2824
Autós navigáció egyszerűen
  • linda
    #2624
    Köszi a választ, gondoltam, hogy ez lesz, nincs megoldás.
    Akkor mit lehet tenni? Valami más alkalmazással lehet új térképeket használni, vagy dobjam a kukába a százezres készüléket?
    Azért durva, hogy a gyártók ezzel nem törődnek.
  • ibrik
    #2623
    Ahhoz újabbak nem is lesznek.
    Köztudomású, hogy a Cx20-as készülékeken (és a még régebbi Mio-kon) futó MioMap valójában egy brand-elt iGO2006, ugyanazokat a térképeket is használja (illetve használta).
    Mivel az iGO8 megjelenésével maga az iGO2006 fejlesztését abbahagyták, ezért nincsenek új térképek a régi Mio-kra sem.
  • linda
    #2622
    Tud valaki mio c720-ra frissítést. A cég megszűnt, viszont a térképek 2007-esek, kellene új.
  • ibrik
    #2621
    Egészen pontosan - szó szerint idézve - mit írnak a memkártya kezelésnél?
    (már az a "7 gigás" érték is eleve hülyeségnek hangzik...)
  • ibanez75
    #2620
    Sziasztok! van egy CTC gps kézülékem és a papirjában 7gigáig látná a memó kártyát de már a négy gigásat se látja.Valakinek ötlete?Komolyabb ujjab térképet szeretnék rá tenni de sajna nem fér a 2gigás kártyára.

    Köszi az ötleteket elöre is!

    És BUÉK mindenkinek!
  • Lancye
    #2619
    Sziasztok!

    Tudna-e nekem segíteni valaki abban, hogy egy wayteq x950bt hd-ra honnan lehetne letölteni olyan igo programot ami menne rajta, illetve a telepítésben is segítségre szorulok, mert ez az első gps a kezemben és nem vagyok nagy tudós a témában. A segítségeteket előre is köszönöm. Boldog Karácsonyt mindenkinek!
  • pisti66
    #2618
    Sajnálom nagyon, ha nem lehet megoldani, mert tapasztalatom szerint az iGO térképek sokkal részletesebbek a Navigon-étól. Legalább is ami a magyar és a kelet-Európai térképeket illeti. Szerbiábal például ég és föld különbség van a két navigáció térképrészletessége között. A Navigon csak a nagyobb városokat tudja utca szinten. Szinte használhatatlan.A YouTube-n láttam hogy a Navigon készüléken IGO8 szoftver fut. Ezek szerint valamilyen megoldás mégis csak létezik!?
  • ibrik
    #2617
    Az a rosszhírem, hogy Navigon-ra eddig még szinte senkinek sem sikerült iGO8-at tökéletesen feltenni (egyik típusra sem).
    Múltbéli magyar és külföldi fórumok olvasgatása alapján, ha egyáltalán valakinek elindult az iGO egy Navigon-on, a program minimum nem találta meg a GPS-vevőt, vagy egyéb tényezők miatt nem működött.
  • pisti66
    #2616
    Sziasztok!
    Van egy Navigon 4310 max készülékem és szeretnék rávarázsolni iGO 8.3xx-at, de sehogyan se megy. Amikor behelyezem az igo SD-t, észre sem veszi. Tudna-e valaki segíteni, hogy milyen fájlokra, illetve változtatásokra van szükség ahhoz, hogy beinduljon az igo ezen a készüléken?
  • ibrik
    #2615
    Ha tennél róla fel képet (a csatlakozóról), lehet hogy könnyebben rájönnénk, mi lehet az...
  • Novartis
    #2614
    Sziasztok

    az alábbiakhoz kérném a segítségeteket
    mio c220 ra igo-t szeretnék
    netes leírás alapján mio transfer hack-kel sikerült elérni a miomap mappát át is neveztem miomap2re csak most annyir ír ki h "please use map dvd to recover the software" ilyen dvd-m nincs azaz h a készüléken kívül semmilyen papírja, doboza használati utasítása vagy dvd-je nincs meg. ha rádugom a gépre a gps-t akkor ismeretlen usb eszküzként kezeli a mio transfer nem látja.

