3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • OKkultist
    #1947
    A kormányhoz fordulnak segítségért a magyarországi multik

    Többletkeresletet hozó intézkedést várnak a magyarországi autógyártók a kormánytól. A Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgató-helyettese az InfoRádióban egyik lehetséges megoldásnak a német példát említette, ahol a kormány elengedi a regisztrációs adó egy részét, ha valaki új autóra cseréli régebbi kocsiját.

    Urbán László azt reméli, hogy a gazdasági válság hatására megváltozik a magyarok fogyasztói magatartása és a hazai gyártmányú autókat részesítik majd előnyben, így megnőhet a kereslet. Az esztergomi Suzuki gyárban januárban a drasztikusan kevesebb megrendelés miatt csökkentették a termelést és a dolgozók egynegyedét, 1500 főt bocsátottak el.
    (Hír TV)

    Ez valami olyan dilemma lesz a kormánynak, mint az ingyen disznóhús a zsidónak? (lehet, hogy az átlagember is jóljárjon, ha a képviselő is? mert őket megjutalmazzák az autógyárak, az valószínű)
  • OKkultist
    #1946
    HAHAHA, nem ilyen primitív módszerre gondoltam, az agyszkenner egyébként egy sima PET, csak rájöttek, hol van az agyban a hazugságot jelző rész. (az aktív, ha hazudik valaki, ha pszichopata és a poligráfot még röhögve átveri, akkor is! tehát ez 100%-os pontosságú)
    Olyan kérdés lehetne, hogyt pl.: a saját érdekei ütköznek azok érdekeivel, akik megválasztottak. Kinek az érdekében fog lépéseket tenni? vagy ismerősei, rokonai kérnek szivességet, aminek a következménye, hogy azok érdekei sérültek, akik megválasztották. Mit tesz: a)elküldi az ismerősöket a p*csába, akiknek ezt köszönheti
    b)kér valamit cserébe, hogy legalább 1valaki legyen aki jól jár?
    (így most hirtelen, de ennél sokkal trükkösebb kérdésekkel lehet igazán megtudni valakinek az igazi szándékait. Márminthogy hatalommal a kezében mit tenne) korrupciós és kontraszelekciós hajlamot kellene mérni, és az alapján szűrni.
  • sz4bolcs
    #1945
    " ki lehet szűrni, ill. a korrupciós hajlamot is egyszerűen lehet mérni. (ez valami CT vagy PET, amivel az agyat nézik, miközben megkérdezik, hogy ellopná-e amit lehet, meg, hogy szereti-e a hatalmat, megtenne érte bármit?"

    -Sajnálom, hogy ennek a témának a kitárgyalása megakadt ezzel a hozzászólással, érdekesen nézne ki enek a kivitelezése:

    1,
    "-Ön szereti a hatalmat?
    -Igen.
    -Na jó gyerekek, őt nem hagyhatjuk politizálni..."

    2,
    "-Ön szereti a hatalmat?
    -Nem.
    -Ok, ő nem veszélyes, hadd csinálja."

    3,
    "-Ön szereti a hatalmat?
    -Nem.
    -Ok, akkor ne is gyakorolja a jogait."

    4,
    "-Ön szereti a hatalmat?
    -Igen.
    -Úgy mutatja a gép, eléggé érett arra, hogy felismerje a saját motivációit, ezért átment a teszten, politizálhat."

