3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • zsákos
    #1827
    Annak aki éhes.
  • Frayer
    #1826
    Ha nincs megvalósítva valamilyen csere elszámoló rendszer, akkor mindenki azt lesné hogy mások dolgoznak. Ha nem lenne valamilyen érték mérő rendszer akkor nagyon nehéz lenne életképessé tenni azt a rendszert.

    A pénz az egy jó dolog. A ma használatos pénz egyik tulajdonsága az a mi rossz. A kamatos kamat. Az,hogy ma kölcsön adok 1 gramm aranyat, évi 6 % kamatra, és 2 ezer év mulva annyi követelésem lenne aranyban amennyi a teljes föld tömege aranyban.
  • joebacsi
    #1825
    Aha, tehát akkor egy Jonestown 2.0 a nagy megváltás :)

    A mezőgazdasági többleted szerinted kinek kéne?
  • Voldi
    #1824
    Miért olyan fontos, hogy legyen pénz, hogy pénzrendszeren alapuljon egy társadalom?
  • remark #1823
    A pénzrendszer gyakorlatilag egy elszámolórendszer. Valamilyen szintu" elszámolásra a te utópiádban is szükség lenne, nem?
  • OKkultist
    #1822
    Nem kellene semmilyen pézrendszer, (az elképzelt futurista utópista miniállam), elég lenne, ha van saját erőmű+kórház+mezőgazdaság, ami marad azt el lehet adni, és abból meg lehet venni a külső "barbár" világtól amit nem tudunk előállítani: alapanyagok, luxuscikkek, CPU, stb, de ezekből sokkal kevesebb kellene, mint amennyi többlet képződne, (áramot és melegvizet termel az erőmű) tehát ez a miniállam soha nem adósodna el, soha nem kellene belső kereskedelmet/bank+pénzrendszer működtetnie. Ami ehhez kell, az a kezdő befektetés, mondjuk 10ezer fő, ás fejenként 10millió Ft. Utána már önfenntartó lenne. (saját tulajdonú földterület kell hozzá, ahol a saját törvényeit NEM írhatják felül sem más ország, sem EU, USA, stb. törvényei!)
  • joebacsi
    #1821
    Tessék, lépj be, aztán hajrá :)

    Korábban egy másik oldaluk volt, arra kellett volna egy plusz modult fejleszteni, fizettségnek meg ugyanígy szivességpontot vagymit kaptam volna, de azért nem tudok csokiskekszet venni a bótba, úgyhogy inkább olyan melót csináltam helyette, amivel karvajnagytőkés, kamattal terhelt pénzzel fizettek :)

    Tudom, tudom, arab cionista, meg bőrfejű cigány is vagyok, dehát ez van...
  • remark #1820
    "Csak míg az általad említett szabványrendszer szellemi javakról dönt és diszkusszál ami korlát nélkül újraalkotható, addig a bankrendszer anyagi javakról szól."

    Magát a pénzrendszer/bankrendszer szabály- és szabványrendszerét miért ne teremthetné meg a közösség?
  • remark #1819
    Itt válaszolok, mert hátha meggondolod magad, és visszajössz a fórumra.

    Neked nem is az elveiddel van mindig baj, mert azok közül már nem először látok olyat amivel egyet is tudnék érteni. Veled az a baj, hogy teljesen biztos vagy abban, hogy egy elveidnek megfelelő világ felépítése zajlik a szemed előtt.

    Pl. a munkamegosztás rendben van, de biztos vagyok benne hogy akkor sem éreznéd jól magad mikor a munkamegosztásra hivatkozva minden létező dolgot a világon csak egyvalaki gyártana le, mégpedig az, aki ezt (ekkor már csak állítólag) a leghatékonyabban tudja megcsinálni. Ekkor mindenhol már csak 1-1 monopólium lenne talpon, és az diktálna mindenben a maga területén. És senkinek sem lenne módja nemet mondani. Semmire.
  • remark #1818
    3 órás filmet nem láttam. Láttam egy 3 és fél órásat, de annak semmi köze a kérdésemhez. (Ha már így kódolva beszélgetünk...)
  • I.C.ram
    #1817
    eleg ovodas megjegyzeseid vannak, mar bocsi :P
  • Molnibalage
    #1816
    Csak nem megnézted aza gagyi 3 órás filmet? Eszemfaszom megáll annyi baromság van benne.
  • OKkultist
    #1815
    Nyilván akkor nyűg, ha semmilyen kényelmi megoldásra nincs pénze, egyébként nem akkora gond, de vagy pénzbe kerül, vagy kell családi segítség. A négereknek, cigányoknak, ázsiaiaknak nem kell, ők csak gyártják, bele a vakvilágba, majd lesz belőle valami.
  • Fasiszta
    #1814
    Meg a politikusaik is elég rosszak.
  • Fasiszta
    #1813
    Hát a forint gyengébb mint a többi europai pénz sokan kimennek külföldre
    a gázdaságunk elég béna.
  • OKkultist
    #1812
    a szegény ázsiai afrikai országokban nincsenek népesség csökkenési gondok..
    Azok degeneráltak, aki éhezik, az józan ésszel NEM szaporodik.
  • Rundstedt17
    #1811
    A világ országait tekintve a gazdagabb országok közé tartozik inkább mint a szegényebbekhez.
  • remark #1810
    Teljesen el vagyok havazva, úgyhogy csak egy kérdésre futja az időmből:

    A kamatmentes pénzzel kapcsolatban annyit akarok megtudni, hogy mi a magyarázat(od) arra hogy egy bármilyen országban az ország vagyonát és az ott megteremtett értékeket szimbolizáló (!) pénz kamattal terhelten kerül be a forgalomba?
    Remélem érthető a kérdés mert nincs időm megmagyarázni.
  • Fasiszta
    #1809
    Magyarország nem gazdag.
  • Rundstedt17
    #1808
    igen.akár mennyire is hihetetlen számára Magyarország a világ gazdagabb országaihoz tartozik....
  • Rundstedt17
    #1807
    Neked a túlzott jólét Ferrárit jelent?oh én istenem...azt én esztelen gazdagságnak nevezném...vagy neked az a problémád hogy nincs ferrárid és ezért tiltakozol olyan bőszen?
    Meg demagóg is vagy...nem csak ez a oldal van..
    A másik hogy a kapitalizmus velejárója a munkanélküliség ezt igazán tudhatnád...
  • I.C.ram
    #1806
    jolet mindig relativ.

    Egyes orszagokhoz merve baromi nagy a jolet/pazarlas itt is.
  • Rundstedt17
    #1805
    Érdekes gondolataid vannak.
    "egyszeruen nem tudna felnevelni, es ezert inkabb abortusz lesz."
    "Vagy inkabb legyen egy rakas gyerek, akiknek nem adjak meg a csaladi szeretet"
    tehát nálad családi szeretet=pénzben vehető dolgok.....
    Talán igazad van durva megoldás,de krízishelyzet kíméletlen megoldásokat kíván.Persze nem egyik pillanatról a másikra kellene megszüntetni..első lépésként indulhatna valami kampány a gyerek vállalás mellett és eltüntetni az olyan szennyeket amik ennek ellenkezőjére buzdítanak..nah ez jó kezdet lenne
  • Frayer
    #1804
    "A média,a liberális világkép,a valódi értékek elferdülése,és talán a túlzott jó lét is.."

    Miről beszélsz te? Túlzott jólét?
    Nem is tudtam,hogy mi magyarok túlzott jólétben élünk. Nem is tudtam,hogy van nekem ferrárim. Meg a sok munkanélküli is csak azért nem dolgozik, mert már olyan sok pénzük van,hogy minek. Meg az a 3 millió létminimum alatt élő állampolgár is csak megtévesztés lehet, hiszen mindenki milliárdos, dübörög a gazdaság, NAGY A JÓLÉT.

    Persze, ilyen szép mesét még már nagyon rég nem hallottam.
  • I.C.ram
    #1803
    Miert lenne jo az abortusz tiltasa?

    Akarkinek becsuszhat egy gyerek veletlenul, ugyanakkor egyszeruen nem tudna felnevelni, es ezert inkabb abortusz lesz.

    Vagy inkabb legyen egy rakas gyerek, akiknek nem adjak meg a csaladi szeretet stb, mint a ciganyoknal? Azokbol konnyne lehetnek a tarsadalom karokozoi, ami nem hogy a nepessegcsokkenes hatasa ellen lenne, de megjobban erosit, mert tobb embert kell eltartani kevesebbnek.
  • Rundstedt17
    #1802
    Jah függ de nem a döntő tényező.Akárhogyan is egy probléma mait meg kell oldani,záros határidőn belül...Nem lehet azt mondani hogy jól van ez így egy felelős állam kötelessége lenne ez.Érdekes módon mintha pont az ellenkezője menne.Abortusz az nagyon megy....Ilyen helyzetben tiltani kellene.
  • Rundstedt17
    #1801
    A média,a liberális világkép,a valódi értékek elferdülése,és talán a túlzott jó lét is..
  • I.C.ram
    #1800
    Azert ez nem ilyen fekete-feher.

