3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • OKkultist
    #2068
    Mit mondana? Hogy ők irányítják pár emberen keresztül Magyarországot? (is)
  • remark #2067
    Nem forgattam ki semmit. Én leírtam hogy hogyan gondolom, erre írtad válaszul hogy: De van független intézmény, csak te paranoid vagy. Te semmit nem írsz, csak leparanoiázol. A de az nem érv!

    Többször kértelek, hogy írd le hogy "a józan paraszti ész" szerint miért gondolod hogy amit Frayer ír az hülyeség. A vége az lett hogy elküldtél máshoz. Nem másnak a véleményéről beszélgetünk, hanem a tiédről. Arra a logikára vagyok kíváncsi ami alapján eljutottál oda hogy amit Frayer ír az nem lehet igaz. De nincs ilyen logika!
  • remark #2066
    "A gazdasági szereplők valóban hatással vannak a kormányra."

    Merem én már azt mondani hogy: és ez még enyhe kifejezés?
    A gazdaság és a politika ugyanoda tartoznak. Mint egy uralkodó jobb és bal keze. De ez a megfogalmazás sokak érzékenységét sérti.

    "Csakhogy a kormányfőt jelenleg D. S. Kahnnak hívják."

    Persze, a magyar politikai és gazdasági elit ugyanúgy egy nagyobb struktúra részei mint ahogy az MNB is egy nagyobb struktúrába kapcsolódik be. Amit mi Magyarország vezetőinek és vezető intézményeinek hívunk azok csak helyi képviselők és helyi kirendeltségek. De ez az amit (számomra érthetetlen okból) itt nem, csak az NWO fórumon lehet háborítatlanul megtárgyalni.
  • Hegi90
    #2065
    Ne forgasd ki a szavaimat, egybkt meg ha annyira tudod, hogy mivan, akkor írdd le. Ha nem tudod, akkor érdeklődd meg. Az meg hogy nem egyből valami nagyon rosszra, és valószínütlenre következtetek, azt józan paraszti észnek hívják.
  • Lteebee
    #2064
    Az van, hogy a gazdasági versenyhivatalt néha ráküldik egy-egy nagyvállalatra, hogy lám-lám, ezen a szóróélapon 599.- a friss csirke alsócomb, és már nyitáskor sincs a pultban. Aztán kiperkál 5 millát és röhög, mert azon a héten emiatt 100-200 emberrel kevesebb vásárolt helyi termelőtől a helyi piacon. És ha már betért hozzá, hát vett felsőcombot, ami valszeg drágább, mint a piacon.

    Akit meg el akarnak kaszálni, arra apeh, antsz, vpop egymás után rendszeresen, ellenőriztetik, hogy a teherliftre megvan-e újítva az engedély, asva, hírszerzés, sajtóhadjárat lejárató kampánnyal...
  • remark #2063
    Oh, már értem. Nem tudod hogy amit te magad írtál azt miért írtad, de az biztos, hogy amit Frayer válaszol rá, az hülyeség. Meg az is biztos, hogy én paranoiás vagyok. Gondolom ugyanilyen alapon mondod azt is, hogy amit Bucser mond, az meg a tuti igazság. Nincs több kérdésem.

    Egyébként meg biztos az a bajod hogy nem válaszoltam #2024-re. Arra a kis (ki)nevetgélõs hsz-re. Pedig annak ellenére hogy utálok olyanokkal társalogni akik jóelõre (ki)nevetnek, már megírtam a (hosszú) válaszomat, de mivel sok a megválaszolni való és sok a munkám is, ezért nem volt idõm még visszaolvasni és kijavítani. De megkapod, most már csakazértis.
  • Lteebee
    #2062
    A gazdasági szereplők valóban hatással vannak a kormányra.
    Csakhogy a kormányfőt jelenleg D. S. Kahnnak hívják.
    Az előző kormány egyik pártját pedig a Strabag támogatja hivatalos befizetés útján.

    Szerinted?
  • Hegi90
    #2061
    Figy nem vagyok se kormánytag, se szövetségi tag. Érdeklődd meg náluk, aztán mesélj. De találgatással meg a paranoid szövegeddel nem mész semmire sem itt, sem máshol. Szóval kérdezd meg őket, aztán írdd le ide.
  • remark #2060
    Te meg megint nem a lényegre reagáltál.

    Bedobod hogy "csak Mo-n ezt az intézményt mindig kihagyják a beleszólásból", és a huszadik hozzászólás után se tudom még azt hogy mégis hogyan lehetséges az hogy egy ilyen független intézményt csak úgy ki tudnak hagyni a beleszólásból. Ha egyszer az a feladata hogy beleszóljon, és közben független, akkor hogyhogy ki tudják hagyni a buliból? Valami alapvető dolog logikáját "nem értem" én itten. (És ha nem írod le, akkor úgy fog kinézni, hogy te sem.)