    Nos, akkor tehát melyik variáció?
  • OKkultist
    #1944
    És az öregedő társadalmat nem látták előre? Milyen matekot tanultak ezek a figurák? Már a 70-es években látszott, hogy nem tartható fenn, csak ha változtatnak rajta, folyamatosan finomhangolni kellene az összes rendszert, ami az emberek számától, öregek/fiatalok arányától függ. Csakhát a józan parasztész hiánycikk az öltönyös majmoknál.
  • zsákos
    #1943
    (Persze vannak kivételek.)
  • zsákos
    #1942
    A piramisban való haladásod csak azáltal lehetséges hogy fittyet hánysz a lelkedre. :)
  • Rundstedt17
    #1941
    Azt próbáltam magyarázni hogy jó ez a rendszer ahogy van,nem találtak még ki ennél jobbat és működőképesebbet.Arra céloztam hogy jó hogy nem mondanak igazat mert ha emberek tudnák akkor nem elégednének meg az elnyomott helyzetükkel.Manapság a legtöbb ember a "boldog" tudatlanság állapotában él.Az igényei is egyszerűek:sör,szabad kapcsolatok,fogyasztás ezzel megelégszenek dolgoznak gyári rabszolgaként,elviselik hogy kifosztják őket,fogalmuk sincs a helyzetről és a dolgok menetéről tulajdonképpen csak az élvezetnek élnek..Miért segítsünk ezeken az embereken?Én azt mondom küzdjük fel magunkat a piramis tetejére,az emberek nem érdemelnek segítséget.
  • joebacsi
    #1940
    A bevétel és a kiadás ugyanannyi volt, több befizető mellett, vagyis egy eltartottra több eltartó jutott. Most az öregedő társadalmunkban ez az arány egyre szarabb. Ezért rohad az egészségügy, ezért kevés a nyugdíj, ezért fog emelkedni előbb vagy utóbb a nyugdíjkorhatár, ha egyáltalán ezzel még elejét lehet venni az egész bedőlésének.
  • remark #1939
    Összezavartál, de nagyon.
    Úgy értelmezem az általad írtakat, hogy biztos a piramis alján, nem a legalján hanem kicsit feljebb az alján, ahol már esély van tisztán látni, de nincs esély nagyokat merni a kondérból, ott az ember hazudik másnak (pl. hogy jó élet az olyan mint ami most van). Mindezt azért hogy az ne kapálózzon és azt higgye hogy minden rendben van, és ennyit lehetett elérni és tenni, nem többet. Közben ugyanez a hazug ember magának nem hazudik, hanem látva hogy mi az ábra nekiáll kapálózni hogy minél feljebb jusson a piramisban a másik hátán, a másik kárára? És mikor mindezt csoportosan csinálják, azt hívjuk nacionalizmusnak?
    Máshogy nem tudok értelmet adni annak amit írtál, úgyhogy segíts.
  • remark #1938
    Ja, és a maffiát nem az USA hozta létre, a maffia hozta létre az USA-t és a többi játékost is. De ez egy másik topik témája.

    Én a maffia alatt azt értettem hogy az erőforrások megszerzése és felhasználása sínen van, a maffia kézben tartja a dolgokat. Mindketten ugyanahhoz a klubhoz tartoznak, azaz mindkettő ugyanannak a keresztapának jelent.

    Az, hogy te máshogy csinálnád az egészet, az egy más kérdés szerintem. Adj nekik ötleteket, lehet befogadnak.
  • remark #1937
    A hazugság meg is betegít. A társadalom mint szervezet és az emberi szervezet közötti hasonlóság nyilvánvaló. Ha a szervezet hazugság alapján üzemel, és a valóságot meg a valós igényeket, meg a valós következményeket letagadja, akkor mindig lesznek rebellis sejtek akik fellázadnak a gazdatest ellen, mivel az nem teljesíti az alku rá eső részét és ezzel a sejt életben maradása kerül veszélybe. Így keletkezik a rákos sejt, meg a "terrorista sejt" (ennek csúfolják). Mi az okos fehér ember által erre adott válasz? IRTSUK KI MINDET MIND EGY SZÁLIG!

    Dehát amíg nem mi vagyunk azok aki a rövidebbet húzza, jól van ez így. Jól van ez így? Biztos?
  • remark #1936
    Most azon vitatkozunk hogy egy klubhoz tartozik-e a kettő? Nyilvánvalóan az egy klubhoz tartozásnak rengeteg módja van de amíg ígyis-úgyis egy klubról van szó addig sok jelentősége nincs a részleteknek.
    Persze beszélhetünk róla, de az alaptételen ez mit sem változtat.
  • OKkultist
    #1935
    Namégegyszer, az SG gyengélkedik.
  • remark #1934
    Ha nem hazudnánk, akkor az a rengeteg dolog ami miatt ma hazudni kell, létre se jött volna. Amennyi energiánk ma elmegy a hazugságra, abból már 10x eljutottunk volna a Marsra, és a mai válságok többsége ki se alakult volna, ami meg kialakult volna így is, ott jutott volna erőforrás a megoldásra. Ma arra megy el az erőforrás hogy ki ne derüljön a hazugság.
  • OKkultist
    #1933
    A "BANKVÁLSÁG" igazi oka: (vagyishogy miért tudja megzsarolni a világot a bankosmaffia?)

  • Molnibalage
    #1932
    A bábkormány kifejezés elég erős. A szaúdi légierő tömve van angol gépekkel. Akkor miért nem csak jenki technikát vesznek zsákszámra támogatva a jenki ipart? Miért szopatja a jenkiket is az OPEC?

    Es naponta 3x robbanna az olajvezetek, es 5 meterenkent fegyveres ornek kellene allnia. Sokkal jobb, ha egy babkormany van ott.

