3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • Frayer
    #1987
    Zzákos.. többiek.
    Nyugodjatok le fiúk. Ne flameljünk.
    Már intéztem hegi sorsát.
    Még egy beszólás részéről, és repülni fog végleg.
  • zsákos
    #1986
    Ennyi volt mostmár tényleg örültem. csöcs
  • Palinko
    #1985
    nem ő akart egy szigetre vonulni és új "államot" alapítani :DD
  • zsákos
    #1984
    Vágjál ki te köcsög hát neked akarok jobbat te nyomorult DE NEM ÉRTED MEG !

  • zsákos
    #1983
    Mert el sem olvasod amit írunk, vagy pedig nem érted meg az még nem szemét.
  • [NST]Cifu
    #1982
    A vége tényleg az lesz, hogy nagytakarítást fogok tartani a fórumban. Pár ember nem bír magával, és nekem is kezd elegem lenni abból, hogy tönkre vágnak minden értelmes vitát az oktalankodásukkal, meg azzal a komoly fórumozási értelemmel, hogy kiabálva (nagy betű) emelik ki a mondandójukat...
  • zsákos
    #1981
    Na kérlek, lassuljál le kiscsikó ! Hóó !

    Végülismenekülniblablabla... látom magamaelőtt a puffogó arcodat, meg hogy magadat fölébünk helyezed... mint aki alig 19 évesen már nagyon tudod hogy amit épp vernek a fejedbe az nem lehet hazugság, mert akkor hülye lennél elhinni... meg hogy csakis a kisemberek hibája hogy olyan a világ amilyen.

    Hányinger, ahogy ezt a kurvavilágot az ilyen szerencsétlen elvakult idiótákkal védik meg.

    Elismerem nekem is van részem abban hogy úgy állok ahogy !

    DE AMIKET IDE LEÍRUNK AZ ATTÓL MÉG ÚGY VAN ! MAGYARÁZD MEG HA NEM !

    LEHETETLEN MEGMAGYARÁZNI, SAJNOS MÉGIS MEGPRÓBÁLJÁTOK ! HA EGYÁLTALÁN !
  • Hegi90
    #1980
    ezt most oltásnak szántad? vagy viccnek? vagy komolyan kérdezted? csak mert mind3nak elég gyenge ám :S
  • OKkultist
    #1979
    HUH, te valami szektás vagy? Lehet, hogy egész nap öltönyben és mappával a kézben "dolgozol"?
  • Hegi90
    #1978
    Jajjde buták vagytok :CCC

    Nembaj. hitetgessétek magatokat nyugodtan. Fogjátok rá másra, ha szar az élet... végülis menekülni csak így tudtok ti...

    Remélem okkultist egyszer kinősz ebből a gyerekeskedésből.
  • OKkultist
    #1977
    Szerencséjük van, mert van miből lejjebb adni. Itt meg nem nagyon van megtakarítása az embereknek, más módszer lesz, de persze akinek van megtakarítása az is elbukja. (kíváncsi lennék , veresjani, jewrcsányi, gordon hol és miben tartja az összerabolt vagyonát? nem itthon és ne forint, az gondolom)
  • OKkultist
    #1976
    "Több mint 20 milliárd forintnyi közpénzért bérel magának irodákat a következő 15 évben a Magyar Államvasutak – értesült a Magyar Nemzet. Az újabb üzleti konstrukció lényege, hogy a MÁV Zrt. hamarosan értékesíti a vezérigazgatóságának is helyet adó, egyelőre még tulajdonában álló Andrássy úti épületét, s beköltözik a Raiffeisen Befektetési Alapkezelő Zrt. ingatlanába, amelyet háromszor öt évig bérelhet 72,24 millió euróért, vagyis tegnapi árfolyamon számolva 20,7 milliárd forintért. Az Andrássy úti épületért 3-5 milliárd forint körüli összeget kaphat a MÁV."

    Befolyik 3 milliárd (vagy5) az eladásból és EBBŐL kiadunk 20 milliárdot irodabérletre, miközben ma a MÁV a sajátjában van.
    Nem is jövőfelélés, nem is rablóbanda.

