54
  • Raszkolnyikov
    #54
    Aham!
  • h4x0r
    #53
    Az IIS (aka. a Windows web- es egyebb szervere) tobb hibat tartalmaz (nem darabra, hanem sulyossag * elerhetoseg * szukseges szakertelem), mint az Apache. Pedig az Apache az elterjedtebb. Ez a dolog kilovi azt a tevhitet is, hogy az OSS cuccok a nyilt forras miatt sebezhetobbek.
  • Raszkolnyikov
    #52
    Ja. Volt is az a cikk "Ma is nagy veszélyt jelent a történelem hamisítása" vagy valami ilyesmi.
  • Csaba
    #51
    Ez van. Ilyen az üzlet. Gusztustalan. De ezt már megszokhattuk, nem kell messzire menni( pl. politika...), mindenütt vannak ilyesmik.
  • Raszkolnyikov
    #50
    Fogalmam sincs ki írta, mert nem találom most meg sehol, de valami olyan volt, hogy vannak néhányan akiknek arra áll az agyuk, hogy hibákat keressenek a Windows-ban.

    Nem is olyan régen volt az, hogy a Microsoft gőzerővel kereste a hibákat a Linuxban alíg talállt valamti, de azt ILYEN NAGY BETŰKKEL KIÍRATTA AZ EGÉSZ NETEN...jellemző...
  • Raszkolnyikov
    #49
    "Kiváncsi lennék a Linuxban vagy a Mac-ben mennyi biztonsági rést találnának ha egyszer az lenne legelterjedtebb op-rendszer és a vírusírók legfőbb célpontja. A kérdés persze csak költői, mivel a Linux és a Mac kurva messze áll attól, hogy a legelterjedtebb op-renszer legyen, így a választ soha se tudjuk meg."

    ---> Hát én egyszer régen próbállgattam a hekkerkedést, de aztán ráuntam. De mindenhol azt olvastam, hogy "írd át az Autoexec.bat-ot, töröld ki az Autoexec.bat-ot, nevezd át az Autoexec.bat-ot"stb. Nem hittem el, hogy a Windows ILYEN SEBEZHETŐ! EGY kötegelt fájlon múlik az egész, hogy elindul-e vagy nem vagy hogy mit tölt be...

    ---> abban meg telljesen igazad van, hogy sosem lesznek vezető OP. rendszerek (ezek nem az én szavaim:) NEM TÖMEGGYÁRTÁSRA HOZTÁK LÉTRE! Az hogy egy ovodás is eltud rajta játszani az nem véletlen, mert a nagy és széleskörű publikumnak írták.


    ----> szerintem a megoldás: mindenre jó a Windows, de ha veszélyes helyekre akarsz menni a neten akkor ott van a SULIX. Berakod, újra indítod, 5 perc alatt betöltődik és fizikailag képtelenség, hogy vírus maradjon a gépeden...
  • Raszkolnyikov
    #48
    "Ergo, vírusok, miért akarnának Linuxra meg Mac-re vírust írni, amikor alig pár % az elterjedtsége.."---> Láma! (gyngébbek kedvéért: láma=)

    Te figyelj már! Az a lényeg, hogy ha használod a Linuxot v. a Mac-et NEKED nem lessz vírusod SOHA! Nem kell víru írtó, tűzfal meg semmi más szarság!
  • Raszkolnyikov
    #47
    NEM ÉRTEM!
  • Raszkolnyikov
    #46
    Potosan! Mikor lessz olyan grafikájja egy PS-nek mint mondjuk a Far Cry-nak vagy a Doom 3-nak? Meg PS-el mikor fogsz csetelni, hálóban játszani meg SG-n parasztvakított emberek fanatista hozzászólásain derüllni?!
  • Piscator
    #45
    Azt meg bazdmeg.
    ennyit a...
    ...de azért még mindig több hibát javít maga az sp2, mint amennyit most találtak, szóval ajánlott felrakni.
  • aliens
    #44
    tedd fel semmi bajod nem lesz, ne halgasd meg az összes sületlen baromságot...
  • aliens
    #43
    demagogók vagytok, és fogadok 90%-a XP-ről írt.....
  • intrex
    #42
    Vicces ahogy a winbuzik védik a microsoftot :)
    Nekem már lesült volna a képemről a bőr a májkrémszaft helyében.
  • Csaba
    #41
    Én meg jól megvagyok az sp2-vel. Befoltozott egy csomó biztonsági rést, és rohadtul tetszik benne a blokkoló ablak szolgáltatás (ami tényleg blokkol, ellentétben pár erre szakosult progival). Persze, mindent lehetetlenség befoltozni, mert mindig akad valami seggfej, akinek az az élete célja, hogy biztonsági réseket keressen. Ezért is tudom, hogy nemsoká elmúlik ez az "idill", hogy végre biztonságosabb lett a számítógépem, mert jön az a pár emberke, és nyom erre is pár vírust, férget... De sokkal egyszerűbb így, mint 50ezerszer felmenni a winupdate-re, és egyesével bohóckodni, nem? Igaz, hogy ezután is kell pár frissítés, de jóval kevesebb, mintha csak sima sp1-em lenne.


