2824
Autós navigáció egyszerűen
  • zaccaria
    #904
    esetleg a skype-on elérhetlek?
  • zaccaria
    #903
    2008 vagy 2006 "igopna.exe" a jó név
  • zaccaria
    #902
    Melyiket szedjem le?
  • ibrik
    #901
    Az utóbbi esettel kapcsolatban az jutott eszembe, hogy az indító exe fájlnak esetleg nem a jó neve van (pl. a PNA-d menüje egy "igo.exe"-t (vagy navigator.exe vagy mobilenavigator.exe) akar elindítani, de a netről letölthetőben - ha jól emlékszem - "igopna.exe" van.
    Ha csak ez a baj, akkor egyszerűen át kell nevezni.
  • ibrik
    #900
    Ezt meglepődve hallom, mert a netről letölthető iGO PNA verziót szinte bármire fel lehet tenni.
    A térképekkel van gondja, vagy már eleve nem tudtad elindítani a programot?
  • zaccaria
    #899
    Szia
    Sehogy sem silerül :(
    Mond mit csináljak.
    Nagy nehezen visszaállítottam mindent
  • ibrik
    #898
    Nem ezt kérdeztem. Nem az eredeti szoftvered érdekel, hanem amit szereztél.
    Ha sikerült felraknod a netről letöltött iGO-t, akkor annak kellene megnézni a verzióját a Névjegyben.
  • zaccaria
    #897
    a pontos verziót nem találom, de ha mondod hogyan én megkeresem
  • zaccaria
    #896
    A névjegyben van: Arival Navigation Nov 13 2007 www.a-rival.de (C)2007 Nav N Go Kft. All Rights Reserved.
  • ibrik
    #895
    ERlőször is nézd meg a Beállítások - Névjegy lapon a verziót.
    Ugyanis azóta utánaolvastam, hogy a készülék szoftverét az iGO2006 Plus-ból brand-elték (tehát elvileg a legfrissebb iGO2006 motor).
    Én is ismerem a netről letöltött változatot - még az én régi Mio C510-esemre is feltettem anno), de ezt a megoldást csak a legvégső esetre tartogattam. Ugyanis elképzelhető netről letöltött verzió motorja régebbi lehet, mint a jelenleg a készülékeden futó egész frissnek nevezhető példány (már nem emlékszem, melyik verzióból csinálták).
    Így előfordulhat, hogy a legújabb kódolású/tömörítésű térképeket nem fogja tudni kezelni.
  • zaccaria
    #894
    E:\Map Management\02 WMDC (Vista)\English\drvupdate-x86.exe
    E:\Map Management\02 WMDC (Vista)\French\drvupdate-x86.exe
    E:\Map Management\02 WMDC (Vista)\Spanish\drvupdate-x86.exe
    E:\maploader.exe
    E:\pna\iGO\igopna.exe

