2824
Autós navigáció egyszerűen
  • morgomedve
    #664
    sziasztok

    az lenne a problémám, egy mio a701-es pda-m van, sd kártyáról fut rajta az igo, de akármikor elindítom a gps-t, akkor elveszti a saját beállításaimat, és még a liszenszet is lefutatja, és úgy indul mintha először használnám.
    Elég bosszantó hogy mindíg ujra kell beállítgatni mindent...
    Van valakinek valami ötlete?
  • ibrik
    #663
    Úgy tudom, ez sajnos azért van, mert a C250 is csak egy régiós MioMap szoftveres készülék, amelyekre megszűnt a további támogatás (mivel az iGO is hivatalosan beszüntette a régiós támogatást). Mostmár csak a teljes Európás változatok elérhetők, a régebbi készülékekhez pedig meg kell venni a teljes Európás szoftvert kártyán. Az viszont PDA-ra (PocketPC-re) készült.
    Ez utóbbi úgy működik, hogy a készülékeden rajta marad a telepített régiós (Kelet-Európás) MioMap szoftver és amikor beteszed a PNA-ba a teljes EU-s MioMap SD kártyát, a PNA-n futó szoftver az SD kártyán lévő teljes Európás licenszet fogja figyelembe venni és így fogja tudni kezelni a kártyán lévő összes térképet.
  • bauer15
    #662
    az 1 véletlenül ment
  • bauer15
    #661
    hello Mio 2501 -es szeretném leszedni a legújabb frissítést az lcp.hu-t mondták ahol vettük viszont onnan nem tudom tölteni
    Tudnátok mondani oldalt ahonnan szedhetem
    kössz
  • KM
    #660
    Azért vannak még állatok!
  • PíszLávJuniti
    #659
    azért durva.
    nem kéne hogy rászokjanak erre, mert a végén még a közúti ellenőrzések is lesznek
  • desigo
    #658
    mik ki nem derülnek :)
  • KM
    #657
    Akkor egy ide kapcsolódó hír.
  • ibrik
    #656
    Már ha a szoftverre gondolsz, akkor egyértelműen iGO - de ez csak az én magánvéleményem.
    De mint azt már írtam is, eleve szoftverrel együtt kellene megvenni a BP V350-et - de igazából én sosem vennék PNA-t. Egy hónapig nekem is volt (Mio C510), amikor lecseréltem a kocsit és az újhoz adtak egyet, de azt azonnal lecseréltem egy GPS-es PDA-ra...
  • tudatlanka
    #655
    Szia

    Látom ill olvasom hogy azért konyítasz hozzá...BluePanther V350 végül is mit ajánlasz?
  • lac coo
    #654
    Hová rohanna, ne viccelj :))))
  • tohotom75
    #653
    #616: Ha Demo-t ír ki, akkor valószínűleg egy crackelt iGO-s gépet vettél/kaptál... Egy haverom kütyükkel foglalkozik, nemrég kapott egy levelet az ájgo valamilyen jogvédő irodájától, hogy állítólag nagykeres forgalomból kerültek ki crackelt ájgos Bluepantherek és Wayteqek. Azt beszélik, és a levélben is volt valami utalás erre, hogy elég komoly razziák és, pletyka: éjszakai rajtaütések, elfogások voltak. Meg hogy jó sok ilyen kütyüt foglalt le a rendőrség, házkutatások, stb. Legalábbis ezt beszélik, de a levelet láttam én is, le is volt fényképezve a két kütyü screenje tört ájgoval...
    Szal szerintem rohanj vele vissza ahonnan kaptad, mielőtt kopog a polizáj:))
  • ibrik
    #652
    Hát ha a dobozára az van írva, akkor menj vissza a boltba reklamálni.
  • dede26
    #651
    sehogysem boldogulok a a-rival pna - ámal , hogy hogyan lehetne rajta segiteni , hogy vigye az igo nyugat-europát szoval ha valaki tud segiteni annak örülnék , de a gyártó oldaláról sem lehet nyugat-európai térképeket szerezni . aki tud valami segítséget nyunytani annak örülnék probáltuk már a licene - éjét felülirni , de nem fogadja el pedig igo -val müködik . olvastam valamit a wayteq 350 - es modelnél , hogy mobilnavigator meg lehet okosuitani de nem értem amit azon a forumon irtak meg : csak az a dühitő , hogy a dobozon az van hogy teljes europa térkép és csak kelet van rajta szóval aki tud valami ososat annak örülnék mert ahogy látom lehet pna - val mahinálni .
  • ibrik
    #650
    Én sem tudok róla többet, mint te, csak megtaláltam abban a fórumban. Olvasd el a topikot, biztos leírják valahol.

    Hogy mi számít garanciavesztésnek, azt általában a boltosok/szervízesek mindig megmondják...
  • PLackó
    #649
    Köszi!Akkor ez elvileg menne az enyémen is?

    Mit kell tennem?
    Kártyaolvasó segítségével rárakni a letöltött cuccost a gépről?
    A most rajta lévőt (miután biztonsági másolat megvan) letörölni?
    Ez menni fog akkor az én kis keleteu-s térképemen?

