2824
Autós navigáció egyszerűen
  • zaccaria
    #864
    Majdnem megegyezik a képeken látottakkal az én gépem képe.
  • zaccaria
    #863
    Szia! Légysi segítsetek!
    Van egy A-rival NACA-400-as PNA-m :(.
    Szeretném lecserélni a softwar-et lecserélni mivel sehogy sem tudom elérni, hogy új térképet tegyek ré valahogy. Minden segítség érdekel!
    Előre is köszi: zaccaria
  • Yossarian
    #862
    ooo, bocsi, nem ide akartam :(
    ez az átka a sok ablakos böngészésnek.
    De, hogy lengyek ontopic is, a haverom peugeot607-esében levő beépített GPS progiját simán lehetett warez oldalról letöltött cuccal frissíteni.
  • Yossarian
    #861
    http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/20080603210458ffox.JPG
    Ezt nézzétek már meg, hátha valaki meg tudja mondani mitől lett és hogyan tüntethetném el alulról azt az izét! :) köszi
  • PíszLávJuniti
    #860
    Xanavi Birdview

    try a search for Xanavi on Emule. you will need a double layer disk to bun it tho.
  • ibrik
    #859
    Sajnos azt kell mondanom, hogy Magyarország tekintetében az összes autóba épített navigáció bukta.
    Még a legdrágább Mercedes-ekben, BMW-kben is a gyári navigáció mellett ott figyel a szélvédő belsejére tapasztott GPS, amin iGO fut...
    Bár most hogy az iGO-t említettem, annak létezik egy NavNGo Limousine változata. De ez nem csak program, hanem a CD/rádió fejegység helyére beépíthető komplett navigációs rendszer, a megszokott kiváló ellátottságú iGO2006-al.

    Visszatérve a Nissan-ra.
    Meg kellene nézni, hogy milyen program fut a navigációján.
    Vagy inkább fel kellene venni a kapcsolatot egy profibb Nissan vagy egy autóhifis szervízzel, hogy egyáltalán létezik-e "hivatalos" megoldás a problémádra.
  • Kreeder44
    #858
    SZiasztok! Nissan primeránk van 2003 as vagy 4 es :) külföldröl lett behozva... az a gondom h gyári GPS-van belerakva... persze Hungary-t kifelejtették belőle... :S lehet ezt valahogy frssíteni??? írjatok már privibe ha van rá valami megoldás... v ötlet. Előre is mindent köszi.
  • ati776
    #857
    Hello mindenkinek!
    Én IGO 2006 plusz-t használok és lenne egy olyan kérdésem,hogy meg tudná e nekem mondani valaki,hogy a POI-k ikonját hogy tudnám változtatni,valami újjabra. Azt tudom,hogy POI explorer segítségével hogyan lehet,de azon csak olyan típusú ikonok vannak amik alapban is rajta van az IGO progin és én szeretnék valami újjat. Előre is köszi a választ.
  • Szasza20
    #856
    Aha köszi, igazából faternak akarunk venni de neki csak felrakom az IGO 8at és csak GPS-ként fogja használni, ő nem akar nagyon vele mást!
    Még egy kérdés! Erre feltelepíthetek tört szoftvert is működik vele símán nem? Nincs vele gond az ilyen crackeléseknél meg ilyenek?
  • PíszLávJuniti
    #855
    Jóformán csak PNA szolgáltatásokat tudja, esetleg könyebb rajta szoftvert hekkelni.
  • ibrik
    #854
    Természetesen ebből a szempontból nem leszel hátrányban fájlmozgatásokra, adatszinkronizálásra ottlesz az USB-s szinkronkábel.

    Viszont egy mai PDA-nál már alapkövetelmény, hogy tudjon kommunikálni más módokon is. Pl. infra és bluetooth túlnyomórészt mobiltelefonokkal való adatkapcsolatra kiváló (kontaktok átvitele mobilról PDA-ra, mobilteló használata internetmodemként, stb).
    Vagy egyenesen internetezés wifi-n keresztül...
    Na ezekre nem képes a P360.
  • Szasza20
    #853
    Köszönöm a gyors választ! Még annyit hogy mi hátrányom származik ha nincsenek ezek (infra, bluetooth stb) USB kábelen keresztül is fel lehet rá rakni a cuccokat nem?
    Köszönöm előre is.
  • ibrik
    #852
    Nem rossz kütyü, de csak egy szimpla GPS-es PDA-ról van szó, 1 GB-os belső flash memóriával.
    Viszont a készülékben nincs bluetooth, nincs infra, és nincs wlan/wi-fi sem. Ez utóbbiak azt jelentik, hogy csak az USB-s szinkronkábellel tud kommunikálni egy asztali PC-vel vagy egy laptoppal.