    Egyébként meg értelek, de ha így definiáljuk azt hogy független, akkor tudod mit: Magyarország független ország. Bármikor nyugodtan csinálhatja azt amit csak hagynak neki hogy csináljon. Én is teljesen független vagyok, és azt csinálom amit amit csak megengednek nekem. Ez a függetlenség?
  • sylas
    #2059
    köszönöm
  • Hegi90
    #2058
    tessék. szerintem itt könnyebben, lazábban beszélhetsz arról a témáról.
  • sylas
    #2057
    légyszi akkor adj egy linket melyik topik ez?mi a címe?
    egyébként amiről ti is beszéltek szorosan összekapcsolódik:Holbrooke bokros bilderberg csoport
    Bokros a világbank főtanácsadója,Világbank Európáért és Közép-Ázsiáért igazgatója volt/van

    látom nem kell itt a véleményem egyeseknek de elég szoros a kapcsolat a topik neve és amit írok

  • Hegi90
    #2055
    De van független intézmény, csak te paranoid vagy.

    Egybkt már nemtudom feleleveníteni a beszédet, de ha érdeklődsz kicsit, biztos többet is megtudsz náluk
  • remark #2054
    "valószínüleg azért, mert az aktuális kormánynak épp elég az ellenzék fikázását hallgatni, nem kell, hogy egy független intézmény is be-be szólogasson."

    Független intézmény? Olyan nincs hogy független: valaki meghozza a róluk szóló törvényt, valaki meghatározza a céljaikat, és valaki meghatározza hogy mennyit költhetnek. Ez sok minden csak épp nem független.

    De látom kihagytad a gazdaságot: a gazdasági szereplõk nincsenek hatással a kormányra? Nincsenek? Biztos? Nem inkább az a helyzet hogy az összes törvény a (vezetõ) gazdasági szereplõk igényeinek megfelelõen került megalkotásra? Ahogy írtam: a gazdaság és politika férj és feleség. (Keresztapa és annak felesége - merthogy a maffiáról beszélgetünk. Nem, nem arról a maffiáról, hanem errõl a maffiáról.)

    "Akik meg a suliban voltak előadást tartani erről (vezető pozíciójú tagok), azok nem erre tértek ki, hanem inkább érdekesebb dolgokat mondtak ennél :P."

    Biztos izgalmas lehetett! Beavatsz minket is?
  • Hegi90
    #2053
    Holbrooke épp azt mondja, hogy nem szólnak bele semmibe, csak egymással vitatkoznak.
  • Hegi90
    #2052
    van ennek topikja. ezeket oda írd légyszives. 3x kértelek meg szépen. Remélem nem kell többször.
  • remark #2051
    Minden évtizednek megvannak a maga válságai, csak a kicsikből nem (mindenhol) csinálnak szalagcímet.
  • OKkultist
    #2050
    Úgyértem az a több10ezer kisvállalkozás akik tönkrementek a Bokros csomag megszorításai miatti fogyasztásvisszaesés miatt. Mi is okozta azt a válságot és kik fizették meg az árát? Ugyanez megy most is, csak más változatban, és most már globálisan.
  • OKkultist
    #2049
    Valahogy az a több 10ezer kisvállalkozás nem tudott nevetni, amikor a Bilderberg kitalálta nekünk Bokrost:
    Holbrooke: rábeszéltük Hornt a Bokros csomagra (Holbrooke beszél a Bilderberg ülésekről is, ő is meg Bokkros is meg Surányi is résztvett)
  • sylas
    #2048
    azért írtam be mert válsághoz is közük van
    nem véletlenül robbant ki a válság - direkt csinálták mint pl 1907ben a 29-33as és még tuti volt csak nem ilyen nagy mint a mostani
  • Molnibalage
    #2047
    Megéri? Amerre csak ját többnyire ő hozza a nap viccét. Egy ideig mosolygunk rajta, de egy idő után már csak a hajunkat tépjük vagy legyintünk...
  • Palinko
    #2046
    az új összeesküvés filmed forgatókönyve röviden? meret a tegnap esti duna tvs is elég nevetséges volt, szóval humor kategóriába tedd legközelebb.
  • OKkultist
    #2045
    Pl. a BILDERBERG csoport is szerepelt a műsorban, és az pl. inkább beleszólhat a gazdaságba, mint te, vagy az országgyűlés: (aki még nem ismeri)

    Holbrooke: rábeszéltük Hornt a Bokros-csomagra
  • Hegi90
    #2044
    egybkt ezt fejtsd már ki légyszi részletesebben, mert ennek így tényleg se füle, se farka, én pedig nem értem...(meg mások se)
  • Hegi90
    #2043
    Hát ha én tényleg elgondolkozok azon amit ír, akkor megláthattad kb 50 hsz-el ezelőtt, hogy mi történik. De elég ha csak a logómra tekintesz :o)
  • Hegi90
    #2042
    valószínüleg azért, mert az aktuális kormánynak épp elég az ellenzék fikázását hallgatni, nem kell, hogy egy független intézmény is be-be szólogasson. Akik meg a suliban voltak előadást tartani erről (vezető pozíciójú tagok), azok nem erre tértek ki, hanem inkább érdekesebb dolgokat mondtak ennél :P.

