3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • Fürtös
    #3431
    Nono,azért ne ily durván:D
    Amiket én kérdezek vagy állítok azért azok megállnak egy vitában.
    Az más kérdés,hogy te nem vagy hajlandó vitába bonyolódni.
    A korábban feltett kérdés még él feléd,volt itt pár ember aki válaszolt is érdemben.
    Én ezt tartom érdemi vitának és el is ismerem ha valaki megdönti az érveimet.Ha érvekkel meg tudsz győzni arról,hogy nem jól gondolom akkor én azt fogom mondani:Igazad van és köszönöm,hogy elmagyaráztad.
    De tőled még semmit nem olvastam a kérdéssel kapcsolatban.
    Végül pedig: nem szokásom,összeesküvés elméletes oldalakat meg videókat linkelgetni.
    Cáfolj meg,javíts ki,győzz meg arról,hogy nincs igazam (érvekkel)de míg
    ezt nem teszed addig ne ítélj el.
    Amit itt én előadok és kérdezek az mind a saját gondolatom és következtetésem. Nekem ez a hobbim ha úgy tetszik, naponta több órát ülök és gondolkodom azon,hogy hogyan működik igazából a világ.
    Egyszerű módszert alkalmazok csak és kizárólag a hatékonyságot és a fenntarthatóságot tartom szem előtt.
    For example: Elmehetsz horgászni úgy hogy egy bottal csapkodod a vizet és majd lesz valami,valószínű kemény csapkodással eltalálsz majd pár halat. Nos ez az mi nem hatékony és nem fenntartható.
    Alapíthatsz halgazdaságot ,halneveldével és zsilipes leválasztással.Ez hatékony és fenntartható.

    Ugyanezt az elvet ha alkalmazod a gazdasági és politikai vezetésre akkor nagyjából ki lehet találni,hogy hogyan működik,mert azért akik kézben tartják a bábuk zsinórjait nem egészen hülyék,és törekednek a hatékonyságra és fenntarthatóságra.



    ManoNegra: Nincs bizonyítékom arról,hogy hogyan működik az irányítás.
    De vannak bizonyos törvényszerűségek minden szerveződési és irányítási rendszerben,a gazdaság is ilyen,mindig piramis alakú és a pénz mindig alulról megy felfelé ,van persze némi visszaosztás de az alapirány minden esetben felfelé van a jelenlegi rendszerben.
    Azt sem állítottam,hogy becsületes hozzáértő és a saját erejükből oda kerülő emberek ülnek ott.
    Politikusból a hozzáértő,becsületes talán utoljára J.F.K. volt...

    Viszont ez mind a mi hibánk,a dolgokat nem lehet felülről rendbe rakni mert felül épp ezt szeretnék,hogy így menjenek.

    Amikor az emberek Viktor halálát kívánják szerinted mit gondolnak?
    Ha Viktor meghal akkor eljő a kánaán? Viktor nem ugy kel fel reggel,hogy éjszaka kitalálta,a sárgacsekkadót,Viktort felhívták és megmondták neki,hogy most akkor sárgacsekkadó...Ki hívta fel? Barosso? Ő sem az éjjel álmodta meg, őt is felhívta valaki,de azt már nem tudjuk ki volt.

    A zsidózásról: nem hinném,hogy az izraeli karosszérialakatos úgy kel fel reggel,hogy azt tervezgeti milyen szép új hazája lesz neki Magyarország leigázásával.Mert az átlag zsidó nem akar senkit megölni nem akar senkit elüldözni,csak élni akar békében.Az Zsidó államot vezető emberek,na azok akarnak mindenféle csúnya dolgot csinálni.
    Az emberek alapvetően nem gonoszak,csak át vannak qrva a palánkon rendesen...
    Minden ember egyforma,egyformán jövünk a világra,csupaszon és üres fejjel,sírva,az más más kérdés,hogy hogyan nevelnek fel,és ez a mi legnagyobb felelősségünk,hogy mit hagyunk hátra a gyermekeinknek.
    Fel kellene ébredni és gondolkodni azon,hogy hogyan lehet jobbá tenni a dolgokat.
  • ManoNegra
    #3430
    És ezt Te ilyen frankón tudod hogy hogyan működnek a nagyságos urak ott a piramis tetején? Hmm nem semmi... Egyébként miért kellene susmorogni egy barlang mélyén? Miért nem egy tárgyalóteremben valami felhőkarcoló tetején?

