19494
  • PetruZ
    #19370
    Kísérleteztem, ha csak a felkövéredő címsor a zavaró (mint nekem), akkor elég a browser.urlbar.update1-et false-ra állítani, és minden más megmarad. Újra kell indítani, hogy életbe lépjen.
    Az openViewOnFocus még azt szabályozza, hogy belekattintáskor lenyíljon-e a dropdown menü, vagy sem.
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2020.04.09. 14:20:40
  • PetruZ
    #19369
    Aki agymenést kap az FF 75-ös animálódó címsortól, ezeket állítsa false-ra:
    - browser.urlbar.openViewOnFocus
    - browser.urlbar.update1
    - browser.urlbar.update1.interventions
    - browser.urlbar.update1.searchTips
  • PetruZ
    #19368
    A FF profilodat és a telepített könyvtárat mindenképpen le kell menteni, mielőtt bármit felraknál, ez alap. Frissítés nem hiszem, hogy működne gond nélkül ekkora lépéssel, a mentés ezért jó, hogy vissza tudsz állni vele.
    A kiegészítők kapcsán az biztos, hogy az uBO abszolút működik és fejlesztik, folyamatosan használom. A Quantum-hiszti elég felesleges volt, a VDH és a DTA is visszajött már régesrég.
    A többire nem tudok mit mondani, annyira speciális igényed van. Ekkora lépést nem hiszem, hogy egyben meg tudsz lépni és biztos lehetsz benne, hogy kompromisszumokat is kell majd kötnöd.
  • bela30
    #19367
    Sziasztok!Én eddig még mindig a 56.0.2-es (és 32 bites) ff-t használtam,de most már végképp elegem lett belőle,mert most már túl sok oldal nem úgy működik vele ahogy kellene.Vagy sehogy.Szóval váltanék valamire,és az lenne a kérdésem,hogy mi volna az a megoldás,amellyel a leginkább továbbra is egy ilyen ill. ilyesmi felületem lehetne?



    Plusz még ami nagyon jó lenne ha továbbra is tudnám majd használni a DownThemAll-t,az uBlock Origin-t és a Video DownloadHelper-t,vagy legalábbis ezekhez valami nagyon hasonlóan kinéző és működő kiegészítőket.

    Amúgy nagyon szívesen maradnék a firefoxnál,már csak azért is mert tudtommal még mindig ez az egyetlen olyan böngésző amely előző munkamenet helyreállításánál valójában,ténylegesen csak azokat nyitja meg újra amelyek a bezárása előtt is nyitva voltak,a többit csak "félig",vagyis csak készen létbe helyezi és csak akkor nyitja meg teljesen ha fent az új munka menet során is a lapra kattintok.Vagy nem is tudom hogy mondjam,de tudjátok ti hogy értem.És ez egy óriási előny szerintem még mindig a firefoxnak a többivel szemben.És ez a funkció nekem nagyon fontos lenne továbbra is,mert én nagyon sok lapot szoktam bezárni ill. aztán újra készen létbe helyeztetni a firefox-szal.Ez persze lehet hogy nem éppen egy helyes felhasználási mód,de az én böngészési szokásaim már csak ilyenek.

    Szóval továbbra is valamilyen ff kéne,és ezért persze nagyon szívesen csinálnám azt egyszerűen,hogy frissítem a legújabb verzióra,csak attól félek hogy akkor az eddigi skinnek totálisan lőttek.Vagy esetleg van már az mostani firefoxokra is valami Classic Theme Restorer,vagy asszerű kiegészítő?

    Vagy inkább,ha már nekem ennyire ez a retró dizájn kellene továbbra is,inkább valamelyik Firefox oldal projectben kéne gondolkodnom?De akkor melyikben?Waterfox?Pale Moon?Light?Vagy valami még másikban?

    Ja,és az még fontos lenne,hogy minden költöztethető legyen az új browserre,tehát a jelszavak,böngészési és letöltési előzmények is,sőt,és ez volna még az egyik legfontosabb,a megnyitott lapok is,tehát hogy az új böngészőben is lehetőleg ha rámegyek majd az előző munkamenet helyreállítására,akkor nyissa is meg újra azokat a web lapokat amik most az 56-ban is megvannak.Megoldható lenne vajon ez is valamelyik módszerrel?

    A rendszerem: windows 10 64 bit.A windowst amúgy mindig frissítem,meg minden más programot is,csak a firefoxnál álltam le vele,mert 2017-ben ahogy bejött a Quantum azt úgy a hátam közepére nem kívántam.Legalábbis akkor még,azokkal a feltételekkel,ill. borítékolható lemondásokkal pl. a skinre ill. néhány kiegészítőre vonatkozóan.

    Szóval mit javasoltok,merre lépjek tovább?Előre is nagyon szépen köszönök minden jó tanácsot!
  • Bal0924
    #19366
    Tárgytalan.
    Win10 kavar be. ismét..
  • Bal0924
    #19365
    újra csinálja de most tudok valamit.
    A https://pcforum.hu/ helyett csak ezt tölti be:
    #

    jelet tölti be az oldalból.

