2824
Autós navigáció egyszerűen
  • Jakuza001
    #2664
    Gondolom az is kinai dzsunka. :D Amikben ez a processzor van 99% hogy az.
  • balcsi70
    #2663
    Köszi,végül megtaláltam én is valahol.Azt mondod nem jó? belinkelem melyiket néztem ki.GPS. A wayteQ az milyen? ki gyártja?
  • Jakuza001
    #2662
    468MHz

    http://www.givoe.com/en/products/7-0-inch-Super-Slim-HD-Touch-Panel-GPS-Support-Multi-Language.html

    En nem tudom, hogy megeri e megvenni ilyen kinai dzsunkat.
  • balcsi70
    #2661
    Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne hogy kinéztem magamnak egy GPS-t(tud magyarul is) igaz külföldi honlapon.Az oprendszere Win 5.0-ás. Láttam most már olyanokat is hogy 6.0-ás win van rajta.A kérdésem az lenne hogy ezeknél is úgy van hogy beszerzek egy win 6.0-ásat és lecserélem mint a számítógépen? vagy bonyolultabb a helyzet? Amúgy a gép paraméterei jók mert:7.0" HD LCD Touch Screen (800x480 resolution,FM Transmitter + USB Drive,2GB Card (With NEW Map,CPU: Media Tek MT3351(mondjuk ezt nem tudom hány Mhz-es a proci).Köszi a válaszokat.
  • Terence007
    #2660
    Legegyszerűbben egy FM Transmitterel tudod megoldani szerintem (így a GPS is navigálhat és a zene is mehet teljesen függetlenül) és pár ezer forintért kapsz egyet (pl. itt).
    Pendriveról, SD kártyáról is lejátszik zenét. Én is hasonlót használok régóta és nem vettem észre semmi jelentősebb minőségromlást, persze ha maximum hangerőre tekeri az ember valszeg fog hallani valamekkora recsegést, de normális használat mellett nem hiszem.
  • TYÜTYI2006
    #2659
    Szia!
    Szerintem kicsit bonyolultan írtam mit is szeretnék. Ha legalapvetőbben írnám le, nem rádióadót, hanem digitálisan zenét szeretnék hallgatni, az autó 4 hangszóróján, úgy hogy közbe a navigáció is működik, persze egyáltalán nem kell, hogy az autó hangszóróin navigáljon. CD táram nincs, + ahhoz cd-t is kellene venni, és ráírni a zenét. Memóriakártyára, pendrivera, mp3-ra, lehet letölteni, áthelyezni, átmásolni. A neten néztem usb-s, sd-s, rádiókat, 11000-12000 körül láttam, de nem hiszem hogy jó lenne az autóba (kapcsolók helye stb.). Az hogy olyan kazettát vegyünk a rádióba, amiből kijön a vezeték, és arra lehet kötni az mp3-at, az meg tartok tőle, hogy hangminőség romlással járna. Ezért gondoltam, főleg hogy a haverom helyeselte ősszel, hogyha a cd tár beköthető a rádióhoz, akkor talán a gps, pda is. És akkor a zenét tartalmazó eszköz, a gps-be, vagy pda-ba van csatlakoztatva, és a cd funkciót bekapcsolva a rádión, nem cd váltót kezelne, hanem a memóriakártyán levő zenéket.
  • ibrik
    #2658
    (Bocs az ekezetek hianyaert, kulfoldrol irok)

    Tul sokat akarsz egyszerre elvarni egyetlen szerkezettol. Illetve ezt egy olyan szerkezet tudhatja, amely eleve ilyen gyari fejegyseg - persze extra csomagban -, amivel az autot megvasarolhatod (CD-valtos, MP3, GPS-es,... autoradio fejegyseg).

    Egy biztos: olyan kulon GPS-t (pontosabban PNA-t) meg nem talaltal fel, amely tudna vezerelni egy CD-valtot.

    Viszont olyan GPS letezik (tobb is van), amelyben van hardveres radio transzmitter. Ez arra valo, hogy a GPS hangjat ne csak a sajat kis hangszorojan hallgathasd, hanem az autoradion keresztul, a kocsi hangszoro rendszeren.
    Ez esetben a GPS-ben levo - elegendo kapacitasu - memoriakartyan a navigacios programon kivul lehetnek MP3 albumok is. Igy hallgathatod oket a GPS segitsegevel az autoradion.
    Ha meg a CD-valtorol akarsz zeneket hallgatni, akkor odavaltasz a fejegyseggel.

