3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • Bucser
    #3391
    A sok idióta aki nem érti hogyan működik az egész azt hiszi, hogy az volt a legjobb dolog a világon a vaj feltalálása óta...
  • Palinko
    #3390
    visszatérni az aranystandardhoz a lehető legnagyobb idiótaság lenne
  • Bucser
    #3389
    Van benne pár butaság.

    Pl elfelejti, hogy az aranynak nincs belső értéke: Csak piaci értéke van, ergó annyit ér amennyit fizetnek érte jelen árfolyamon. Ezen tulajdonsága miatt jól jelzi a papírpénz inflációját. Csak kérdéses, hogy éppen a kitermelés lassulása miatt, vagy éppen a gazdaság növekedése miatt inflálódik a papírpénz értéke az arannyal szemben. De ugyanígy inflálódik az értéke minden más fizikai jószággal szemben. Különbség? Semmi.

    Akkor legyen acélalapú a pénz.

    Másik hatalmas bukta a cikk végén van:

    "Egy ilyen környezetben normál körülmények között a kamatok emelkednek, hiszen a befektetők reális elvárása, hogy az infláción felül egy prémiumot is kapjanak. Jelenleg ez nem így van, mivel a jegybankok a kamatokat rendeletileg határozzák meg. Ezek a kamatok most mesterségesen vannak leszorítva, hogy a kormányzatok egyáltalán fizetni tudják még a kamatterheket. Az alacsony kamatok viszont ahhoz vezetnek, hogy a befektetők jövedelmezőbb befektetési lehetőségek után néznek, amihez a tőkét nem ritkán maguk is hitelből teremtik elő."

    A jegybanki kamatok és a szuverén adósság refinanaszírozási kamatai két külön téglafajta. A jegybanki kamat a bankrendszer likviditásának biztosítására szolgál, míg a szuverén adósság kamatát a piac határozza meg a tender metódusán keresztül amit visszaolvasva elolvashatsz.

    Kár hogy ilyen szenny cikkeket olvasgatnak is a neten emberek és valaki ezért fizetett is.
  • ManoNegra
    #3388
    Az államadósságok visszafizetésével a pénzrendszer válna semmivé

    Ez a folyamat bizonyos értelemben törvényszerű az érvényben lévő pénzrendszer számára. A pénz manapság nem más, mint hitel. A pénzteremtés hitelkihelyezésen keresztül történik, és a hitel törlesztése által ugyanez a pénz semmisül meg. Ebből az következik, hogy amennyiben az (állam)adósságok visszafizetésre kerülnének, úgy napjaink pénzrendszere válna semmivé. Az állam hiteltörlesztése tehát nem csak az adósság felfoghatatlan mérete okán nem túl valószínű, hanem rendszerszintű okok miatt is tulajdonképpen lehetetlen. Sőt éppen ellenkezőleg: mivel a forgásban lévő pénzre folyamatosan kamatok fizetendőek, a pénz mennyiségének, azaz az adósság volumenének, szükségszerűen kell növekednie tovább.

    Na ez azért érdekes. Most akkor mégsem a betéteket helyezik ki a bankok? Tulajdonképen milyen hitelt kapunk az államadósság finanszírozásra? Lufipénzt?

  • Bucser
    #3387
    MOndjuk abból, hogy Euróoa egyik legnagyobb zöldségbeszállítói+ Kína egyik legnagyobb fegyverszállítói, jelentős high tech szektoruk van+ a turizmus sem elhanyagolható.

    Asszem ezek a fő szektorok.
  • szekrény
    #3386
    izrael miből él ?
    nem antiszemita frovokatív kérdés ez, csak kíváncsi vagyok ...
  • Trade
    #3385
    nem tudom ki mennyit tud az argentín válságról
    de ott miután bekövetkezett, ugyanazok a politikusok
    mentek vissza a parlamentbe(akik azelőtt is voltak),
    mintha jól végezték volna munkájukat.
    Persze politikusként,jól informáltként, a vagyonukat még
    idejében dollárba,külföldre menekítették
  • Bucser
    #3384
    Mi a vélemény a link alatt taláható elméletről?