    Egy tevegelő nomád néptől ez érdekes lenne.
  • MuldR
    #1931
    Es naponta 3x robbanna az olajvezetek, es 5 meterenkent fegyveres ornek kellene allnia. Sokkal jobb, ha egy babkormany van ott.
  • Rundstedt17
    #1930
    Azért kell hazudni mert ha kiderülne,őszintén tanítanák mi az alapja a rendszernek akkor egyes nagy humanisták számára elfogadhatatlan lenne,a rendszer mindenképpen összedőlne.erre nincs szükség.jó ez a jó lét,még ha másoktól is van ez a világ rendje ez volt ez lesz.és az is jó hogy fogalmuk sincs az embereknek hogy miért és hogyan ha megtudnák mit csinálnak a márkás termékek gyártói,stb az ártana
  • Molnibalage
    #1929
    A maffiát az USA hozta létre. 70 éve ott tevegeltek az urak és nem aranyozott repülő repültek. Ha elfoglalta volna a terültetet a jenki akkor ma lehet, hogy nem lenne OPEC sem...
  • remark #1928
    Tudom hogy ez sokaknak jó. Nincs is ezzel semmi bajom.
    Azzal a logikával van bajom, ami bemutatja hogy mi a probléma, mi annak az oka, és mi ezért a megoldás. Itt masszívan hazudunk. Hazudunk magunknak is, hazudunk másoknak is, és hazudnak nekünk is.

    Ne tagadjuk le hogy az alapkérdés az hogy kinek van joga elvenni a másiktól ami a másik tulajdona vagy a másik dolgozott meg érte. Amíg mi vagyunk azok akik elveszik a másiktól, addig boldogan támogatjuk a rendszert. Mikor hirtelen nem kapjuk meg a megszokott jussunkat, akkor meg az utcára vonulunk. A politikának és a gazdaságnak meg az a szerepe, hogy a rendszer irányítóinak jussát maximalizálja és a többiekét minimalizálja. Ezt a szerepét soha eddig nem tapasztalt hatékonysággal tölti be. "Büszkék" lehetünk magunkra.
    De ezekkel a dolgokkal még nincs is semmi bajom. Ahogy az ellen se küzdök hogy a nap reggel felkel, úgy ez ellen sem.

    A bajom, ahogy már írtam, az a hazugsággal kezdődik. Az első hazugság az, hogy letagadjuk, hogy erről szól az egész rendszer. Nyilvánvaló hogy miért, mert ha bevallanánk hogy ilyen rendszert üzemeltetünk, akkor az egész rendszer összedőlne úgy ahogy van. Mert az egyetlen ami működésben tartja a rendszer az az, hogy azt hazudjuk mindenkinek, hogy ez a rendszer nem is az aminek kinéz. Ezt a hazugságot tanítják az iskolákban, ennek a tudásnak a befogadására készítik fel a gyerekeket az óvodában, és ezt a tudást kérik számon az emberektől a munkahelyükön. Arról kell a munkahelyen számot adni, hogy tudsz-e magadnak hazudni. Vagy ha nem tudsz, akkor legalább tudsz-e másoknak hazudni. (És akkor előléptetnek.)

    A pszichológia is ismeri a kollektív hazugság közösségépítő szerepét: mi hasonlóak vagyunk, mert ugyanazon hazugság felett hunyunk szemet. Mosolyogva kacsintunk egymásra, mert cinkostársak vagyunk, szinte testvérek. Manapság attól függ egy ember "nagysága" hogy hány embernek tudja eladni a hazugságot. Obama nagy ember, mert százmilliók számára mutatja be azt a hazugságot ami majd a kollektív hazugság révén társadalomformáló tényezővé válik.

    Nekem az óriási problémám ezzel van, hogy a civilizációnk alapja hazugságok sorozata. Ha ugyanezt a rendszert ami ma van úgy kapnánk hogy nem kell hozzá hazudni, akkor attól teljesen függetlenül hogy a kizsákmányoltak vagy a haszonélvezők oldalára sodor a sors, őszintén el tudnám fogadni hogy minden úgy van jól ahogy van. De mivel hazudunk, ezért semmi sincs jól.