    Egybkt nem csak ez van elhanyagolva Mo-n, hanem még sok más intézmény is.
    Legfőképpen a Magyar Innovációs Szövetséget emelném ki. Annak minden keze le van kötve. Az innováció Mo-n szinte nulla. Nem hiába van az, hogy a tehetségesebb tudósok - főleg fiatalok - kiviszik a találmányukat külföldre, hogy ott valósítsák meg, mert itthon egyszerűen lehetetlen. Erről jut eszembe, hogy van egy olyan gyógyszer, ami a rákos betegeknek segít abban, hogy a kezelések alatt ne gyengüljön le annyira a szervezetük, ne hulljon ki a hajuk, stb. Na ezt a gyógyszert egy magyar csóka találta fel, de külföldön, mivel Mo-n akárhogy erőlködött, nem sikerült neki.
  • remark #2041
    Ha már ilyen sokat beszélünk OKkultisról (nem látom hogy ez a fórum róla szólna, de rendben, én rugalmas vagyok), akkor hadd legyen nekem is egy javaslatom a problémára:

    Próbáld meg figyelmen kívül hagyni a nagybetűket, és akkor lehet hogy képes leszel arra figyelni amit ír. Megéri!

    Nekem is eltartott egy darabig mire megszoktam a stílusát, de komolyan mondom nem ez a lényeg. Miért nem a lényegről beszélünk, azaz arról amit ír?!
    Megosztom veled még egy tapasztalatomat: feltűnt, hogy minél inkább korrekten, a tartalomra koncentrálva, nyugodt stílusban reagál valaki a hozzászólásaira, annál kevesebb NAGYBETŰ lesz a válaszában. Próbáld csak ki magad is! Tudod: példamutatás!
  • remark #2040
    - Ezekre találták ki a gazdasági versenyhivatalokat, csak Mo-n ezt az intézményt mindig kihagyják a beleszólásból
    - Manapság ezeket a versenyfelügyeleteket maguk az óriáscégek képviselői működtetik.
    - Ugyanmár, ezt még te se hiszed el.... Gondold végig mégegyszer.

    Szóval szerinted más oka van annak hogy (általánosságban nézve) az a felügyelet aki az óriáscégek tevékenységét hivatott ellenõrizni, féllábú, félszemu", esetleg béna, azaz nem tölti be a funkcióját. Kíváncsi vagyok rá, úgyhogy írd le hogy mi ez az ok.
    És nem csak nálunk nem töltik be feladatukat, de sehol sem. Nem tudok forrást idézni, de az USA-ban folyamatosan vették el a pénzt tõlük és ezzel egyidõben a jogkört is. Egyszeru"en képtelenek betölteni a feladatukat, és ez a cégeknek jó, mert ez plusz bevételhez segíti õket. (Írjam le hogy miért?)

    Ha érdekel az a téma hogy milyen szerepet töltenek be jelenleg a cégek az életünkben, akkor ajánlom olvasd el a "The Corporation" c. könyvet, vagy ha nem szeretsz olvasni, akkor nézd meg a könyv alapján készült filmet. És természetesen ne vedd készpénznek a könyvben leírtakat, hanem gondolkodj el rajtuk, és dönts saját magad.
  • noti83
    #2039
    ja
    példa erre Obama, szeretik-imádják a makit, épp ezért kellett.
    de egy fogolytábor felszámolása csak képmutatás, ezenkívül minden marad a régi
  • remark #2038
    "Mit nevezel elitnek?"
    Jogos a kérdés, mert az eddigi hozzászólásaimban másra használtam az "elit" kifejezést. Nem voltam következetes.

    De a következő mondat azért talán kifejezte hogy miről is van szó:
    ...a teljes balhét a magyar politikusok fogják elvinni (papíron és a nyilatkozatok szintjén)...