    Nem jár ez garanciavesztéssel?
  • ibrik
    #648
    A teljesség igénye nélkül:
    http://www.gpsunderground.com
    http://forum.pdalink.org
    http://forum.ppcwarez.org
    PDAmill fórum iGO 2006 (HUN) részleg

    Mindegyik cím egy-egy "hasznos dolgokkal teli" fórumot rejt és egyedül a pdalink és a PDAmill magyar nyelvű. Amelyiknél nem látod a témákat, ott a fórumba "beleolvasáshoz" regisztrálni kell magadat (de hozzászóláshoz mindenhol kell regisztrálni - pl. ha kérnél valamit vagy valami problémádra keresel megoldást).
  • lac coo
    #647
    És tudnál adni néhány ilyen oldal linket ? :)))
    Megköszönném !


    ( Azért kicsit sem zsiványság kiszedni az ajándéknak szánt készülékből az eredeti szofvert és adni helyette egy virágboltit, a doboz szerint teljes Europa térképpel vették ... :))) )
  • ibrik
    #646
    Van azért jóhírem. A 6.5-ösnek van 320x240 kijelzőre "átbuherált" változata is:
    http://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php?f=38&t=32518
  • ibrik
    #645
    Na akkor válaszolgassunk...

    pistike77: Szerintem jól esne a gépednek egy hard reset - azt viszont sajnos nem tudom, hogy a Mio P340-en hogyan lehet előidézni...
    Aztán valószínűleg már probléma nélkül újra tudnád telepíteni az iGO-t is.
    Talán valamelyik számítógépes boltban - ahol esetleg van szervíz is - tudnak neked segíteni.

    Hmmmmmm: Laptopos navigációhoz nem kell hozzá más, mint egy GPS-vevő (vezetékes vagy bluetooth-os), és egy olyan navigációs program, ami PC-re íródott. Pl. Garmin nRoute, Aeromap vagy van az iGO-nak is egy PC-re "összetákolt" nem hivatalos verziója, de ez utóbbival az a probléma, hogy csak az iGO 2006SE-ig megjelent térképekkel működik, az új algoritmussal tömörített 2006 Plus térképeket nem tudja kezelni.
  • PíszLávJuniti
    #644

    már lemondtam róla, hogy működni fog az oldal
  • Hmmmmmm
    #643
    Sziasztok!
    Egy laptophoz milyen kiegészítők kellenek, hogy autóban gps-ként lehessen használni, ha ez egyáltalán megoldható?
  • pistike77
    #642
    Sziasztok!
    Tegnap írtam, de igazából nem sikerült semmit sem megoldanom! Kérlek benneteket, segítsetek!
    Van egy gagyi PocketPc-m MitacMioP340! Megvettem az Igo Magyo.2006 Pluszt, működött szépen, rendesen! Bereggeltem, hogy frissítsem, le is töltöttem! Mikor biztonsági mentést csináltam, megszakadt a kapcsolat és nem sikerült utánna sem! Majd frissítettem a maploader segítségével! Rendben fel is került rá a decemberi frissítés!
    DE NEM INDUL EL! Visszaállítani sem tudom a régit rá!
    Ha a képernyőre nyomok nem reagál az IGO, ha a programokban keresem meg és onnét indítom el, akkor meg azt írja nem pocketpc alkalmazás!
    Most ilyenkor mi van? Vegyem meg még1szer???
    Kérem valaki adjon 1 épkézláb ötletet merre induljuak el! (csak ne bolt felé!)
    Ui.:az #598 link-ről nem tudok semmit sem letölteni! (Béna vagyok?)
  • pistike77
    #641
    #638!!!! Kérém!
  • desigo
    #640
    #598

    itt mindent megtalálsz...

    SGn egyébként tilos a warez szal ide nem ildomos direktbe linkelni:)
  • dede26
    #639
    ahogy látom neked is bajod kb én is ugyanúgy keresem a választ arra amire te , hogya jövöben én is tudjak majd frissiteni . ez a pretorians igo ez pda - ra vagy pna - ra lett kitalálava soha nem hallottam róla
  • pistike77
    #638
    Valaki segítsen! Kérem!
    Olvassa el a 630-31-33-34-35 -öt és adjon nekem választ!
  • pistike77
    #637
    Pretorians IGO megapack! Minden itt van, csak nem tudom én, hogy működik-e!
  • dede26
    #636
    Sziastok segÍtségre lenne szükségem,kaptam egy a-rival nevezetű pna kütyüt amin igo/licence/ - van kelet-europa, de kellene egy pár ország kiegászitésnek , hogyan lehetne megoldani ?
  • pistike77
    #635
    A készüléken IGO My way 2006Plus felirat van, de hiába nyomok rá nem indul el! Ha a programokba keresem meg, akkor azt írja nem poket pc alkalmazás!
  • pistike77
    #634
    A gépemen, bocs a kártyán igo magyarország 2005 felirat van de az iGO 2006 Plus lett frissítve rá! Most akkor szerinted mit tehetek, annak ellenére, hogy szemetet vettem?
    És én a mostani frissítést akartam rátenni!