    Röviden tömören Edward Harrison arról ír, hogy Görögország hogyan hagyhatná el az Eurozónát (ezekről eddig sokat nem cikkeztek közgazdászok csak arról, hogy Görögországnak miért kell elhagynia az Eurozónát és nem pedig a hogyanról). Valamint ennek milyen hatásai lennének a gazdaságára és az adósság struktúrájára.
  • remark #3383
    Pokoljárás előtt – avagy hazánk a pénzkartell növekvő szorításában
  • horthy
    #3382
    Nem tudom hogy ezt hova rakjam de gazdasággal kapcsolatos ! Nem akartam az összeesküvés elméletekhez .

    Magyarország pénzvilág csapdájában ! ( adosságörvény )
  • Trade
    #3381
    iráni kőolaj embargó
    Remélem már Brüsszelben is kezdik előszedni a gőzgépeket meg a lovakat!
  • gombabácsi
    #3380
  • horthy
    #3379
    Igy huzták át a döglött lovat europába az amerikaiak ! A kulcs a hitelminősitőik amik " enyhén " részrehajloak ha amerikai kötvényekről van szó vagy befektetésekről ! Fektess be amerikába ( és nagyot szivsz )!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=qdtwP1lDfpQ
  • ManoNegra
    #3378
    Tőzsdeláz és adósságcsapda – Van más alternatíva?

    [i]Az árucsere-forgalom legfontosabb szereplője a pénz, a világ legelterjedtebb csereszköze. De vajon látjuk-e a pénz igazi arcát?- teszi fel a kérdést Helmut Creutz: A pénzszindróma című, a kilencvenes évek elején megjelent sikerkönyvében.
  • remark #3377
    Erről ez a hír ugrott be. "A hitel nekünk jó!"
  • horthy
    #3376
    Ugylátszik " Globalo " gazdáink terelnek megint vissza minket a kamatos-kamatörvény lehuzó rendszerébe ?!?

    http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20111210-portfolio-1015-milliardos-hitelkeretet-szeretne-az-imftol-a-kormany.html

    Magyarországnak ki lesz a Rothschild-ok által kijelölt miniszterelnöke ? Ugy mint az olasz meg a görög miniszterelnök ! Ki lesz az ugynevezett szakértői kormány ami végrehajtja a nemzetközi pénzkartell utasitásait ? Magyarul " megszakérti " az országot megállapitja a maradék kiszáradt csontvázról honnan lehet még valami ehetőt leszedni hogy a folyamatosan növekvő étvágyú , kamatmechanizmussal müködtetett globális magánpénzrendszer pénzrendszer ne haljon éhen .
    Azt nemtudom még mikor nyomja meg a reset gombot a " Globaloma " pénzrendszer mert igy is azt mondja már sok közgazdász hogy a világon 10-szer több pénz van forgalomba mint amennyi valos érték van mögötte ( reálgazdaság , aranyfedezet stb ) és 50-szer több értékpapir ( államkötvény , tözsdei részvény stb ) ami értéktelen csak névleges értéke van . Ezt egyszer nullázni kell ? Mikor lesz resetelés ? Magyarul előröl kezdeni mindent !
  • remark #3375
    Ugyanezen oldalról: Botrány! Valaki a saját szakállára fosztogatott és kihagyta belőle a maffiát!
  • StarFist
    #3374
    Általában csak read only módban szoktam erre járni, most is kommentár nélkül szeretnék beszúrni egy linket:

    Eurázsiai Únió
  • remark #3373
    "Érthetőbben is tudnék fogalmazni, de mivel nem ez a cél, így senkit nem akarok megbántani." -> Jaj de rossz a megfogalmazás: úgy értettem, hogy nem az a cél hogy megbántsak valakit.
  • uwu200
    #3372
    Lehet hogy lottóznom kéne
  • uwu200
    #3371
    Még nem olvastam mi van a link alatt. De az sejtem hogy zsidózós lesz ez is.
    Most elolvasom, és ha eltaláltam kérek egy piros pontot.
  • remark #3370
    Kik vitték a négereket Amerikába?

