2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #584
    Nem kell hozzá Total Commander, elég csak feltelepíteni a Microsoft ingyenes ActiveSync-jének tallózójával (olyan, mint az Intéző) bekukkantani a készülék flash memóriájába és törölni. (Illetve a Total Commander-hez létezik egy WinCE plugin: http://www.pdamania.hu/soft/83).
    De csak akkor törölj, ha biztosan megvan az eredetileg a készülékhez adott telepítő CD, mert csak annak meglétében tudod mindazt megcsinálni, amit az előző postomban leírtam.
  • desigo
    #583
    Igen valószínü ez lehet a gond mert egy eredeti Miomap SD-vel volt használva.
    De a Miomapot nem tudom csak géppel összedugva total commanderrel törölni.
    A PNA-n nincs uninstall se hasonló.
  • ibrik
    #582
    Más is jelezte már, hogy az új iGO-s térképekkel problémázik a MioMap.
    Esetleg létezhetnek rá megoldások.
    Az egyik a registry-buhera lenne, de ahhoz nem értek.
    Inkább leírom, hogyan hegesztettem rá az én volt C510-esemre a v3.2-őt:
    Először is vettem a hozzá adott telepítő CD-t és lementettem a tartalmát.
    Aztán a lementett cuccban a MioMap telepítőjének mappáját teljesen lecseréltem az újonnan letöltött v3.2-ével, majd az egészből csináltam egy új CD-t.

    Valami olyasmi lehet a probléma, hogy már telepítéskor kellett, hogy rajta legyen az "okosított" licenc.db a telepítőben, nem elég utólag bemásolni, mert akkor csak a registry-buhera jelenthet megoldást.

    De - ismétlem - az is előfordulhat, hogy a MioMap tényleg nem szereti az új iGO térképeket...
  • desigo
    #581
    Na a program már elindul de a térkép zárolt:(

    Hungary.fbl

    2007.10_071204 -es térképpel és olyan licensszel ami tökéletesen működött más PDA-n IGO-val.
  • PíszLávJuniti
    #580
    A belső flasht törölte.
  • desigo
    #579
    köszönöm szépen!
  • ibrik
    #578
    Itt találod: http://uploaded.to/?id=1qb1th
    Jelszó: www.gpsunderground.com

    A magyar nyelvi fájlokat mentsd át a mostani MioMap-edből, mert azok nincsenek benne - ha jól emlékszem.
  • desigo
    #577
    PNA-ra
  • ibrik
    #576
    PDA-ra vagy PNA-ra kell? (mert nem mindegy)
  • desigo
    #575
    tudnál adni egy linket egy komplett működő miomaphoz?
    pdalinkre nem enged regisztrálni

    Ha Miomap program fent van és működik akkor az Igos térkép magyar (Hungary.fbl) fájlnak nem kellene működnie az Igos LICENSE.DB fájlal?
    Vagy a Miomapnak más a licensz fájlja?

    Mert a program elindul de vagy nincs térkép,vagy nem érvényes.
  • ibrik
    #574
    Én úgy tudom, ez minden egyes készüléknél más és más. Erre nem lehet konkrét választ adni.
  • PíszLávJuniti
    #573
    thx.
    Még egy kérdés, hardresettel a teljes beépített flash törlődik, vagy csak a rendszer fájlokat írja felül?
  • desigo
    #572
    köszönöm a kimerítő választ

    Ma vettem egy C320-ast,Most próbálom memóriakártya nélkül elindítani a miomapot vagy az igot eddig kevés sikerrel :)
  • ibrik
    #571
    A hagyományos kijelzőjű (QVGA, VGA) PNA-kra (C310, C510, C710) és PDA-kra: MioMap v3.2

    Az új, 480x272-es ("szélesvásznú") kijelzőjű PNA-kra (C320, C520, C720): MioMap v3.3