    Eegy segeny csalad nem fog bevallalni +1 gyereket, mert tudja, hogy nem fogja tudni eltartani, vagy hogy meg azt a keves kenyeret is meg kisebb darabokra kell vagni.

    Viszont ha eler egy bizonyos szegenysegi fokot, akkor el kezd gyereket vallalni, mert a +1 gyereket elkuldheti lopni, koldulni, a szantofoldre dolgozni, stb.

    Szoval igenis fugg a jolettol a gyerekvallalas.

    Ugyanez a kettoseg megvan a gazdagoknal. Van egy szint, amig vallal gyereket, mert megteheti, viszont egy nagyon gazdag ember, mar nem biztos hogy vallal, mert annyi penze van hogy allandoan utazik, szorakozik, stb, ezek mellett meg nyug lenne a gyerek.
  • Frayer
    #1799
    és a mentalitásért mi a felelős.. ?
    valami oka csak van hogy ilyen mentalitásúak az emberek
  • Rundstedt17
    #1798
    Egy szónak is száz a vége.Szó nincs semmiféle adóság miatti népességcsökkenésről itt a mentalitással vannak gondok...
  • Frayer
    #1797
    Érdekes a szegény ázsiai afrikai országokban nincsenek népesség csökkenési gondok..talán mégsem anyagi függő a dolog ahogy te állítod?

    De ott fogamzásgátló sincsen. Ott 9 havonta kiesik egy gyerek.
  • Rundstedt17
    #1796
    Ismerősi körömben az volt a leggyakoribb nemleges válasz oka hogy nem akar majd mert csak nyűg:).
    "Sokan hitelre vettek sokmindent, a megvett lakások 90% hitelre van megvéve, mindenki tartozik szinte, adósság terhe alatt az emberek nem szivesen terveznek hosszú távon, így nem sokan vállalják be a gyereket."
    Érdekes hogy egész Európában népességcsökkenés van az őslakosok részéről azt is adósággal magyarázod?
    A skandináv államokba sokkal hamarabb kezdődött a népesség csökkenés folyamata...én inkább azt mondanám a túlzott gazdagság vezett ide...
    "Magyarországon a népességcsökkenés abból ered,hogy sokan nem mernek gyereket vállalni, mert félnek,hogy nem tudják normális anyagi körülmények között felnevelni."
    Érdekes a szegény ázsiai afrikai országokban nincsenek népesség csökkenési gondok..talán mégsem anyagi függő a dolog ahogy te állítod?
  • Frayer
    #1795
    Magyarországon a népességcsökkenés abból ered,hogy sokan nem mernek gyereket vállalni, mert félnek,hogy nem tudják normális anyagi körülmények között felnevelni. Sokan hitelre vettek sokmindent, a megvett lakások 90% hitelre van megvéve, mindenki tartozik szinte, adósság terhe alatt az emberek nem szivesen terveznek hosszú távon, így nem sokan vállalják be a gyereket.
    Csak meg kell kérdezni az ismerőseidet, nézd meg mivel fogják magyarázni, azt fogják mondani, hogy nincs meg a biztonság hozzá, anyagi sem erkölcsi. Az is belejátszik amit mondasz, igaz, de nem csak ezért van ma ez így.
  • Rundstedt17
    #1794
    jaj mintha kivándorlás lenne a legfőbb oka a népességcsökkenésnek,na ezt nevezem én fanatizmusnak...Mintha még a népességcsökkenést is az adósságokra lehetne visszavezetni....azért ez már beteges.A valós oka a mentalitásban keresendő,az ideológiában.Legtöbben már véletlenül sem akarnak tartós párkapcsolatban élni,nemhogy még gyereket is vállalni amit nyűgnek tartanak...Elárulom ez a népességcsökkenés sokkal végzetesebb probléma az adósságnál.Tehát nem kellene túlzásba vinned a jelentőségét...
  • OKkultist
    #1793
    Az mindenhol gond lesz, csak nálunk mégnagyobb, ezen segített (segíthetett) volna, ha itt minden beruházás józan ész keretein belül megy, adósodás nélkül, felesleges csillogó , deviszont méregdrága baromságokra egyetlen fillért sem kellett volna költeni, csak azért, hogy néhányan gazdagodjanak belőle, ill. pár degenerált politikus fotóztassa magát az avatásokon. Ha annyira kell az üzlethez, akkor épüljön meg az ő pénzükből, nekik. Egy öregedő, de egyre nagyobb adósság alatt rogyadozó országban idővel csak azok maradnak meg, akik nem képesek elmenekülni, vagy megéri nekik ittmaradni. (szélhámos rablók, politikusok, haveri kutyák, nyuggerek, cigányok, de az már egy romhalmaz lesz, nem ország, inkább mosogat/takarít Angliában, aki fiatalabb, még abban is több jövőt lát, és lassan Magyarország már nem számít egy biztonságos helynek sem, ha pedig sem jövőt, sem biztonságot nem ad egy terület, akkor vajon mi tartja itt az embereket?)
  • OKkultist
    #1792
    A tömegpszichológia ALAPVETŐEN mond ennek ellent. A legnagyobb hülyeségeket elégszer elismételed, azokat elég száj(akármilyen jellegtelen) szajkózza, és a a "nép" ezeket a marhaságokat fogja az igazság sarokköveként elfogadni.
    Pontosan ezen alapul pl. a PÉNZRENDSZER (a pénz mindent megold, adósodni muszáj, adósodni jó, az egymástól függés jó, egymástól függni muszáj, a globalizmus jó, aki önálló akar lenni az olyan hülye, mint Észak-Korea, stb..) alapja is. Az emberek 99.9 %-ának esze ágában sincs megkérdőjelezni, mert ugyebár a dolog köztudott. És a köznek IRTÓZATOS szerepe van abban, hogy mit vallunk a világról.

