2824
Autós navigáció egyszerűen
  • desigo
    #824
    Én a "kistestvérét" a C320-ast használom és navigációra tökéletesen jó.Gyors,pontos jól leolvasható kijelzője van.
    Lehet még rá rakni mp3-as zenét és viszonylag tűrhetően szól.
    Az autós tartója masszív,nem zörög,stabilan tartja a gépet.
    Jó,hogy a tartó kapja az autós töltőt így nem kell azzal bajlódni,hogy beszálláskor keresgélni az aljzatot a gépen.
    Az kifejezetten szimpatikus,hogy nem kell hozzá még SD kártya sem (bár tudja fogadni) a készülék belső 1 Gigás memójából hibátlanul fut a MioMap.

    A C520 annyival tud többet tőle,hogy van benne Bluetooth és a telefonodat kihangosíthatod.Ennyi

    53 ezret simán megér...
  • Szasza20
    #823
    Sziasztok!
    Mio C520 érdekelne engem, ha van valakinek vagy esetleg tud valaki valamit róla, megköszönném ha megosztaná velem mert ezt néztem ki magamnak
  • devil09
    #822
    esetleg ha be tudna nekem vki linkelni egy fasza működő verziót,ami fut a silvergiude navigator 4000-men,azt megköszönném
  • devil09
    #821
    a lényeget értem,ugyan ezt írtam át sys.txt-ben,mert nekem ilyen beállítási lehetőségeim nincsenek.most keresgélek vmi normális progit,ami fut a pna-mon
  • ibrik
    #820
    Szerintem azért nem találja, mert a beállításoknál nem jól van megadva vagy a GPS-protokoll és/vagy az a port, ahol a GPS-vevő van és/vagy az adatátviteli sebessége.

    Képekkel illusztrálva, hogy miről is beszélek:
    (ne ijedj meg, hogy kicsit másképp néz ki, mint a tied, mert ez egy "agyonskinnelt" PDA-s verzió, és a GPS-beállítási adatokat se vedd készpénznek, mert a te készüléked biztos nem ugyanezeket használja)
    Tehát a képek:

  • devil09
    #819
    Hali
    tudna nekem vki segíteni.kaptam egy silvergude navigator 4000-pna-t.na most a gps-el az a bajom,hogy nincs jel.a gps-vevő mellett van egy piros felkiáltójel,és nem találja a jelet,előszőr próbáltam én lecserélni az igo-t rajta,nem sikerült,most egy haverom sd-kártyájáról tettük rá az igo-tnála működik(Bluepanther)nálam nem,jah és betöltésnél azt is írja,hogy demo verzio:time limited - not for sale.vki tud segíteni egy normális,működő igo felrakásában,vagy a probléma kijavításában?köszi
  • Pipör
    #818
    Vki tud ajánlani nekem egy jót 60 ezerig?
  • #817
    Köszi a választ.
    Nem nagyon fontos a TMC, csak jó lenne ha most veszek egy készüléket akkor a későbbiekben ne kelljen venni másikat ez miatt. Nézelődök pár helyen ha lesz egy pontos típus akkor már szűkítem hol-mennyiért adják. Jónak nézki az Asus igó8-al. Teljes Uerópai térképpel :)))
  • ibrik
    #816
    Nincs véletlenül a 3100-asodhoz adott PC szoftveren belül frissítés (update) rész?
  • Adaminho
    #815
    Sziasztok! Myguide 3100-as GPS-emhez szeretném letölteni a legfrissebb (6.1-est) térkép szoftvert. Valaki megtudná mondani nekem, hogy honnan tölthetem le? Válaszotokat előre is köszönöm!
  • ibrik
    #814
    Én nem sima navi GPS-t használok, hanem egy GPS-es PDA-m van (Asus MyPal A639). Már egy éve megvan, előtte egy Mio GPS-em volt (a kocsihoz adták ajándékba - Ignis GLX "Tour" limitált széria), de azt nem tudtam kihasználni úgy, mint egy PDA-t. Lecseréltem.
    Ezért nem én vagyok a legjobb információforrás e tekintetben. (Ráadásul én tört programokat használok, tehát nálam mindegy, hogy melyik programról van szó - igaz, így is csak iGO-t használok...)
    Viszont, akinek tényleg csak navigációs eszköz kell, annak meg felesleges PDA-t venni - bár vannak olcsóbbak is, az én A639-esemnél.