    Mas megoldas nem jut az eszembe.
  • TYÜTYI2006
    #2657
    Sziasztok!
    Nyár végén a 20 éves Ford Oriont lecseréltük, egy 2001-es gyártmányú, Németországból behozott Seat Cordoba Vario Stella 1.4i Combi autóra. Eléggé jól felszerelt extrákkal szerencsére. Én már akkor is gondolkoztam navigáción, de mostanában tervezzük. Szerintetek milyen márkanevűt ne vegyünk? Továbbá tavalyelőtt nyáron lett 1-ik haveromnak autója (94-es Cordoba), jogosítványa, és vett bele új rádiót. Amibe nemcsak cd-t lehetett tenni, hanem memóriakártyát is. Ez nekem igen megtetszett, én is szeretnék memóriakártyáról zenét hallgatni autóban. De nekem a rádióm be van építve a fedélzeti computerhez, cserélni nem tudom lehet e, de biztos nem lenne kevés pénz ha mégis lehet. Ez szerint a haverom szerint létezik magnóba tehető kazetta, aminek a végén van vezeték, és arra lehet dugni MP3-at. Én is láttam már neten ilyet előbb. Kérdés hogy ez mennyire lenne jó. PL. hangminőség, stb. A kocsi 4 gyári hangszórós. Erre én mondtam a haveromnak, hogy olyan GPS-t vennék, ami össze lenne kötve a cd tár kapcsolóval. Aztán be lenne kapcsolva a gps, bedugva a memória kártya, vagy mp3, összecsatlakoztatva a rádióval. És cd váltó bekapcsolva, aztán működne a gps rendesen, a zenét meg a rádió játszaná le, úgy vezérelném mintha cd tár lenne. A haverom hozzáértőbb ilyenekhez, és ő se ellenezte ezt a gondolatomat. Úgyhogy a legkonkrétabb kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ez megoldható e. Illetve milyen gps kellene hozzá, pl. milyen funkciós. Továbbá érdemes e anyagilag foglalkozni vele, mert gondolom pda drágább, ezért azt nem is néztem, túl drága gps-t meg nem vehetünk.
  • Roli9
    #2656
    Ha a memória kártyán van a program utána hogyan tovább?
  • Roli9
    #2655
    Most "megszereztem" az igo primo-t is, de ezzel sem jutok egyről a kettőre.
  • Roli9
    #2654
    Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy mio c720-m és szeretném feltenni rá az igo8-at vagy az igo amigo-t. Már 3 napja szenvedek vele, de nem jön össze. Valaki tudna nekem segíteni a telepítés pontos menetében?
    Köszönöm előre is!
  • LoSA
    #2653
    Én nekem 950BT HD-m van és én nagyon imádom! :)
  • atvares
    #2652
    Ha érdekel még segítek feltenni az igot
  • Fehercsoki
    #2651
    Szerintem jobban megéri térkép nélkül venni,gyakorlatilag csak rá kell másolnod és megy is.
  • jetblack
    #2650
    Sziasztok segítséget szeretnék kérni tőletek.
    Kiválasztottam pár navigációt a maximum ár amit rá tudok költeni az 40-42 000 Ft a segítséget előre is köszönöm


    BLUEPANTHER Jade
    http://ipon.hu/webshop/product/_bluepanther_jade/166826

    BECKER Traffic Assist Z 116
    http://ipon.hu/webshop/product/_becker_traffic_assist_z_116_teljes_europa/164215

    WAYTEQ x990 4GB + Sygic AURA
    http://ipon.hu/webshop/product/_wayteq_x990_4gb___sygic_aura_teljes_3d_s_teljes_europa/167248

    NAVON N660 navigáció + iGO8 Európa térkép
    http://www.edigital.hu/Autos_navigacio/NAVON_N660_navigacio_+_iGO8_Teljes-Europa_terkep_(42_orszag)-p55674.html


    GPS NAVIGÁCIÓ 5" os 4GB MEMÓRIA IGO8 AL +A/V +BLUE
    http://elektronika.vatera.hu/navigacio_adovevo/gps/gps_navigacio_5_os_4gb_memoria_igo8_al_a_v_blue_1443356645.html
  • Palika20
    #2649
    Sziasztok.