    Nem tudom milyen civilizáció alakulna ki hazugság nélkül, de az legalább igaz lenne, így elfogadnám. Valószínűleg óriási lenne a változás, és a változás bizony sokakat megrémít. Mert a változás bizonytalanságot jelent. És mi jobban szeretjük a változásnál ezt a jól ismert és biztonságos de korrupt világot, benne a jól ismert és biztonságos de korrupt életünkkel. Mert ez legalább van. A bizonytalan jövő meg még nincs, és ki tudja hogy milyen lesz az. És ez a gondolat rettegést vált ki. Félelmet. Döntéseink mozgatórugója a félelem. Félünk a változástól, úgyhogy inkább hazudunk.

    Aztán mikor a sok bólogatás után végül valami mégsem úgy sül el ahogy szerettük volna, akkor nekiállunk megmagyarázni a megmagyarázhatatlant. Azaz kreatív hazugságokkal lefedjük a rést ahol a valóság kitüremkedett. Mint pl. mikor a gazdasági világválság kapcsán arról marakodunk hogy mennyi is jutott nekünk a koncból. És okosan kitaláljuk hogy ki vette el tőlünk a konc ránk eső részét: a politikusok, meg a kisebbségek, meg a többségek, meg a kitudjaki. Mindig az, akire a rendszer üzemeltetői rá akarják húzni a vizes lepedőt. A legjobb a rendszer üzemeltetői számára az ha mindenki mindenkit okol és utál, és képes lenne kikaparni a szemét. És mi ugrunk is a parancsra, mikor az megjön, mert abban bízunk hogy mikor azt mondják hogy miattuk szar nekem, akkor ha majd bólogatok vagy épp megyek és odacsapok nekik akkor jutalmul biztos nekem osztják ki azt amit eddig nekik. Így hát hülyének nézzük saját magunkat, és a saját torkunkon nyomjuk le erőszakkal a hazugságokat. A valóságban éléstől bezzeg félünk, de felteszünk mindent a kaszinóban és azt reméljük ezúttal mi nyerünk...

    Uh.... Kiakadtam, elnézést. Biztos sok felesleges dolgot írtam le. De talán nem csak azt.
  • OKkultist
    #1927
    MUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!
    $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
  • Rundstedt17
    #1926
    Mindenesetre ne felejtsük el hogy a jólét onnét van,hogy tőlük vesszük el,őket dolgoztatjuk...én nekem ez így nagyon jól van:d
  • remark #1925
    Arra. Azzal kiegészítve, hogy lassan az eddig masszív előjogokkal bíró "fehér ember" is lassan ugyanúgy a kifosztottak közé kezd tartozni mint azok akiket eddig ez a "fehér ember" maga is gondolkodás nélkül kifosztott. De erről már írtam, lehet hogy pont itt: a gyarmatrendszer átalakult.
  • remark #1924
    Szaúdiakkal van bármi problémája az USA-nak? Nincs.
    A maffia egyik alapszabálya: törődj a keresztapa érdekeivel, és ne csinálj semmit, amíg őt nem fenyegeti semmi.
    Azaz: mu"ködik jelenleg a dolog? Mu"ködik. Lehet hogy te máshogy irányítanád a maffiát, de nem te irányítod, és aki irányítja, annak ez így van jól ahogy van.
  • Molnibalage
    #1923
    Abbanm, hogy akkor az USA miért nem foglalta el pl. Szaúd Arábiát? Ki állította volna meg 60 éve? Senki... Akkor jószerivel ingyen olajuk lenne, mert csak a kitermelést és szállítást kéne finanszírozni.

  • Rundstedt17
    #1922
    Most itt arra gondolsz hogy Afrika nyersanyagait rabolják és Ázsia lakosságának jelentős részét rabszolgamunkára kényszeretik?
  • remark #1921
    Nem fegyvereket írtam, hanem erőszakot.
    Az "uralja" szó pedig szerintem tökéletesen kifejezi azt, ahogy a nyugat sikerrel használta fel saját céljaira a világ erőforrásait. És teszi ezt ma is.

    Miben tévedek?
  • remark #1920
    Akkor alkották mikor még több volt a befizető, azaz nagyobb volt a bevétel mint a kiadás? Akkor ez már akkor is csalás és lenyúlás volt mikor először életbe lépett. Most hogy már nem a rendszer üzemeltetői járnak jól, most keresünk egy újabb olyan rendszert ami biztosítja hogy a bevétel többszörösen meghaladja a kiadást?

    Egészségügyi maffia. Amíg a rendszer irányítói gazdagodnak, addig a rendszer hivatalosan egészséges.
  • OKkultist
    #1919

    Már ötven éve tart a Madoff-csalás:

    Újabb különös fordulatot vett a világ eddigi legnagyobb pilótajátékaként elíresült Madoff-ügy: a vizsgálódások során ugyanis semmiféle bizonyítékot nem találtak arra nézve, hogy a 70 éves volt Nasdaq-elnök valaha is akárcsak egy részvényt is vett volna az ügyfelei nevében.