    Nagy általánosságban azt tudom mondani, hogy ha nem lenne olyan fontos neked az a TMC (ami nincs is mindenhol), akkor bármely másik - lásd: olcsóbb - GPS is jó lenne neked, amelyiknél látod az iGO8 szoftvert.
    Ez utóbbit azért ajánlottam, mert az iGO-knak sokkal jobb a frissítés "ellátottsága" bármelyik másik navigációs szoftvernél - még a Garmin-nál is.

    Viszont az iGO-s és iGO alapú szoftverrel (régi Mio-k, Bluepanther, stb...) ellátott GPS-eknél nem mindegy, hogy melyik készüléket veszed meg, mert azok esetében a GPS-gyártók nagy többsége sajnos nem érzi magát kötelezve arra, hogy az iGO frissítéseit is licenszeljék és biztosítsák a frissítést a GPS-eket korábban megvásárlók számára (itt is "1:0" a PDA-k, PocketPC-k javára).
    Ezeknél a gyártóknál az a lényeg, hogy vedd meg a GPS-üket, aztán jól le vagy tojva...

    Viszont az Asus-nál jobb az ellátottság "frissítésileg". Annál jobb helyzetben már csak a HP tulajok vannak, de az már igazán nem az általad belőtt árkategória.

    Ja, és a pdamania-s webáruház oldalát, csak szemezgetésnek szántam, nem kötelező onnan vásárolni. Jobb szétnézni előbb több más helyen, hogy hol olcsóbb.
  • #813
    Szia!
    Köszi a választ.Serinted az Asus R300-as jó választás lenne? Neked milyen van egyébként? Megvagy vele elégedve? :)
  • amenda72
    #812
    Próbálnám én, de nincs sehol antenna csatlakozó a GPS-en.. :-(
  • PíszLávJuniti
    #811
    Hiába, messze van a műhold..
    Próbáld meg antennával
  • amenda72
    #810
    Köszönöm. Az a helyzet, hogy olyankor is jelentkezik, amikor széles utcákon, sőt terek mellett haladok, tehát elvileg jó rálátás kell hogy legyen az égre. Nem francia autóm van....
  • PíszLávJuniti
    #809
    gyenge a GPS jel.
    Be lehet kapcsolni, hogy mutassa a térképen, hogy milyen pozíciót határozott meg, és ami a legközelebbi utcához esik, abba "helyez át".
    A rossz időjárás, magas házak gyakran rontanak a jelerősségen.
    Érdemes egy külső GPS antennát beszerezni, az megoldja a problémát.
    (( Francia autók üvegére sokan panaszkodnak, hogy nagyon leárnyékol ))
  • amenda72
    #808
    Halló!
    Szeretném megosztani veletek z előbb tapasztalt furcsaságokat, és megkérdezni, van-e valakinek ötlete a rendbehozatalára.
    Tergnap és ma kipróbáltam két navigációs programot egy vadi új a GPS vevővel. Mindkét programban ugyanazt apasztaltam, csak különböző mértékben:
    A start és a cél meghatározása után elindulok és minden rendben megy.
    Navigáció közben egyszer csak minden látható ok nélkül "áthelyez" egy párhuzamos utcába, és onnan persze teljesen lehetetlen utasításokat ad.
    Példaként: elindulok és megyek az Andrássy úton, minden ok. Egyszer csak látom, hogy már nem az Andrássy úton haladok a navigátor szerint, hanem egy párhuzamos utcában(ami persze nem igaz), és elkezd utasítgatni, hogy erre forduljak, arra forduljak, forduljak meg, stb. Innen kezdve minden rossz már, nem jutok vissza az eredeti, tényleges pozíciómba, csupa ésszerűtlen utasítást kapok. Ha megállok és új startponttól újraterveztetem az útvonalat, a kezdeti jó útvonalról egy idő után ismét egy párhuzamos pozícióban lát a GPS. Tapasztalt már valaki ilyesmit? Van valakinek ötlete, mi lehet ez?
  • alkess
    #807
    Szisztok!
    Azt szeretném megkérdezni, hogy ismeritek-e a Panasonic Strada CN-GP50N navigációs rendszerét, és ha igen, mi a véleményetek róla!?
    Köszönöm!
  • ibrik
    #806
    Neked akkor iGO alapú navi kell. Azoknak mindig is jó volt az ellátottsága szoftver és térképfrissítésből. (A Garmin-okat ilyen szempontból nem ismerem, mivel iGO-felhasználó vagyok.)

