19494
  • vérpocok
    #19330
    Próbáltad úgy, hogy ki van kapcsolva a hardveres gyorsítás?
  • Dency
    #19329
    Hali. Meg van nyitva mondjuk a twitch és a youtube és mind kettőnél megy a videó, de az egyik mindenképp megáll ha lapot váltok. Hogy lehetne megoldani hogy ne álljon le egyiken se a lejátszás?
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2019.11.28. 21:51:39
  • extra sensory
    #19328
    Valószínűleg nem fogalmaztam eléggé részletesen... nekem nem a gépemen van a txt fájl, hanem ki van írva egy dvd-re, ami egy polcon figyel.
  • PetruZ
    #19327
    Mármint fejben átkódolja és azt írja le? Hát, ha képes fejben kellően hosszú prímszámokkal dolgozni és kódolni, akkor miért ne. :) Minden más egyszerűbb kódolás úgy törhető, mint a ropi (hacsak nem az eredeti jelszó is kellően magas bitrátával randomizált). Sima plaintext-nél még a fiókba, szekrénybe zárt kockásfüzet is megbízhatóbb; szinte minden, a gépre került kártevő - ha nem tud/akar keyloggert telepíteni - a könnyen olvasható szöveges fájlokra vadászik.
  • Flamer
    #19326
    es ha titkositja a txt? :D
  • PetruZ
    #19325
    KeePass, MyPasswordSafe, Lastpass, stb., bármi jobb, mint egy sima txt fájl.
  • extra sensory
    #19324
    Ezért nem bízom én ezt a Firefox-ra. Minden jelszóm ki van írva külön egy txt fájlba... így nem probléma, ha gebaszol a róka.
  • Dobzse
    #19323
    70.0.1 2019. október 31-i verziótól tapasztaltam.

    Ez van a korábbi jelszó kezelő helyett. kb. 130 mentett jelszóból 39 maradt meg.
  • AdamBast
    #19322
    Még nem vettem észre ilyesmit :O
  • Dobzse
    #19321
    A rókában akartam bejelentkezni egy oldalra, de nem hozta a jelszavat hozzá. Gondolom, ok - megnézem a mentett jelszavak között. Megváltozott a formátum, valami nem régi frissítésnél, ami nem lenne baj, de az elmúlt több mint 10 év alatt lementett jelszavak alig ötöd része van meg!!!!!! Gondolom magamban, majd visszaállítom a jelszavaimat, alig egy hónapja készítettem az utolsó mentést. Helyreállítás után még eggyel csökkent a jelszavak száma, azzal az eggyel, amit azóta rögzítettem be.
    Mint kutyultak el Mozilláék? Hol, lehet ezt megreklamálni? Több mint 100 bejelentkezési jelszavam veszett el. Csókoltatom a programozójukat! Az SG.hu -ra sem jelentkezett be, elveszett a mentett jelszavak közül, mint oldal. Manuálisan kellett belépnem, Ez azért elég gáz!! Másik gépen még régebbi róka van, abból szedtem ki a jelszavamat. (Belépéskor kérte, akarom-e menteni - anyukád.) Más mint tapasztalt?
  • Bal0924
    #19320
    Sziasztok

    Nálatok is csinálja a 70.0.1 verzió.
    Néha nem akar elindulni a youtube-os videók, csak mikor újraindítom a böngészőt.
  • Flamer
    #19319
    a json-os szerkesztos cuccal megy vele. de siman pipalva az oldalon nem volt eleg.
    de akkor a kerdes targytalan. :) bar ha van amit hasznaltok es jo akkor szivesen veszem, de mar nem prio a kerdes.
  • Flamer
    #19318
    van ez az addon:

    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/tab-reloader
    felraktam, tok jol megy, de csak addig amig nem inditom ujra a foxot..
    tehat ha elinditom, belovom a reload-ot akkor oke.
    nincs valami olyan addon ami megorzi a beallitast, es legkozelebb inditva azt mar jo lesz?
    vagy ebbe nis mukodnie kene csak en rontok el valamit?

    amire amugy szuksegem lenne: adott tabot (amugy csak 1 van) azt x percenkent (1-2) reload-olni/refresh-elni.
  • Flamer
    #19317
    jo csak azert nem vagom mert eleg elmenteni par fajlt es kesz is a dolog.