    Tehát úgy értem, hogy szlogenek szintjén, azaz szóban, papíron, vagy ahogy épp eljut hozzád a szlogen, a politikusokon fogják elverni a port. Azaz azt fogják mondani hogy csak a politikusok a hibásak, és azt fogják mondani amit minden egyes alkalommal mondanak: "a hibákat kijavítottuk, a rendszer mától kifogástalanul működik; nincs ok az aggodalomra, tessék szépen hazamenni" (=tessék szépen visszaaludni).
    Közben két dologról nem fog érdemben sok szó esni, az egyik (amit te is írsz) az hogy valójában a politikusok semmit sem veszítenek, csak az ország lakossága veszít, a másik pedig az amit írtam is, hogy vannak Magyarországon kívüli tényezők is melyek hozzájárultak a problémák kialakulásához és/vagy felerősödéséhez.
    Látszólag lecserélődik majd a garnitúra (ugye milyen nagyszerű dolog a demokrácia? itt mindenkiből lehet miniszterelnök), és minden megy tovább a régi módon: a politikai és a gazdasági elit kiszolgálja egymást aminek a "jó buliból" kimaradt többség issza meg a levét.

    És a baj az, hogy ennek a többségnek a nagy része a problémát úgy akarja megoldani hogy minden jó érzését és józan paraszti eszét félretéve, mindene és mindenkin átgázolva megpróbál a politikai és/vagy a gazdasági elit köreibe férkőzni. Mer'hogy a sok-sok mese amit a TV-ben látunk mind erről szól: "bármi is lehet még belőled kisfiam, csak akarnod kell: iparmágnás és az amerikai egyesült rabszolgák elnöke is". Erre vagyunk programozva, hogy egy ilyen szabad világban a megoldás pofonegyszerű: mindössze a létrán (piramisban) kell pár fokot feljebb tornáznunk magunkat.

    De ez teljesen véletlenül megint csak a tiltott témák egyikéhez vinne minket...
  • noti83
    #2037
    szerintem is jó úton járunk efelé meg Posta Imre is ezt jósolja
    de sajnos egy hipnózisból ébredő dühös nép nehezen tud józanul cselekedni
    Tudtátok h. fletó miniszterünk ha már akár holnap elköltözik izraelbe azon nyomban állampolgárságot kap a "hazatérés törvénye" alapján?
  • MuldR
    #2036
    Mar bocs, de a citi eladott jopar uzletagat, kettevallasztotta a bankot a broker uzletagtol, es kirug 17 000 embert. Ez mi ha nem racionalizalas?
  • Bucser
    #2035
    Ezt nem tudom kihagyni... Te valami nagyon szart ehettél, ha ilyen lázálmaid vannak... esetleg az influenzának tudható be?:)
  • Frayer
    #2034
    Ha meg már nyílt agresszióval támadnak a polgárokra, rájuk lehet majd robbantani a parlamentet. Higgyétek el, nem lesz kár érte.
  • Frayer
    #2033
    Hát. Lassan eljön az ideje a harcnak. Küzdenünk kell majd a saját tulajdonainkért.
    A nemzeti kincseinket nem szedhetik el nem magyar érdekek.
    Nemsokára küzdenünk kell majd.

    Lesz majd egy próbálkozás, amivel megpróbálunk kiszakadni az állam fennhatósága alól. Olyan vállalkozások, üzletek fognak alakulni, melyek nem a mostani államnak fognak adót fizetni, hanem a közösen létrehozott közösség által irányított új köztársaságnak.

    Na akkor majd az állam beveti a karhatalmát, sokan börtönbe jutnak, sokak meghalnak. Az állam kimutatja majd a foga fehérjét, onnantól lehet bulizni. Az a fontos,hogy ők ontsák az első vért, hogy ők támadjanak először ártatlan függetlenedni vágyó tisztes polgárokra. Szabad prédákká válnak az államférfiak, és az ide látogató idegen érdekek képviselői.

    Olyan helyzetet kell kikényszerítenünk,hogy ne nekünk kelljen az utcára mennünk ha nem tetszik valami, hanem nekik kelljen tiltakozniuk.
    Ne mi menjünk hozzájuk, hanem ők jöjjenek mi hozzánk.
  • Lteebee
    #2032
    Mit nevezel elitnek?
    Úgy érted, hogy a jelenlegi vezetést fogja valaki külföldi, vagy nemzetközi felelősségre vonni?
    Azt a felelősségre vonást mi fogjuk megfizetni, viszik a földet, a vizeket, meg a még el nem adott ásványkincseket.
  • Hegi90
    #2031
    Najó de ez hogy vág a témába? Minek írtad ide? Van ennek topikja. Légyszi fejezd be.
  • Molnibalage
    #2030
    Nem képes rá...
  • sylas
    #2029
    Duna tv-n megy most
    titkos társaságok
  • Hegi90
    #2028
    Én tudom hogy te mit kritizálsz, csak azt nem értem, hogy akkor miért kell még ilyen jelzőket belepakolni? Kicsit bulvárszagú így az egész. Meg más szagú is, de ebbe ne menjünk most bele .D