2824
Autós navigáció egyszerűen
  • Skyric
    #624
    Hát a GPS-nél. mert ott van ez a funkció rajta csak amikor rákettintok akkor azt írja ki hogy először aktiválni kell. de nem tudom hogy hogyan és hogy hol.
    segítsetek kérlek
    kössy
  • ibrik
    #623
    Áááá, látom már mi, a probléma.
    Neked egy "okosított" demó licenc.db-d van. Ez a törés van minden nem boltban vásárolt iGO-ban.
    (Vagyis eredetileg nem ez az iGO volt a készülékeden - esetleg valami régiós változat lehetett és abból csináltak ezzel a licenc.db-vel teljes Európás változatot.)
    Azt nem fogod tudni frissíteni interneten keresztül az igo.com-ról, mert a kódból tudják, hogy ezért a fullos iGO-ért nem fizetett senki.
    Neked kell külön letöltened a frissebb térképeket az ezzel foglalkozó rengeteg oldal egyikéről és bemásolni a "\maps" könyvtárba.
  • lac coo
    #622
    Hülye kérdés: hogy tudom ezt megnézni, hogy , hogy a teljes europai térképet hasznáhatom-e ? :) A készüléken, a térképek felsorolásánál mind a 43 szerepel ....

    Én próbáltam frissíteni a mapokat, de azt a választ kaptam, hogy ez egy demo kód és nem frissíthető .

    Ez a licenszem : IGO 2006 All Ragion Beta .


    Szerk.: útvonalat bárhová tervez , azzal nincs gond .
  • ibrik
    #621
    lac coo: iGO (és MioMap) esetében "licensz"-en a "licenc.db" fájlt szoktuk érteni. Ettől függ, hogy teljes Európa térképeit tudja-e kezelni az iGO-d, vagy csak egy régiós változatról van szó (pl. Kelet-Európa, vagy csak egy-egy ország, stb.) Időben ez a licenc nincs korlátozva.

    Skyric: Magyarországon nem tudsz előfizetni TMC szolgáltatásra, mert még itt nem létezik ilyen.
    Egyébként az origo-n pár hete volt egy cikk arról, hogy talán jövőre lesz egy ingyenes TMC szolgáltatás Magyarországon is, de azt a cikket, miután délelőtt elolvastam, délutánra már törölték is. Tehát vagy kacsa volt a hír, vagy a "projekt" már a kitervelésekor halálra volt ítélve...
  • KM
    #620
    Hol?
  • Skyric
    #619
    Helosztok

    Lenne egy kérdésem, megtudnátok mondani, hogy hogyan tudok előfizetni a TMC szolgáltatásra?
    Fontos lenne nagyon.
    De úgy írjátok hogy nem értek hozzá:)
    Kössy előre is!

  • lac coo
    #618
    És le fog járni ?
  • ibrik
    #617
    Tudtommal a "kütyüdet" hivatalosan teljes Európás licensszel ellátott, kártyáról működő iGO-val árulják. Tehát eléggé furcsán hangzik, hogy a tied demó lenne.
    Rá kellene kérdezned az ajándékozónál, hogy honnan van a kütyü, véletlenül nem-e egy kamionról leesett darab?

    Ha pedig mégis boltból van, akkor oda kellene elmenni és hátha ott okosabbak lesznek a problémáddal kapcsolatban.
  • lac coo
    #616
    Ajándékba kaptunk egy Wayteq N400-as kütyüt, kártyával , rajta egy I-Go szoftver és térképek ....
    Próbáltam frissíteni, de a kód ami a licenszben van demo ... ez mit jelent pontosan ? Egy idő után le fog járni ?
  • ibrik
    #615
    Az iGO nem annyira lesz jó, mert azt PDA-khoz (és egy-két PNA-hoz) készítették. Illetve létezik egy PC-re "heggesztett" változata, amit itt megtalálsz (regisztrálnod kell a fórumba, hogy olvashasd/használhasd), de nem tudom mennyire használható, mert valószínűleg régebbi verzióból lett átalakítva (esetleg 2006SE), mivel a leírás szerint a legújabb térképfájlokat (a 2006SE utániakat) nem tudja kezelni.

