64
  • BiroAndras
    #64
    Én is firefox alól nyomom, amióta van. Előttem meg Firebird, meg mozilla, netscape. IE-t gyakorlatilag cask akkor használok, ha nem a saját gépem előtt ülök. Meg nagy ritkán előfordul valami spéci oldal, ami csak IE-vel megy. Pl. a WindowsUpdate.

    Egyébként a júzerek többsége nem lustaságból nem cseréli le az IE-t, hanem mert soha életében nem hallott másról. Sőt, azt sem tudja, hogy mi az a böngésző, hanem amikor az IE ikonra kattint, akkor ő az internetet nyitja meg.

    Vállalatoknál meg meg szintén nem cserélik le, ha nincs gond vele, mert a csere fölösleges plussz munkát jelentene a rendszergazdáknak. 1-2 gépre nem gond felrakni és frissítgetni, de több száz vagy több ezer gépre már komoly munka.
    Nálunk 13 telephely van az országban szétszórva, összesen 185 géppel. Tuti nem fogom végigjárni mindet, hogy feltegyem a firefox-ot, és minden egyes júzernek elmagyarázzam, hogy hogy kell használni. Plussz még a főnökömnek is el kéne magyarázni, hogy miért éri meg a csere, és hogy ez teljesen biztonságos, meg hogy nem kerül pénzbe.
  • Razgon
    #63
    Ha fenyegetést is jelentene, a M$ sosem ismerné be.

    Az érveik szánalmasan gyengék. A tabbed browsing-ot úgy állítják be, mintha vmi szánalmas hülyeség lenne, ami teljesen haszontalan, holott nem az.

    Az pedig, hogy a Cisco saját biztonsági alkalmazással használja csak az IE-t mindent elárul.

    Az alap IE-t használni gigaLOL sztem. Mindenféleképp érdemes Maxthon-t használni, ha valaki IE alapokon akar böngészni. A Maxthon ugyanis megmutatja, hogy az M$-nek hol kellene tartani az IE fejlesztésével....

    A legjobb az, ha valaki alaposan kipróbálja az összes lehetőséget (Opera, Maxthon, Firefox, Mozilla) és a tapasztaltak fényében a neki legjobb megoldást választja. Ebben az esetben még büszke is lehet magára, hogy nem a marketingszennyből származó dezinformációk alapján döntött.
  • archkoven
    #62
    Nekem ez a Maxthon sokkal jobbban bejön mint a Firefox. Nem értem mitől van mindenki úgy elájulva tőle.
  • duke
    #61
    "vállalat több vezetője kijelentette, hogy az Internet Explorer elsőbbsége nem forog veszélyben."
    A m$ a linuxal kapcsolatban is eveken at hasonloan nyilatkozott,aztan most mar erosen kappaszkodnia kell.