    Ha kb. egy 10-essel többet szánnál rá, akkor már kapnál érte egy Mio P560-ast, amiben van infra, bluetooth és Wi-Fi is.
    De ha ezek a kommunikációs lehetőségek mégsem lennének fontosak, akkor nyugodtan vedd meg a P360-ast.
  • Szasza20
    #851
    Sziasztok
    Egy Mio P360-at néztem és láttam hogy támogatja az Igo 8at! Nem csak ezért venném! Kinek van ilyen vagy valaki tud róla valamit, mert olvasgattam róla specifikációt és nemrossznak tűnik! És ennyiért is szándékozom venni 50-60 körül GPS-t! Azért gondoltam jó választásnak!
    Köszönöm a válaszokat!
  • ibrik
    #850
    Mivel még garanciás, szerintem vidd vissza az üzletbe.
  • zoli30
    #849
    Vettem egy Blue Panther V350, 2 hétig működött! Ma amikor bekapcsoltam, nem jutottam tovább a Blue Panter bejelentkező képnél.A menüig esélyem sincs eljutni, reseteltem 1000-el, ujra formáztam a kártyát, vissza rá a navi szoftver, gépbe be, semmi! Tudtok javasolni valamit?
  • Yossarian
    #848
    Bocsi :)
  • ibrik
    #847
    Azt hiszem, nem figyeltél.
    Nem a PNA-kra már hónapok óta létező iGO8-ról van szó, hanem a múlt héten "kiszivárgott" iGO8 "Final" verzióról, amit PDA-kra adtak ki. Úgy tűnik, most már fel tudták törni, viszont a törés valamiért nem megbízhatóan működik a Samsung processzoros PDA-kon - vagy egyenesen nem is jó.
  • Yossarian
    #846
    köszi a választ, akkor már nem kínlódok a 2006-ossal... hátha lesz ilyen a 8-asra is. :)
  • Yossarian
    #845
    PNA-ról van szó? Mert nekem Samsung S3C2440 procin úgy hasít mint a kisangyal. És ez a mostani már vagy a 3. variáció az iGO8-ból, pedig ez csak egy kis 22e Ft-os tudatlan PNA.
  • ibrik
    #844
    Na túl vagyok az éles kipróbáláson is. Remekül szuperált.
    "Rövid" beállítással terveztettem vele az útvonalat, de én direkt a jól megszokott kényelmes útvonalamon mentem, így vagy 10x kellett neki újraterveznie.
    Újratervezés szinte csak egy pillanat neki, nem ment el a hang és más probléma sem jelentkezett.
    Összességében meg vagyok vele elégedve.

    Megjegyzés: valódi, vezetés közbeni kipróbálás során azt vettem észre, hogy valahogy nem is tűnnek fel nekem az épületek 3D ábrázolásai - mármint ott vannak azok, csak nem arra figyelek. Úgy látszik ez a "ficcsőr" nekem nem fontos...
    Érdekes a POI-k kijelzése. Pl. a benzinkutakat sem a régi megszokott kút jelzi, hanem az adott cég logója.

    Na akkor a válaszok:

    PíszLávJuniti: Véletlenül nem Samsung processzoros készüléked van?
    Ugyanis azokhoz valamiért még nem jó a törés.
    És ismétlem - bár nem mindenkinél okozott problémát - de ajánlatos TELJESEN eltávolítani az előző iGO verziókat a készülékről az iGO8 telepítése előtt.