    Egyébként PC-kre (pl. laptopokra) az Aeromap az egyik megoldás. A Garmin-nak is létezik PC-s változata (nRoute), de azt sem ismerem, viszont azt írják, hogy csak Garmin vevőegységgel működik...
  • icses
    #614
    bluetoothos gps vevő elég?vagy kell más is?a igo 2006-os progi van meg.
  • icses
    #613
    mit kell venni laptophoz hogy legyen benne gps?mert progim már van.
  • ibrik
    #612
    Nézd, nem rossz készülék ez a BluePanther. Mindent tud, amit a mostani PNA-k, csak hát a szoftver... (a kis méretű belső flash is fekete pont, de az kártyával kiküszöbölhető).
  • Taylor
    #611
    Ja és kössz a segítséget. :)
  • Taylor
    #610
    Én is kezdem megbánni, hogy megvettük, lehet jobban járunk egy cserével.
  • ibrik
    #609
    Hááát...
    A Mio-kból kiindulva nem biztos, hogy sikerülni fog az ActiveSync-es csatlakozás, de egy próbát megér.
    (A Mio PNA-knál egy kicsit tökölni kell vele, egy-két dolgot átírogatni.)

    Egyébként a szoftverre visszatérve, lehet, hogy jobb lett volna szoftverrel együtt megvenni. Amit olvastam róla, a BluePanther elég speciális készüléknek tekinthető ebből a szempontból, mert - mint azt már említettem - a hozzájuk adott iGO kártya eltér a PDA-khoz árúsítottakétól.
  • Taylor
    #608
    Akkor valószínű félreértettem a dolgot.
    Tehát, magát a készüléket bekapcsolva bejön a menü (navigáció, beállítások, zene, stb.). Navigációra megyek semmi sem történik. Kártya nem járt mellé. Edigital-ba vettük. Ott is vannak ezek a csomagok amiket a gyári honlap is ír, de volt egy ilyen is térkép nélkül. Ha utólag lehet hozzá venni térképet, akkor gondolom törtet is rá lehet tenni. Vagyis remélem. :S
    ActiveSyncel tudnám magát a gps-t és a gépet összekötni ugye?
  • ibrik
    #607
    Taylor: Valamit félreérthettél. Az iGO SD kártyás verziója csak PDA-kon (Pocket PC-ken) működik.
    Utánanéztem, a készülékedet - elvileg - hivatalosan már gyárilag telepített licenszelt iGO-val vagy ÚtInfó Lite-al árusítják. Azon a verziókon, amelyeken gyárilag iGO fut, azokhoz a bolti iGO-tól eltérő kiadású kártyát adnak, amelyen csak 12 db térképfájl van (Kelet-Európa), mert az iGO a készülékre van telepítve - mint azt már említettem.
    A készülékedhez kapcsolódó magyar oldal: BluePanther

    Biztos, hogy nincs rátelepítve az iGO vagy az ÚtInfó Lite? A dobozban biztos nem találtál egy SD kártyát?
  • PíszLávJuniti
    #606
    hogy lehet úgy PNA-t árusítani, hogy nincs rajta szoftver??!
  • Taylor
    #605
    Sziasztok!
    Lenne egy problémám, hátha tudtok segíteni. :)
    Vettünk egy Bluepanther V350 típusú PNA-t, viszont térkép nem volt hozzá. iGO-t szeretném rá felrakni, egyelőre nem túl legális formában van meg. Leírták, hogy hogy kell feltelepíteni SD kártyáról. A leírás szerint a 2577 és az igo könyvtárat csak felmásolom a kártya gyökerébe, és majd indításnál települne, de ha elindítom a kütyüt, akkor semmi nem történik. Ha közvetlen Pcvel kötöm össze, akkor meg kiírja, hogy nem sikerült felismernie.
  • ibrik
    #604
    Nem értem, miért kellene az nekem?
    Nekem ez mind megvan. Ami nincs meg, azt pedig meg tudom szerezni magamnak...
  • desigo
    #603
    Na sikerült működésre bírni.

    Az SD kártyára nincs is szükség,nélküle is működőképes a MioMap.
    Csak a megfelelő data.zip,license.db,miomap.exe és miomap.exe.id fájlokat kellett felülírni és a 12.04-es térképet is gond nélkül olvassa.