    Aztán most meg csodálkozunk,hogy aki felküzdötte magát a piramis tetejére az nem akar lejönni és újra kezdeni a küzdelmet az alapoktól.

    Na azt nem hiszem, hogy bármelyik igazán nagyhal a saját erejéből jutott volna a világot irányítók közé.
  • Bucser
    #3429
    Ahogy te is csak más a forrásod.
  • Fürtös
    #3428
    Összeesküvés elméletek nincsenek,tolják alátok ezt a sok szart ti meg vígan copy-pasteztok...
    Üzleti és gazdasági érdekek vannak,és nem a bankárok a hibásak hanem mindenki te is én is és mindenki.
    Gondolod ezek összejárnak titkos barlangok mélyén meg susmorognak egymás közt?
    Minek? Mi értelme lenne összeesküvéseknek,ez nem így működik.
    Ha akarnak valamit\valakit akkor megveszik kilóra.
    Ezt az egész összeesküvősdit meg még inkább ők erőltetik,mert amíg nem fogalmazol meg egy problémát teljesen konkrétan addig simán rádverik ,hogy összeesküvő vagy és még ki is röhögnek...
    Tények vannak,meg nagy büdös valóság,az már más kérdés,hogy nem tetszik ,de hát mi tettük ilyenné:D
    Aztán most meg csodálkozunk,hogy aki felküzdötte magát a piramis tetejére az nem akar lejönni és újra kezdeni a küzdelmet az alapoktól.
    Leszarja,hogy ez a rendszer tele van hibával és nem igazságos,leszarja mert ő felül van te meg a tápláléklánc alján,és mindent elkövetsz azért ,hogy még véletlenül se kelljen gondolkodnod csak copy paste örökké...
    Ez áll a zsidózókra,viktorozókra,cigányozókra meg mindenkire.
    Amíg elhiszed,hogy te tájékoztatva vagy minden fontos dologról a média által,és elhiszed hogy van beleszólásod a politikába. addig cumi van,pofa lapos azt huzzál vissza elmélkedni,hogy miért ilyen szar.
    Itt ki merem jelenteni,hogy a következő kormánypárt az LMP lesz ha bele is döglötök akkor is:D Ja és az sem lesz jobb
    Észre kellene már venni ,hogy 2 fajta ország van ezen a bolygón:ahová megy a pénz meg ahonnét kiviszik a pénzt...

    Bocs de ez felhúzott,unom már hogy senki nem használja a fejét csak szalykózza ait a szájába adnak:D
  • Bucser
    #3427
    Bár mondjuk a gyávákra akik név nélkül mocskolnak bárkit akinek a véleménye, munkája, foglalkozása, szakmája nem tetszik nem is kell odafigyelni.