    A sütiket töröltem és egy pillanatra betöltötte az oldalt, de ismét csak azt a jelet tölti be.
    Van megoldás, tudtok segíteni?
  • gergely1991
    #19364
    És valóban.

    ibrik:Amit téged illett:
    Le kell tiltani a "http://translate.google.com/translate_a/element.js?cb=googleTranslateElementInit" "futását" valami blokkolóval és aztán nem látod őket.
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2020.01.28. 20:11:56
  • Dency
    #19363
    Letiltott kiegészítőkkel való újraindítást próbáltad? Vagy egy tiszta telepítést?
  • [HUN]FaTaL
    #19362
    Ezeket leginkább az oldal dobálja javascriptből, legalábbis szokott ilyen lenni.
  • PetruZ
    #19361
    Akkor ez szerintem valami extension, vagy plugin lesz. Jobb szélen a "Beállítások" alatt sem lehet kiiktatni? Vagy bal oldalon azzal a lakattal?

    Rosszabb esetben valami malware, ami egy másik programmal került fel...
  • ibrik
    #19360
    Már mindezt megtettem, de nem működött. Azután tettem fel itt a kérdésemet.
    Még a "browser.translation.engine" sorból is kitöröltem a Google "értéket". Mindezek ellenére minden egyes alkalommal mikor visszalátogatok bizonyos oldalakra, újra előjön a fordító panel a Google fordítóval...



    Az "eredmény" (egy példa a fenti beállítással):


    Utoljára szerkesztette: ibrik, 2020.01.25. 19:16:49
  • PetruZ
    #19359
    A 'foxnak nincs saját fordító modulja, alapból a Google-t használja, de elvileg ez ki van kapcsolva. Ha az about:config-ban rákeresel a "translation" szóra, látod, hogy van négy opció is, ami ezt szabályozza. A "detectLanguage"-t is false-ra kell állítani.
    Az is lehet, hogy a Google Translate extension okozza, azt külön kell a saját menüjében állítani.
  • ibrik
    #19358
    v72.0.2
    Nem tudja valaki véletlenül, hogyan lehet kikapcsolni az oldalak fordítását?

    Egyrészt néhány oldal megnyitásakor megjelenő translate UI sávon levő Beállítások - "Fordítás kikapcsolása ezen a webhelyen"-re kattintva eltűnik a sáv, de később időpontban ha újra meglátogatom ezeket az oldalakat, újra előjön a translate UI sáv.
    Másrészt az about:config-ban hiába állítom át a "browser.translation.ui.show"-t false-ra, szintén ugyanaz (semmi) a hatása.
    Eddig az első megoldás mindig működött és azt meg is jegyezte az FF, az about:config-os bűvészkedésre sosem volt szükség, de most egyik változat sem működik...
  • PetruZ
    #19357
    Az userChrome.css-en keresztül jó eséllyel lehet ilyesmit csinálni. Elvileg #PersonalToolbar a neve, szóval valami ilyesmi lehet (nem próbáltam ki):

    #PersonalToolbar {height: 48px !important;}

    Nem tudom, ez átviszi-e az ikonokat. Lehet próbálkozni témákkal is, azok között szokott akadni ilyesmi.
  • RoboKutya78
    #19356
    Srácok a firefox eszköztár menűjét nem lehet valahogy arra rávenni ha túllépi a megjeleníthető ikonok számát a sor végén ne egy nyilal lehessen továbblapozni hanem folytatólagosan a következő sorba jelenjen meg az ikon?
    Vagy dupla eszköztára ki lehet csiholni valahogy?
  • Flamer
    #19355
    passzolok.
  • Bal0924
    #19354
    Most megnéztem újra és betöltött.

