2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #1144
    1. Ha nem zavar, hogy csak 3.5"-os a kijelzője és nem a "szélesvásznas" 4.3", akkor tökéletes
    2. Nem mindenhol árulják TMC-vevővel (a TMC-vevős változat kb. 10eFt-al drágább, mint az a nélküli)
    3. Gyorsaságban ugyanolyan jó, mint a többi olcsóbb márka
    4. Viszont a ROM-ja (a "háttértár") csak 128MB, ami azt jelenti, hogy a programmal együtt még Kelet-Európa térképei se nagyon férnek rá egyszerre (nemhogy az egész Európa), ezért egy (micro)SD-kártyát adnak hozzá, amelyen a térképek vannak (a program a ROM-on tárolódik)
    5. Van egy fényérzékelője, amelynek a jele alapján tudja automatikusan változtatni a kijelző fényerejét
    6. Van benne FM-transzmitter, amivel a hangnavigációt átlőheted az autósrádióra (csak sajnos elég gyenge)
    7. Navigálás közben nem tudsz zenét hallgatni (ha egyáltalán használod ezt a funkcióját)
    8. Igaz, hogy eleve iGO8-al adják, de - állítólag - nem lehet rárakni a 3D épületeket.
  • Szasza20
    #1143
    Kinéztem az ASUS R300as készüléket!
    Mi a véleményetek róla?
    Itt van!
  • DannyL
    #1142
    Értem, köszönöm. Csak a véleményed érdekelt, úgyhogy ezt meg is kaptam. :)
  • ibrik
    #1141
    Azt hiszem, rossztól kérdezed.
    Köztudottan Moov-ellenes vagyok - lényegében semmi köze a Mio-hoz.
    Csak annyi történt, hogy év elején a Mitac (a Mio-k gyártója) és a NavNGo (az iGO-s cég) megszakította az együttműködést.
    Ekkor vásárolta fel a Mitac a Navman céget.
    A Moov-ok valójában "S"-sorozatú Navman-ok, amelyek elejére rászitázták a "Mio" feliratot és a rajta futó MioMap 2008 szoftver pedig valójában a Mireo Cardinale - amelynek már semmi köze az iGO-alapú MioMap v3-hoz.

    De az én véleményemtől függetlenül másnak tetszhet.
    Nekem egyszerűen nem tetszik.
  • Chappy
    #1140
    Na kössz szépen a helpet. Most már vhogy tiszták vagyunk! :D Nem is zargatlak tovább! Heló!
  • DannyL
    #1139
    Ez lenne, bocsi!
  • DannyL
    #1138
    Először is köszönöm a részletekbe menő válaszodat!
    A kérdésem az, hogy ERRŐL mi a véleményed? Ez 30 alatt van térképpel. Ez gagyi?
    Köszi!
    D.
  • ibrik
    #1137
    Chappy: Nem jársz messze az értelemtől...

    bukren: Épp az előbb említette a Chappy a Wayteq N410-est - annál olcsóbban tényleg nem nagyon kapsz GPS-t - de ezen nincs szoftver. Ha nem értesz hozzá, akkor lehet, hogy nem ilyennel kellene kezdened.
  • bukren
    #1136
    Milyen gps-t tudnátok ajánlani 20000ft körül?
  • Chappy
    #1135
    Köszi a segítséget. Lenne még egy láma kérdés: "Garmin, Navigon, Mio Moov", "PNA". Ezek az eszközök típusai? Úgy kell elképzelni, mint van a MAC és a PC, és ugyanaz a program nem biztos, hogy elfut mindkettőn? Kb nekem most ez a kép áll fenn (ismerem a guglit, csak megerősítés kell :-D). Bocsi még1x!
  • ibrik
    #1134
    Ja és nem árt befektetni egy kártya író/olvasóba is (ha még nem lenne olyanod), kiküszöbölendő, ha probléma lenne a készülék és a PC szinkronkábeles összekötésével...
  • ibrik
    #1133
    Megy rajta az iGO8 - még éppen, de mivel kicsi a "háttér"tárolásra használható ROM-ja is (64MB), ezért SD-kártyát kell beszerezni hozzá (minimum 2GB-osat az iGO8-hoz és a térképeihez).
    Részletes magyar nyelvű leírás a kedvenc fórumomból:
    PDALINK fórum - Wayteq N410 topik
  • Chappy
    #1132
    Intensa/Wayteq n410. 23000 Ft. Az nem gond ha nincs térkép +/- egy torrent nem oszt nem szoroz :D. Erre lehet rakni? Látom ez a cég kínai. http://www.wayteq.com/n410.htm
    Star SIRF Atlas III ARM9 Dual core 372MHz processor
    IGO8-cal ne is próbálkozzak? Milyen szoftverek vannak, amiket _ajánltok_?
  • ibrik
    #1131
    Ha megmondanád, melyik volt az a GPS, amit huszonvalahányért látott, akkor tudnék rá választ adni. Igazából az iGO8 is hardverfüggő és ha ismernénk a konkrét típust, akkor már a rendszertulajdonságokat is ismernénk.
    Úgy nagyjából elmondható, hogy 400MHz és 64MB RAM elegendő az az iGO8-nak. Ennél kicsivel "gagyibb" rendszereken is elfut, de várhatóak belassulások, rendszerkifagyások - még akkor is, ha lebutítod azzal, hogy kikapcsolod a 3D funkciók nagy részét (pl. épületek, domborzat, stb.)