    Ha majd felvállalod a saját identitásodat a mocskolódásaid mögött majd odafigyelek rád. Addig meg szokás szerint csinálj amit akarsz. Ezt már csak születésnapi jóüzenetként küldöm:)
  • Bucser
    #3426
    Asszem aki itt menekül az te vagy és úgy látszik hogy az igazság elől.
  • Saintgerman
    #3425
    Avagy szorul a hurok a bitangok nyakán... London után merre menekülsz Bucser ?
  • Bucser
    #3424
    Hajj man megint osszeeskudnek itten...
  • horthy
    #3423
    Ezt hivják ugy hogy tervezett elavulás ! Már az 1920-as években elkezdödött a " villanykörte összeesküvéssel " . Az esztelen profithajhászás eredménye a sok szemétgyártás . Mivel a hatalom jelképe lassan manapság vagy szinte teljesen az hogy ki tud többet összegyüjteni a Bankárok által nyomtatott a levegöből előállitott és a kamatmechanizmus miatt folyamatosan higuló isteni " mannából " a pénzből . Nem csoda hogy bankáraink azt hiszik magukról hogy istenek a semmiből előállitják a pénzt sajnos a legtöbször fedezett nélkül , kizárolagos privilégiummá teszik hogy csak az ő fizető eszközüket lehet használni utána meg annyi pénzt hoznak forgalomba amennyit nem szégyelnek ( Rotschild és bűnbandája ). Mindig csak sajnos zsákmányszerzöen rövidtávon gondolkodnak a lehető legrövidebb idő alatti legnagyobb profiton vagy hasznon ezért , természetet ,az emberi közösségeket mindent tönkretesznek semmiért nem kár számukra . Szinte már teljesen beivodott az emberekbe a " piaci " gondolkodás amit tudatosan alakitott ki a pénzkartell , semmi közösségi dolog ( egészségügy ,iskolázás , természet , emberi kapcsolatok stb hosszan lehetne sorolni ) nem érték csak az anyagi jólét ( ház , autó stb ) és a rentgeteg " manna " . Lényeg ami lényeg használd az ök pénzüket amit gyártanak és kamatra adnak ki használatra . Persze mindennek megvannak a következményei a végtelenségig nem lehet tönkretenni a természetet a piaci gondolkodással " folyamatosan növekvő gazdaság " cimű neoliberális baromság hirdetése miatt . A folyamatosan növekvő gazdaság arról szól a nemzetállamok pl : magyarország esetében hogy a bevételek utolérték-e az államkötvények után fizetendő kamatot amit folyamatosan tejelni kell a befektetési bankoknak a média által ugynevezett " piacok-nak "
    Persze a folyamatosan higuló rentgeteg " manna " miatt a befektetési bankok is bajba lesznek lassan vagy már most is ahogy Róna Péter közgazdász mondta ez a rentgeteg pénz " kajálni akar " valós értékek kellenek neki ( vizvagyon , gázvagyon , olaj stb ) mert ha lesz " lufidurranás " kipukkad a fedezetlen pénz akkor az bukik a legkevesebbet aki már valós értéket szerzett meg vele . Sajnos ez a pénzgazdaság rátelepedett már a jóval kisseb reálgazdaságra és folyamatosan folytogatja a cégeket , nemzetállamokat , embereket stb .
    A megoldás már megvan a problémára pénzrendszerre Silvió Gessel " Szabad Gazdaság " ( Freiwirtschaft ) doktrinát kidolgozta már vagy 90 éve de a pénzkartell-nek nem érdeke alkalmazása mert igy a hatalmát veszitené el .

    Villanykörte összeesküvés ! ( tervezett elavulás )
  • commissioner
    #3422
    Az autóipari élettartam-csökkentés simán betudható annak is, hogy a CAD/CAM rendszerek hatalmas fejlődésen mentek keresztül az utóbbi évtizedekben. Ma olyan mérnöki feladatokat is végre lehet hajtani, amit néhány évtizeddel ezelőtt, a papír és ceruza korszakában, nem. Kevesebb és gyengébb anyaggal dolgozhatnak, ráadásul még az élettartamot is sokkal pontosabban be tudják lőni. Így két legyet ütnek egy csapásra: költségeket is csökkentenek, plusz a keresletet is növelik.