    "Passwords: Your passwords are stored in the key4.db and logins.json files."
    forditas: a jelszavak a key4.db es a logins.jsons fajlban vannak tarolva.
    nehez dolog az angol, de amugy vannak mar olyan toolok mint a google translate.. :D es nem brit napilapot kell forditani..

    na mindegy. sztem tok felesleges felrakni egy kulon kieget csak ilyenert..
    de isten aldjon. :)
  • Kori
    #19316
    köszi
  • Dency
    #19315
    MozBackup szerintem a megoldás, én is ezt használom. Egyszerű mint egy faék.
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2019.09.19. 21:06:24
  • Kori
    #19314
    azért köszi de nem tudok angolul
  • Kori
    #19313
    ujratelepitem a gépet ki szeretném menteni a jelszavakat
    ilyen kellene
  • Flamer
    #19312
    https://support.mozilla.org/en-US/kb/profiles-where-firefox-stores-user-data#w_what-information-is-stored-in-my-profile
    eleg menteni a bizonyos fajlokat / atteni masik profilba es voila.
    Utoljára szerkesztette: Flamer, 2019.09.19. 13:50:47
  • Kori
    #19311
    egy egyszerű jelszó kimentő és visszaállító progi
    régen a beállításoknál ki lehetett menteni de nem találom
  • KaBuTo666
    #19310
    Köszi szépen, kipróbálom!!
  • PetruZ
    #19309
    És nincs benne fizetett whitelist sem, én dönthetem el, mit engedek. Nagyon régóta használom már én is (párjával, az uMatrix-szal), a legjobb.
  • lck
    #19308
    Persze. Kisebb a gépigénye. Évekkel ezelőtt lecseréltem.
  • KaBuTo666
    #19307
    Jobban ajánlod mint az AdBlock Plust? :O
  • suba53
    #19306
    Köszönöm, szuper!

    Eltűntek az ugráló, animált, méretváltó reklám ablakocskák.
  • lck
    #19305
    Ublock Origin
  • suba53
    #19304
    Sziasztok!
    Pár hónapja azt írták a Firefoxról, hogy a zavaró animációk, méretet váltó ablakok, reklámok megszűnnek, vagy megszüntethetőek.
    Nos ennek semmi nyomát nem látom, ugyanúgy egy borzalom a megjelenése, mint korábban.
    Hol lehet ezeket letiltani, vagy a paramétereket módosítani?
    Baromira zavaróak például az SG oldalán is az oldalsó reklámok, az össze vissza ugráló tartalmak, ahogy az egér mozgatásakor nyílnak csukódnak ablakok.
  • Zsombor99
    #19303
    Engem nem zavar, statikus témát használok...
  • Dency
    #19302
    Úgylátom animált téma még mindig nem működik, van valami hír erről hogy mikor fogják javítani?
  • bubika46
    #19301
    Szerintem a legutolsó jó FF a 42 ,kiszolgálja a pdf töl a letöltökig a pluginokat ,minél újabb annál ócskább és mind sokkal többet fogyaszt.Úgyhogy inkább az IronSrware vagy a Slimjet.Ez a véleményem el is felejtettem az ff-t
    Utoljára szerkesztette: bubika46, 2019.07.11. 20:25:43
  • Dency
    #19300
    68.0-ás firefox nekem szétcseszi egy idő után az animált témát,egy fekete maszlag lesz az egész fejléc, nektek nem?
  • Bal0924
    #19299
    De most már 67.0.4-re!
  • PetruZ
    #19298
    Mindenki frissítsen 67.0.3-ra.
  • Flamer
    #19297
    most olvastam cikket hogy avg es avast is kukazhatja oket. :o
  • Zsoxx
    #19296
    Közben megoldódott. A logins.json-t átnevezte valami miatt logins.json.corrupt -ra.
    Visszamásoltam eredeti néven, és elfogadta.
  • Zsoxx
    #19295
    Hali

    Olyankor mi van, ha a FF egyik napról a másikra elfelejti az összes mentett bejelentkezést? (Üres a lista, de nem én töröltem).
  • Flamer
    #19294
    nalam megint letiltotta a kiegeszitoket.. :o es nem is letiltotta, hanem eltuntek az ikonok es nem tudtam a beallitasokba bemenni.
    disable/enable megoldotta, de wtf. (v67.0.1 -es volt amugy..)
  • Bal0924
    #19293
    Sziasztok
    Nektek előfordul, hogy elfelejt oldalakat?
    8rögzített és 8 lap van nyitva.. a rögzítetteket megtartja, de a lapokból csak az első kettőt tarja meg.
    Miért?
    Miért zárja be a lapokat?
  • Zsombor99
    #19292
    Akinek továbbra is gondja lenne a beépülőkkel, itt hasznos információkat talál!
    Nekem az ott található információk szüntették meg a problémát.
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2019.05.17. 16:36:16
  • Zsombor99
    #19291
    Nálam a probléma az hogy vannak olyan kiegészítőim is amikhez nem találok újfajta alternatívát, emiatt megragadtam az 56.0b9 (32-bit) verziónál (mert ez az utolsó ami még kezeli a régi fajta beépülőket is), letiltott frissítésekkel. Viszont ez a kiegészítős bug mizéria rendesen kibillentett, konkrétan jelenleg emiatt Firefox-szal nem merek teljes egészében netezni, mivel többek között az AdBlock-ot sem engedi visszarakni, úgyhogy mellette ideiglenesen Chrome segít be.
    Ha gondoljátok akkor ide listázhatom hogy mikhez nem találok újfajta alternatívát, hátha együtt mégis találunk valamit...