, de nekem is írhattok
    [email protected]

    Nem mondom, hogy az első játékot végigvittük, de egy elég kifacsart történet lett a vége.
    (39-ben a szövetségesek kinyírták az axist. Utána Japán és USA megtámadta a szövetségeseket, kialakult 1 állóháború 42-ig.
    Amikor CCCP is betámadta a szöviket, USA átállt a szövikhez és pár hónap után eléggé egyértelműnek tűnik a vége...) Ha épp hiányzik valaki az új emberek közül, akkor még elővesszük a mentést.
  • Én a Duce
    #11806
    Sziasztok!
    Pár év kihagyás után ismét játszani szeretnék a HOI2 vel, keresek egy vagy több gamert, aki érez kedvet esténként vagy napközben, hogy játsszuk a Hoival. Számomra mindegy, hogy ai ellen, vagy egymás ellen, egy kérésem van, ha elkezdünk egy játékot, akkor fejezzük is be.
    Ide várom a válaszotokat vagy keressetek meg skypon a következő néven: dalander80
    üdv, és jó játékot mindenkinek!
  • Sippie
    #11805
    Akciós Paradox játékok, Arsenal of democracy pl 1,6 font, párszáz forint
  • Herbalista
    #11804
    Sziasztok!
    Pár hete elkezdtük a multit Barracuda123-val és még pár emberrel. Egész érdekes dolgok jöttek eddig ki. Olyanok, amiket géptől sosem fogtok látni! :) Szóval van benne kihívás, és izgalom rendesen. Már 2 game megy párhuzamban, mert nem mindenkinek jó a minden 7köznap este. (általában este fél10-10től éjfél-1ig. Pénteken nem játszunk) Már van időszakosan beugró játékos, úgyhogy szerintem be lehet még szállni utólag is.


  • weine
    #11803
    Sziasztok,
    Magyarítás témában van valakinek ötlete, hogy Iron cross modnál mitől van az, hogy a techtree-nél "unknown string" ír ki a fejlesztendő egységek neve helyett?
    Az is jó lenne, ha vissza tudnám csinálni angolra ezt a részt...
  • Barracuda123
    #11802
    Sziasztok! hoi 2 multihoz keresünk erős,tapasztalt,szívós ellenfeleket. Ha valakit érdekel,bátran jelentkezzen a [email protected] email címen.
  • Ry0K3N
    #11801
    Ezt szoktam meg valamiért. :D
    Nekem a másik nagyon nem jött be.
  • Sippie
    #11800
    ejj, mér ilyen sprite-okat használsz? Én nem tudnám mi a rák van ott :D
  • KissCsabi
    #11799
    Sziasztok!
    Ezen a ts3 gaming szerveren van Europa Universalis 4 Crusader Kings 2 Victoria 2 Hearts Of Iron 1,2,3 és March Of The Eagles valamint van Minecraft Heartstone és Counter Strike Global Offensive szoba is.
    IP:ruby.voic.in:8460
    JELSZÓ NINCS!!!
    Jó Játékot! ;)
  • Ry0K3N
    #11798
    Angliát elfoglalták a németek, az usa cseszik bármit is csinálni szóval nem túl rózsás a helyzet de sikerült megállítani őket smolensk előtt legalább.

  • Ry0K3N
    #11797
    Szerintem igen. Mert más államforma az is hiába szélsőjobb.
  • Ry0K3N
    #11796
    Én inkább maradok AoD-nél. Ezt összerakottabnak érzem mint a HOI2-t. Az meg nagyon ki tud készíteni ha csal az AI.
  • Herbalista
    #11795
    Visszatöltés után folytattam a Brazil kampányt. (AoD 1.08) Annektáltam Belgiumot, és elfoglaltam Hollandiát. A terv, hogy úgy kötök békét Portugáliával, hogy a bábommá teszem, így mondjuk visszakapja Lissabont, de hozzáférek majd Macaohoz, ahonnan el lehet érni a Holland gyarmatokat.  Amíg pár hadosztály ezzel bíbelődik, addig kivégzem Luxemburgot és Dániát. És ha nem adódik jobb, akkor megyek tovább skandináviába. Aztán megvárom, amíg a Axis helyzete már szorongatott lesz, és akkor megpróbálok minél nagyobbat harapni a koncból.