    Nem feltétlenül azért csinálják ezt, mert süllyed a kapitalizmus hajója, inkább csak nagyobbat akarnak kaszálni.
  • Palinko
    #3421
    igen 100 ezerig csak olajcsere meg a kopók, de azért nem térdelnek le jó sokáig mint te is említetted. inkább az elektronika oldja majd meg, hogy ne legyenek veteránok :D
    4-5 évente max a flottakocsikat kell lecserélni, beletesznek évente egy 50 est, az máris 250 ezer km ez már bőven az a szám amikor már nem igen éri meg szerelgetni, főleg ha nem autópálya volt. bevásárlós autók simán elélnek 20-ig, sőt tovább is.

    Azért elhiszem hogy csökkent az elvárás valamilyen szinten, mert a károsanyag kibocsájtás csökkentése nem segít a tartósság növelésében az is biztos.
  • Fürtös
    #3420
    Plusz ne feledjük el,hogy a kapott információk pusztán csak közlemények,nem tények és nem feltétlenül tükrözik a valóságot.
  • Fürtös
    #3419
    Gépjárművek elmennek 100 ezret hiba nélkül ennyire vannak tervezve.
    30 éve egy zsigulit valóban nagyjavítani kellett,de egy 25 éves audi vagy golf simán fut még bontatlan motorral.
    Hidd el nekem,hogy az autóipar drasztikusan csökkentette az élettartamot.
    Jelenleg az elvárás 100 ezer kilométer hiba nélkül és max 4 év.
    Ezt ne úgy értsd ,hogy 4 év után szétesik,hanem 4 év után nagyon sokat fog szervízben állni mert sorra fáradnak el az anyagok.
    A marketinget is úgy lövik be,hogy próbálják erőltetni az embereket a 4 évenkénti autócserére.Lásd az opel élettartam garanciáját (5év vagy 160 ezer km).
    Én sem tudom mit hoz a jövő de ha a jelenlegi tendenciát vetítjük előre akkor elég szarul néz ki.
    Legalábbis a mi mérnökeinknél (GM) most ez az elvárás
  • Palinko
    #3418
    gépjárművek elmennek 500 ezreket, 30 éve 100 ezernél már nagyjavítani kellett (azt ne felejtsd el, hogy használt autók esetén az óra állása ritkán fedi a valós megtett kilómétert) elektronikai cikkek valamely szegmense tényleg eldobható lett, de az áruk is pont annyi, minőségibb dolgok drágák de eltartanak, bútoroknál is ez a helyzet.

    nem nőtt nagyon a grafikon szerint sem, csak most elértük a 2001 es szintet amikor nem beszéltek válságról, nem hiszem hogy a KSH csinálna ilyet csak magyar családokra, de a CCI és ez amit nyugaton készítenek ezt mutatja.

    1-2 hónapra előre mernek most számolni, 10 év az nagyon távlati, senki nem tudja megmondani mi lesz. inkább azon gondolkodnék el, hogy ez egy emberre számolja a fogyasztást, vagy az egész eura, mert ha az összes emberre számolja akkor lehet hogy az 1 emberre eső rosszabbul mutatna.
  • Fürtös
    #3417
    Gépjármű,elektronikai cikkek,bútorok,nagyjából minden,bár ez jobbára a gyártási költség minimalizálásából adódik...
    De ez még akkor is csak egy statisztikai grafikon marad,vetítsd ugyanezt rá egy átlag magyar családra,rögtön másként fog mutatni a graf...
    Meg azért kíváncsi lennék a mintavételezési mutatókra is...
    Bár azt el kell ismernem,hogy e szerint(!!!) a grafikon szerint valóban nőtt a fogyasztás de ennek a grafikonnak a következő 10 évet bemutató változatára lennék kíváncsi.
  • Palinko
    #3416
    ez azt cáfolja, hogy nem vásárolnak az emberek.
    sorolj fel pár terméket aminek drasztikusan csökkent az élettartama.
  • Fürtös
    #3415
    Mit cáfol?
    Ez csak egy grafikon ami mutatja a fogyasztást évekre vetítve amin valóban látható emelkedés.
    De csak azért mert valaki bemutat egy grafikont még nem nyugszom meg teljesen...
    A felvetést nem cáfolja miszerint: A folyamatos növekedés szükségessé teszi a termékek élettartamának szükségszerű csökkentését.

