2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #704
    Ne várjatok - még - ilyen sokat a hordozható (PNA, PDA) készülékektől.
    Már az is nagy haladás lesz, ha képesek lesznek megjeleníteni a sima 2D stílusú (vagy döntött térképes) navigáció helyett a domborzati képeket, meg az épületek 3D-s képeit.
    Egyelőre ott tart a dolog, hogy még az integrált grafikus vezérlővel és gyors processzorral, nagy memóriával rendelkező kütyüknek is problémát okoz a jelenleg terjengő demó futtatása.

    Azt viszont még nem lehet tudni, hogy a majdan megjelenő szoftver mennyire lesz optimalizálva.
  • PíszLávJuniti
    #703
    arról van hír, hogy textúra minőséget lehet e állítani?
  • KM
    #702
    Domborzat lesz az igazán érdekes!
  • desigo
    #701
    iGO8 - működés közben
  • ibrik
    #700
    Az új térképek csak a 2006 Plus-al mennek (sőt, szerintem a 2006. jún. 18-ikai iGO változat ajánlott, de nem biztos).
  • examinee
    #699
    Egy új 2007 decemberi hungary map megy sima igo 2006-al vagy pl irhatták az igo 2006 pluszra?
    Vagy simán mennie kellene az összes mapnnak akármelyik igoval?
  • ibrik
    #698
    Ja te úgy értetted, navigációt akarsz linux alól...

    Nem értek a linux-hoz, de még nem hallottam linuxos asztali gépen (vagy laptopon) futó GPS navigációról.
    Azonban arról már hallottam, hogy léteznek már olyan hordozható kütyük (GPS-es PDA-k, okostelefonok, stb), amelyeken nem windows alapú operációs rendszer (Windows Mobile vagy WinCE) fut, hanem valami mobil eszközökre fejlesztett linux - de gondolom te nem erre gondoltál.
  • PíszLávJuniti
    #697
    gondoltam, mint pda/pna-sok szembesültetek hasonló problémával
  • Attila8805
    #696
    Thx!
  • swabo
    #695
    Üdv!
    Szeretném megkérdezni hogy Blaupunkt TravelPilot Lucca típusú gps-hez nem tudnátok-e ingyen friss és részletes Magyarország térképet? IGO szoftvereket nem kezeli, csak a Blaupunktosakat.

    Válaszokat előre is köszönöm
  • ibrik
    #694
    Mostanában a PNA-k túlnyomó része 300 vagy inkább 400 MHz-es - ez nem olyan nagy különbség.
  • sanyiii88
    #693
    Ok, Szóval ha ugyanaz a program és csak navigálásra kell akkor mind egyformán ugyan azt adja. Kicsi eltérések abban lehetnek talán, hogy némelyikük kicsivel gyorsabb.
  • ibrik
    #692
    sanyiii88: Mind "egykaptafa", nem nagyon szokták rangsorolni őket. Tudásszintben a PNA-k nem nagyon térnek el jelentősen egymástól - esetleg a belső flash memória méretében lehetnek nagyobb eltérések.
    Mindezek alól csak a legújabb, nagy kijelzős PNA-k a kivételek.
    Ráadásul az általad felsoroltakból mindegyikhez iGO (vagy iGO alapú MioMap) navigációs programok PNA változatát adják.