    Aki tud az segítsen, hogy hova tovább első lépésnek h visszaállítsam akár működőképesre a régi miomap-ot

    köszi
  • mixcontrol
    #2613
    Hát van 1 bemenet ahová nincs rakva semmi jelzés hogy az mi lenne..
  • ibrik
    #2612
    A Navon oldalán semmit sem írnak erről.
    Viszont a külön megvehető TMC-k olyan megoldásúak, hogy az USB porton keresztül lehet őket csatlakoztatni a GPS-ekhez úgy, hogy a táp is rajtuk megy keresztül a készülékbe (pl. autós töltő esetén). Pontosabban a tápot a TMC vevőbe dugod, a TMC vevőt pedig a GPS-be.
    Azt nem tudom, hogy az N660 tudja-e így kezelni az ilyen TMC vevőket. A boltban kellene kipróbálnod, vagy írni erről kérdést a Navon-nak.
  • mixcontrol
    #2611
    Sziasztok Navon N660-as készülékhez létezik külső TMC vevő?
    Bemenetek: mini usb,felette 3,5 Jack és felette van még egy de az nem tudom mi.

    Előre is köszönöm
  • tszd
    #2610
    Sziasztok! Megvettem a Wayteq X950 BT HD-t és Igo Primo van fent, plusz térképek is.
    Megtalálja a műholdakat, jelzi is szépen, hol vagyok stb., de cím keresésekor mindig lefagy, amikor be kéne gépelnek a város v. utca nevet. Sajnos a "tovább" gomb sem jelenik meg ilyenkor, ahol pl. a bevitel típusát (pl. QWERTY) ki tudnám választani. Csak a "vissza" gomb látható, de nem reagál rá - lehet újraindítani.
    Van esetleg valami ötletetek, hogy mitől lehet? Köszönöm szépen előre is.
  • ibrik
    #2609
    Itt egy összehasonlítás:
    http://pdaplus.hu/content/view/5878/1/
  • hovika81
    #2608
    Sziasztok, Érdeklődnék, hogy mi a véleményetek erről a két PNA-ról?
    Melyiket javasolnátok megvételre!
    Wayteq x950bt Hd vagy CNS Globe HD
  • Pepsi Twist
    #2607
    srácok van acer n35 igo8 de istenért se tudják életre kelteni a GPS-t, port és átviteli sebességnek minek kell lennie? :D előre is kösz
  • norbi0325
    #2606
    Nagy bajban vagyok !! Vettünk egy vw sharan-t 2006-os van benn navigáció de csak deutschland cd volt hozzá ...segítsen aki tud hogy hogy tudok magyar térképet faragni a gyári cuccra !! ibrik ?? te nagy mágus vagy ! :))
  • tszd
    #2605
    köszi a tapasztalatokat. Asszem, nekem is ez a típus lesz!
  • domez128
    #2604
    Hello nos hallgattam rád és megvettem a wayteq-et , most már csak egy kis segítség kellene , hogy rápakolhassak egy igo8-at és , hogy működjön is .
    Tudna ebben valaki segíteni ?
    Köszi.
  • LoSA
    #2603
    Én a héten vettem ilyet... És én teljesen meg vagyok vele elégedve, nagyon jó kis készülék! :) Egyenlőre még a rá telepített Sygic progit használom, ami nem olyan rossz, ám gondolom, hogy az Igo jobb, ugye?! :)
  • tszd
    #2602
    OK, köszi. Igen, a data.zip dologról olvastam.
  • ibrik
    #2601
    Wayteq...
    Biztos jó, de nekem nincs olyanom.
    De a 800x480-as felbontás miatt figyelni kell, milyen verziót raksz fel (mármint iGO8-at). Olyan data.zip fájl kell, amelyben benne van ez a felbontás.
  • tszd
    #2600
    Köszi. És a WayteQ x950BT-HD-ről mi a véleményed?
  • ibrik
    #2599
    Moov, ha ingyen hozzámdobnák, sem kellene - szigorúan magánvélemény.
    Amióta nem állnak kapcsolatban a NavNGo-val (vagy mostmár NNG-vel) és így nem iGO-alapú szoftver fut rajtuk, azóta egy kalap sz...t sem érnek a szememben.
  • tszd
    #2598
    Aztán még tetszik a MIO Moov S555 is.
    Melyik lenne a jobb választás (az ár ezúttal ne legyen szempont)?
    WayteQ x950BT-HD vagy MIO Moov S555?
    Köszi.