    Természetesen a fogyasztást lehet növelni bizonyos módszerekkel,mint korábban említettem az autópiacok betörését a keleti piacokra.
    De ez hosszútávon nem működőképes,mert jelenleg nem új profitot termelnek ki onnan hanem az europai veszteséget egyenlítik ki belőle,nem beszélve a szükséges befektetésekről ami nem kevés pénz.
  • Palinko
    #3414
    Ez cáfol:
    http://ec.europa.eu/economy_finance/db_indicators/surveys/documents/2012/bcs_2012_04_en.pdf
  • Fürtös
    #3413
    Hozzátenném természetesen fennáll a lehetősége,hogy hülyeséget beszélek\gondolok és ezt hajlandó vagyok elismerni is.
    Amennyiben valaki érthetően elmagyarázza hol és miben tévedek.
  • Fürtös
    #3412
    "Valóban úgyhiszed, hogy az egyetlen ok csak az, hogy az embereknek nincs pénze vásárolni ??!
    Ha adnának a kezükbe több pénzt, akkor több pöcegödört kikilnálnak tele, és több olajat füstölnének el"
    Igen valóban így hiszem,hiszen a jelenlegi berendezkedés pontosan erre épül,hogy még több pöcegödröt kakiljanak tele,és még több olajat égessenek,mert java részt ezek termelik a profitot.

    Azt viszont sosem mondtam,hogy egyetértenék a jelenlegi gazdasági berendezkedéssel,úgy hogy tedd félre a támadó hangnemet.
    De ha a problémák gyökerét vizsgálod akkor elérsz az általam leírt,"nincs pénze az embereknek vásárolni" szindrómához.
  • Fürtös
    #3411
    Egy szóval sem említettem,hogy haszontalanok lennének,ugyanúgy át van verve mindenki a palánkon a végzettség nem számít.
    De pont az történt amit előre vetítettem választ nem kaptam pedig a kérdés elég egyszerű és érthető.
    És nem győztem hangsúlyozni, hogy semmiféle bántó szándék nincs a mondandómban de egyszerűen nem lehet másképp megfogalmazni.
    Azért megpróbálhatnál válaszolni,kíváncsi vagyok a véleményedre,nem feltétlenül csak szakmai oldalról.
    Tényleg érdekel mi a véleménye annak aki valóban belelát a dolgokba,és tudja,hogy működik.
  • Bucser
    #3410
    Latom nem Kell ide semmilyen valasz neked, hisz mar megvannak a sajatjaid. Sot szerintem a kerdesed is csak koltoi volt hisz csak egy hosszu litaniaba akartal kezdeni hogy mennyire hasztalanok a kozgazdaszok, penzugyesek. Ebbe a trollkodasba meg nem melyednek bele inkabb.