    Madoff saját bevallása szerint a pénzügyi tanácsadó cége egy pilótajáték-sémán alapult, melynek segítségével legalább 50 milliárd dollárt szipkázott ki a világ minden tájáról érkező befektetőktől. A párhuzamosan működő brókercég könyvei azonban egészen megdöbbentő tényekről adtak tanúbizonyságot: a csaknem 50 éves működése alatt soha egyetlen egy üzletet sem kötöttek a tanácsadó cég megbízásából.

    Így kell ezt, Jewrcsány, veresjani, van még mit "tanulni".
    Tipikus rák jellegű működés, ahol a gazdaszervezet szívja meg a "működést".
  • Molnibalage
    #1918
    De közel sem 100%-ig és nem is 100%-ig fegyverekkel...
  • joebacsi
    #1917
    A jelenlegi társadalombiztosítással "csak" az a gond, hogy nem a mostani demográfiai jellemzőkhöz alkották anno.
  • Frayer
    #1916
    LOL

    Hát ez így van sajnos.

    Ha a kisember bűnözik, rögtön meghurcolják, jogosan, teszem hozzá.

    De ha az állam bűnözik, az említésre sem méltó.

    Madoff jól mondja a képen, a társadalombiztosító már előbb feltalálta a csalásnak eme módját.
  • OKkultist
    #1915
  • OKkultist
    #1914
    HAHAHAHA, Khan körülnézett és most az jár a fejébe hogy "húúúúbazmeg ezt elkúrtuk" csak héberül ugye...
  • OKkultist
    #1913
    HAHAHAHAHAHA, Magyarország elé dobták a műnyulat EZ JÓ!!!!
    A Cseszlovákok meg a Szlovének meg vártak egy kört, és szemből elkapták. Mi meg rohanunk utána, de már lóg a belünk. A megoldás: GYORSABBAN KELL FUTNI!!!! HAHAHAHA, most látjuk (nem mindenki!!) hogy MINDENKI CSAL, csak mi voltunk akkora balf*szok, hogy nem, de lassan már a csalás sem segít, most már a többiek kicsinálása jön.
  • remark #1912
    100 éve még a nyugat uralta a világot. Talán nem így lett volna? Még ma is a nyugat uralja, csak a módszerek változtak. Erről írok.
  • Molnibalage
    #1911
    Hogy ki és hol tudot erőszakkal bármit 100%-ig uralni?
  • remark #1910
    És a gyarlóságod "hardwired", vagy programozható? Mert ez teljesen más kérdés mint az, hogy akarsz-e valamit vagy sem. Nagyon nem mindegy hogy arra hivatkozunk hogy valami így VAN és kész, vagy arra hivatkozunk hogy valamit így AKARUNK és kész. Számomra elfogadhatóbb lenne a legtöbb ma hangoztatott divatos mainstream álláspont ha kiegészítenénk annyival hogy az ami ma van, az azért van így, mert így AKARJUK hogy legyen. Ez ÓRIÁSI előrelépés lenne.
  • joebacsi
    #1909
    "Az emberi természetről még annyit, hogy te is ember vagy. Elég a saját természetedet megvizsgálnod, és megtanulhatod hogy milyen az emberi természet. (Ezért óvatosan szapuld az embereket, mert magadat is szapulod.)"

    Nem vagyok álszent (mint pár itteni próféta), sőt amiket írtam, azokat nagyrészt magamból, saját gyarlóságaimból kiindulva írtam.
  • remark #1908
    "Hol? Példát kérnék rá."
    Mire írjak példát?

    "Ma is lehetne római módszerekkel hódítani és rendfenntartani, csak nem aratna osztatlan sikert. Akkori normák szerint az teljesen elfogadott volt ami ott történt.."
    Pontosan errõl beszélek, amit írtál. Ma már nem elfogadottak bizonyos módszerek, pont ezt hívtam fejlõdésnek. Azt hittem érthetõ.

    Tehát ha bizonyos régi módszerek ma már nem kapnak szélesköru támogatottságot, akkor valószinusíthetõ hogy idõvel a mai, kifinomultabb, burkoltabb, de lényegében az eddigiekkel megegyezõ céllal bevezetett új módszerek is elfogadhatatlanná válnak majd a tömegek számára. (Mondjuk ehhez elõször fel kellene tudni fogni ezeket a módszereket.)