  • Zsoltika 007
    #60
    Sztem pont nem... Nemtom hallottál-e róla de az Industrial Light and Magic(gyengébbek kedvéért ők csinálják a Star Wars filmek grafikáit/trükkjeit George Lucas cége) 2002-ben átálltak Linuxra, mert 5X gyorsabban renderelték le ugyanazt mint a winesek. Szóval erről ennyit. Egyébként a komolyabb cégek íratnak(vagy átiratnak) maguknak linux-ra vagy unix-ra programot. Őket nem izgatja a kompatibilitás, a legjobbat, a feladathoz leginkább illőt használják.
  • blackeagle
    #59
    Ez pont igy van ahogy leírtad.
    Egyébként a linuxot full harcképesséteszem 20 perc alatt. Ugyanez m$ -on ? De nem kell ezen vitázni ,visszatérve az eredeti témához nekem nagyon nem hiányzik az IE. A többség meg azért azt használja ,mert az van a desktoppon ikonként.
  • Ginoo
    #58
    ...a programtámogatottság miatt használnak általában windows alapú gépeket...
  • Ginoo
    #57
    Én meg azt utálom, mikor valakinek minden szar azon kívül amit ő maga használ. Hallott valamit az ember és akkor az biztos úgy is van... Atól még hogy valakinek más milyen van az nem biztos hogy szarabb...
    Nekem egyik gépemben nvidia kari van, másikban ati. Én csak azt tudom, hogy mind a kettőn használok Linuxot és egyikkel sincs semmi probléma. Tény hogy Linuxot nehezebb úgy belőni, hogy minden tökéletesen működjön alatta. Sokan még a windows alatt sem tudják megfelelően beállítani a dolgokat. Az is tény, hogy nem a Linux driverekre fognak koncentrálni a fejlesztők, mivel ez utóbbinak jóval kisebb a piaca. De ez egyaránt igaz az Ati-ra és az Nvidiára is. Egyébként a profi filmstúdiók, 3D modellezők nem azokat a vidókarikat használják amit a hétköznapi felhasználók. A driverek is mások. Másik meg az, hogy általában windows alapú gépeket használnak.
  • arty
    #56
    anandtech linux vs windows - doom3 teszt
  • arty
    #55
    az érdekes ... anandtechen pont nem erre a következtetésre jutottak :)
  • h4x0r
    #54
    A Kereskedelmi es Hitel Bank lapja meg BSD-s FF alol is ment haveromnak. Ha erre gondoltal. Ha a User Agent alapjan tiltja le a hozzaferest, akkor az is kijatszhato.
  • dikki*yysw
    #53
    ATi igen erősen suxol linux alatt. És hidd el, nagyon sokan vesznek a linuxhoz videókártyát, ne magadból indulj ki, hanem a filmstúdiók, 3d modellezők garmadájából akik opengl nélkül nem tudnak megélni. Nvidiat vesz mind, elhiheted.
    ATi driver athlon64-hez? lol.
    Utálom hogy ha vkinek ati kártyája van, nem lát be olyan dolgokat, amik pedig teljesen fedik a valóságot.
  • Piscator
    #52
    Azért nem rakom fel a flash-t, mert picit az is lassítja az oldalak letöltését. Olyanok az internet használási szokásaim, hogy ritkán kell flash-es oldalt használnom.Ha nagyobb szükség lenne, feltudom bármikor rakni.
    Addig meg minek lopja a sávszélt-pl reklámoknál,igaz, azt szűri az adblock.
  • Yv@n
    #51
    "több böngészőben is van, ott nem esett szoftverszabadalom alá?"

    Volt anno egy kép egy mozilla ablakkal rajta, és feltűntetve rajta hogy mely dolgok mely szabadalmakat sértenék, ha eu-ban elfogadnák a szoftverszabadalmakat. A tab-osmegoldás is közte volt. Feltételezem a microsoft ha már arra nem képes áldozni, hogy a böngésző alapjait frissítse, akkor az ügyben sem kíván mozdulni illetve kockáztatni, hogy esetlegesen belékössenek a tab-ok miatt...lehet feltűnt már de mikor előkerül egy-egy szabadalmi per, akkornem Kiss József home sufni programozót szokták perelni, hanem a bazinagy multi cégeket, ahonnan lehet leakasztani pénzt rendesen.
  • Yv@n
    #50
    "-te nem igényes vagy hanem egy tudálékos faszkalap."

    Te meg nagyon kultúrált, mint láthatjuk. Több hozzáfűznivaló talán nincs is :)
  • dez
    #49
    "A linuxos nvidia driverek is lasabbak a windowsos nvidia drivereknél ..."

    Hát nem tudom, nekem épp nemrég újságolta valaki lelkesen, hogy gyorsabban fut a D3 Linuxon, mint Windows-on.
  • arty
    #48
    A linuxos nvidia driverek is lasabbak a windowsos nvidia drivereknél ... nyilván az elterjedtebbet optimalizálgatáj.