    ezek az exe-k vannak a cd-n
    most átneveztem old-ra az iGO könyvtárat és iGO helyére bemásoltam egy komplett PNA csomagot amit a netről szedtem le többek között.
    Beindult, mindjárt írok hogy van e új térkép?
    tényleg van nálad egy új magyar térkép amit próbálnék és javaslod?
    ?
  • ibrik
    #893
    Hmmm...
    Tehát azt mondod, hogy a szoftver CD-ről telepítése valójában csak fájlmásolási művelet a CD-ről a PNA-ra?
    Nincs esetleg a CD-n autorun.ini vagy autorun.exe fájl?
  • zaccaria
    #892
    írtam már egy új cd-t az új licence.db vel csak hogyan telepítsem , sehol egy setup.exe vagy vmi más
  • zaccaria
    #891
    ez a cd teljes könyvtára
  • ibrik
    #890
    Csak CD-n lévő iGO mappába az általam belinkelt licenc.db fájl.
    Egyébként szerintem nem szükséges a PNA-n lévő összes fájlt lementeni, csak az iGO mappát. Vagy azt is lehet, hogy az "\iGO" mappát átnevezed (pl. "\iGO_old"-ra vagy valami hasonlóra) és aztán telepítesz az átbuherált CD-vel.
  • zaccaria
    #889
    img\
    Manual\
    Map Management\
    Map Management\01 Active Sync\
    Map Management\01 Active Sync\English\
    Map Management\01 Active Sync\French\
    Map Management\01 Active Sync\Spanish\
    Map Management\02 WMDC (Vista)\
    Map Management\02 WMDC (Vista)\English\
    Map Management\02 WMDC (Vista)\French\
    Map Management\02 WMDC (Vista)\Spanish\
    maps\
    pna\
    pna\iGO\
    pna\iGO\LANG\
    pna\iGO\MAPS\
    pna\iGO\POI\
    pna\iGO\POI\SPEEDCAM\
    pna\iGO\SCHEME\
    pna\iGO\SKIN\
    pna\iGO\VOICE\
    voice\
  • zaccaria
    #888
    Tehát igen.
    Mondj fileket amik kellenek légyszi.
    Tele vagyok mindenféle törés programokkal, csak nem tudom a teljes PNA tartalmat lementeni a gépemre mert nem enged mindent másolni ezért nem merek nekiállni a teljes törlésnek.
  • zaccaria
    #887
    \pna\iGO\
    \pna\iGO\LANG\
    \pna\iGO\MAPS\
    \pna\iGO\POI\SPEEDCAM\
    \pna\iGO\SCHEME\
    \pna\iGO\SKIN\
    \pna\iGO\VOICE\
  • ibrik
    #886
    Egy a lényeg: iGO mappa van a CD-n, tele a szoftver fájljaival?
    És a szokásos iGO mappák? (lang, maps, poi, scheme, voice, ...)
  • zaccaria
    #885
    Ha jó leírom a teljes cd tartalmat.
  • zaccaria
    #884
    Segíííííííts légyszi!
  • ibrik
    #883
    Ezt írtam az előbb, hogy csak akkor lehet megcsinálni, ha a CD-n maga a navigációs szoftver is rajta van, ami fel tud telepíteni a készülékre és nem csak a térképeket lehet vele felmásolni.
  • zaccaria
    #882
    Bocsi! nem tudom hogyan csináljam, csak a térképet próbálja frissíteni, de azt kézzel könnyebb helyrerakni a Ms Activesync-el. Ha manuálisa írom felül a licencet az nem jó. Valahogy telepíteni kéne.
  • zaccaria
    #881
    OK
  • ibrik
    #880
    Ha nem csak térképek vannak rajta, hanem az iGO-klón szoftver is, akkor hajrá.
  • zaccaria
    #879
    hagyjak mindent változatlanul ezen a cd-n , csak licenc-t cseréljem le és utána próba?
  • zaccaria
    #878
    Térkép CD-m van hozzá, csak azt hittem más is kell.
    Tehát mit javasolsz?
  • ibrik
    #877
    Kis tévedésben vagy. Akkor tisztázzunk néhány dolgot.
    PNA-khoz sosem adnak operációs rendszer telepítő CD-t, mivel az a készülék ROM-jába van égetve (ezen a készüléken WinCE NET 5.0 Core fut).
    Viszont ha boltban veszel GPS-t, ahhoz kell hogy legyen egy telepítő CD arra az esetre, ha valamilyen szoftver-összeomlás van, akkor legyen miről újratelepíteni a navigációs szoftvert.
    Utánanéztem a PNA-d honlapján, és tényleg kellene, hogy legyen hozzá telepítő CD:
    http://www.a-rival.de/english/products/iGo/navigationsystem.html
    Természetesen én erre a telepítő CD-re értettem, hogy abból lehetne készíteni egy teljes licenszes szoftvertelepítő CD-t.

    Egyébként egy régebbi hozzászólásodban említetted egy MD5 fájlt, amiről azt hitted, hogy csak amiatt van, hogy kizárólag azokat a térképeket kezeli.
    Hát nem!
    Az MD5 egy afféle "checksum" fájl, semmi köze a szoftver működéséhez. A "számsorok" alapján egy arra képes fájlkezelő szoftverrel lehet ellenőrizni, hogy fájl(ok) sérült(ek)-e.
  • zaccaria
    #876
    Sajna ehez a géphez nem adtak telepítő CD-t (gondolom azon van egy komlett op rendszer telepítő is) csak a maploader.exe a lényeg, vagy elég lenne ha én is csinálnék egy azonos CD-t csak a licenc.db cserélném le???
    A többi file hogyan fogja ezt értékelni?
    Várom válaszod nagyon Üdv: zaccaria
  • ibrik
    #875
    Azért írja a HardwareIDerror-t, mert nem ezzel a licensszel lett telepítve.

    Meg lehet oldani a registry-buherálással is (már nem emlékszem, hogyan...), de van egy másik megoldás.
    Tavaly volt egy Mio C510-esem - hasonló a működése a tiédhez, csak azon Kelet-Eu-s MioMap futott.

    Én úgy oldottam meg, hogy a telepítő CD tartalmát a PC-re másoltam, a megfelelő fájlokat (licenc.db-t, térképfájlokat) ott másoltam bele és az egészből csináltam egy új telepítő CD ISO-t (nekem így ment a Daemon Tools-ba betöltve, de akár ki is lehetett volna CD-re írni).

