19494
  • Zsombor99
    #19412
    "Other Bookmarks" mappa eddig is volt a könyvjelzők menüben, csak valamiért most megjelent az eszköztáron is. A kép jobb szélénél van bekarikázva a "mappa" ami eddig nem volt ott. Nem normál mappaként van jelen, mivel a >> ("Show more bookmarks" gomb) után található. Ha rákattintok, akkor tulajdonképpen a könyvjelzők menüben lévő mappa tartalmát mutatja.
  • PetruZ
    #19411
    A toolbar csak a megfelelő folderek és bookmark-ok leképezése, semmi más. Tehát ha bemész a Library-be és az "Other Bookmarks" foldert kihúzod valahová, ami nem a "Bookmarks Toolbar"-on belül van, el fog tűnni.
  • Zsombor99
    #19410
    Megjelent a könyvjelzők eszköztáron egy "Other Bookmarks" mappa, ami tulajdonképpen a könyvjelzők menü azonos nevű almenüjének gyorsabb elérése. (Angol nyelvű Firefoxot használok.) Azt a "gyors elérést" nem én tettem oda, a mai indításnál már ott volt. Hogyan lehetne kikapcsolni?
  • Malakai
    #19409
    Beállítás nincs erre, userChrome.css-en keresztül lehet esetleg elrejteni.
    https://www.userchrome.org/how-create-userchrome-css.html

    Ha minden igaz:

    @namespace url(http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul);
    #statuspanel {
    display: none !important;
    }

    Utoljára szerkesztette: Malakai, 2020.12.17. 07:04:15
  • RoboKutya78
    #19408
    Srácok kérdés
    ezt a link kiíró sávot el lehet tüntetni valahogy baromira haszontalan és zavaró sor a böngészőben:(
  • Zsombor99
    #19407
    Tudtommal csak azokat a kiegészítőket tudod kitenni az eszköztárra, melyek rendelkeznek eszköztárra való gombbal...
  • TomBond
    #19406
    Hogyan tudom a kiegészítőket kirakni az eszköztárra? Hiába nyomok a testreszabásra, ott nem jelenik meg egyik kiegészítő sem.
  • Zsombor99
    #19405
    32 bites Firefox 83.0 verzió. Freemail tegnap óta nem bír betölteni. Mikor bejelentkezés után már betöltődött volna, akkor kezdi előlről a betöltést (végtelen ciklusba kerül). Másik gépről rendesen betölt. Szerintetek?
  • Dency
    #19404
    Megéztem, nincs blokkolva az engedély kérése. Viszont próbából próbáltam hozzáadni oldalakat de nem történik semmi.
  • Malakai
    #19403
    Általánosságban:
    1. Nézd meg nem lett-e blokkolva korábban az engedélyekben az oldal:

    Vagy beállításokban:
    Options > Privacy & Security > Permissions > Microphone - Settings
    2. Ugyanott beállításokban esetleg nincs-e általánosan blokkolva az új mikrofon engedély kérése. (Lista alatti pipa.)
  • Dency
    #19402
    Facebook messengeren belül ha valakinek hangüzenetet akarok küldeni akkor hiába nyomok a felvételre nem történik semmi, elvileg felkéne dobnia egy üzenetet hogy engedélyezem a mikrofont, de nem történik meg. 83-as FF-ben. Valakinek van hasonló hiba vagy csak nálam?
  • blc
    #19401
    Üdvözlök Mindenkit!
    Szertném a közösség segítségét kérni az alábbi problémám megoldásában. Az e-mailezéshez a Thunderbird-et használom már nagyon rég óta.Eddig semmi bajom nem volt vele, viszont a napokban egy második postafiókot állítottam be és közben valamit nagyon elállítottam. A fiókok működnek minden rendben, de valhogy a megjelenése, ablakai nem azok amik eddig voltak. Született egy harmadik sáv középen (ezt jobb lenne látni) és nem tudom eltüntetni. Továbbá van olyan feladatom is hogy továbbítsak bizonyos leveleket. Nálam elindul a továbbítás de csak összevissza betúkelt látok és a fogadónál is megjelenik ugyan ez. A levél tartalma át megy csak ezzel a sok összevissza betűkkel és számokkal. Többször eltávolítottam a levelezőt a könyvtárait kitöröltem, majd újra telepítésnél ugyan így viselkedik. Kérem ha valaki tud segíteni vagy a beállításban vagy a teljes letakarításban,vagy egy hasonló levelező programmal segítsen. Nem vagyok informatikus ezért kérném a szakmai fogások mezei ismertetését. Köszönöm előre!
  • Dency
    #19398
    Nektek is nem tölt be egyes oldalakat a facebook a 81.0.1 -es verzióval? Más böngészőben próbáltam és ott meg jó. Egy üres lapot dob be csak.
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2020.10.05. 09:15:10
  • Zsombor99
    #19397
    Sajnos nincs, már én is néztem. Flash sajnos már úgyis kissé a végét járja... Kizárólag csak az lehet, hogy mindig rányomsz hogy aktiválja, a "mindig aktiválja" opció már sajnos ki van szürkítve.
    Eltávolítandó szoftver lett az Adobe Flash Player
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.09.29. 15:32:33
  • langerius
    #19396
    Sziasztok,