    HOL VAGY BUCSER????? Megmagyarázhatnád, mert én nem vagyok elég képzett.
  • OKkultist
    #1975
    Próbálkozzál öcsi. (téged sem az IQ-d miatt fognak utálni)
    Csak nem közgázos tanuló vagy? Szezon végén kapcsolódtál be a piramisjátékba, ezen már csak bukhatsz. A 90 az az IQ-d?
  • zsákos
    #1974
    Okkultist nekem unokanagybátyámék USA-ban élnek ! NEKIK MÁR TAVALY LENYÚLTÁK A NYUGDÍJALAPJUKAT !
  • zsákos
    #1973
    Jajajajaj ha valami olyasmi kerül elő ami esetleg megingatná abbéli hitedet hogy mindent tudsz... és minden úgy van ahogy megtanultad a suliban... és ez megingatja a káprázat-bástyáidat amelyek által védettnek érzed magad, és esetleg okosnak is... NEM IS TEHETSZ MÁST MINT A HÍRKÖZLŐT VAGY MAGADAT TÁMADOD !

    HA VISZONT MAGADAT TÁMADNI GYÁVA VAGY, MARAD A HÍRKÖZLŐ !

    MENJÉL TE ! ÉN NAGYON JÓL MEGÉRTEM OKKULTISTOT !

    VAGY HA MARADNI AKARSZ MAGYARÁZD EL LÉGY SZÍVES HOGY MIÉRT NEM ÚGY VAN !

    VAGY MARADJÁL CSENDBEN A SAROKBAN !
  • Hegi90
    #1972
    semmi közöd a gazdasághoz. nemtom mi a faszt vered itt a nyálad, de fogd már fel hogy kibaszott hülye vagy, és kurvára nem érdekelsz itt senkit, akinek az IQ-ja nagyobb 100-nál. Megérted, vagy megértessem?
  • Hegi90
    #1971
    takarodj má el innen.
  • OKkultist
    #1970
    Nem is tudom, miért nem vetette fel a sajtó korábban (ez itt nem fősodor forrás, csak egy blog), ki gondolhatná, hogy 50 milliárd dolláros "pilótajáték" működtethető a maffiákkal való kapcsolat nélkül.
    Csakhogy Madoff NAsdaq elnök volt és a SEC-nél dolgozott.

    Evidence suggests that Bernard Madoff, the “prominent” Wall Street operator and former chairman of the NASDAQ stock market, had ties to the Russian Mafia, Moscow-based oligarchs, and the Genovese organized crime family.

    And, as reported by Deep Capture and Reuters, Madoff did not just orchestrate a $50 billion Ponzi scheme. He was also the principal architect of SEC rules that made it easier for “naked” short sellers to manufacture phantom stock and destroy public companies – a factor in the near total collapse of the American financial system.

    I don’t know why, but this seems like a good time to tell you a little about my personal history. Along the way, I’ll mention a murder, two suicides (or “suicides”), a punch in the face, a generous bribe, three Armani suits in bar, and a “prominent” billionaire who might know something about a death threat and a Russian matryoshka doll.

    But actually, this story isn’t about me. It’s about Patrick Byrne, the fellow who got me into this mess.


    Madoff mellesleg szökésben van!

    Greenspanék abszolút tudatosan fújtak buborékokat, tech-részvények, ingatlanok, meg minden. A dolog technikailag tudatos, a legnagyobb falat a középosztály nyugdíjalapjainak lenyúlása, most zajlik.
    Viszont csak azért kapcsolt a tolvaejelit ilyen durva lenyúlásüzemmódba, mert felfogták x éve, hogy pilótajátékuknak erőforráshiány miatt mostanában buknia kell. De még most is a maguk zsebe javára manipulálják az összeomlási folyamatot.

    HOL VAGY BUCSER?????????
  • zsákos
    #1969
    Akkor eredj szóljál Bucser köz-gazdádnak hogy válaszoljon a 1835# beírásra !

