68
Penészes fal ellen:...
  • Trixys
    #68
    Nekünk nemrég alakult ki falpenész a fürdőszobában. Előtte míg sima mésszel volt lekenve a fal, addig sosem jelentkezett. Most ez a modern, leglettelt sima falunk van, és mint látszik nem tökéletes. Viszont néhány fújás Szavo elintézte, ennek már 4-5 hónapja, azóta nem jelentkezett újra. Viszont aki megteheti és felújítás előtt áll, ajánlott XPS lap és üvegfátyol tapéta használata, penész kialakulása ellen és a hőveszteség csökkentésére.
  • bgrof78
    #67
    Jó megoldás lehet a falra ragasztott szigetelő. Én a fürdőszoba mennyezetre ragasztottam hungarocellapokat, és azóta nem penészedik. Tapintása is langyos, így nem csapódik ki úgy a pára. Most azon gondolkodom, hogy a falak felső szélein hogy lehetne hasonló megoldást találni, ami esztétikus is.
  • bgrof78
    #66
    Ja, és a penészgátló festékek semmit nem érnek! Ha már nagyon penészes, én klórmeszet szoktam nagyon kevés vízzel feloldani, és azzal lekenni a penészt. Nagyon büdös, és maró anyag, de csak ez hatott eddig... ideiglenesen
  • bgrof78
    #65
    Szerintem jó megoldás lehet, ha kivitelezhető. Én a fürdőszoba mennyezetre ragasztottam hungarocel dekor lapokat, és azóta nem penészedik. Tapintása is langyos, így nem csapódik ki úgy a pára. Most azon gondolkodom, hogy a falak felső szélein hogy lehetne hasonló megoldást találni, ami esztétikus is. Mert a szoba, konyha falainak felső szélei iszonyat gombásak :-(
  • eia
    #64
    Után olvastam a témában és lenne egy kérdésem hátha valaki járatosabb.
    Tudtommal a penész a sarokban azért keletkezik mert a fal hűvös és a meleg levegőből ott csapódik ki a pára (harmatpont). Ha Én légmentesen fől rakok egy szigetelést belülre (4.emeleti lakás kívül jelenleg nem megoldható) akkor a hideg fal és a benti levegő között nem keletkezik pára?
    És hogy a penészesedés gátló festékek szerintetek érnek valamit?

  • Stelk0
    #63
    nekünk van a koliban
    nem kevés...
  • Zenty
    #62
    ugyan nem kell ennyire túlkomplikálni... használjatok levegőtisztítót.
    Berakod mondjuk a konyhába este, és reggelre kicseréli teljesen a levegőt! A meglévő penészt a falon nem csinálja ki de a levegőben lévőket igen. Vagyis a terjedést megszünteti és a rossz szagot is.
    És ha falón lévő penészt lefertőtleníted és lefested stb. nagy eséllyel nem lesz utána penész ha folyamatosan használod a levegőtisztítót.

    Én ezt használom Airfree:



    leteszed a parkettára vagy csempére bekapcsolod és el van magától. Nem kell tisztítani mert nincs benne ventilátor csak a természetes szoba levegő keringését használja. És amit "beszív" az 100 fokra felmelegíti és kiengedi a "levegőt". Vagyis lényegében mindent kicsinál így a penészt is. Átlagosan 2-3 óra alatt kicseréli a levegőt, de ez gondolom függ a konyha vagy a szoba méretétől is.
    Hátránya, hogy rohadt drága de csak egyszer kell megvenni és talán lehet bérelni is kipróbálás képen? Én itt vettem: link talán ki lehet próbálni náluk vagy bérelni.
    nálam a nappaliba van
  • tamiiiiiiii
    #61
    Az egyetlen tuti megoldás a penész ellen a párátlanító gép és a gyakori szellőztetés !! Nem az a kis gagyi , ami a reklámban beszippantja az összes párát!? Sokba kerül sajna , de hiába fújkálod a falat ,visszajön , a festék sem segít,csak átmenetileg ! A külső szigetelés segít spórolni a fűtésen , de a penész attól még nem fog eltűnni,mivel vannak hőhidak továbbra is , és magas a páratartalom(szárogatás , főzés , zuhanyozás stb. mind hozzásegítenek). Kb 70-75 %-os páratartalom mellett előbb-utóbb kijön a falpenész.A legkedvezőbb (a szervezet számára is ) a kb.50%-os páratartalom a lakásban .Ha nincs odakint párás idő,akkor napi 3 alapos szellőztetéssel meg lehet oldani a dolgot .Nálunk teljesen eltűnt így a penész , és nem is kell gyakran bekapcsolni a gépet.Engem is majdnem behúztak vm brutáldrága festékkel , de örülök , hogy inkább páramentesítőre költöttem harmadannyi pénzt !
  • ATS: Peelova
    #60
    hat pedig ez problema... mi is szopunk, utanaolvastam a temanak, de lent mar leirtak. a para es hohid tallakozasas a gebasz. mar csak meg kell oldani
  • campy
    #59
    hogy lehet ilyen hülyeségért topikot nyitni?:D:D:D:D
  • dio
    #58
    Penészes a fal? Létra rongy rá Domestos én meg fogom az asszony seggét le ne essen.
  • Yossarian
    #57
    a penész ellen a festék sosem fog megvédeni. A penész ölő csak a tüneti kezelés. A kedvező életfeltételeket kell megszüntetni. Pára kivonás szellőztetéssel, párátlanítóval, hőhíd mexüntetése hőszigeteléssel.
  • Flower
    #56
    Kertes ház, (szintén) északi fekvésű szoba.
    Szellőztetéssel nincs gond, nyáron állandóan nyitva az ablak.
    Gombaölőt fújtam rá (200 forint és szuper jó) , de azért a világos falon megmaradnak a sötét foltok. Viszont tavasszal ki kell festeni. De hogyan? Csiszoljam le a falat?
    Milyen festéket használjak, ami nem túl drága, de véd a penész ellen?
  • cbdkroa #55
    ha gyorsan kell akkor bref diszinfekción:d, bárhol kapol 500milisssset:D


    Felfúj, nem lélegez,kicsit meghal, ablak kinyit, mielőtt nagyon meghal ,majd várni hogy megtikkadjon, kiválóan takarít, ha gyorsan kell átmeneti megoldás....
  • Gladiator
    #54
    jééé, vizes! több éve nem láttalak a fórumra írni. nem mint hogyha olyan nagy spanok lettünk volna, csak hiányoztak a tevéid.
  • vizes
    #53
    Szellőztetés, hőszigetelés, megfelelő fűtés.
    A kiváltó okok megszünése után festékboltban kapható penész lemosó, utána gombaölő a festékbe.
    De mindez nem ér semmit ha az okok még fennálnak.
  • rushman
    #52
    Mi kertesházban élünk a faljának anyaga:"Szilikát"

    mint minden fal (kivéve, ha faház)

    Egy rendes szobában kezd elterjedni,semmi pára nincs vagy ilyesmi

    honnan veszed? ezt általában csak műszerrel lehet vizsgálni.

    egyébként a penészesedés páralecsapódás (általában a falak és a mennyezet találkozásánál a sarokban, lásd nálad), valamint hőhíd által keletkezhet (nyílászárók környéke, mennyezet stb).

    megelőzés: szellőztetés elég gyakran

    eltávolítás: a penészt a vakolat(festék) leverésével lehet eltávolítani. egészen addig amíg megtalálható. Ha a falat is érte, akkor azt penészölő folyadékkal lehet semlegesíteni. Ennek van bizonyos száradási ideje, fontos betartani. Aztán jöhet az újrafestés.
    Hallani még az "eltakarásos" megoldásról is. Ekkor polisztirollal (hungarocell) vonják be a falfelületet (ragasztótapasszal).
  • Tarajos Sül
    #51
    Még 1x a kép

    kép 1

    kép 2
  • Tarajos Sül
    #50
    Nekem is gondjaim a falpenésszel!

    Mi kertesházban élünk a faljának anyaga:"Szilikát"
    Egy rendes szobában kezd elterjedni,semmi pára nincs vagy ilyesmi!