    az lenne a problémám, hogy ha feltelepítem a legfrisebb "szűz" Firefoxot, akkor elindul teljes képernyős módban. Ha viszont belépek a Firefox fiókomba, kilépek a böngészőből, és újra elindítom, akkor mindig csak "féloldalasan" indul el, és mindig ki kell nagyítanom, ami marha idegesítő. Semmilyen kiegészítő nincs telepítve, akkor is csinálja, meg ha telepítve vannak akkor is. Olyan mintha valami fiókbeállítás kavarna be, de nem jövök rá mi lehet. Videókártya driver a legfrissebb, ha esetleg ez kérdés lenne. Minden Firefox verzióval csinálja.

    Mi a véleményetek?
  • Dency
    #19395
    Van arra beállítás hogy a flash tartalmakat állandóan engedélyezze és ne kelljen mindig rákattintani?
  • Zsombor99
    #19394
    "teljes ablakosmódban van" - Teljes képernyőn (F11) vagy teljes méretű ablakban van? Szerintem "a hiba az ön készülékében van", nálam "Firefox 80.0.1" tökéletesen működik...
  • Bal0924
    #19393
    Sziasztok
    Miért van kétoldalt egy-egy fehér csík, teljes ablakosmódban van?
    vagy csak nekem van?
  • Dency
    #19392
    Kösz, beállítottam.
  • PetruZ
    #19391
    A Settings - Privacy alatt ellenőrizd a Permissions-nál az eszközöket, ott van a VR is. Ez nemrég került bele újként és alapból nincs blokkolva. Én kikapcsoltam mindent.
  • Dency
    #19390
    Nem egészen ide, de valaki tudja miért dobja fel mostanában az oldalak 80%-a hogy "hozzáférést kér a virtuális valóság eszközökhöz" ?
  • Dency
    #19389
    Na úgylátom a 77-es ff-ben már nem lehet visszahozni a régi url bárt.
  • SzeletElek #19388
    Próbaképpen letöltöttem a Firefoxot. Most pedig csak nézek és nem értek semmit.Annyira biztonságos hogy gyakorlatilag semmit nem akar megnyitni. Én vagyok ennyire balfék? Mit kellene állítani? Ez így használhatatlan.
    Utoljára szerkesztette: SzeletElek, 2020.05.27. 18:33:09
  • Zsombor99
    #19387
    Nekem miért és hogyan váltott "Helvetica Neue" és "Helvetica Neue Bold" betűtípusokra? Nálad ezek nem szerepelnek...
    Nekem Windows 8.1 van, nem 10!
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.05.14. 17:52:06
  • PetruZ
    #19386
    A szövegbeíró (és általánosan az SG) a "Frutiger, Frutiger Linotype, Dejavu Sans, Helvetica Neue, Arial, sans-serif" font sorrendet használja.
    Ha belekattintasz és jobbklikk - "Inspect element"-et nézel, jobbra lesz egy Fonts fül, azon látod, nálad mi áll rendelkezésre. Nálam Arial és Dejavu van, nincs gond a megjelenítéssel. A W10-ben megnézheted a Settings - Personalization - Fonts alatt, mi van telepítve. Ott megkeresheted a meglévő fontokat és kipróbálhatod, ugyanúgy rosszul jelenik-e meg (a megkeresett font nevére bökve egy új ablakban felül tudsz tesztszöveget írni).
  • PetruZ
    #19385
    "Advanced" a 16-tól jobbra... A felnyíló kis ablakon alul legyen bepipálva az "Allow pages to choose...".