    Az ATI meg kapja be, amiért ilyen silány a linux támogatásuk :( - bár sosem használok linuxot.
  • dez
    #47
    Tény, hogy a Linuxos ATI driverek lassabbak. Telepíteni sem mindíg egyszerű őket. Meg nem tudom, erről mi a véleményed:
    "Q6: What Linux kernel version is needed for this driver?
    A6: Version 2.4 of the Linux kernel is required for this driver. This kernel version is installed as standard in many current Linux distributions. Support for the newer version 2.6 kernel is under development and should be available in a future release."
  • Ginoo
    #46
    Autodesk MapGuide Viewer Netscape PlugIn -
    Ezt kell hozzá telepíteni, de ki is írja az oldal, sőt le is lehet onnan tölteni.
    http://bpterkep.index.hu/htm/plugin.htm?application/x-mwf
  • bundee
    #45
    bpterkep.index.hu -t hogy lehet nezni ff alol?
  • Ginoo
    #44
    "senki nem vesz ATI-t Linux alá" - való igaz... senki sem az oprendszerhez vásárol videókarit. Egyébként a Linux oprendszered nem fog megsértődni ha nem nvidia karit használsz:)
    "mindenki nvidiat vesz" - sokan vesznek... + ATI-t is sokan. Mást nem is nagyon lehet...
    "DOOM3 nem is megy ATI-val" - bazz te tényleg nagyon LOLLER vagy. De lehet hogy csak nekem van különleges ATI karim, hogy elindult vele :)
  • Ginoo
    #43
    Én évek óta nem használok IE-t. Használnám szívesen de nem biztonságos, minden szar automatikusan telepíti magát rajta keresztül, felugró ablakokat sem lehet letiltani, lassú és szolgáltatásaiban rettenetesen szegény. Mozillát használok és minden hibátlan oldalt hibátlanul megjelenít, csak rendesen be kell állítani. Banki szolgáltatásoknál sem volt problémám, sőt azoknál használnák legutoljára IE-t biztonsági okok miatt. Az IE részesedése azért ilyen magas mert az userek kb 98%-a Windowst használ - a win-hez alaptartozék az IE és a win-t használók 90%-ának eszébe sem jut hogy esetleg más böngészőt is kipróbáljon. Vannak akik kipróbálnak mást de visszatérnek az IE-hez mert a "szemük és kezük" annyira ráált erre a böngészőre hogy időt sem hagynak maguknek hogy felismerjék más böngészők lehetőségeit, csak azt veszik észre hogy ez más furcsa kezelni stb. és vissza a megszokotthoz. Amíg a winhez alpból jár az IE addig nem fog jelentősen csökkenni a piaci részesedése.
  • Ginoo
    #42
    LOL
    Ekkora hülyeséget már régen hallottam
  • randomly
    #41
    Hello!
    Egyetértek validator azt ha ugy sem megy akkor marad az IE.
    Én igaz csak kb 2 hónapja használok firefox-t de néha azért meg akadok vele, és általában teli van error-al az adott oldal. De az IE ugye kezeli, és a jó webmester csak azzal üzemel ... és csodálkozik hogy a statisztikái csak IE mutatnak (mert mással a főoldal mögé nem tudsz jutni.) Kör be zárult, a kígyó saját farkába harapot.
    rand :)
  • archkoven
    #40
    "Aki olyan lusta, vagy igénytelen, hogy megelégszik az alapból feltett ie-vel..."
    -te nem igényes vagy hanem egy tudálékos faszkalap.

    "azért nem tesznek bele tabbed browsingot mert szofverszabadalom alá esik"
    -érdekes, több böngészőben is van, ott nem esett szoftverszabadalom alá?
  • Troppauer
    #39
    Meg lehet nezni, hogy a http://validator.w3.org/ (a szabvany) mit mond az adott oldalra :)
  • Troppauer
    #38
    Meg valami: ha egy oldal nem tokeletesen jelenik meg, az nem feltetlenul az adott bongeszo hibaja, lehet, hogy az IE(M$) fele inkonpatibilis kod szarja el.
  • Troppauer
    #37
    Bocs, helyesbitek, mar az is megy :)
  • Troppauer
    #36
    Linux alatt Mozilla (deb csomagban) a bank (CIB) megy (JAVA), flash megy, csak egy oldal van (amit ismerek) ami nem jon le: render.hu, na az tiszta szar.
  • juhand
    #35
    Egyezzünk meg. Ha valamely honlap nem megy rendesen egy nem IE bőngészővel, levél a webmasternek rögtön.
  • Yv@n
    #34
    "Aki foglalkozott XML/XSLT-vel, stb. az tudja."