    Saintgermain a te tevekenysegedrol ugyis tudod mi a velemenyem nem kell azt kifejtenem.
  • Palinko
    #3409
    sajnos én nagyon kevés vagyok ahhoz, hogy létrehozzak egy olyan gazdasági modellt ami működne, amíg ember van a rendszerben az bizony vagy halad, de néha elesik, vagy áll és stabil. talán Silvio Gesellt kéne megint előhúzni, próbálgatni, vagy nem tudom.
  • Saintgerman
    #3408
    Valóban úgyhiszed, hogy az egyetlen ok csak az, hogy az embereknek nincs pénze vásárolni ??!
    Ha adnának a kezükbe több pénzt, akkor több pöcegödört kikilnálnak tele, és több olajat füstölnének el... Valóban gondolod, hogy ennyi van a dolgok mögött ? Ez egyszerûen csak üzlet ? Na és az üzlet a te értelmed szerint mi ?
  • mester1987
    #3407
    Naja, de ez meddig megy vagy egy idő után átalakul? :P
  • Fürtös
    #3406
    Válság van,'29 óta folyamatosan,csak már nincs mivel betömni a lyukakat.
    Gyakorlatilag a népesség 90%a el van adósodva.
    A válság egyetlen oka az,hogy az embereknek nincs pénze vásárolni.
    Ha nem vásárolsz akkor nem fogy az árú és nem kell újat gyártani.
    Ha nem kell újat gyártani akkor nincs szükség a gyári munkásra és így ő elveszíti a munkáját.
    A munkáját elvesztő ember pedig megint csak nem tud vásárolni,és ezért megint csökkenteni kell a gyártó kapacitást és megint ki kell rúgni valakit...és így tovább és így tovább.
    Átmenetileg a kínai\koreai\indiai piac megnyitása enyhít egy kicsit a dolgokon de megoldást nem hoz.
    És nem kell zsidózni meg rothschildozni ez egyszerűen csak üzlet.
  • mester1987
    #3405
    Az egyszer biztos. De még most is isszuk a levét, ha azt nézzük.
  • Saintgerman
    #3404
    Szevasz Mester !
    Szerintem nincs világválság perpill, csak éppen a világbankárok úgy vitték "táncba" az emberiséget, hogy abba hiba sincs...
  • mester1987
    #3403
    Sziasztok, nem olvastam eddig vissza a hsz-eket, de szerintetek még világválság van most perpill? Vagy ezt nehéz megmondani?!
  • Saintgerman
    #3402
    Szerintem az a hibája ennek az uzsora-buborék rendszernek, hogy a futtatói tetszés szerint rabolják ki az emberiséget a módszerükkel. Ebben a rendszerben olyan gigantikus a rablás lehetősége, hogy ha Jézus pl. 10 fillért kölcsön vett volna a zsidóktól, mára már hét földgömb kiterjedésû arany bolygóval tartozna nekik.

    !! DE a legfőbb hibája az, hogy (idegen) magán kezekben van !!! És az, hogy akiknek az értékeit lennének hivatottak kezelni (a plgárok) semmi beleszólásuk nincs a tevékenységükbe !! Egyenlőre "csak" ennyi bajom van velük... "szaktárs"
  • Fürtös
    #3401
    Az hogy mi tetszik nekem vagy mi nem az nem számít,az egyetlen dolog ami számít,hogy a rendszer hosszútávon fenntartható legyen,kizsákmányolás nélkül,a lehetőségekhez mérten egyenlő erőforrás elosztással.
  • Fürtös
    #3400
    Tudom nehéz elismerni azt ,hogy az a monetáris rendszer aminek elvileg képzett és hozzáértő szakértői vagytok,bizony hibás.Hiszen ezzel azt ismernétek be,hogy bizony a tudományotok semmit nem ér.
    De ez sajnos igaz minden közgazdászra ,és pénzügyi végzettségű szakemberre.
    De ,hogy világosan megfogalmazzam a hibákat,kezdjük például a gazdasági növekedéssel,ami a régi iskola minden tanítványa szerint fenttartható.
    Mint írtam ahhoz,hogy ez megvalósuljon az előállított termékek élettartamát folyamatosan csökkenteni kell. Ezt azt ellentmondást ,hogyan oldod fel a mai pénzrendszer keretein belül?
    A hatalmi egyensúlytól,meg a kik irányítanak a háttérből kérdéskört felejtsük el,szorítkozzunk a tényekre.