    Várom válaszod!
  • ibrik
    #633
    Látom, tisztázni kell egy-két dolgot.

    Az iGO 2006 nem térkép, hanem a navigációs program neve. Gondolom a kártyán úgy szerepel, hogy iGO 2006 Magyarország, ami egy korlátozott licenszű régiós kiadvány, amely csak Magyarország térképét tudja kezelni, Európa többi országainak térképe zárolódik benne (ha esetleg megpróbálnád azokat bemásolni a "\maps" könyvtárba).
    (Igazából meg kell mondanom, megvettél egy szemetet, mivel az iGO a régiós termékekeit megszűntette és már nem is nagyon támogatja azokat - ezért csak véletlen lehet, hogy kaptál ilyet. De ha csak tényleg egy korlátozott, csak M.o.-on működő navigációt akartál venni, arra jó - némi korlátozásokkal...)

    Frissítéskor nem a programot frissíted, hanem a térképet - pontosabban egy (vagy több) FBL fájlt. Megpróbálhatod máshonnan letölteni a legfrissebb Magyarország térképfájlt, de nem mindegy, hogy a programnak melyik verziója fut a készülékeden. Ugyanis a régebbi iGO 2006-osok (sima iGO 2006 vagy a 2006SE) nem tudják kezelni a legújabb térképfájlokat. Erre csak az iGO 2006 Plus képes. (Pl. változtattak a fájl tömörítési algoritmusán, stb.)
  • PLackó
    #632
    Köszönöm szépen a segítséged!
    Akkor tényleg tul sokat vártam a kütyütől,de így elsőre megteszi :)
    mégegyszer köszi.
  • pistike77
    #631
    Ja és Igo 2006 hun. térképem volt! Ez hogyan tudna visszakerülni?
  • pistike77
    #630
    Sziasztok! Kívánok mindenkinek Kellemes Ünnepeket!

    És lenne 1 Óriási kérdése, kérésem!
    Megvettem Magyarország térképét, frissíteni akartam, igazából frissítettem is, de mikor a biztonsági mentést csináltam megszakadt a kapcsolat! Utánna nem tudtam ujból elkezdeni! Frissítettem, de nem megy el a mitacmioP340 gépemen! Tudna valaki segíteni?
    Nagyon megköszönném
  • ibrik
    #629
    Ja, gyorsan akartam írni, ezért kifelejtettem a legfontosabbat.
    EZ A VERZIÓ NEM FOG FUTNI A TE 2100-ASODON!!!

    Mint azt olvashatod a lentebb belinkelt fórumtémában (angolul) ez a verzió az új erősebb Navigon-okon fut és más márkájú olyan PNA-kon fut, amelyeknek 480x272 felbontású ("szélesvásznú") a kijelzője.
    A 2100-asnak csak 320x240-es (QVGA) felbontású kijelzője van.
  • ibrik
    #628
    Na nézegettem a témába vágó fórumokat és a belinkelt "tetszetős kép" valószínűleg a v6.5-ös verzió lehet:
    http://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php?f=38&t=27050 (ide nem szükséges regisztrálni)
  • ibrik
    #627
    A házszámszintű navigáció változó pontosságú minden GPS-nél.
    Még a jobban elterjedt iGO (vagy MioMap) navigációs proginak is néha kihívást jelent egy-egy házszám megtalálása. Főleg a "/A" és hasonló házszámokkal van gondjuk - vagy épp nem is ismerik - és néha összekeverik a páros és páratlan oldalt - ha éppen elérhető a méteres pontosságú műholdvétel...
    Mondjuk úgy, hogy egy adott utcát minden GPS-el megtalálsz - a házszámot meg úgy nagyjából...

    Egyébként a kütyüdön a Navigon Mobile Navigator progija fut - azt viszont nem tudom, hogy melyik verzió - mint ahogy nem ismerem azt a "tetszetősebb grafikájú" változatát sem, amit belinkeltél. Gondolom ez utóbbi a program legfrissebb verziója lehet, amit a "belépő szintű" készülékekben még nem találhatsz meg.

    Ha jobban érdekelnek a Navigon-okkal kapcsolatos golgok, érdeklődj itt: http://forum.pdalink.org/index.php/board,34.0.html
    A fórumot csak regisztrálás után használhatod.
  • PLackó
    #626
    Üdv!
    Remélem tudtok segíteni.

    Karácsonyra kapott a a család egy olcsó,belépőszintű GPS-t.
    (Navigon 2100, 50000Ft volt.)
    Az a problémám vele,hogy nagyon kevés házszámot ismer fel. (kb az utcáknak csak a harmada házszámát tudja)
    Lehet ezen javítani,frissíteni?Vagy csak sokat várok el?

    Még valami:
    ilyen a nézete,így navigál.
    Viszont látok olyan képeket, ahol ilyen,tetszetősebb a grafika. Be lehet ezt állítani,hogy nekem is ilyen legyen? Vagy vajon csak az amcsi verzióban érhető el?

    Előre is köszönöm!!
  • ibrik
    #625
    A #621-ben már írtam neked a TMC-ről.