    Az új iGO8 alapból ismeri a TMC-kezelést, viszont nem mindegyik naviban van beépített TMC, maximum néhányhoz van lehetőség csatlakoztatni külső TMC-vevőt.
    Magyarországon amúgy is még csak tervbe van véve, hogy talán lesz TMC-adás.

    Válogass: http://www.pdamania.hu/shop/shop.php3?do=1&catalog_id=211

    Ezek közül az iGO8-ast futtatók a lényeg.
    Amiről biztosan tudom, hogy beépített TMC-vevője van, az az Asus R300-as, viszont annak az ára a full Európás iGO8-al bruttó 80eFt körül van.
    Van ott egy olcsóbb Altina A800 is, viszont ahhoz csak külsőleg lehet csatlakoztatni TMC-vevőt, ami csak opcionális tartozék a csomagban. Vagyis elképzelhető, hogy azzal már az Altina sem "csak" 65eFt...
  • #805
    Olyat tudnátok ajánlani: amin Európa+Magyarország részletes térkép van rajta. Teljesen magyarnyelvű (utcaneveket is magyarul mondja), TCM-t is tud(ez a forgalmi helyzet kijelzése ugytudom). Hivatalosan frissíthető a térkép rajta, ha van elérhető uj. Kb. 50-70e. ár között van?
    Nüvi 250w is jó lenne csak sajna nem magyarul mondja az utcaneveket és TCM-t sem tud.
  • zuluteam
    #804
    Érdeklődnék nüvi 250w-ről milyen tapasztalotok van ?
  • ibrik
    #803
    http://forum.pdalink.org/index.php?topic=22.0
  • ati776
    #802
    Hello mindenkinek! Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy az IGO skinek működnek -e MIO v 3.3-on és ha igen akkor ,hogyan kell alkalmazni?
    Úgy mint az IGO-nál?
    Ha nem működnek akkor hol tudék szeretzni MIO v3.3-hoz skint?
    Köszi.
  • Attila8805
    #801
    Ok köszönöm megpróbálom.
  • ibrik
    #800
    Az a MyGuide-odon futó programtól függ.
    Alapban iGO vagy iGO-klón fut rajtuk, tehát elvileg jónak kell lennie a friss térképnek.
    Egyébként egyszerű a dolog. Ha vitte probléma nélkül az ezelőtti térképverziót (Hungary_2007.10_071204.fbl), akkor ezt is fogja.

    De az írásodból úgy veszem ki, hogy ezek szerint a jelenlegi térkép verzióját sem tudod, mert még sosem cserélted.
    Vagyis neked kell kipróbálni.
    A MyGuide-on ugyan nem tudom, milyen mappaszerkezetben van megoldva a navigációs program telepítése a flash memóriában, de biztosan felismerhető, hogy hol van a program. És mivel iGO-klónról van szó, akkor itt is a "\maps" nevű alkönyvtárba kell bemásolni az FBL-t.