    Viszont felpörgettem az időt próbaképp, hogy megnézzem fog-e velem a szovjet szövetkezni. Felvittem 200-ra a kapcsolatot, de még akkor is 0%.
    Erre valami ötlete valakinek? Mindketten szélsőbalosok vagyunk, csak én még nem vagyok teljesen önkényuralom. Ez lehet baj?
  • Sippie
    #11794
    *nem font, hanem euro, szkúzi
  • Sippie
    #11793
    :D
    azért az AI-nak nem készül lassan, 48-ben, már 4 CV-7-ese volt USÁnak, ami alapból 48-as technika. Megnéztem a 47-es mentésben még csak fejlesztette azt a típusú CV-t, szóval legkorábban 51-ben lehetett volna ilyen hajója... még szerencse hogy ráküldtem 14 CV-met, és azok szétszedték, hiper modernség ide vagy oda... amúgy csak ez a bajom a darkest-el. Az oroszok pl 2,4 IC-ből csinálnak fullos infet (értsd +2 kiegészítővel, mint Arty, meg mondjuk medium tank) ami nálam némettel 10+ IC-be kerülne, arról nem is beszélve hogy néha 0,1 IC-kért lesz bepakolva nála egység. Nem is estem nekik, felhúztam 10-es erődöket a lengyeleknél, és a szövetségesekre koncentráltam inkább. Egyelőre nem támadott be, folyamatosan nyomom a influence nationt, hogy ne is akarjon :D
    Szóval a csaló AI gáz, de amúgy a nehézsége összetettsége jobban tetszik, mint a sima HOI-nak, vannak eventek szépen amiket te aktiválsz akkor amikor akarod (szal nem feljön hogy barbarossa igen vagy nem, hanem kiválaszthatod hogy na MOST legyen barbarossa)

    De ha valaki gondolja 3,74 Font a Hearts of 2 és a két kiegje, steamen aktiválósra :) kb 1140 Ft
  • Ry0K3N
    #11792
    Jaa, és én még az hittem lassan készülnek a CV-k AoD-ben.
  • Sippie
    #11791
    ez Darkest Hour :) Kicsit más a helyzet, itt egy inf legyártása fél év, egy CV három év
  • Ry0K3N
    #11790
    Melyik verzió ez?
    AoD-ben nekem ilyen mértékben sosem jött össze németel. Velük viszonylag gyorsan lehetett felfejleszteni az egységeket.
  • Sippie
    #11789
    német, mi más :D csak már a fejlesztések olyan gyors ütemben mennek, hogy nem vagyok képes lekövetni az upgraddel, de ami bizakodásra ad okot hogy talán a szovjetek sem (bár az AI úgy csal mint a kurva élet továbbra is, szóval nem lepődnék meg, ha mégis simán maxon tolná a 300 feletti infjét)
  • Ry0K3N
    #11788
    Melyik nemzet ez? :D
  • xpek55
    #11787
    Kedves játékos társak!

    1943 közepén járom. Afrika területeinek fele megvan. Japán, mint általam vizsgálgatott állam. Megette Indiát, mint gyerek a csokit. Kínában érdekes események kezdenek kibontakozni. Az USA és szövetségesei partra szálltak Kínában kb. 60-70 hadosztállyal és már a negyedét elfoglalták az országnak. :P A japán-kínai erők szét vannak szórva Ázsia szerte. A szovjetek csak ülnek a babérjaikon...
  • Sippie
    #11786
    azóta 5K felett van az egész... egyre rosszabb :D
  • kissssss
    #11785
    pff lol :-DD
  • Sippie
    #11784
    Sosem érem utol magam baz+ ... :D :D
  • Sippie
    #11783
    minimális lehet az a nyersanyag a játékban, ellenben ultra szopás a dzsungelen átverekedni magát az embernek.
  • xpek55
    #11782
    Pedig némi nyersanyag tudtommal van ott. Sőt! Lázadók sincsenek. :)
  • Sippie
    #11781
    még jó hogy afrikában szar sincsen :D
  • xpek55
    #11780
    Magam a németekkel egy über elvetemült hadjáratra adtam rá magamat. :)

    1933-tól indultam. Elkezdtem fejleszteni a technológiákat, mint egy elvetemült tudós. Érdekes történet alakult ki. Izomból alternatív történelmet nyomok. Németeké lett egész Európa. Kivéve belőle Anglia, Írország, balti államok és a skandináv országok.

    A szovjetekkel szemben nem akarok harcolni. Érdekes történet bontakozott ki. Az angoloknak nekimentek. Hadat üzentek. Csak az a poén, hogy ilyen üres csaták mentek... Elfoglalták a közel-keletet. Indiában is nyomulnak.

    Én most 1943-at írok, és már Afrikát hódítom meg folyamatosan.