    Mi a divat? öltözködésben, hajviseletben, viselkedésben, ételben, italban, é satöbbi. Az ember nem szeret kilógni. Nem ez az alapállapota. Legalábbis az Európai Fehér Embernek nem. És többek között ezért vagyunk képesek komplex civilizációk kialakítására - és ez a gyenge pontunk is. Addig erősség, míg a magunk Nemzeteit magunk irányítjuk, de amint kívülállók - külső érdekek - írányítják az "idegrendszert",(a médiát, a pénzügyet, a kormányt, az oktatást) a Nemzet elveszett. Roppant, primitíven egyszerű és nagyszerű a folyamat. Az egész pszichológia, és megfelelő informáltság kérdése.
    (forrás:bombagyár kis módosítással)
  • joebacsi
    #1791
    Van korrupció, mutyizás, vastagon fogó ceruza, de ennek az aránya, nagyságrendje közel sem akkora mértékű, mint amekkorának próbáljátok beállítani. Persze méretétől függetlenül rossz dolog, de én személy szerint jobban aggódok amiatt, hogy a jelenlegi tb és nyugdíjrendszer tarthatatlan a jelenlegi demográfiai jellemzők mellett. Nem csak nálunk, hanem egész nyugateurópában.
    Ez pedig a válságtól független fog robbanni pár éven belül.
  • OKkultist
    #1790
    Ja és mégegy, a KÖLTSÉGVETÉS HITELESSÉGÉHEZ:
    trükkök százai, amit nektek nyilvánvalóan nem kell tudnotok!
    Egyetlen cég könyvelője sem azért kap fizetést, hogy bevalljon mindent, hanem, hogy úgy titkolja el a jövedelem nagyrészét, hogy még éppenhogy ne legyen törvénybe ütköző, ebből is látszik mennyira a hazudozásra épül az egész rendszer. A költségvetés ugyanezt csinálja (szerintem) nagyban, csak ez az egész országot rombadönti, nemcsak egy céget. (csak nem tudjuk, hova tünik el a lóvé????)
  • Frayer
    #1789
    Attól nem fog összerogyni egy pénzrendszer ne félj. Ha meg rosszul értékeli fel a bank a fedezet értékét, az a bank hibája is, ha meg megvezetik, becsapják a bankot, akkor bűncselekmény valósul meg.

    Ha a hitel felvevő fizetés képtelen, akkor max megnyújtják a lejáratot, és ledolgoztatja vele a bank, ha nincs értéke amit a bank pénzzé tehetne, akkor az adós a munka erejével kell hogy vissza fizesse. Muszáj lesz dolgoznia. De ez így korrekt. Nem pedig az van,hogy felvesz a nemzet 1 milliárd dollár hitelt, és 100 év múlva még mindig annak a kamatait fizeti ami útközben már több ezer milliárdra növekszik.
  • Frayer
    #1788
    Látod azt a hidat? - Miféle hidat?
    - 100 % a zsebemben.