94
  • Improve
    #94
    Bocs a dupláért, de a maxthon megint megfagyott...
  • Improve
    #93
    Ja igen, a Maxthonban van az EnableRightClick nevű plugin. Egy oldalon ahol tiltva van a jobbgomb, ha rákattintok akkor csak a frame egyik felén(felső) engedélyezi, a másikon nem hiába jelölöm ki azt. Erre tud valaki megoldást?
  • Improve
    #92
    Ja igen, a Maxthonban van az EnableRightClick nevű plugin. Egy oldalon ahol tiltva van a jobbgomb, ha rákattintok akkor csak a frame egyik felén(felső) engedélyezi, a másikon nem hiába jelölöm ki azt. Erre tud valaki megoldást?
  • Improve
    #91
    Én is több mint fél éve használom(mondjuk nem naponta), de ha 2-3 órát használom mindig előjön ->fagyás 1-2 percre majd megy tovább. Lehet hogy mivel isdn-em van ezért nem tud egyszerre több lappal megbírkózni(3-4).

    Ma amúgy a Maxthon is kifagyott teljesen, de szerencsére megjegyezte az oldalakat amit épp néztem.

    Amúgy pont emiatt van több böngésző fent: AvantBrowser, Maxthon, Opera, és megjelenése óta a Firefox 1.0 is.
  • PetruZ
    #90
    "Sajnos a Maxthon attól kezdve hogy ie-re épül hiába jó funkcióiban, számomra nem elég, lévén ie parserje alapból szar, és bugos, css2 támogatása pedig gyakorlatilag nulla, bizonyos dolgokat pedig egyedien értelmez, ami megintcsak megvetendő számomra."

    Példákat, ha kérhetnék.
  • Mice
    #89
    az a gondom, hogy firebirdben is megvolt, de itt csak akkor van meg ha nem rakom fel a tabbrowser extensiont

    ekkor viszont nagyon sok dologról kell lemondani

    ha meg felrakom az ext-t akkor megszűnik az igény alapú háttérben vagy fókusszal előhozott tabozás

    az hogy ez már a harmadik generációjánál van így a foxnak nagyan idegesítő mert már most is szinte múzeumi darab lesz a bördöm és az ezeket mind tartalmazta:(
  • Mice
    #88
    open this group of tab

    bookmark this group of tab
  • Yv@n
    #87
    Sajnos a Maxthon attól kezdve hogy ie-re épül hiába jó funkcióiban, számomra nem elég, lévén ie parserje alapból szar, és bugos, css2 támogatása pedig gyakorlatilag nulla, bizonyos dolgokat pedig egyedien értelmez, ami megintcsak megvetendő számomra... 2004-ben egy böngészőtől ez kevés, és itt most nem izgatnak pluginek meg extansionok, mert az mint látjuk mindkettőhöz van dögivel, ha eleve az alap böngésző motor szar.

    Nem tudom az MS miért nem képes kiadni valami lényegi újjítást is, esetleg az évek óta életben lévő w3c ajánlsok figyelembevételével.
  • PetruZ
    #86
    Háttér tabload van a Maxthon-ban, és nem veszi el a fókuszt (gyakorlatilag az Open in new window... funkcióra van rátéve, így működik).
    De duplikálásból tényleg csak egyféle van: az aktuális tabot lehet csak duplikálni és nincs rá gyorsmenü, csak a főmenüből működik. De írj a fejlesztőknek és biztosan megcsinálják, nem lehet nagy kunszt. És akkor újra megtérhetnél te is az IE-alapú böngészők nyájába. ;)
  • mikike
    #85
    pl. kedvencek egy részének a csoportja egyszerre megnyitva
  • Mice
    #84
    kösze a betükért és kár hogy hálátlannak kell lennem de ez így kevés :)
    Most a background-ban tabloadolás miatt nem tértem még mindig át az 1.0-ra mert így köbö olyan idegesítő mint amikor ie-ben a google találatait böngészem egy frissen telepített xp-n és a megnyitás új ablakban mindig fókuszelsőbbséget élvez

    most sajna ugyanez van 1.0ban is

    elég idegesítő de mivel mint probléma létezik csak ezért használom még mindig a bördöt, egy duplicatenélküliséget viszont sok csnedet kívánó örömére nem élnék túl
  • PetruZ
    #83
    "a jórészttel csak az a gondom, hogy nekem mind! kell :)"