    Ezeken kívül még várható a MioMap8, ami - hasonlóan a jövőre várható iGO8-hoz - kirajzolja majd az épületek 3D-s képét.
  • desigo
    #570
    MioMapból melyik verzió a legfrissebb ?
  • ibrik
    #569
    PíszLávJuniti: Nos, az iGO esetében arról van szó, hogy bármit, amit csinálsz a feltelepítése után (pl. bármilyen beállítás megváltoztatása, vagy jelölők, POI-k, útvonalak, stb.), az elmentődik egy felhasználói adatbázisban. Erről készíthetsz biztonsági mentést is (Beállítások -> Finomhangolás -> Felhasználói adatok -> Biztonsági mentés). Ez a fájl az "IGO_backup.db".
    Minden egyes mentéskor ez a fájl íródik felül az éppen aktuális adatokkal bővülve. Tehát a teendőd, hogy ezt a fájlt megőrzöd.
    Ha pedig valamikor újra kell telepíteni a készüléket (WM-et és iGO-t) valami okból, akkor ennek a fájlnak rajta kell lennie az SD kártyán.
    Az adatok visszaállítása a fentebb említett "Felhasználói adatok" menüben indítható el, és ekkor minden beállítást, elmentett útvonalat, POI-t, stb... visszakapsz.
  • desigo
    #568
    Garmin termékeket nem ismerem de a Mitac Miok megbízható jó gépek.
  • broken brain
    #567
    Sziasztok csak egy kérdésem lenne :
    Garmin vagy Mitac márkájú gps-t érdemes vásárolni.
    Cél a megbízhatóság, használhatóság.
    Röviden ennyi, válaszotokat előre is köszönöm.
  • PíszLávJuniti
    #566
    Hogyan tudom lementeni az IGOban létrehozott saját jelzőket, poikat, stb?
  • PíszLávJuniti
    #565
    Az elcseszett jegyzéket érdekesen látja kártyaolvasóba beletéve a gép..:( Most wines lemezkarbantartó fut a dögön
  • ibrik
    #564
    Hopsz, elfelejtettem, hogy a C310-en még eredeti iGO PNA verzió fut gyárilag...
    Lehet, hogy nálad is hasonló lehet a probléma oka, mint lerboy-nál volt.
  • Axl Rose
    #563
    Névjegynél ez van:

    iGO Navigation Software 2006 Maj 11
  • ibrik
    #562
    "Névjegy" (vagy "About", ha nincs magyarítva az MioMap-ed)
  • Axl Rose
    #561
    Azt hol lehet megnézni ?
  • PíszLávJuniti
    #560
    SKTools backup-ját megnézem, de ott csak archiválni lehet a kijelölt fájlokat, és azokat visszaállítani.
  • ibrik
    #559
    Pl.: Spb Backup, vagy az SKTools-ban is van ilyen, ha jól emlékszem.
  • PíszLávJuniti
    #558
    Milyen adatmentő / visszaállító progit érdemes használni??
    Futás közben elszállt kompletten egy alkalmazás, minden adatával együtt.
  • ibrik
    #557
    A MioMap melyik verziója van fent a C310-eseden?
    Lehet, hogy csak frissíteni kellene legalább v3.2-re...
  • kolbi870315
    #556
    Köszi a tanácsokat. Majd megoldom valahogy.
  • Axl Rose
    #555
    Megcsináltam, ActiveSynch-el bemásoltam a filet és be is kapcsol, van térkép is, de hogyha egy olyan helyre megyek az érintőképernyő segítségével, ahol új út van, akkor azonnal újraindul a gép.

    Persze, csináltam biztonsági másolatot az eredeti hungary fileról, visszaraktam és hibátlanul működik.

    Valami nem tetszik neki az új filével. Persze átneveztem sima 'hungary.fbl'-re, de nem szereti.

    Vmi 5let ?
  • ibrik
    #554
    Viszont létezik egy olyan cucc, amit iGO Limousine-nak hívnak. Pár új autóba is be van építve már gyárilag (némelyik Audiba is).
    Tehát, én inkább a helyedben rákérdeznék pár autóhifisre, hogy utólag tudnak-e ilyet neked beszerezni/beépíteni. Gondolom, ha "fussa" egy Audira, akkor ez már csak apró kiadás lenne plusszba.
    [nem irigykedik - egyébként is utálja a német autómárkákat...]
  • desigo
    #553
    Nem ritka a nagy értékű Audi,BMW,Mercikben,hogy ott figyel benne plusz egy navigáció pont-e miatt...
  • ibrik
    #552
    Szerintem sehogy.
  • kolbi870315
    #551
    Hali. Kéne egy kis segítség. Most vettem egy Audi A6 Allroad-ot.
    Van benne gps egy dvd-t kell a csomagtartóban lévő cucosba betenni és úgy megy. Az iGO-t hogy tudnám vele hasznáni?
  • lerboy
    #550
    Nincs benne rizikó, mert 3 fájlt kell csak átírni, de ha előtte lemented az eredetiket a számítógépedre, bármikor visszateheted, ha nem tetszik a tört verzió.
  • pedestrian
    #549
    Ok köszi. Tört szoftvert egyelőre nem akarok.
  • lerboy
    #548
    http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9162362

    itt találtam egy ftp-s helyet ahol letöltöttem a tört szoftvert, s így már működött. (va-tibor ftp-jéről szedtem - rákattintasz a nevére, s az adatlapjáról be tudsz lépni).
  • pedestrian
    #547
    Neked hivatalos soft van rajta? Ha igen segítenél nekem hogy tetted fel a magyar térképet?
  • PíszLávJuniti
    #546
    Én használok skinező cuccot + spb pocket plus today-t, azzal azt raksz ki a todayre amit akarsz, oda rendezed ahova tetszik, külön ikon stb. Használható elrendezésnél stylus nélkül is mindent szépen el lehet indítani..
  • lerboy
    #545
    Megoldódott.

    3 másik fájlt is felül kellet írni. Most már OK.