    Azt hiszem a kérdés világos és egyértelmű,kíváncsi vagyok kapok-e értékelhető választ,vagy újra belefutunk abba a a szokásos helyzetbe amikor kérdésre kérdéssel válaszolsz.
    Ez pedig nem jelent mást,minthogy a bemagold anyagot kitűnően visszaadjátok,de ha valami olyasmivel kerültök szembe ami nem volt benne a tankönyvekben akkor nem tudtok válaszolni.
    Tényleg semmiféle bántó szándék nincs bennem,de sajnos ezt mindig támadásként értékelik a pénzügyi területen képzett emberek,mert hiszen kétségbe vonom a hozzáértésüket a hülye kérdéseimmel.
    De ezek csak a száraz tények.
    Szóval a kérdés még egyszer:

    Mint írtam ahhoz,hogy ez megvalósuljon az előállított termékek élettartamát folyamatosan csökkenteni kell. Ezt azt ellentmondást ,hogyan oldod fel a mai pénzrendszer keretein belül?
  • ManoNegra
    #3399
    Igazad van, ha a bankok szemszögéből nézném, akkor azt mondanám én is, hogy minden a legnagyobb rendben van. Csakhogy az országok szemszögéből nézve nem túl rózsás a helyzet, adósságban döglődik az euroatlanti országok nagyrésze. Pénzt pedig csak pár kiválasztott állíthat elő, gyakorlatilag bármiféle megkötés nélkül.
  • Bucser
    #3398
    Nem teszek sehogy,csak azt szeretném tudni, hogy mik a hibái szerinted a mostani rendszernek, lévén ha egy új rendszer kidolgozására kérsz fel akkor tudni kell hogy mi nem tetszik a régiben. Nem lehet egész egyszerűen azt mondani, hogy "Szar az egész ahogy van" mert az nem kritika, hanem egy vélemény.
  • Fürtös
    #3397
    A felszámolhatatlan adóssághalmok,a profitorientáltság ami oda vezet,hogy lassan már 2 hetente kellesz autót venni ha fent akarjuk tartani a mostani rendszert.A lufieffektus, a gazdasági válság ami egy öngerjesztő folyamat,stb,stb,stb... Most tényleg soroljam?
    Ne tegyünk úgy mintha minden rendben lenne...
  • Bucser
    #3396
    Légyszíves világosíts fel mik a mostani rendszer hibái.

    Kíváncsi vagyok, hogy mivel vagyunk tisztában mindannyian.
  • Fürtös
    #3395
    Bucser és Palinkó,megkérhetlek benneteket,hogy vázoljatok fel valamilyen alternatív rendszert a mostani helyett?
    Úgy látom ti eléggé képben vagytok a mostanival,de kíváncsi vagyok a szakszöveg és a tanultak visszamondásán kívül mire futja a kreativitásból.
    Mert a mostani hibáival tisztában vagyunk mindannyian.
    Ne értsetek félre semmi rosszakarat nincs bennem csak nagyon nehéz ezt a kérdést úgy megfogalmazni ,hogy ne értsétek bántónak:D
  • Bucser
    #3394
    Attól még hülyeség és bloggerjózsi kategória, mert átvett cikk.

    Annyiból jobb a mostani rendszer, hogy az arany szűkössége nem okozhat deflációs környezetet és egy adott országban lévő aranylelőhely nem borítja fel az egyensúlyt mivel az aranynak nincs abszolút értéke.

    Az államadósságos kérdés meg egész egyszerűen csak értelmetlen.

    "Na ez azért érdekes. Most akkor mégsem a betéteket helyezik ki a bankok? Tulajdonképen milyen hitelt kapunk az államadósság finanszírozásra? Lufipénzt?"

    "Tégla? Tégla'" alapon minősíted a kamatot csak éppen azt nem veszed figyelembe, hogy a betétek alakulása és az államadósság finanszírozása két rohadtul egymástól független dolog.
  • Palinko
    #3393
    sokkal kevesebb monetáris lehetőség lenne a jegybankok kezébe, és akkor még nem is vettük figyelembe a defláció szörnyűségeit.
  • ManoNegra
    #3392
    Azért linkeltem, mert nem bloggerjózsi írta, hanem egy fősodorhoz tartozó weboldal. Egyébként nem válaszoltál a kérdésre.

    A nagy idiótázás közepette azért megkérdezném, hogy ami most van az mennyivel jobb mint az aranytartalék rendszer?