    Ha ilyen gondod van szólj és elküldöm szívesen a fájlokat. 6,2 mega

    köszönöm a segítséged
  • PíszLávJuniti
    #602
    a ppcwarez még mindig halott, pedig a kedvencem volt :(
  • desigo
    #601
    korrekt
  • pistike77
    #600
    Köszönöm a segítséget, de úgy döntöttem ma veszek 1 legális navit, aztán nem lesz semmi gond!
    A legjobbakat!
  • pistike77
    #599
    Köszönöm, megnéztem még kínai! Én arra gondoltam, hogy valami ismerős nyelven jelenik meg az oldal, de tudom nem lehet válogatni! Majd utánnanézek! Köszönöm! (Nincs magyarúl valahol ilyen??) Nekem próbaverzió is megfelelne, ha létezik, vagy pl.:3 napos
    Én nagyon az elején tartok azé kérdezek ilyen badarságokat!
    szép estét...
  • ibrik
    #598
    http://www.gpsunderground.com
    http://forum.pdalink.org
  • pistike77
    #597
    Szeva!
    Szóval én bontottam ki a csomagolásából, (még szűz!)
    annak utánnaárdeklődtem (hivatalosan hogy megy)
    De én kipróbálnám nem hivatalosan is! Vette hozzá 1GB-es SD-t is!
    A neten ingyenesen letölthető progi érdekelne, amivel ki tudnám próbálni a gépet! Amúgy mindenképpen veszek hozzá legális progit!

    Amúgy köccike!
  • ibrik
    #596
    Nem olyan rossz PDA a P340, de egy gond van vele - ha jól emlékszem -, fixen van beépítve az akksija.
    Idővel "megfárad" - mint minden akksi - és akkor csak a szervízesek tudják megcsinálni. Gondolom, használtan passzolták át neked. Ketyeg az óra...

    Na szóval...
    Nem értem.
    Mit értesz azon, hogy nem találtál hozzá navi programot?
    Elárulom, minden PDA-ra való SD kártyás program jó hozzá. Pl. PDA-s iGO vagy MioMap tökéletes megoldás.
  • pistike77
    #595
    Sziasztok!

    Szeretném, ha tudnátok segíteni! 1 hete kaptam 1 mitacmiop340-et és nem kaptam hozzá semmiféle térkép progit! Böngésztem a netet és én nem találtam hozzá, még amit ingyenesen ki lehetne próbálni, pedig nagyon szeretném! Segitsetek, hol van ilyen?

    Előre is köszönöm!
  • desigo
    #594
    jah
    sorry én meg a miomap mappájában kerestem

    köszönöm,hogy feltöltötted!
  • ibrik
    #593
    Ez nem igaz...

    Te írtad, hogy ez a fájl hiányzik a hekkelt MioTransfer-hez és nincs telepítő CD-d sem (mint írtam, ez rajta van a Mio PNA-khoz adott telepítő CD-n).
  • desigo
    #592
    ez mire jó?
  • ibrik
    #591
    MUT.dll
  • desigo
    #590
    Egy srác leírta a megoldást:

    "Total commander-ben meghajtóként látod a c320-at, a MioMap könyvtárba belelépsz egy szintet ott megint csak egy MioMap könyvtárat látsz na ezt törlöd ki ugy ahogy van és ide másolod a data.zipet és a license.db-t."

    Nah persze 5 ezerért akarja adni ezt a két fájlt
  • desigo
    #589
    nincs telepítő cdm
  • ibrik
    #588
    És ez miért okoz gondot?
    Megnézted már pl. a telepítő CD-t?
  • desigo
    #587
    Már próbáltam

    de miután felülírom a MioTransfer.exe-t nem indul el a program:
    Az alkalmazást nem sikerült elindítani,mert MUT.dll nem található.
  • ibrik
    #586
    Akkor van még egy megoldás: Mio_Transfer_Hack.zip
    A ZIP-ben lévő EXE-vel írd felül az eredeti MioTransfer EXE-jét és láss csodát...
  • desigo
    #585
    ActiveSync nem látja a PNAmat...
    mio transferrel próbálom de azzal csak fájlokat lehet másolni.