    Eddig csak egy: # jelet töltött be az egész oldal helyén.
  • Flamer
    #19353
    hat ez egy nagyon jo kerdes. :) tobb oka is lehet. pl nem oldja fel a domain-t? blokkoljak? etc..
    probald ki ip-vel vagy cserelj dns szerver cimet.. hatha.
    amugy azt is pontosithatnad hogy nem jon be az oldal.
    error 404, 503, ... ? na mind1. azert remelem erzed hogy ez nem tipikus mozilla firefox topic, ugye?:D
  • Bal0924
    #19352
    Akkor csak nálam nem jön be az oldal?
    És miért?
  • Flamer
    #19351
    mit nem ertesz a valaszaban? :o
  • Bal0924
    #19350
    ?
  • PetruZ
    #19349
    https://downforeveryoneorjustme.com/pcforum.hu
  • Bal0924
    #19348
    Sziasztok
    Nektek bejön az oldal?
    https://pcforum.hu/
    Mert nálam nem.
  • PetruZ
    #19347
    Mindenki frissítsen 72.0.1-re, csúnya jogosultság hiba van a javascript motorban, ami a régi verziókat is érinti (az ESR 68-hoz is kijött egy javítás).
  • Henrico
    #19346
    "Felhasználónevek és jelszavak megjegyzésének megkérdezése az oldalakhoz" oké... pipa és működik rendesen. Viszont újraindításkor miért kell ismét pipálni? Jól rémlik, hogy ezt direkt változtatták meg? Nem lehet default-ba tenni? Köszi!
  • KaBuTo666
    #19345
    Nekem is kilóg.
  • TomBond
    #19344
    Csak hogy ne legyél egyedül! Nekem is kilóg!
  • Carmang
    #19343
    Ja bocs, akkor válaszolok én: nem, nekem nem lóg ki. :)
  • Dency
    #19342
    Látom itt is csak kérdések vannak de válaszok nem nagyon.
  • Dency
    #19341
    Nektek is kilóg a https://metabro.hu/ oldal teteje FF 71.0-ban? Más böngészőben jó, próbáltam a sütiket törölni de ugyanaz.
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2019.12.14. 10:29:20
  • TYÜTYI2006
    #19340
    kipróbáltam, kikapcsoltam a hardveres gyorsítást, eredménye semmi, ugyanúgy fehér a kép. Még az este is jó volt.
  • TYÜTYI2006
    #19339
    Megpróbálom ezt is, google fordítóval megnéztem. De tegnap még nem volt semmi baja, ma reggeltől csinálja. Asus Strix GTX970 em van, friss a drivere.
    Utoljára szerkesztette: TYÜTYI2006, 2019.12.10. 14:42:20
  • PetruZ
    #19338
    Első találat, a hardveres gyorsítással lehet gond. Próbálj vga drivert frissíteni, ha nem oldja meg, akkor kapcsold ki a leírtak szerint (a szoftveres mód értelemszerűen lassabb lesz).
  • TYÜTYI2006
    #19337
    Sziasztok!
    Win 10 64 bites rendszerem van. Mozilla 64 bitesem is van hozzá, alapértelmezett böngészőként. Ezt most edgeről írom. Jó ez is, a chrome is, meg az Opera, és a Tor project is. A gond a következő. Mozillán csak fehér kép van az ablakban, pl youtube nyitott lapra ha rámegyek, elindul a videó, de fehér a képernyő. Ezzel mit kezdjek? A profilmappa tartalmát már kivettem, akkor sem lett jó. A kereső mezőbe fent bármit beírhatok, mintha betöltené, de fehér alatta a kép. Néztem másik offline felhasználói fiókomon is, ott sem jó a Mozilla. Most nézem meg hogy uninstall, és újra rakom.
  • PetruZ
    #19336
    Nálam a torrent átadásokkal van valami gubanc az FF 71 óta: letöltődik rendben a fájl, de mikor átadná az uT-nek, az valamiért az első space-ig csonkolt nevet kap és így nem is találja meg, nem létező fájl hibát jelez. Kézzel hozzáadható a temp-ből, csak ez eddig rendben működött...
  • RelakS
    #19335
    Ma megjelent egy ilyen üzenet a kezdőoldalon, ahol a Népszerű Oldalak linkek vannak:
    Figyeljen a további adatsértésekre. Hozzon létre egy fiókot, amellyel akár 15 e-mail címet figyelhet meg, adatsértést keresve.
    Ez mi ez? Semmi információ, hogy honnan jött és hová megy, de gyanús, hogy firefoxos dolog.

    Közben meglett.
    A mozilla szolgáltatások része., Firefox Monitor
    Azért odaírhatták volna, hogy ne nézze az ember kártevőnek...
    Utoljára szerkesztette: RelakS, 2019.12.04. 21:23:39
  • PetruZ
    #19334
    Home usernek miért kellene ez? Bármelyik jelszómenedzser app kényelmesebb és specifikusabban erre a célra készült.
  • Flamer
    #19333
    en erre gondoltam:
    https://www.axcrypt.net/

    titkositttya a fajljaidat, passphare -zel vedve.
  • Dency
    #19332
    Nincs semmi addon,és a hardveres gyorsítás ki van kapcsolva. Találtam erre vonatkozó beállítást, most mintha jó lenne:

    about:config
    media.suspend-bkgnd-video.enabled -> false
    network.http.throttle.version -> 1
  • Malakai
    #19331
    Nem sikerül reprodukálni, nem hiszem, hogy alap fox beállítás lenne. Persze lehet hardver függő, pl valami rejtett power saving dolog esetleg.

    Twitch alapból olyan mondjuk, ha több stream-et nyitsz meg, akkor egyiket némítani szokta, de ez csak némítás és csak twitch-en belül, nem tab váltásokkor.

    És persze lehet valami addon is, valamelyik régi youtube addon rémlik (youtube central, vagy ilyesmi), hogy csinált ilyet, hogy pause-olt videót, ha valami más médiát megnyitottál mellé.