  • tszd
    #2597
    Sziasztok! GPS vásárlásban gondolkodom és elég sok fórumot olvastam, de még mindig tanácstalan vagyok. Mindenki másra esküszik...
    A WayteQ x950BT-HD készülékről van valakinek valami tapasztalata? Mert jó vételnek tűnik egy TMC vevővel. Az alap térképszoftvere annyira nem érdekel, jobban szeretném, ha az IGO Primo-val működne. Megoldható? Köszi.
  • ibrik
    #2596
    Úgy tudom, nem.
    Már csak azért sem, mivel az egész "content" mappának vagy az iGO8 mappájában kell lennie, vagy ha máshová raknád, akkor is egészben kell raknod máshová (pl. az iGO8 fő mappája a content nélkül marad a belső memórián, a content pedig rákerülhet az SD-re - de mindezt a legtöbb esetben meg kell "mondanod" neki a sys.txt fájlban - hasonlóan az itteni #2571-es hozzászólásomban leírtak szerint).
  • candejj
    #2595
    Meglehet oldani valahogy, hogy a térképek egyrészét SD kártyára másolom, másik részét pedig a gépre?
  • domez128
    #2594
    Köszi az ajánlást...
  • ibrik
    #2593
    Általában nem egy készülék használata szokott egyeseknek bonyolult lenni, hanem maga a program...
    Tehát ebből a szempontból mindegy, milyen készülékről van szó.

    Amúgy a Wayteq-ek és a CNS-ek jó választásnak tűnnek.
    A Wayteq-eket lehet kapni navigációs szoftver nélkül és a Sygic különböző verzióival is (nekem ez a szoftver nem tetszik, de ez csak magánvélemény).
    A CNS-eket is lehet kapni szoftver nélkül, de vannak eleve iGO8-as változataik is (CNS MAP8 a rajtuk futó brand-elt iGO8 neve).
  • domez128
    #2592
    Sziasztok ! Kellene egy kis segítség , jó tanács . Olyan készüléket keresek , amelyiket egyszerű kezelni ( az asszonynak szánnám ajándékba)
    IGO letölthető verzióját is kezeli ,mivel ezt ismerem , ezt használom én is. És nem drága .
    köszi....
  • ibrik
    #2591
    Ez így nem teljesen igaz. A 8.3-as iGO8 és a Primo is ugyanazokat a térképeket használja. Azonban egyes készülékeknél - nem tudni miért - nem mindegy, hogy milyen néven vannak bemásolva a térképek a "content\map" könyvtárba. Valamelyik elfogadja a térképeket pl. Hungary83_2010.07......fbl formában, valamelyik meg kizárólag csak "Hungary.fbl" névvel fogadja el.
  • candejj
    #2590
    PS. Ha az IGo Primo-t rakod fel, ahhoz nem jók az Igo 8-as térképek, tehát a content mappát is cserélni kell, az egészet úgy felmásolni, ahogy letöltötted. Nem muszáj az összes térképet felrakni (content-map), mert úgy pont nem fér rá a gépre, elég az, amit használni akarsz, úgy is működik.
  • candejj
    #2589
    @Haversrác - Én is Navon N660-at vettem, jó sok kísérletezésbe került, míg rájöttem, hogy mit hova kell másolni.
    Szal a térképeket meg az egész content mappát hagyd úgy ahogy van, mert eredetileg rajta van az összes térkép a Magyarországin is, csak le van tiltva. Így elég a többit cserélni, arra amit letöltöttél (Exe, Lincense, Data, stb). Ha a GPS-re másolod rá, akkor jó az eredeti Sys fájl, nem kell vele semmit se csinálni. Ha SD kártyára akarod rakni, akkor lentebb találsz infókat, hogy mit kell beleírni a Sys fájlba.
    Ha a főmenüben megtalálja a műholdakat, de az IGo-t elindítva már nem, akkor a profi módban automatára kell állítani a műholdkeresést.
    Nekem ezzel a módszerrel működött az IGo 8, de én inkább a Primo-t ajánlanám, mert sztem sokkal áttekinthetőbb és szebb. Ez a verzió most tökéletesen működik: iGo.Primo.8.5.9.11876.FullEU.May.2010 Egy hibája van, hogy ha a gépre másolod fel, akkor a navigációból kilépve újraindul. De ha kártyára másolod, akkor nincs ez a hiba.
    Remélem tudtam segíteni!
  • ibrik
    #2588
    Primo-ban nincs ilyen lehetőség.
  • candejj
    #2587
    Köszönöm! Azt esetleg nem tudod, hogy IGo Primo-ban hol lehet beállítani, hogy automatikusan vagy kézi beállítással keresse a műholdakat?
  • ibrik
    #2586
    A 2577 mappából tudható, hogy amit "beszereztél", az egy PDA-ra való telepítős verzió (ha egy PDA-ba vagy PDA-s telefonba beraksz egy SD kártyát ezzel a tartalommal, akkor arról telepíti magát a program a PDA-ra).
  • candejj
    #2585
    Mégegy kérdés: a MobileNavigator mappa mellett van egy 2577 mappa is, amiben agy autorun exe található. Azzal kell valamit csinálni vagy mire való?