    Yossarian: Az iGO-ban alapban nincs benne ez a MioMap-ból ismert funkció. Viszont készítettek már számtalan skin-t az iGO-hoz, amelyekből egy-kettőben aktiválni tudták ezt a funkciót.
    Én ezek közül kettőt próbáltam ki. Az egyik a "Riks" volt, a másikat ma is használom: AndySK
    Viszont az AndySK skin önmagában használhatatlan, több dologgal együtt kell a program skin mappájába másolni:
    AndySK8.5.1
    ColourPOIsQVGA_VGAv2.zip
    Ezen kívül még lehetséges egy amolyan bővített (köztük szöveges) speedcam figyelmeztető funkció aktiválása a következőkkel (ezeket is a skin mappába kell tenni):
    SKspeedcam3.8.zip
    HU_F_audio.zip (ez a női figyelmeztető hang)
    HU_M_audio.zip (ez pedig a férfi figyelmeztető hang)

    Viszont meg kell jegyeznem, hogy ezzel a buherálással is csak a régebbi térképekkel működik ez a sebességkorlátozás kijelzés, mivel a tapasztalatok szerint ezeket az adatokat az új térképekből kihagyhatták, mivel szinte senkinek sem működik...

    iGO8-ashoz még nem ismerek ilyen skint.
  • Yossarian
    #843
    láttam egyik kollégám iGO2006-s PNA-ján, hogy a sebességkorlátozásokat egy kresz tábla mutatja a térkép bal alsó sarkában. Ezt hogyan lehet elővarázsolni? (esetleg 2008-ra is jöhet tipp, mert abban se találok ilyet:)
  • PíszLávJuniti
    #842
    Hungarian maps only változatot tettem fel.
    de elcseszte, és hibákat írt ki, és nem megy.
    a 2006plus-t felülírta..
    uninstallal nem jött le, a 2006 telepítője, sem ment fel utána
    registry editorral kellett hozzá takarítanom, hogy valami működjön.

    ennyit erről :(
  • ibrik
    #841
    Én a pdalinken megjelent legelsőt használom, pontosabban annyiban második változat, hogy a legeslegelsőben nem voltak benne a magyar fájlok és térkép.
    Egyébként a jó változatokat itt megtalálod:
    http://forum.pdalink.org/index.php?topic=741.0

    Én ezek közül a "8hu.rar"-t tettem fel, plusz még beleraktam a Közép-Európás domborzati fájlt is.

    Egyébként nekem nem is úgy lett fölrakva, mint ahogy a többiek telepítették.
    Nálam az a helyzet, hogy egy Asus MyPal A639-esem van. Ennek a PDA-nak 1 GB-os belső flash memóriája van, és azt kihasználva - kicsit trükközve - az iGO 2006 Plus-t a flash-re raktam fel és onnan használtam (az SD kártya csak apró dolgokhoz kell, meg az iGO8 demó volt rajta).

    Az iGO8 telepítése előtt azt ajánlották egyesek, hogy az előző iGO-t el kellene távolítani - de erről is megoszlottak a vélemények.
    Na szóval, nekem az SD kártyára fel volt másolva az iGO8 demó, ami onnan telepítés nélkül simán futtatva működött a start menübe berakott ikonnal.
    Annyit tettem, hogy a demó iGO8-at töröltem és a helyébe a "final"-t másoltam. Beraktam az SD-t a PDA-ba, de nem történt semmi (a telepítésnek kellett volna elindulnia).
    Na mondom f@sza...
    De próbaként a start menüben marad indítóikonnal megpróbáltam elindítani az iGO8-at és sikerült.
    Na ennyi a telepítésem története.

    Azóta csak itthon a lakásban próbálgattam a funkcióit és stabil és gyors a cucc.
    Ma fogom hosszabb úton is kipróbálni, mit tud.
  • PíszLávJuniti
    #840
    milyen rls amit meg néztél?
    most olvasom, hogy sokaknak gondja van a feltelepítéssel
  • PíszLávJuniti
    #839
    Akkor egyedül a proci érint hátrányosan, hátha megoldják hamarosan :)
  • ibrik
    #838
    Ja most mézem, hogy Asus R600-at vettél...
    Kár volt...
    Régi és mint említettem, én az eleve iGO8-ast futtató GPS-eket ajánlottam neked - de úgy látszik nem hallgattál rám.
    Maximum csak a térképeket fogod tudni frissíteni. Az iGO 2006-ot (ha egyáltalán az fut rajta) vagy akár más navigációs programot, ami futhat rajta nem fogod tudni legális eszközökkel lecserélni más programra (pl. iGO8-ra).
    Ez a PNA-k hátránya.