    -üres tabot

    van

    -duplikált tabot háttérben
    -duplikált tabot aktív fókusszal
    -új ablakba duplikálást

    tab duplikálás (még) nincs teljeskörűen (csak a File menün keresztül van aktív tab megnyitása új tab-on)

    -close the other tabs-ot

    ez van

    -és undo close-t tudsz elérni

    ez is van, history-val is
  • Emmegki
    #82
    Igen de az az eszköztárban, nekem meg nem tetzszik ott.
  • Piscator
    #81
    A beállításoknál valamivel több lehetőség van az IE-nél és a kis ikonok is szebbek, színesebbek; talán egyesek ezért szeretik az iE.t.
  • Piscator
    #80
    Nem! Nem popupfogó.
    Egyszerűen míg le nem tölti az összes képet, hiába kattintok egy linkre. viszont ha letöltötte, már müködik a felugrós dolog. Több install, xp telepítés után is több verzió ezt csinálja. Szerintem tipus hiba...
  • TeszteloPontHu
    #79
    Én még nem tapasztaltam ilyet, pedig kb. fél éve naponta nyomom.
  • Mice
    #78
    miknek a csoportjai?
  • Mice
    #77
    ha az igény alapú kérdésemre írtad ez az opció el is tűnik azonnal a tabbrowser extension felrakásakor nélküle viszont egy csomó tab-os dolog nincs fent :(
  • Mice
    #76
    mi??

    én az extensiont a save all when exitre írtam

    nekem nem hiányzott az open in new tab

    miért írtad?
  • mikike
    #75
    ami a firefoxból hiányzott az a csoportok
  • mikike
    #74
    én is erre szavazok
  • aliens
    #73
    MAXTHON (MyIE2) + IE még mindig a király !
  • lck
    #72
    Nekem Adblockés Flashgot is gond nélkül megy magyar alatt.
  • Razgon
    #71
    Szerintem jó lett az 1.0

    Én eddig a 0.9.3-at használtam, azzal sem volt semmi gond.

    Az Adblock, és a FlashGot angol verzió alatt biztosan csont nélkül megy.

    A magyar verzióban lehet gond a Flashgot-al.

    A Flashgot tud mindent menteni az oldalon (Jobb gomb->Flashgot All)

    A Mouse Gestures is jól megy 1.0-alatt, ajánlom mindenkinek.
  • BiroAndras
    #70
    tools/options/advanced/tabbed browsing/select new tabs opened from links
  • Mice
    #69
    btw ha valaki ezzel az 1.0-ás verzióval úgy látja h igény szerint tud egy linket

    background tabba
    illetve active tabba nyitni a jobbegeres menüvel az léci írja le, hogy melyik extensiönök vannak fent nála és azok hanyas verziók (csak a tabosok vagy single window-hoz hasonlók érdekelnek)

    mert most úgy nézem, hogy az egyik esetben talán volt igény alapú tabnyitásom
    csak duplicate in new windowm nem majd, most hogy megint csináltam egy resetuppot most már van new window-m de az open in new tab active focussal megy ami irtó idegesítő
  • Mice
    #68
    akinek ajánlottam a tabbroser preferences-t link:
    http://piro.sakura.ne.jp/

    az innen leszedhető verzió az 1.0ával tuti kompatibilis crashmentes (teszteltem)

    a mozi ext-s oldalán nem található egyenlőre de szerintem most még egy darabig nem is fognak oda újakat felvenni mert amint látom még mindig roskadoznak a megrögzött update-elők vagy a sok új extensionöket próbálgatók súlya alatt

  • Mice
    #67
    most nekem kéne help arról, hogy hol lehet 1.0-ban tiltani ezt az sp2-ből átvett baromságot, hogy engem ő mindig protectelni akarjon?

    én inkább nem csak egy allow hanem egy disable listát is csinálnék és beállítatnám vele, hogy allow vagy deny legyen a default

    miért kell minden jó dologból egy okoskodó barmot csinálni :(
  • Mice
    #66
    62-es hozzászólás fél órával elébb írtam, hogy teszek vele egy próbát

    eddig egy opera\ie\gekko\ hírben nem jelent meg a neve ez az első ilyen hír :)

    vagy legalábbis én eddig csak ebben láttam:)

    a jórészttel csak az a gondom, hogy nekem mind! kell:) többek között ezért nem cseréltem még le mind a mai napig az alfám. annyira kényelmessé teszik hogy nyüglődés akár csak egyikük hiánya hiszen majdnem minden nap használom mindet

    szóval ha tényleg csak jórész tudja akkor már csak tényleg a gyors frissítés/fejlesztésben bízok amit itt eddig hallottam mint érveket mellette

    btw az 1.0 is crashhel a 2 tabos extensionnel remélem azért csinálnak végre frissítést hozzájuk :(((
  • PetruZ
    #65
    "az összes fül csoportos bookmarkba mentése/megnyitása pedig már végképp hiánycikk az ietől
    engem legalábbis az alfa ezzel fogott meg és ezt azóta sem látom sem az újabb foxokban, sem az alternatív böngikben"