    Rövid időn belül 22 szeszfőzde nyílt meg Newportban, mindannyian ***** tulajdonban. Ez elzüllesztette az indiánokat, és sok telepes lemészárlásának lett oka.

    Elzüllesztés. Magyarországon is probléma. Ki a tehetetlen tesze-tosza?
    A magyar, vagy az akit "elzüllesztettek". Érthetőbben is tudnék fogalmazni, de mivel nem ez a cél, így senkit nem akarok megbántani.
  • remark #3369
    Nem tudlak követni. Most akkor ez a BT szavazás ez mit bizonyít szerinted?
    És ki fabrikált és milyen konteót ebből a szavazásból? Pont azt mondom, hogy más az, hogy az ENSZ-nél vagyunk senkik, és más az, mikor egy gazdasági partnerségnél vagyunk senkik.
  • remark #3368
    Nem én fogalmazok szinte minden egyes alkalommal úgy, hogy érzékeltetem a másikkal hogy az egy senkiházi. Hanem te. Tehát ki hiszi azt hogy nála van a bölcsek köve?

    Na ugye.

    más meg azt mondja, hogy a magyarországi politikai elit az elmúlt 2 évtizedben megmutatta, hogy egy-két nagyon ritka kivételtől eltekintve képtelen felelősségteljesen irányítani az országot

    Ha már egy szabadelvű topikban vagyunk, ahol lehet kérdezni: Gondolkodj hódítóként. Milyen mentalitású népeket a legkönnyebb szolgaságra bírni? Könnyű-e azokat meghódítani, akik meg vannak róla győződve hogy maguk semmit se tudnak megoldani, és az egyetlen lehetőség másoktól segítséget kérni?

    Ugyanezt a kérdést feltehetném arty-nak a Hír topikban is, hisz pont azt írta ő is, hogy a tapasztalat szerint mi lúzerek vagyunk akiken valaki másnak kell segíteni.

    Én csak azt remélem, hogy senki se mások nevében beszél, mikor ilyen súlyos kijelentéseket tesz...
  • remark #3367
    A téma jelen van a Hír topikban. Ti is beszélgettek róla, ahogy arra rámutattam a Hír topik egyik hsz-ében. Neked azzal van valójában a bajod, hogy mikor szóba jön hogy amit a fidesz most csinál az hazaárulás, akkor én megkérdezem, hogy az IMF hitel az miért nem hazaárulás. Ettől a kérdéstől válik minden amit írok nemkívánatossá. Ezt magyarázd meg.
  • ManoNegra
    #3366
    magyarországi politikai elit az elmúlt 2 évtizedben megmutatta, hogy egy-két nagyon ritka kivételtől eltekintve képtelen felelősségteljesen irányítani az országot.

    Ebben igazad van. De ez nem ok arra, hogy ezeknél mégmagasabb szinten levő elit kezébe adjuk az irányítást, akiket legkevésbé sem érdekel az átlagmagyar sorsa!

    Taán meg kellene vizsgálni más lehetőségeket is, nem az elsőbe fejest ugrani.
  • Garfield
    #3365
    Én pedig a másik topik eddigi sokéves múltra visszavezethető működésének a tiszteletbentartását, a topik témája eltérítésének újra meg újra megkísérelt eltérítéséről való lemondást, az általad újra meg újra felvetett témáknak az annak megfelelő, az általad eddig is látogatott topikokban való kitárgyalását.
  • Garfield
    #3364
    Érteni értem, csak te hiszed azt, hogy nálad van a bölcsek köve, és a te álláspontod a tuti. Te azt mondod, hogy nem az IMF a tuti, más meg azt mondja, hogy a magyarországi politikai elit az elmúlt 2 évtizedben megmutatta, hogy egy-két nagyon ritka kivételtől eltekintve képtelen felelősségteljesen irányítani az országot.
  • Garfield
    #3363
    Magyarország ENSZ-ben betöltött jelentőségét jól mutatja a BT-beli nem állandó tagságára vonatkozó szavazás eredménye. Hangulat kérdése, hogy ebből ki milyen, az ország eltiprását vízionáló konteókat fabrikál.