    Megjegyzem én még azért is csináltam így, mert a C510-eshez gyárilag a MioMap v3.1-et adták és így oldottam meg, hogy v3.2-t telepíthessek rá.
  • zaccaria
    #874
    Lehet már próbáltam ezt. Esetleg nem érdemes teljesen átírni a programot vmi crakeltre?
    Ne hari, hogy ezzel terhellek, de nekem nagyon fontos lenne.
    Eddogiekért is hálás köszönet: zaccaria
  • zaccaria
    #873
    Azt irja, hogy HardvareIDerror
  • ibrik
    #872
    A térképkínálatodból látszik, hogy ez egy Kelet-Európa licenszes program.
    Ebben az állapotban, csak a már létező országok frissebb verzióit (ha létezik) rakhatod rá.
    Kell egy korlátlan licensz fájl, töltsd le innen: http://share.gulli.com/dl/files/118909086
    Kitömörítéshez a jelszó: leonardod@vinci
    Ezzel elvileg bármilyen térképet tud használni az iGO - vagyis a te brand-elt változatod is.
  • PíszLávJuniti
    #871
    Lehet hogy a licensz nem engedi a térképeket felhasználni.
    About nál aszem kiírja ha ilyen gond van.
  • zaccaria
    #870
    A névjegyben van: Arival Navigation Nov 13 2007 www.a-rival.de (C)2007 Nav N Go Kft. All Rights Reserved.

    Légyszi segíts tovább

    Köszi : zaccaria
  • zaccaria
    #869
    A memóriakártyán lévő SDMMC könyvtárban van a térképeket tartalmazó \maps könyvtár, a belső memóriában lévő \ResidentFlash\iGO\MAPS könyvtár tartalma csupán "Basemap.fbl".
    Hogyan tovább?
    Ha a memokártya \SDMMC\IGO\Maps könyvtárba másolok ój térképet akkor zároltnak jelzi azt a program.Ebben a könyvtárban a térképeken kívül a "EEU_NNG_2007_07.md5" file van csupán. Ebben fel vannak sorolva a térképek koddal és csak ezeket tudja értelmezni a PNA

    784295c9bcbc393ab2e615af225381f2 *BosniaHrz.fbl
    5952aadf647f1fbe0566b9ffb6edcb87 *Bulgaria.fbl
    09836d69317f8d71dc73ee6dcad6c3a5 *Bulgaria_cyril.fbl
    40885d46283bc47377700ee6eded4dbf *Croatia.fbl
    a84f1ae4c0ee0a5e381b3ba518a237da *Greece.fbl
    e6196d7fdbe2ee70a326edc8b3de8955 *Hungary.fbl
    2d0b07eff890ed90e16891df85bfbb26 *Montenegro.fbl
    204251bab392bccb7b70e884baf263ca *Poland.fbl
    14c94f391c23654b3b16b3c92ccf3eaa *Romania.fbl
    c1131efb31e5943f7646728fd6b3cdb5 *Serbia.fbl
    0a3126e20ceca672511ee87156474bfd *Slovakia.fbl
    4cb34dc3de9ca71bb13468d6e435266a *Turkey.fbl
    daf92e2cc1721505d592b51c11bc44c3 *Ukraine.fbl
    3d8d743f2fc7c5198c5361e9ab26c071 *Ukraine_cyril.fbl
  • ibrik
    #868
    Akkor vágódj be az belső memória "iGO" mappájába, és keresd a "\maps" nevű almappát. Ide kell a térképeket berakni (*.FBL kiterjesztésű térképfájlokat fogsz ott találni).

    Egyébként meg kell, hogy jegyezzem, elképzelhető, hogy a legeslegújabb iGO térképeket nem biztos, hogy kezelni tudja majd a program, mert a legutóbbi iGO2006 verziónál (iGO 2006 Plus 2007.06.18) újítottak a térképfájlok kódolási/tömörítési algoritmusán. Így a régebbi iGO verziók (pl. 2006SE) nem tudják kezelni a legújabb térképeket (természetesen az iGO8 térképeit pedig egyetlen régebbi iGO2006 verzió sem tudja kezelni).

    Mindezt azért írtam, mert az is előfordulhat, hogy a PNA-don futó brand-elt iGO motorja régebbi az iGO 2006 Plus-énál, és így nem fogsz tudni legfrissebb térképeket rakni rá úgy, hogy azt kezelni is tudja.
    (Meg kellene nézni, hogy a Névjegy (About) lapon mit ír ki a szoftver verziójára...)
  • zaccaria
    #867
    Segíts kitalálni valamit. Szedtem le térképeket meg programokat, de nem tudom melyiket-s hogyan használjam
  • zaccaria
    #866
    Köszi! A memoria kártyán az én meglátásom szerint csak 1 SDMMC nevű könyvtár van. Minden más a belső memórián."gpslog" "IGO" "tracks" könyvtárak vannak a kártyán a fő "SDMMC" könyvtáron belül
  • ibrik
    #865
    Ez biztosan azért van, mert a PNA-gyártó által brand-elt iGO2006 fut rajta.
    A belső flash memóriából vagy memóriakártyáról fut rajta a program?