    Attila8805: Még egyetlenegy PNA-t sem kezdtek el árulni, amelyiken iGO8 lett volna - még a CES-en is csak most mutattak a szoftverből némi promót...
    Abból a demóból, ami pedig "terjed" a neten még nem lehet túlmenő következtetéseket levonni, mert a jelenlegi állapotában még a leggyorsabb processzorral és beépített VGA-gyorsítóval szerelt PDA-kon sem fut megbízhatóan az éppen aktuális demó. Egy-két művelet, ide-oda kapcsolgatás és máris "out of memory" a legtöbb kütyün.
  • Attila8805
    #691
    Lehet tudni ogy az Igo 8 meilyk Pna-kkal lesz Kompatibilis?
  • sanyiii88
    #690
    A MyGuide az jó márka? Mennyire megbízható? Márka szempontjából hol helyezhető el a bluepanther és a mio-nál?
  • ibrik
    #689
    Akkor passz.
    Ez a gond ezekkel a hordozható GPS navigációkkal. Nem nagyon akarja egyik cég sem tovább támogatni azokat frissítésekkel. Házi sufnituning meg nem mindig jön be náluk.
    Ugyanez van a Mio-kkal is. Nekem volt egy C510-esem, ami mint szinte minden PNA stabilan arra jó, hogy navigáljon vele az ember, de ha támogatásról van szó, arra már nem nagyon költenek.
    Többek között ezért is cseréltem le inkább egy GPS-es PDA-ra.
    Arra olyan frissebbnél frissebb PDA navigációs programokat rakhatok, amilyet akarok és használhatom a legújabb térképeket is.
    Sajnos PNA-k esetében jóval korlátozottabbak a lehetőségek.
  • w77d
    #688
    hát nem igazán akaródzott működni! feltettem a progijával, erre egy térképet sem akart megtalálni! Újra kellett raknom a teljes szoftverét :(
  • w77d
    #687
    ok
  • ibrik
    #686
    Aha..
    Hát azok tényleg régi térképek.
    Próbáld ki, hogy a lentebb linkelt Magyarország térképet kezeli-e.
  • w77d
    #685
    a térképeknél ez van:
    Magyarország 2006.10
    Data source 2006 Tele Atlas N.V[061211]
  • ibrik
    #684
    Végül is mindegy.
    A lényeg a "2006 Nav N Go Ltd." felirat alul, vagyis tényleg iGO - Pioneer-es skinnel.

    Próbáld ki ezt a Magyarország térképet (2007.04_070611 verzió): http://uploaded.to/?id=xpiexm

    Bár megírhatnád, hogy a térképekben milyen verziószám van a térképeknél, hogy legalább tudjuk, honnan számítva kell neked újabb...
  • w77d
    #683
    ez a legolvashatóbb kép
  • w77d
    #682
    nem ilyen, várj megpróbálok képet csinálni, hátha
  • ibrik
    #681
    Nálam tökéletesen látszik - igaz, én Firefox-ot használok.
    Akkor URL-ként beszúrom neked: http://img508.imageshack.us/img508/6655/a15ez7.jpg
  • w77d
    #680
    nem jól szúrtad be a képet, nem tudom megnézni
  • ibrik
    #679
    Kicsit hasonlít erre a képre (iGO ikont, programnevet, dátumot kivéve)?
    (az ne zavarjon, hogy portrait módú képernyő)
  • w77d
    #678
    a névjegynél csak annyit ír hogy: AVIC-S2 Navigation Software 2006
    Apr 25 2007
  • ibrik
    #677
    És ez most hogy jön a GPS témához?
  • PíszLávJuniti
    #676
    Nem tudtok véletlenül megoldást rá, hogy linuxalól böngészni lehessen tallózni?
  • ibrik
    #675
    A kettő között az a lényeges különbség, hogy a 3100-esben csak 64MB, a 3200-esben 512MB flash memória van.
    Tehát az elsőhöz mindenképpen kell egy memóriakártya, amire több térkép is ráfér, a másodikra meg kártya nélkül ráfér kb. Kelet-Európa.

    Ezenkívül a két készülékben 300MHz-es proci van (az egyik Centrality, a másik Samsung).
    A 3100-esen a hátérben WinCE .NET 5.0 fut, a 3200-as pedig csak WinCE .NET 4.2.
    Az ember azt hinné, hogy a 3200-as mindenben - nemcsak memóriában - jobb az előzőnél, de nem... Viszont kb 5000Ft-al drágább.
  • sanyiii88
    #674
    Szerintetek melyik a jobb a MyGuide 3100 vagy a 3200?
    Ezek a márkák mennyire nagyok a GPS-es hardwerneveknél, úgy mint a Sony és Tesco Teknika.
  • ibrik
    #673
    w77d: Most olvastam utána jobban a Pioneer-nek. Nem, iGO-klón mey rajta, hanem konkrétan az iGO valamelyik verziója - speciális ("pioneer-es") skinnel.
    Tehát, ha megtudjuk a program verzióját, akkor már konkrétan tudni fogjuk, hogy milyen friss térképet lehet rátenni.