    Mit tegyek ellene?
  • mikike
    #49
    mi ennek a pontos neve?
    hány helyre raktad ki?
  • Zozo76
    #48
    Aha! De megfog ez mindent ami hozzaer. A multkor veetlenul hozzaertem gondolhatod hogy semmivel nem birtam leszedni. Ilyen nyalkas, ragados szar van rajta. Marha jo.
  • mikike
    #47
    ilyen muslincaszerűségekről beszélsz?
    azokat fogta meg?
  • Zozo76
    #46
    Gondolom kiderult hogy ugy mukodik hogy ez a szemetlada: rarepul > odaragad > megdoglik...
  • Zozo76
    #45
    mikike: Nalunk is vannak, tokom tele volt amikor kajalok az etkezoben es ezek meg ott repkednek... Persze egyet-egyet aze' elkaptam (bekaptam :) ), de mindig jott ujjabb. Viszont eszembe jutott hogy van itthon VAPE-SZALLAG (ilyen ragasztoval bevont szallag ami egy hengerben van es ugy kell kihuzni hasznalat elott), kiraktam minden emeletre egyet + lent az etkezobe kettot, es most nincs egy sem. De a szallagok tele vannak. Rengeteget megfogott. De csak lent az etkezobe, kozepen es fent semmi. Szerintem vegyel ilyet nem szep latvany de garantaltan mukodik. En kint is hagyom. Nyaron szoktam egyepkent kirakni amikor sok szar bejon a fenyre.
  • mikike
    #44
    mégis vannak kicsi kics röpködő bogarak is
    azok ellen mit csináljak?
  • Rózsalány
    #43
    kb... csak az enyém kék, nem sárga.:)))
  • Tertovan
    #42

    hm?
  • Rózsalány
    #41
    A szer neve: Bref Disinfects. kék színű spricnis kiszerelésben van.
  • Yossarian
    #40
    Az asszony hozott egy tutifrankó penészgátlót drága pénzen, aztán néztem mint a hülyegyerek, hogy Hypo volt a flancos csomagolásban. :-o
    Azóta hypóval küzdünk ellene :)
  • Yossarian
    #39
    Pára+hőhíd=páralecsapódás => penész
    Mi is szívunk vele a fürdőben és a hálószóba északi falánál :(
    a hőszigetelés és a pára csökkentése lesz a megoldás...
  • iko
    #38
    OBI ban biztos van...
  • Rózsalány
    #37
    igen. nekem elég volt az egész lakásra. de ha nagyon nagyon sok a penéz akkor lehet hogy kevés...
  • mikike
    #36
    0,5l?
  • Rózsalány
    #35
    minden boltban kapható ahol van domesztosz meg ilyenek, de most pontosan nem tudom a nevét, de holnap beírom ide - jó??? amúgy nem olcsó olyan 500 - 800 Ft körül van és nagyon hamar elfogy ha sok a penész.
  • mikike
    #34
    miféle boltban, mi a pontos neve és mennyi volt?
  • Rózsalány
    #33
    Nálunk is minden van: pára, nyirkosság, PENÉSZ - legyek nincsenek... Az egyetlen ami használt a penész ellen az 1 boltban kapható spricnis, direkt penészeltávolító. Próbáloztam mindennel, (még nagyon durva orvosi fertőtlenítővel is) de ez az egyetlen ami TUTI volt - azóta sincs semmi gond!
  • Vlala #32
    Nálunk a konyhában volt, mert párás a levegő. Páraelszívó sokat dob a boldogságon, vagy a jó szellőzés, urambocsá' a klíma. Legyek, muslicák nálunk is vannak, de falusi vagyok, már megszoktam...
  • Borcsa
    #31
    nálunk mindig jo a szellözés.

    ugyanis az ablakok nincsenek rendesen szigetelve, és jön a cug ezerrel:)
  • mikike
    #30
    most azt mondanám, hogy világos, ha ezt érteném
  • Shep
    #29
    Mindaddig lesz penészedés, amíg a szigetelés nemjó/egyik helyiségben nagyobb nedvességtartalmú levegő van mint a másikban, és a két helyiség eltérő hőfokkal rendelkezik, ha a hidegebbet fel tudod fűteni olyan melegre mint a másikat a probléma kisebb mértékben fog jelentkezni, akkor lehet teljesen megoldani a problémát, ha a szigetelést is megoldjátok, ügyelve arra, hogy minnél kisebb legyen a hőhíd.