    Ha továbbra sem jó, arra gyanakodnék, hogy új fontot telepítettél mostanában, ami az sg css-hez képest a prioritási listában előrébb van, vagy egy meglévő font felülíródott a nem kelet-európai változatával, vagy a böngésződben van olyan stílus bővítmény, ami az oldalra beállított sajátot.
  • Zsombor99
    #19384
    Merre? Angol Firefox verzióm van.
  • Dency
    #19383
    Ugyanott a méret mellett jobbkra kell lennie a gombnak. És ott pipáld be az oldalakat a saját betűkészlet stb használják. Adatokat törölted sg.hu laphoz kapcsolódóan?
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2020.05.14. 11:25:09
  • Zsombor99
    #19382
    Egyenlőre még csak itt. De nem szeretném, hogy más oldal esetében is felbukkanjon. Beállításoknál az alapértelmezett "Times New Roman" szerepel 16-os betűmérettel. A "speciális fül" hol van?
  • Dency
    #19381
    Csak az sg vagy mindegyik oldal?
    Beállításoknál, alapérelmezett betűkészletnél az alapértelmezett van? Speciális fülön is? Próbáld meg még sg.hu-s cookie, tárolt adatok törlését adatvédelem és biztonság fülnél.
  • Zsombor99
    #19380
    Nálatok is megváltozott itt a hozzászólás begépelésekor a begépelt szöveg betütípusa? A legutóbbi frissítés óta a hozzászólás-írás szövegbeviteli mezőjében másik betütípus jelenik meg, valamint az sg.hu cikkei is ugyanazzal a furcsa betütípussal töltődnek be.
    A csatolt példa képen látható a jelenség. → Valaki tudja, hogy ez vajon mitől lehet?
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.05.12. 08:54:55
  • strepsils
    #19379
    Bekapcsolom a gépet és amikor elindul a böngésző megnit fehér halál van . Nem reagál semmire . Bezárom feladatkezelőben majd ujraindítom megint jó. Mi a franc ez ? Már régen is csinálta .
  • Dency
    #19378
    Remélem a következőbe javítják, frissítés után jött nekem ez elő.
  • TomBond
    #19377
    Nekem is szokott olyat csinálni, főleg a Facebooknál vettem észre.
  • AdamBast
    #19376
    Nekem csak a Youtube csinálja, már hónapok óta
  • Zsombor99
    #19375
    Nálam semmi ilyen probléma. Csupán időnként a már betöltött oldal megjelenítése esik szét (nem tudom pontosan leírni, az oldalból részletek tűnnek el, pl. összes szöveg, gomb és link), olyankor csupán újra kell tölteni az oldalt, ami helyrehozza. De ez ritka és iszonyatosan random.
  • Dency
    #19374
    Ti is tapasztaltok olyat pl hogy egy oldal betölt mondjuk egy hírportál és valahol megállsz de elugrik a lap. Nagyon idegesítő, olyan mintha nem tudna valamit betölteni és ugrál.
  • Dency
    #19373
    Kipróbáltam de csak akkor működik ha a browser.urlbar.update1 false-n van, tehát az új címsorral nem. Alapból ugye 10-en van de csak 8 látszik.
  • PetruZ
    #19372
    A legördülőben mutatott linkek számát a browser.urlbar.maxRichResults állítja, nem kell újraindítani sem.
  • Dency
    #19371
    Engem csak az zavar hogy 2-vel kevesebb megjegyzett oldal van benne. Kerestem is hogy hova lett az az oldal. Egyébként megszokható.