    Egyébként kis magyarázatként, hogy mi a probléma az új iGO térképekkel:
    Az iGO-sok változtattak a térképfájlok tömörítési algoritmusán, ezért az iGO 2006 Plus-nál - különösen a 2007.06.18-ikai verziónál - régebbi verziók nem tudják kezelni a legújabb térképeket.
  • ibrik
    #672
    sanyiii8: Útvonaltervezésnél nem csak a célpontot lehet megadni, hanem közbenső pontokat is, amelyeket érintenie kell a tervezendő útvonalnak - bár arra nem emlékszem, hogy külön kikötve egy bizonyos út beállítható lenne, mert mint említettem, csak közbenső pontok megadására van lehetőség. De mondjuk, ha tervezésnél közbenső pontként ráböksz az 5-ös útra, akkor arra fog menni - bár kérdéses, hogy addig vezeti-e végig rajta az utat, ameddig te akarsz menni rajta...

    w77d: A te navigációd is iGO alapú, tehát az a probléma lehet vele, mint az összes többi hasonló "iGO klónt" futtató készülékkel (Mio-k, MyGuide-ok, stb...): a "leges"legújabb iGO-s térképeket valószínűleg nem tudja kezelni.
    Igazából a programon belül a Névjegy (About) résznél meg kellene nézni a program verzióját... - úgy talán már lehetne sejteni, hogy mi a helyzet.
  • w77d
    #671
    sziasztok!
    Pioneer AVIC-S2 navigációmhóz honnan tudok térképfrissítéseket szerezni?
  • Attila8805
    #670
    Nekünk 3100-as myguide-unk van és annyi idő alatt tervez újra amennyit beállítasz!
    Nekünk azonnali van és 1-2Mp alatt újratervez!
  • sanyiii88
    #669
    Ezzel lehetne olyat csinálni, hogy én meghatározaom azt az utat amin szeretnék menni pl. az 5-ös uton akarok haladni a cél felé, és az 5-ös út érintése után tervezné a további utat?
  • sanyiii88
    #668
    Az jó!!! Csak navigálásra kell, tetszik amit leírtál, hogy elkerülhető vele a fizetős útvonal.
    Szerinted ez a készülék azért gyors, szóval az újranavigálás nem 1-2 perc?
  • ibrik
    #667
    Ha csak navigálásra kell, arra elég ez is.

    Egyébként nem kell aggódnod amiatt, ha véletlenül mégsem arra mész, amerre a készülék navigál, mert az iGO-ban van egy útvonal újratervezés funkció, ami lehet automatikus vagy kézi is (általában mindenki az automatikusat használja).
    Úgy működik, hogy ha letérsz az útvonalról, akkor pár másodperc múlva már tervez is egy új útvonalat a megadott célhoz - természetesen az előzőleg megadott úttervezési paraméterek szerint. (Pl. ha azt állítottad be, hogy a tervezett útvonalak kerüljék el a fizetős útszakaszokat - autópálya, komp, stb... -, akkor az újratervezett útvonalat is eszerint tervezi még).
  • sanyiii88
    #666
    Ez a készülék szerintetek képes arra, hogyha például hamarabb fordulok le egy úton -akkor még elvezessen a célig (csinál egy új útitervet menet közbe).
    Ez:MyGuide 3200 GO komplett navigációk eladók! 300 mhz, 512 mb ram, 1 Gb-os gyári MyGuide memóriakártya, TMC antenna (a pillanatnyi dugók, útlezárások alapján tervezi utadat), beépített 20 csatornás SIRF III gps vevő, 3.5 collos érintőképernyő, stb...
    A memóriakártyán teljes Európa iGO háztól házig navigáció, magyar hangon, magyar kezelőfelülettel.
  • sanyiii88
    #665
    Helló!
    Szeretnék venni, egy GPS-t és már találtam is egy jó hírdetést:
    ÚJ MyGuide 3200 GO komplett navigáció.
    Szerintetek ez jó lehet? Igaz, hogy gari nincs de 39 ezer.
    Vegyem vagy ne vegyem?