    Valaki nem tudna nekem abban segíteni, hogy a Mio Moov 330-on mit kell átírni hogy ne kezdjen el betölteni a mio ha benne a kártya, hanem egyből az SD kártyáról boot-oljon.

    A választ előre is köszönöm.
  • Fehercsoki
    #2648
    Valami vélemény?Megéri navigációs szoftverrel együtt venni egy kicsit rosszabbat,vagy inkább a drágábbat és majd én rávarázsolok 1 iGot?
  • Fehercsoki
    #2647
    Milyen gpst éri meg most venni?Minél olcsóbb és jobb kéne.Ezeket találtam: X950BT HD és X850 + térkép,melyiket éri meg jobban?Ezeknél olcsóbb is jó lenne,nem folyamatosan használatra kéne,max. heti 1-2szer.
  • norbi0325
    #2646
    Új indítóképernyőm van az IGO-mon :)

  • ginotaki
    #2645
    Sziasztok,
    egy asus r700t típusú pna-n szeretném frissíteni a térképeket, viszont túl régi rajta a szoftver és elég gagyi is. Nem sikerült feltennem rá az IGO8-at, vagyis sikerült, de nem indul el:( Itt olvastam korábbi hozzászólásban, h nem nagyon lehet rá tenni IGO8-at, de az még egy 2009-es hozzászólás volt. Esetleg fejlődött azóta a dolog, h tudnám frissíteni vhogy?
    Előre is köszönöm a választ!
  • Palika20
    #2644
    Köszönöm a választ!

  • ibrik
    #2643
    Ja az "iGO-kepes" op-rendszerek kozul kifelejtettem a Windows Mobile-t.
  • ibrik
    #2642
    Garmin-okra nem lehet iGO-t rakni.
    Egyebkent ez azzal van osszefuggesben, hogy az adott keszuleken milyen op-rendszer fut a hatterben - a Garmin-okera nem emlekszem.
    Jelenleg a kovetkezo rendszerekre letezik iGO: WindowsCE, Android es iOS (ez utobbi az iPone-okon futo MacOSX eredetu szoftver).

    Amugy a TomTom-okra sem lehet iGO-t rakni, mert azon valami sajat fejlesztesu Linux disztro fut (nem ossztevesztendo a Google Linux-alapu Android-javal).
  • Palika20
    #2641
    Ja a készülék GARMIN NÜVI 200 és iGOO8 kellene rá.

    Előre is köszönöm üdv. mindenkinek.
  • Palika20
    #2640
    Helló mindenkinek.
    Vettem egy Garmin Gps-t, de nem tetszik a felület. iGO-hoz szokott a szemem :D

    Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e erre a navira iGO-t telepíteni. Ha valaki tudna ebben segíteni nekem azt nagyon, megköszönném.
  • borzak istvan
    #2639
    Heló GPS MyPilot MP430-ashoz frissitő programra lenne szökségem,ha tudtok segítsetek. Előre is köszönöm
  • lacu75
    #2638
    Navígont szeretnék feltelepíteni a My Pilot Mp 430-as készülekemre.
    Az sd kártyára rámásoltam az összes mappát,az exe is átneveztem,ha inditom a 10másodperc sötétség valami error és a készülék újra indul.
    Nem tudom mit tegyek tanácstalan vagyok,pedig a program PNA-ra való.
  • Terence007
    #2637
    Egy hete vettem egy Galaxy 3-at és az konkrétan jobb mint az itthoni GPS-ünk. Tiszta időben nagyon hamar befogja a jelet és ha megvan, akkor nem nagyon engedi (Pesten teszteltem bár nagyon nem mentem be a belvárosba). Borús időben, azért kell neki pár perc mire megtalálja, de utána már az is stabil.
    Persze ez nem ZTE Blade, de még típuson belül is lehetnek különbségek. Van egy ismerősöm akinek ugyanilyen Galaxy-ja van és nagyon gyengélkedik a GPS vevő.
  • Fehercsoki
    #2636
    Mi a véleményetek egy GPS vevővel rendelkező telefonról?Mennyivel rosszabb mint egy sima GPS?(az ár kb. ugyanaz,egy ZTE Bladet néztem ki)
  • ibrik
    #2635
    Nem egeszen pontos a megfogalmazas, de a lenyeg ugyanaz.
    Minden GPS-en a hatterben fut egy op-rendszer. Az egyik nagy csoportba azok tartoznak, amelyeken a WindowsCE valamelyik verzioja fut. A TomTom (ha jol tudom, meg a Garmin) keszulekeken pedig sajat Linux disztro - ezert nem tudsz a TomTom-okra mas programot "felkinlodni" (es nem is talalsz olyat).
  • donferip
    #2634
    Nemrég kaptam egy Orion ogps-02 navigációt.
    A gond vele az hogy nagyon régi térképek vannak rajta és nem tudok rá ujabbakat tenni.
    IGO 8-as van rajta Orionosítva. Vagyis Orion Navigation 8.3.1.53328 Sep 3 2008
    Ha valaki tudna segíteni, hogyan tudnék rátenni valami újabb IGo-t vagy esetleg Primot.
    Nagyon hálás lennék....
  • Stann
    #2633
    Sziasztok!