  • comet
    #40
    Erre csak egy szót szoktak mondani hogy válaszoljanak erre a képtelen baromságra: apache.
  • RpPRO
    #39
    En nagyon jol megvagyok sp2 nelkul. :) Sok mindent olvastam rola, aztan gondoltam, nem teszem fel. Semmi progimnak nem hianyzik.
  • dikki*yysw
    #38
    Hát pedig nagyon úgy tűnik, szal maradjunk annál hogy te vagy ^^
  • whitehawk
    #37
    A Linux nem csak azért can kevésbé kitéve veszélyeknek mert kevésbé elterjedt, hhanem esetleg azért is mert más tervezési elvek szerint készült.

    Lehet, hogy kevesebben használnak linuxot mint windowst. Csótányból is több van mint emberből, de ettől a csótány még nem értelmesebb az embernél ;)
  • mireez
    #36
    lol, ami elterjed az szar:DD Te is aztán nagy ész vagy... Nem kolera ez.
  • Macc
    #35
    Windozozza, azt legyel vele boldog:))) es hidd azt, ha mas lenne olyan elterjedt az is olyan szar lenne:))) de ugyse lesz szerencsere, ezert nem is lesz olyan szar!!!
  • mireez
    #34
    te is korlátolt vagy, ha azt hiszed én XP Home-ban gondolkodom. de te akkor nálam is korlátoltabb vagy.
  • HUmanEmber41st
    #33
    Eddig "még csak" 10 biztonsági rést találtak..
  • dikki*yysw
    #32
    Szerverek piacán alig több mint 22% az elterjedtsége, végül is ez úgy nyolc darab gépet jelenthet a világon összesen.
    De korlátolt vagy, hogy csak az XP Home-odban gondolkodsz..
  • mireez
    #31
    teljesen igazad van!

    Mert ki a faxprogram akar ógörögül tanulni, amikor az angol hasznosabb?... Ergo, vírusok, miért akarnának Linuxra meg Mac-re vírust írni, amikor alig pár % az elterjedtsége.. hát valóban nem lenne túl nagy siker...
  • archkoven
    #30
    Kiváncsi lennék a Linuxban vagy a Mac-ben mennyi biztonsági rést találnának ha egyszer az lenne legelterjedtebb op-rendszer és a vírusírók legfőbb célpontja. A kérdés persze csak költői, mivel a Linux és a Mac kurva messze áll attól, hogy a legelterjedtebb op-renszer legyen, így a választ soha se tudjuk meg.
  • Wilddog
    #29
    Mért nem lepődök én meg az új biztonsági rések hallatán... ?
  • GulaSoft
    #28
    Hát most már jusztse teszem fel az sp2-őt! Egyébiránt otthon már csak mozillát használok, az ie-t kidobtam az ikonok közül is. Egyébiránt nem csak játszani jó a microfos, mert pl. flash editor meg hasonlók nem nagyon vanak linux alá. Egyébiránt aki meg nem vette meg annak ne sírjon a szája, hanem örüljön, hogy van egy szőkéknek készült oprendszer a gépén. Egyébiránt ha felvetne a pénz sem adnék egy petákot sem ezért a sitthányásért.
  • baz538
    #27
    Kedves archkoven, ha te ilyeneket írsz, azt kell gondoljam, hogy te meg Bill Gatesre meg Steve Ballmerre recskázol...
  • mikike
    #26
    nekem is, mivel én nem raktam fel
  • BiroAndras
    #25
    Nekem semmi bajom az SP2-vel. Persze a biztonsági központot kikapcsoltam, mivel folyton nyavajgott, hogy nincs se tűzfal, se vírusírtó. Csak azt nem vette észre, hogy netem sincs...