    A franciák az egyetlen ellenfeleim, mert a többi országgal inkább békét kötöttem. Nincsen kedvem az USA-t és a többi amerikai államot cseszegetni. Nekem elég lesz Afrika és Európa. Japán is elfoglalta meglepetésemre és puppet-é tette Kínát és már Indiában turkál ő is...

    A játék nekem már így is sétagalopp lett. :) Mondjuk nagyon élvezem.

    Csináltam rengeteg páncélost, milíciát és helyőrséget, mert azért a rendet fenn kell tartani. :)

    Az olaj és sok nyersanyag lassacskán fogyogat, de ezért is magamévá teszem Afrikát...
  • Herbalista
    #11779
    Kezdtem 1 kampányt Brazilokkal 36-ban. Kezdésnek elfoglaltam Venezuelát és Kolumbiát. Több amerikai országot nem tudtam, mert USA mindig hadat üzent. Közben szépen kezdtem balra tendálni, hátha majd a ruszkik bevesznek a commiternbe. Mivel a transzport hajók hatósugarán belül már csak Portugália volt, így ezzel megpecsételődött sorsuk. Sajnos annektálni nem tudtam, mert Macao elérhetetlen távolságban van. 39-re terveztem, hogy Spanyolországot bekebelezzük. Végül lefújtam az akciót, mert kb 2szer akkora serege volt mint nekem. Ebben az évben Írország húzta a rövidebbet, egy pár hetes invázóval elvesztették függetlenségüket. Miközben a történelem a tankönyv szerint zajlott újult erővel készültem a Spanyolok ellen, a manpowert nullázva.

    ÉS 1940 januárban kezdett igazán érdekes lenni a történet: A Maginot vonal még sértetlen volt, mikor az Oroszok megtámadták a Németeket (a winter war közebén!). Az Olaszok azonnal a Németek mellé álltak, majd a következő 2-3 hónapban néha már követhetetlen volt épp ki kivel van európában. A full semleges Görögök hadüzentek orosznak (később nekem is), jugók beálltak axisba, majd pár héttel később kiváltak (aszem ott volt valami event erre). Finnek a winter war end eventtel békét kötöttek, majd beálltak axisba, de pár nap múlva átálltak a ruszkikhoz (ez volt a legviccesebb).

    Ami viszont számunkra érdekesebb volt, hogy a semleges Spanyolok hadüzentek az oroszoknak, majd a szövetségeseknek is (elfoglalták Gibraltárt!). Szerencsére már az egész haderőm Lissabonban várta a parancsot, így nem vártuk meg a tavaszt, azonnal megindultunk a Spanyolok ellen, amíg ők a Franciákat ölték.
    Minden jól is alakult volna, ha a keveredés közben a Spanylok nem állnak be az axisba. De nem adtam fel. Abban bíztam, hogy ha létrejön Vichy, akkor csak 1 hegyvidékes tartományt kell csak tartanom a Fasiszták ellen. A Németek áttörték a Maginot vonalat (Hollandia, Belgium semleges marat) leverték a Franciákat, de nem lett Vichy. Még végignéztem, hogyan döngölik földbe a seregem, majd exit…

    Asszem hagyom a Spanyolokat és megyek inkább Belgiumba és Hollandiába.
  • xpek55
    #11778
    Átírtam teszt céljából az időt egy évvel visszább mégsem változott semmit a dátum...
  • HUmanHunter
    #11777
    elméletileg a savegame ben kell átírni
  • xpek55
    #11776
    Üdvözöllek benneteket kedves játékostársak!

    Szeretném a segítségetek kérni egy számomra fontos dologhoz. Megvan nekem a Hearts of Iron 2: Armageddon. Iron Cross kiegészítővel rátelepítve. 1.02-es verzió.

    Egy Notimelimit patch-et keresek. Ha valaki tud esetleg ilyen "patch"-ről, akkor kérem írjon pü-t, vagy itt a fórumon írjon. Előre is köszönöm az esetleges segítséget. :)
  • Kotomicuki
    #11775
    De ekkor neked ugranak a szövetségesek, nem? (és így már korán beindul a hadiiparuk, ami nem biztos, hogy kívánatos lenne)

    Viszont, Dániáért még nem harapnak az első héten belül - addigra érnek oda a csapatok...
  • skory92
    #11774
    És a kezdőknek ajánlott, enyhén részletesebb leírásra gondoltam.
  • skory92
    #11773
    Nagyon ügyes vagy, ha ezzel a módszerrel megcsinálod 1940-ig.