    Pedig a Maxthon-ban ez már k* régen benne van (Groups menü), gyakorlatilag Favorites-szerűen lehet mentegetni, töltögetni az oldalakat, külön kis organizer-e is van, stb. Valamint a felsorolt tab-os extráidat is jórészt tudja. :)
  • Mice
    #64
    ja sg.hu tudom szőrszállhasogatás de gondoltam nem megyek a honlapomra és onnan a mozilla.org-ra mert ti mindig segítőkészen lökitek a linket a cikkek alá

    annyit lehetne kérni, hogy ha a .hu-s oldalaknál ott a .hu akkor a mozillánál is a mozilla.org

    léci:) csak mert a magyar link az nálam mindig tabu:)
  • Mice
    #63
    ezt már nem az első mozillás hírhez írod be mint hibát, de eddig vagy én voltam vak vagy nem tom, de egyszer sem írtad le hanyas mozi verzió és hogy melyik sitenál csinálja

    ameddig nem leszel specifikusabb addig szerintem a firefox 9.0-ás verziónál is az about configot fogják javasolni neked vagy már esetleg rád sem fognak bagózni :(
  • Mice
    #62
    egy próbát azért teszek én is mint fanatikus :)
    bár szerintem az a tény hogy ie-re épül máris kinövi magát az 1%-ból :D
  • Mice
    #61
    "btw, van olyan ext aminek az a neve, h duplicate tab (meg van close on doubleklikk)"

    ez az amit sajna szétpakoltak 50 pici extensionba

    alfa alatt én kettőt szoktam csak felrakni ebben a témában

    először egy TabBrowserPrefrences-t
    majd egy TabbrowserExtension-t

    gond az hogy igazából hiba nélkül az 1.0pr előtt láttam csak az újabb foxokkal hol működik hol nem
    nehéz eltalálni a jó verziót. az 1.0pr-es cikk megjelenésének a napján tudom h volt egy verziója a 2 extensiönnek ami nem bugolt, csak akkor vagy az open in active tab v a duplicate in new tab hiányzott

    ha ezek nem hiánycikkek neked akkor amondó vagyok, hogy adj neki egy próbát és telepeld fel mind2őt de csak egymás után

    ebben van ugyanis az tab\options menünél egy olyan, hogy save session és save all + hogy restore upon start

    egymás után telepeld őket és minden esetben böngirestart és azt hogy crashel e úgy tudod megnézni, hogy nyitsz vagy 3 eltérő tartalmú tabot és a legülső win-es Xel zárod le a böngit

    valami változott a foxok beállításainak a szintaktikájában és ilyenkor a history mentésen szokott kiakadni ha crashel
    előhoz egy ablakot amire vagy 5-15öt kell kattintanod aztán eltűnik.

    ha crashelős már a legelső ilyen tesztnél hibázni fog nem fog rejtőzködni x ideig

    btw ha nem jönne össze egyik sem és nem lenne régebbi extension verzió sem sehol, akkor még mindig működőképes az a kerülőverzió, hogy bookmark all tabs in group és böngistartkor meg csak egy bookmarkra kell rámenned és open in tabs

    ennek csak az a hátránya, hogy időnként a kedvenceket gyomlálni kell mert különben úgy elszaporodnak hogy scrollozhatsz ezerrel:)
  • Mice
    #60
    a dolog valahol ott van elbújva ami nagyszerű is meg nem is a dologban hogy irtó kicsi cache-el(alig 50 mega nálam) dolgozik és ennek ellenére gyors az oldalak betöltése.

