88
  • kicsizoz
    #8
    "...bárki bármi jót ingyen tenne az egyszerű átlagemberért"

    Ez valójában nem csak itt nincs így, hanem sehol a világban, leszámítva még 1-2 kommunista berendezkedést.
    A kapitalizmus lényege, hogy mindekit leszarni, csak a saját nyereséged a lényeg!

    Tehát azt kell elérni, hogy a szolgáltató nagyobb nyereséget realizáljon, ha fejleszt, ha így lenne, biztos lehetsz benne, nem itt tartanánk, de amíg a nagyobb nyereséget nem tervezhetik be egy fejlesztés mellé, nem is fognak fejleszteni, egyik sem....

    Én azt gondolom elsősorban a kis csomagok hozhatják el a fejlődést, mondjuk 2500.- os lekorlátozott ADSL, mert a töltögető nemzedéket már megfogták, most a háziasszonyokat kellene beterelni a megfelelő irányba, és az szerintem nem a 1xGb szávszéllel lehet, hanem a filléres szolgáltatással...

    Uff beszéltem
  • DOT
    #7
    Én azért annyira nem szeretnék egy 10 milliós betondzsungelben lakni, jó nekem a kertesház a matáv kegyes 1 megabitjével ;)
  • Güzüke
    #6
    54"-es TFT LCD, 20Mbit, 2db optikai kábel minden házban, WiMax...iskolás koromban a harmadik világról tanulva áldottam a sorsomat, hogy nem oda születtem...ma meg azt sajnálom, hogy nem oda születtem...
  • Lang
    #5
    Sityi!
    "...bárki bármi jót ingyen tenne az egyszerű átlagemberért"

    Ez nincs is így és sajnos nem is lesz így (hcsak nem történik vmi csoda...)

    Nem tűnt még fel senkinek, hogy magyarország mindíg a máshol már "elavult" internetes megoldásokat alkalmazza újként? Itt ez a szokás és nekünk ennek kell (kéne) örülni...
  • Sityi
    #1
    Ennyivel vagyunk a béka segge alatt...
    Én nem tudom, mikor jönnek már rá azok, akik egy kicsit magasabb polcon egzisztálnak, hogy sokkal többet kaszálnának _legálisan_, mint amennyit most fű alatt zsebrevágnak? Mert mi is történt Koreában? Állam bácsi azt mondta: "Az Internet meghatározó ágazat (lesz), emiatt muszáj(!!!) _most_ egy jó, bővíthető és _helyből GYORS_ gerinchálót lefektetni." Nyilván emiatt a dialup és ISDN piac gyakorlatilag eltűnt, de belátták: a szélessáv a nagyobb piac. Mi meg mit kapunk? A Matáv nagy kegyesen bejelenti, hogy ajándékként mindenki egy kategóriával feljebb lép. Miért van egy olyan érzésem, hogy a mára elavult berendezéseket cserélték ki (persze a lehető legminimálisabb ráfordítással jó magyar szokás szerint), emiatt automatice jött a nagyobb teljesítmény, és mivel visszakorlátozni nem tudják (vagy lusták hozzá), emiatt most nagy mellénnyel és mosolyogva mondják: "Nesztej, itt van, örüljetek." (Semmi bajom a Matávval, csak nem hiszem el, hogy ebben az országban bárki bármi jót ingyen tenne az egyszerű átlagemberért.)