    A világgazdaság siralmas így az erről szóló fórumban sem röpöshetünk örömünkben.
  • Palinko
    #1968
    siralom ami itt megy mióta bucser elment sztem is.
  • Hegi90
    #1967
    te még mindig ittvagy? na by. majd újabb 200 hsz után visszanézek ;O
  • remark #1966
    Egyértelmu" hogy spekuláció. Csak aki spekulációt sejt a háttérben, azt összeesküvés-elmélet hívõnek állítják be és "elzavarják".
    Pedig hívhatjuk akár profitmaximalizációnak is azt ami történik, és így hirtelen mindjárt OFF-topic-ból ON-topic lesz a téma.
    De ekkor jön a következõ buktató: a "profitmaximalizációnak" létezik "tudománya", és tudjuk jól, hogy aki a "tudomány" épp érvényben lévõ dogmáival nem ért egyet, azt "elzavarják".

    Jelenleg a gazdaság szerepéről sajnos túl sok embernek van túlságosan perverz elképzelése. És persze szerintük ugyanez a helyzet, csak épp mi róluk beszélünk, õk meg rólunk. Sebaj. A baj az, hogy ritka a párbeszéd.

    Ja, és még egy dolog: a háború sokaknak érdeke. Fõleg annak aki ezt "profitmaximalizációra" használhatja fel.
  • OKkultist
    #1965
    Így kell ezt:

    Három képviselő, egy amerikai, egy német és egy "magyar" egyszerre látogat
    meg egy múzeumot. Közben észreveszik, hogy a hátsó kerítés javításra
    szorul, hát mind a hárman felajánlják, hogy megszervezik a
    munkálatokat a múzeumnak. Az amerikai megméri centivel a kerítést,
    felír néhány adatot, hosszan számolgat, majd kiböki: - Azt hiszem,
    90.000 forintért meg tudnám csináltatni. 40.000 az anyagköltség, 40.000 a
    munkások bére és 10.000 lesz a cég haszna. A német szintén méricskél,
    számolgat, aztán: - Szerintem ki lehet hozni 70.000-ből is. 30.000 az
    anyag, 30.000 a melósok és 10.000 a cég haszna. A magyar odanéz zsebretett
    kézzel és méregetés nélkül, foghegyről odaveti: - 2.770.000 forint. A
    múzeumigazgató teljesen elhűlve: - Hogy jön elő ekkora összeggel,
    amikor meg se nézte rendesen, hogy mit kell csinálni, mint a
    többiek!?! - Roppant egyszerű. 700.000 magának, 2.000.000 nekem és a
    munkával megbízzuk a németet.
  • Saintgerman
    #1964
    Na hogy az ilyeneket nem húzzák otthon karóba !!!
    A nyugati világban "ezek" már megbújnak és hallgatnak mint a sír. Nem hogy reklámot csinálnak magukból. Ebből is látszik az elbutítás sikeressége a "felszabadult" országokban, no meg abban is, hogy még itt is van közöttünk, aki a nevén képviseli őket.
  • OKkultist
    #1963
    Madoff (egyik) háza budipapírral díszítve, a floridai rasszista-antiszemita-bankellenes emberek tették!!!!! (úristen, hova jut a világ, ha nem szeretik szegény bankárokat, nélkülük sehol sem lennénk!!!!!)
  • OKkultist
    #1962
    A szuperkorrekt bankárok (citibank) milliós (dollárban!!) magánrepülőt akartak venni az állami segítségből, de leállították őket. Igaza van VÉRTES ANDRÁSNAK (haha, ez a vélemény róla: Láttátok az echo-n (a videogalériában Ez történhet a héten c. mûsor január 26.), amikor Stumpf István egy büdös mukkot nem szólt vissza a Vértes András nevû vámpírfogú csúszómászónak, miután ez utóbbi elõadta, hogy milyen európai és kurva jó az adórendszerünk így ahogy van??? Ja igen, a 70 %-os adóteherrel világelsők vagyunk, verve a svédeket, dánokat etc.) BANKOK NÉLKÜL SEHOL SEM LENNÉNK!!! (igen ezt mondja az a baromállat, és nem tetszik neki a bankellenesség! Majd hoznak rá törvényt, hogy nácifasiszta-antiszemita, aki a bankokat nem szereti!)
    Hát tényleg sehol nem lenne az összes bróker-bankár köcsög, de a többiek (99,99%) a holdra járnának hétvégére, kirándulni. Éljenek a bankok és a bankárok!
  • sylas
    #1961
    javítva
    nem szeretnék reklámozni de aki nem ismeri
    Korszellem
  • sylas
    #1960
    nem szeretnék reklámozni de aki nem ismeri
    http://korszellem.hu
  • Saintgerman
    #1959
    Ez egy nagyon jó szemléltető film , aki ebből sem ért az már magára vessen....
    Azoknak is tanulságos lehet, akik "magán" mini államban látják a megoldást. Egy hajón ülünk, és együtt fogunk süjjedni.... legalább is a pénzrendszer tekintetében.
  • zsákos
    #1958
    Zeitgeist Addendum --- Aki eddig nem hitte volna: napjaink eseményei igazolják az előrejelzéseket
  • OKkultist
    #1957
  • OKkultist
    #1956
    Szabaduljunk meg a FED-től! Mondja Jim Rogers a CNBC-n!!!!!!!
    Bernanke egy idióta, csak tovább rontja a helyzetet!
    Itt a CNBC riport.
  • I.C.ram
    #1955
    ja bocsi, lusta voltam visszaolvasni :D
  • sylas
    #1954
    "440 millió eurós hitel versenyképességre"