    Tomtom márkájú PNA-ra fel lehet vajon tenni az Igo8-at? Úgy olvastam, hogy azok a GPS-ek saját oprendszerrel rendelkeznek, így a navi szoftver váltás alapból esélytelen... Ez igaz?
  • atvares
    #2632
    pisti66
    Hali
    Sikerült felrakni az igo8-at?
  • Athem
    #2631
    Sziasztok!

    Érdeklődnék egy új navigációs szoftverről "PC navigator 10 Truck" amit nemrég dobtak piacra.Főleg notebook-ra szeretném mert úgy lenne olcsóbb kivitelű nekem.Gps jel vevő is van.Így szeretném használni. A Kérdés az lenne, hogy kinek milyen tapasztalata van róla, és hogy mennyire megbízható mondjuk egy IGO hoz képest?
  • ibrik
    #2630
    Egy biztos, nem a processzortól függ, hanem:

    - vagy az elektronikája eleve tartalmaz TMC-vevőt és csak egy hozzá mellékelt zsinórantennát kell a készülékbe dugni

    - vagy az elektronikája képes külső TMC-vevők kezelésére

    - vagy létezik olyan megoldás - mint az én Mio C520-asom (és a C320 és C720) -, hogy kapható hozzá egy olyan bölcső, amely egyben kvázi külső TMC-vevő egység is, így nem kell másfajta külső TMC-vevőt beszerezni hozzá

    Egy a lényeg, hogy az átlagfelhasználónak ilyen részletességű tudással nem kell rendelkeznie. Ha egy készülékhez oda van írva, hogy TMC képes, akkor az úgy is van. Az már más kérdés, hogy a használathoz egy olyan navigációs program is kell - lokációs táblát is tartalmazó megfelelő térképadatbázissal és a használatbavételhez szükséges licensszel -, amely tudja a TMC-t.
  • DonJoker
    #2629
    Sziasztok!
    Mitől függ, hogy egy készülék TMC képes-e?
    Ha mondjuk Sirf Atlas V processzor van benne, biztos, hogy tudja a TMC-t?
    Köszönöm!
  • ibrik
    #2628
    Ki lehet kapcsolni:
    Beállítások - Navigáció - "Áttervezés letérés miatt"
  • piamania
    #2627
    Hi!
    A bátyám szerint vki kikapcsolta az újra tervezést?Egyáltalán ki lehet azt kapcsolni?Igo 8 van fenn.
  • Matteo79
    #2626
    Sziasztok,

    Nyertem egy TomTom Go 750-es készüléket, teljesen új, csak egyszer kipróbáltam, de sajnos nem tudom kihasználni, ezért 42.000 Ft os irányáron eladó. Természetesen minden gyári tartozék megvan hozzá, USB, dokkoló, töltő, dokumentáció és a doboza.
    [email protected] címen lehet érdeklődni
  • ibrik
    #2625
    Volt rá hivatalos próbálkozás.
    A régi Mio-kat és az IconX-eket eredetileg forgalmazó magyar LCP amolyan "közvetítőként" egy kis ideig foglalkozott volna a régi Mio-k fw-ének frissítésével és az akkori Moov-okra kerülő MioMap2008 (Mireo Cardinale) feltelepíthetőségével és volt róla szó, hogy később iGO8-ra is lesz lehetőség.
    Csak sajnos nem sokkal később az LCP csődbe ment, a projekt véglegesen elhalt.

    Léteznek "nem hivatalos" megoldások is.
    Ezek közül az egyik: http://www.miofan.com/forum/index.php?topic=45.0
    De máshogy is megoldható, azokról is olvashatsz a fenti fórumon.