    Ha nem tudja a program a verziója miatt kezelni a térképet, az sem gond, csak kiírja, hogy zárolva van, vagy valami ilyesmi.
    Azonkívül nem kötelező törölni a térkép előző verzióját sem, csak különböző néven kell felrakni az újat. A program úgyis mindig az újabb verziót veszi figyelembe. Azonban ha mégsem tudná kezelni az újat, akkor csak törölni kell és még mindig ott lesz az előző.
  • Attila8805
    #799
    Hi all.
    Teljesen hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz úgyhogy az lenne a kérdésem hogy
    Hungary_0801_080222.fbl az ilyen fájlt hova és hogy kell felrakni a Myguide 3100N-es PNA-ra és lehet e valami gáz belőle ha felrakom.
  • Falconer
    #798
    Ha iGo PDA verzio akkor megy vele. Azzal van a legkevesebb cumi. Sima install mint PCn.
    További info a belinkelt fórumokon.
  • wander01
    #797
    erre én is nagyon kiváncsi vagyok. lekaptam a csomagoltat, utána mit kell vele csinálni? nincs readme se info :) van egy data meg Igo könyvtár, mit hova, hogyan kell ezzel müvelni? :) illetve kérdés, nekem asus mypal 636N van, nem PNA hanem PDA. ezzel is müködne? mert szivesen lecserélném ha kevesebb szopást jelent a licenselés, stb :D
  • desigo
    #796
    Én arra lennék kíváncsi,hogy van-e valakinek Mitac Mio A501 GPS PDA telefonja.
    Tapasztalatok érdekelnének.

    Unom már,hogy külön kell telefon és GPS...
  • ati776
    #795
    Jaaaaaa!!!
    Na ezt nem tudtam.
  • KNova
    #794
    :D mert ez nem skin :D ez egy különálló igo alapú naviprogi...klón...ezt egybn mint program használod és ebbe másolod bele az igo cuccait :D:D
  • ati776
    #793
    Vagy rosz helyre másoltam volna????
  • ati776
    #792
    Igo my way 2006 plusz-t használok és bemásoltam az IGO skin mappájába letöltött cuccot amit azon a linken találtam amit megadtál,de én nem vettem észre semmilyen külső változást az alap kinézeten kívűl. Vagy lehet,hogy nem ezt kellet volna tegyem?
  • desigo
    #791
    Melyik tipusokra gondolsz?
  • KNova
    #790
    milyen programon ? Igo klon...de adtam linket ott vannak képek róla alapból....nincs benne mpa és magyar hang,nyelv így egy pna igo-ból fogtam és bemásoltam ahogy abban van és azonnal magyar nyelv,hang és térképek :D szerintem a szkinnezés stb minden ugy mehet mint igoval hiszen ha minden ugyanaz akkor a felület a legkisebb baj :D ma teszteltem metrón,kocsiban,gyalog és mindenhol tudja a dolgát :D persze azt hozzá kell tenni én Manchesterben vagyok így reggel még egy uk map kellett hamar...:S
  • ati776
    #789
    KNova!!
    Ez a V7-es klón milyen progin fut? Nekem IGO-m van ,de nem szerete ezt.
    Más szkint szeret,azért kérdem,hogy jó egyáltalán IGO-ra?
  • tucsike0320
    #788
    Sziasztok!

    Valakinek van valami tapasztalata az új Miok-kal? Mert a tesztelések alapján csak jókat hallottam róla...
  • KNova
    #787
    http://forum.pdalink.org/index.php?topic=309.0
  • KNova
    #786
    ok thx.....amúgy találtam egy V7 nevű klónt ami piszkosul jól működik....
  • Falconer
    #785
    Én egy normális iGo PNA verziot szedtem, szoval nem tudok konkrétan megoldást a te problémádra. Gondoltam ha azt leszedet te is, akkor az segiteni fog. De hogy azt leirjam, hogy mi hol volt (a linkek többsége vszeg már nem is él) legalább annyi utánajárás lenne nekem is mint neked...
    Egyébként a belinkelt fórumon van szinte minden info ha jol emlékszem.