    És az még egyáltalán nem biztos, hogy van-e rajta szoftver, vagy nincs.
    Általában sokfajta GPS-re lehet rakni MioMap-ot, iGO2006-ot, iGO8-at, és tény, hogy mostanában lehet kapni olyan GPS-eket, amelyhez nem adnak szoftvert a boltban (ezért olcsóak többek között). De a legtöbbjükre nem nagy kunszt ("akármilyen") programot telepíteni.

    De hozzáteszem, a Garmin, Navigon, Mio Moov készülékek tekintetében semmit sem tudok.
  • Chappy
    #1130
    Sziasztok! Bocsánat a teljesen noob kérdésért, de rem valaki válaszolni is fog, nem csak oltani. Fater akar venni 1 GPS-t 20-30k-ért. (Igen, látott 20onvalahány k-ért, karcagon). Most kérdés: ha vesz 1 ilyet ahhoz adnak általában szoftvert, nem? Nos, ezekre ettől függetlenül lehet telepíten, mondjuk egy másik GPS szoftver, mert én azt akarok? :-D Az iGO8-at mely GPSek viszik? És egy pofátlan kérdés: ha letöltöm a progit illegálisan, az fut rajta? :D Köszi a helpet!
  • ibrik
    #1129
    DannyL: Újonnan GPS-t (PNA-t) nem fogsz kapni 30e alatt - maximum használtan. Ajánlanám neked a teszvesz-t, vatera-t, stb stb...
    Azt ugyan nem részletezted, hogy konkrétan mit értesz "Mio térkép" alatt, de ha a MioMap programra gondoltál, abból sem mindegy, hogy melyik. A régi iGO-alapú MioMap-ok (v3.3 verzióval bezárólag) szinte bármelyik PNA-ra rátelepíthetők valahogyan (kivéve az olyan speciláis GPS-eket, mint: Garmin, Navigon, stb)
    Az új Mio Moov sorozatú GPS-eken futó MioMap 2008-nak viszont már semmi köze az iGO-hoz. Azok egyelőre csak a Moov-okon futnak (meg talán Navman GPS-ekre is fel lehetne tenni, hiszen a MioMap 2008 valójában nem más, mint a Mireo Cardinale "mijósított" változata - mióta a Mio-k gyártója, a Mitac megvásárolta a céget).

    Szasza20: Tessék: http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=mio&sort=preis-&min=-1&max=50000
    (kivéve a Moov-okat - azokra nem lehet iGO8-at telepíteni -, és a Pxxx-el jelölt PDA-kat se nézd)
  • Szasza20
    #1128
    Hi all
    50.000 Ft körül nézegetem a GPS-eket és olyan kellene nekem amire fel tudnám rakni az IGO 8-at, MIO-ra gondoltam csak nem tudom melyik tipust támogatja za IGO-t és ebbe szeretném a segítséget kérni és persze melyik egy jó, stabil készülék ebben az árkategóriában!
    Köszönöm!
  • DannyL
    #1127
    Sziasztok! Ajánlanátok nekem egy PNA-t 30.000 Ft alatt. Személyes használatra lenne és Mio térképet szeretnék futtatni rajta, csak nem nagyon értek hozzá, melyik lenne a jó választás ennyiért. Köszönöm előre is!
  • zsömee
    #1126
    sziasztok! kihasználatlanság miatt eladnám 3 hónapos harman/kardon GPS-410 típusu készülékemet ha valakit érdekel nyugodtan írjon
  • ibrik
    #1125
    Ilyen komplex program nincs, ami neked kellene.
    Olyan van, hogy pl. az iGO-ban útvonalat nem csak gépjárműre, hanem gyalogosra vagy kerékpárra is lehet tervezni.
    A tömegközlekedési eszközökhöz (buszok, trolik, vonatok, stb.) szerintem külön programok kellenek, de ezekből még csak egyfajtát láttam, az is csak Bp. metróvonalait tudta (több más várost is tartalmazó adatbázissal).
  • Hacker768
    #1124
    MiO c520-at ajánlom
  • Csaby89
    #1123
    Üdv. GPS vásárlás előtt állok és azt szeretném kérdezni hogy mlyen GPS-t érdemes venni.Ami fontos hogy nemzetközi fuvarozáshoz kellene.
  • ZilogR
    #1122
    üdv! van kimondottan gyalogos közlekedésre (gyalog+tömegközlekedés+helyközi vonatok, buszok, esetleg bicikli, kerékpárutakkal) kitalált zsebben hordozható navigátor, esetleg autós, amire van ilyen szoftver?!
    Aki csak hallott effélét, legyen szíves, az is írjon!
  • ibrik
    #1121
    Ezért írtam, hogy nem teljesen a PDA-knál megszokott hard resetről van szó, mert azoknál a ROM-ból visszatelepítődik a WinMo és aztán jut alapállapotba a készülék.
    Itt csak a gyári alapállapotra visszaállás történt.
  • Lunatic83
    #1120
    a reset segített a névjegyek törlésében, utána nem is nagyon kellett szenvedni a beállításokkal, csak a nyelvet kellett megkeresni, a dátum/idő maradt... a térkép beállításait se nyomta ki, szóval tökéletes ;)
  • Lunatic83
    #1119
    thx
  • ibrik
    #1118
    Mondtam már, a saját poi-kat nem oda kell rakni (a content/poi mappa az országokhoz tartozó *.poi fájlok helye).