    De hogy jobb legyen neked: Római Szerződés 11. cikk, az EU kellőképp elnyomó szervezet, nem?
  • remark #3362
    Te azt hiányolod amit - én meg a normális hangnemet.
  • remark #3361
    Nem érted? Az az alaphangulat abban a bizonyos topikban, hogy a fidesz helyett jöhet akármi, IMF, euró és ESM és akár európai egyesült államok is, mert az csak jobb lehet mint ami most van. Erre írom válaszul azt, hogy nézzük már meg miről beszélünk. Érted ezt, vagy nem érted ezt?
  • remark #3360
    És gondolom szerinted nincs különbség az ENSZ tagság és az ESM tagság között...
  • Garfield
    #3359
    Konkrétan beláthatatlan, talán évtizedekben számolható távolságban van az euró, de te már előre iszol a medve bőrére?
  • remark #3358
    Ha csatlakozunk a nagy jóhoz, akkor érvényes lesz. Ugyanis ez a felvetés, hogy a fidesznél minden jobb, így pl. az egyesült európai államok is.
  • Garfield
    #3357
    Bocsánat, pontosítok: diplomáciai és egyéb, nemzetközi jogon alapuló mentesség.
  • Garfield
    #3356
    Tudod remark, csodálom, hogy ha már annyira nyitott vagy az alternatív információforrásokra, akkor arra nem veszed az energiát, hogy leellenőrizd a forrás állításait. Nem félsz, hogy így bármit meg tudnak veled etetni?
  • Garfield
    #3355
    Re:

    Van egy rossz hírem, nem is tudom, hogyan mondjam el, nehogy összeomolj... szóval az összes nemzetközi intézmény képviseletére ugyanez vonatkozik a tagállamok területén, kezdve az ENSZ-től: bizony ők rájuk is vonatkozik a diplomáciai mentesség.
  • Garfield
    #3354
    Akkor ezt most csak hangulatkeltésként írtad?

    Ha úgy döntenek pl. hogy Magyarország fizet, akkor Magyarország fizet. Kész. Nincs apelláta.

    Szóval akkor szerinted vonatkozik az ESM Magyarországra vagy sem? El kéne dönteni...
  • Garfield
    #3353
    Re:

    Szép példája a háttérismeretek nélküli ideológiai mazsolázásnak. Amit a kedves cikiró kifogásol, úgy hívják, diplomáciai mentesség, és a 60-as évek eleje óta létező intézmény, mely az összes nemzetközi intézményt megilleti a fogadó állam területén, plusz nagykövetségek, konzulátusok, stb. Úgyhogy jóreggelt. Egyrészt.

    Másrészt egy büdös szót nem szól az ún. hivatalnokokról, azaz semmit sem lehet tudni, hogy kik is vesznek részt a munkájában. Pedig bizony sokat segítene a megértésben, ha nem hagynánk ezeket figyelmen kívül, mert akkor az immunitás is más megvilágításba helyeződik. De gondolom, csacska részletekkel nem akarták terhelni az ilyen cikkek olvasóit, mert úgysem erre fogékonyak.

    A "lenyúlás" kapcsán hiányolom az egyes belső intézmények szavazati eljárását is, igazolandó a merész állításokat.
  • Garfield
    #3352
    És? Kötelező belépni? Nem.
    Ha viszont belépünk, akkor bizony az előnyök mellett a kockázatokat is viselnünk kell. Ha nem tetszik, nem kell belépni. Ilyen egyszerű.