    nem elég az az adósság ami volt eddig
    úgy sem lehet visszafizetni soha
  • momoxp
    #1953
    Nem tudom lehet hogy én gondolom rosszul de szerintem ez a gazdasági válság már spekuláció! Lassan vége lesz ennek is mert idáig valakinek biztos haszna volt belőle, de már mindenki számára nagy veszteségeket okoz ez a helyzet! Ha úgy komolyan belegondol valaki akkor ha ez esetleg tovább folytatódik akkor a vagyon nélküli emberek a vagyonosokat támagyák meg országon belül majd ezek után mindenki mindenki és ebből még világháború is lehetne, nem hiszem hogy ez bárkinek is érdeke lenne!
  • Molnibalage
    #1952
    A maffiát nem abban az értelemben használta itt más és én sem ami az eredeti jelentése. "Olajmaffiáról" volt szó.
  • Frayer
    #1951
    A maffia, tényleg nem usa termék.
    Eredetileg sziciláról és korzikáról származik ez a szervezet. A romai kápók mintájára építettek. Ha jól tudom, maga a szó "maffia", olaszul annak a mondatnak a kezdőbetűiből áll ami valahogy így szól:
    Mazzini engedélyezte a rablást és a zsarolást, "esetleg gyilkosságokat".

    Ez a mazzini viszont szintén tagja volt valamilyen illuminati, s szabadkőműves páholynak.
  • I.C.ram
    #1950
    Maffiat az USA hozta letre? Ez kicsit eros azert... Maffia vagy masneven Cosa Nostra mar azelott is volt, hogy megindult volna az olaszok tomeges kivandorlasa.

    USA nem veletlenul hozta letre az FBI-t, es rakta az elere Edgar Hoover-t, aki vaskezzel harcolt a maffia ellen.
  • Gabyee
    #1949
    Tipikus fogyasztói társadalom,ha nem vásáról az emberiség sok felesleges cuccot(havonta új telefon,2 évente új kocsi)akkor ez a renszer összeomlik!
    Ezt látjuk most...
    De azért rá akarják venni az autógyártók az embereket a sokadik hitelükre csak vigyék.
    Azt nem látják hogy nem ez a megoldás hanem az egyész ki*aszott renszert újra kellene írni,csak ez egyes embereknek nem érdekük,egyszerűbb át*aszni a népet és amilyen iditák vagyunk sikerülni is fog:(
    Új autót a népnek!!
  • joebacsi
    #1948
    Ezt a rendszert még Bismarck találta ki a 19. század második felében :)