    valahogyan periodikusan űriti őket de hogy dátum vagy oldallátogatottsági gyakoriság alapján azt nem tudom.(mivel nem mindig menti le cachbe az oldalt ezért gyanítom inkább az utóbbi)

    m.esetre szerintem emiatt űrül ki neked mindig és nem lesznek oldalaid

    szerintem 2 dolgot nézz meg

    1. csekkold a foxból csinált mozillát, vagy a fox motorú netscape-et. mivel mind2 netscape-es menühagyományokat folytat és a régi 4.5-ös (:)) netscape-ekben még tuti megvolt egy ilyen menüparancs, hogy offline böngészés

    ezért talán ezek a verziók jobban megoldják az offline kérdést

    vagy
    2. ha van helyed növeld meg a cache-nek ajánlható méretet vagy keress a menükben purge cache (x-days) és talán van olyan opció, hogy mennyi időnként űritsen

    ez utóbbi dolog meglétében nem vagyok bzitos de mivel a fogalom él a fejemben ezért fix, hogy láttam valahol. mivel az operáékat nem nyúzom nagyon és ie is csak magyarul van meg ezért gyanús hogy geckkóban láttam:)
  • Mice
    #59
    downloads menü az optionsban

    csak akkor csinálja ha ott a három lehetőség egyike a defaultról el van mozdítva

    időnként masszívan töltök le és egyszer ide belematattam és akkor nekem is voltak ilyen ("pitstoppok")

    amondó vagyok hogy járd végig mind a három v. legalábbis kettő biztos van a downloadkezelésre

    úgy emléxem azt kellett neki mondani, hogy ne használja a download managert

    de mivel most csak bird van nálam nem tudom tesztelni ezt meg nem akarom elállítani
  • Mice
    #58
    léci ha megtalálod szóljál :D
    rég randiztam hackercsajjal és azt mondják tényleg vannak lányok is köztük:)
  • Mice
    #57
    aki meg ezek után nem akar normális war-t(discuss¬ flame) azt ezúton kérem meg, hogy ne olvasson több a böngészőkről szóló hírt és menjen linxezni a karaktermezőkre! köszönöm.
  • Mice
    #56
    "Az meg, hogy nekem fórumozásra használhatatlan nyilván nem általános jelenség (mert ekkora hibával nem adták volna ki) viszont nálam és még feltehetőleg jópár felhasználónál jelentkezik."

    eme mondat pontossága irtóra tetszik
    ha majd esetleg általános duma nélkül megfogalmazod a problémád és esetleg egy általad war-nak nevezett eszmecserében vagy megoldódik vagy holtpontra jut egy szitu megoldása

    vagy neadj isten billi bácsi belepumpál pár millát egy új ie fejlesztő gárdába és olyan lehengerlőt csinálnak hogy nem lenne jobb 50%nál kényelmességben a róka akkor esetleg hajlok rá én is hogy ne legyen sehol war és befogom a számat mert egy jó böngészőt kapok és nem kell senkit semmiről meggyőznöm (nor néznem azt amint ők azt mondják ez hűdejó böngi közben meg...)

    szerintem igenis dimenzionáljunk túl mindent mert amíg van egy fórumunk (remélem holnap nem szűnik meg az sg:D) és vannak elégedetlen felhasználóink akik egy része hajlik arra hogy a másikkal megossza azt amit már kiszenvedett (method), akkor addig minden böngihírnél ha mással nem is de legalább egy userrel (akinek egy ilyen fórumon válaszolják meg a baját)gazdagabb lesz a világ és az illető produktívabban hozzájárul ehhez a sárgolyónak is nevezett valamin működő humánkupachoz

    az hogy ilyenkor az opera vagy a mozi vagy az avant felsorolt képességei miatt eggyel többre vagy kevesebbre változik a statisztika a használatról az szerintem olyan mindegy

    szerintem inkább sírjunk és fájjon egyesek füle minthogy az az állapot legyen ami pár évvel ezelőtt volt, hogy volt ugyan egy böngi - ami valljuk be mai szemmel siralmas mit tudott- de mivel senki nem sírhatott mindenre azt kellett mondani, hogy rózsaszín és tetszik
  • Mice
    #55
    van hozzá egy rakat skin
    van new tab és egy jól beállított extension

    (most hogy fórumozás közben parallel mászkálok a mozillás mailek között azt írják van olyan tabextension ami nem bugol az új fox alatt)

    "nem lehet fület duplázni"
    ősidők óta tudja és lentebb már írtam milyen formákban

    a sima szöveges gotourl-re meg két megoldás is van
    be lehet pakolni jobbegérgombos menübe is hogy fülre nyissa ill. duplakattintásra is lehet definiálni (nálam ez utóbbi van mert kímélem az egeret)

    szóval én azt az egy súlycsoportot nem mondanám :)
    lehet tényleg fanatikus vagyok:)