    Spec elkezdtem tanulászni kb fél éve, és lévén akkor pont egy "linuxban élek" hónapot tartottam, firefox alól csinálgattam mindent, és semmi hibába nem ütköztem, így egy kis részletezésnek örülnék, hogy mire gondolsz. Nem kötekedés, tényleg szeretném tudni, mert érdekell.
  • Yv@n
    #33
    "nem hiányzik a szoftveróriás böngészőjéből, és hozzátették, hogy a felhasználók eddig még nem jelezték, hogy szükségük lenne erre a funkcióra."

    Aki olyan lusta, vagy igénytelen, hogy ki sem próbál egy másik böngészőt életében, megelégszik az alapból feltett ie-vel, az valószínűleg azzal fog fáradozni, hogy a microsoftnak jelzi, hogy hiányolja a füles böngészést az explorerből...hamuka az egész, simán azért nem tesznek bele tabbed browsingot mert szofverszabadalom alá esik...

    "az IE ugyanolyan biztonságos, mint a konkurens böngészők, és az alkalmazás kódját hamarosan szigorú vizsgálatoknak vetik alá, hogy ez a jövőben se legyen másképp."

    Blaa bla blablaa... tehát css2 support? png support? Mikor lesz? Állati hogy biztonságos, de tény, hogy évek óta elévült a browser alapja, mostmár elővehetnék azt is kicsit leporolni, mert ez így szar.
  • Mice
    #32
    vagy a kereskedelmi bank v valamelyik egyébnél ha mggebedsz sem fogsz tudni nem ie-t használni...
  • Mice
    #31
    pont egy fenét
    miért maradt? mert zsé van benne azért
    majd pont az ms engedné meg magának hogy eltűnjön és a nulláról csináljon másikat?

    ha a netscape mögötti moneyfolyam se omlott volna össze hidd el ők se nagyon áltak volna le vele.

  • Mice
    #30
    mivel eddig nem volt más ezért pont hogy erről van szó hogy ha X is akkor is csak ez volt és csak ezt erőltetni

    bárki ekkora piaci részesedéssel odázná a fejlesztést és itt most nem kell a szent szöveg

    szerintem ezek már megint csak kivárnak, hogy meglássák mi a trendi aztán lenyúlják megint...
  • Mice
    #29
    hiába emeljük ki az 5 évet attól még nem emeli a zuhanó népszerűségét mint a boroknál..
  • Mice
    #28
    "nem hiányzik a szoftveróriás böngészőjéből, és hozzátették, hogy a felhasználók eddig még nem jelezték, hogy szükségük lenne erre a funkcióra. "

    én sem jeleztem eddig egyszer sem:)
    meg az a sok maxton\opera\ user sem:D
  • dshk
    #27
    igen, mindig lesznek amelyek csak egy böngészővel mennek, de minél látogatottabb egy site, annál inkább megy minden browserrel. Ha csak 5% az aránya mondjuk a firefoxnak, akkor egy részvényes nem fogja engedni, hogy egy béna webdesigner miatt, aki nem tud rendes html-t gyártani, elvesszen a nyeresége 20%-a!
  • whitehawk
    #26
    quentit nem feltétlenül: A linux nem nagy piac, de az ati kezdi a drivereit endbeszedni, mert senki nem vesz Atit linux alá. Mindenki nvidiat vesz. Doom3 nem is megy Atival. És kb csak 5%-a a teljes piacnak.
  • quentit
    #25
    Amíg nem közelít meg a FF 50%-os részesedést, addig lesznek olyan site-ok, amik csak IE-rel működnek rendesen.

    Ld. játékok. Amíg az ATI nem kezdett el közelíteni az 50%-os piaci részesedéshez, addig előfordultak olyan játékok, amik NVidian mentek rendesen. Ma már természetes, hogy ATI-n és NVidian is megy minden normális játék.