    Én szóltam előre...
  • ibrik
    #837
    PNA-kra nem lesz ilyen - mivel azokra már van.
    Azokon nem is működhetne minden PDA-s funkció.
    Ráadásul a PDA-s verzióhoz a PDA-k Windows Mobile operációs rendszere kell, a PNA-kon meg azért olyan amilyen, mert azokon WinCE fut a háttérben.
  • #836
    Nagyon jól néz ki
    Reméljük PNA-ra is kijön valamilyen verzió.
    Asus R600-t vettem meg, eddíg jól működik :)
  • ibrik
    #835
    Na, ezeket én készítettem:

  • ibrik
    #834
    Hopp, PNG-k nem jók...
  • ibrik
    #833
    Néhány kép ízelítőnek (bár ezeket nem én készítettem):

  • ibrik
    #832
    Javítás: nem a "képernyő oldalán", hanem a "képernyő alján" látható utcanév sávban hiányolom a házszám-kijelzést
  • ibrik
    #831
    Délelőtt 11 óta próbálgatom.
    Nemcsak fagyások nincsenek, de gyorsabb is, mint a demó verzió volt.
    Nem csak fekvő módban használható, hanem PDA-s álló képernyős módban is (ami természetesen a beállításokban állítható).

    Egy dolgot hiányolok belőle (ami a demóban megvolt), hogy a képernyő oldalán látható sávban az aktuális út/utca neve mellet jobbról és balról nem írja ki a házszámokat, ahol jársz - de az is lehet, hogy ez csak a legújabb térkép miatt van, vagy nem tudom...

    De még mielőtt bárki megörülne a dolognak, a tört "final" verzió a nem Intel procis készülékeken nem nagyon akar futni - és nagyon sok ilyen procis PDA van (pl. Samsung...)
    És csak PDA-ra telepíthető, a futtatásához is előfeltétel a Windows Mobile operációs rendszer. WinCE-n nem fut.

    Ezenkívül csak a mai napon többféle verzió került ki. Nálam egy olyan van, amiből kiszedték a 240x320 (és 320x240) felbontáson kívüli más kijelzők támogatását. De természetesen van olyan változat is, amiben bennehagyták az összes támogatott kijelző felbontást.
  • PíszLávJuniti
    #830
    A final verziót mennyi ideje teszteled?
    Bugokat fagyásokat megszüntették?
  • ibrik
    #829
    Egyébként megtaláltam külön is a legújabb iGO8 magyar térképet (2008.01_080313):
    http://uploaded.to/?id=gaepj4
  • desigo
    #828
    na az jó
    akkor lassan át kell állnom IGO8-ra nekem is
  • ibrik
    #827
    "Final" verziót aki felrakta, egy 2008.01_080313-ast rakott bele.
    Bizonyíték:

  • desigo
    #826
    Ez igaz.
    Hungary_0801_080222.fbl es térkép nem olyan régi azért hozzá.
    IGO 8-hoz mikori magyar térkép van?
  • ibrik
    #825
    Az minden szép és jó, amit desigo leírt.
    Viszont nem árt megjegyezni, hogy a C520-ason futó iGO-alapú MioMap v3.3 szoftvert tovább nem frissítik, mivel a Mitac és a Nav N Go megszakították egymással az együttműködést.
    Egyedül ha innen-onnan összelopkodsz iGO térképeket, azokat tudod feltenni rá, de az iGO8-as térképek természetesen nem jók hozzá.
    (Az új Mio-kon már nem is a megszokott MioMap megy, hanem a Mitac által megvásárolt Navman átalakított verziója.)

    Mindez azt is jelenti, hogy habár az x20-as szériájú Mio készülékek (C320, C520, C720) még 1 éve sincsenek a piacon, de máris kifutott szériának számítanak - tehát én személy szerint még újonnan sem adnék érte 53ezret...
    És ha már GPS, akkor biztos hogy olyat választanék, amin eleve iGO8 fut.