    Egyébként az egészben az a vicc, hogy többnyire nem is az M$ hibája, hogy egy program nem fut egy újabb win verzión.
    Pl.: http://weblogs.asp.net/oldnewthing/archive/2004/09/10/227860.aspx
  • [HUN]PAStheLoD
    #24
    nekem mindegyik ment vele ami SP1-el is :]
  • asdefge
    #23
    Ha Te 80-ról tudsz, akkor adj még hozzá kettőt. Nálam is kibuktak dolgok :-) XP-SP2 rulez :-))
  • archkoven
    #22
    Igazatok van, a Windows valóban elég szar, viszont nekem nincs sem pénzem sem kedvem két gépet venni (ráadásul kurvára nem is csípem a konzolos gagyi játékokat) így maradok a vindóznál.
    Akinek nem tetszik használjon mást!
    Vegyen Mac-et háromszor annyiért, vagy vegyen egy PC-t Linux-szal netezésre és szövegszerkesztésre és még egy gagyi konzolt is amin játszhat, vagy ha nem jön be neki a konzol akkor tartson még egy PC-t is vindózzal csak játékra.
    Egy igazi sg-re írogató monitorfejű pc-buzi így tesz, minden pénzét erre költi és esténként megnyitja az Operát vagy a Firefoxot (naná hogy nem az Explorert!!!) és recskázik a punci.hu-ra.
  • intrex
    #21
    Egyébként droland mondta ki az élest: minek játékoprendszerrel szívni, ha van playstation is a világon. Munkára meg ott vannak a UNIX-ok. :)
  • intrex
    #20
    arty: bármilyen egeret használhatsz, ha több gombot kívánsz :) (Én sem az eredeti egy gombossal nyüglödöm). Hozzá kell tenni persze hogy a Findert egyetleg gombbal is lehet vezérelni.
  • arty
    #19
    én az 1 gombos egéren szoktam nagyokat derülni :D ;)
  • whitehawk
    #18
    Aki felteszi az SP2-t az se panaszkodjon, annak is kuss. ;) Vagy már megy az a kb 80 program amiről kiderült, hogy nem működik az SP2-vel? ;)
  • arty
    #17
    Ez volt itt hír, az sg-n ?

    A feltelepített Windows XP C:\WINDOWS\Help\Tours\WindowsMediaPlayer\Audio\Wav\ könyvtárjában jónéhány hangfájlt találhatunk, melyeket a Sound Forge 4.5 nevű alkalmazással rögzítettek. Ezzel még semmi probléma nem lenne, de ez a program mentéskor extra információkat is rögzít a hangfájlok végére, többek között a regisztrált felhasználó nevét (IENG). Ennél a bejegyzésnél a Deepz0ne nevet találjuk, mely egyértelműen a Radium krekker csapat munkájához köthető.

    Az persze nem biztos, hogy a Microsoft használta az adott alkalmazást, lehet, hogy egy általuk megbízott cég készítette az aláfestő zenéket. De azért mégis tanulságos eset, hogy egy cég, akinek ekkora felelőssége van, sosem lehet eléggé óvatos a legalitással kapcsolatban.


    :D
  • intrex
    #16
    jaj micsoda újítások vannak az sp2-ben... bluetooth... anyám... Aki látott már mac-en bluetooth kezelést, az utána szarrá röhögi magát a windózokon! :)
  • mireez
    #15
    mi bajod van? ennek a hírnek semmi jelentősége sincs.

    Másrészt, aki nem teszi fel SP-t és XPje van, akkor utána meg ne panaszkodjon, hogy szar. annak kuss a neve.