    Hozz létre a content mappában egy "userdata" mappát, és azon belül egy "poi" mappát. Aztán ebbe másold az internetről letöltött POI adatbázist (pl. a POIPlaza-ról).
  • Lunatic83
    #1117
    semmi életjel a hosszan kattintásra... majd megpróbálom a hard resetet, de előbb megnézem hátha segít a fríssités...

    ez a poi-s cucc akkor se megy
    asus\content\poi

    az asus-on kívül nincs más mappa...
    a content mellett sincs más mappa...
    a concent a köv mappákat tartalmazza:
    building
    dem (üres)
    lang
    map
    phoneme (üres)
    poi
    speedcam
    voice

    a szövegből és a hangból már töröltem a felesleges külföldi lehetőségeket, (csak angol + magyar maradt)


    na mind1, megyek a barátomhoz, keresgélek 1-2 r300as fórumot hátha leírták már a megoldásaimat...

    thx
  • ibrik
    #1116
    Állj!
    Már megint félrebeszélsz!
    A "POI-k" és a "POI ikonok" két külön dolog.
    AZ előbbi az adatbázis (pl. *.KML vagy hasonló google maps/earth-ös fájlok), amit az "iGO8\content\userdata\poi" mappába kell rakni.
    A POI ikonok meg más tészta, mert azok vannak beépítve az iGO-ba is, de azokon kívül is lehet berakni (pl. benzinkutakhoz a cég emblémáját, nem csak az alap benzinkút ikont - egyébként a céges benzinkút ikonok vannak a PDA-s verzió "branding.zip" fájljában).

    A kapcsolatoknál a névre hosszan kattintva (mint PC-n a jobb egérgombos művelet) nem jön elő egy helyi menü?

    De ha ez nem jön be, még csinálhatsz egy hard reset-et is - bár ez nem teljesen a PDA-k esetében ismert "hard reset" (egészen pontosan a gyári beállítások visszaállításáról van szó) és akkor tuti, hogy törlődnek a névjegyek:
    http://www.hardreset.eu/asus_r300_hard_reset_soft_reset.html
  • Lunatic83
    #1115
    majd frissítem a cuccot, hátha segít majd a problémámon...

    a jelenlegi verzió 4.83 , a neten meg 4.92 van...
  • Lunatic83
    #1114
    köszönöm a választ, tényleg félreértettem/ rosszul magyaráztam ezt azt...

    visszatérve a névjegyekhez...
    átnéztem a menüt 1967.-re, de úgyanúgy semmi...
    a gép egy r300

    a telefon menü 5 ikont tartalmaz,
    - hívásnapló /ebben simán tudom törölni az összes cuccot/
    - sms
    - tárcsázó / itt tudok tárcsázni , és itt listázza ki a csatlakoztatott mobilokat, azokat is töröltem, hátha lezuzza vele együtt a névjegyzékeket... hát nem.../
    - kapcsolatok , na itt vannak a nevek... de "del" gomb sehol, se beállítás... még ha rá kattintok egy konkrét névre is...



    a poi ikonok találásával nincs gondom....
    inkább a hova, hogyan...
    mert 1 gramm zip fájl nincs a kártyán...
    a poi mappa csak ország.poi fájlokat tartalmaz...
    esetleg majd avval próbálkozok h csak bevágom oda a fájlt és megnézem mit kezd vele (hátha úgy csinálja mint a speedcam, oda bemásoltam egy txt-t , s azt átrakta egy új fájlba, amit a továbbiakban ő kezel...)
  • ibrik
    #1113
    Azt hiszem több ponton is félreértelmeztél dolgokat.
    Először is, amikor a GPS-hez bluetooth-on keresztül hozzápárosítod a mobiltelefont, akkor a GPS-en a háttérben dolgozó WindowsCE op.rendszer outlook-ja importálja a telefonod telefonkönyv bejegyzéseit outlook névjegyekként, aminek még semmi köze az iGO-hoz (vagy Asus Go-hoz).
    Amikor PDA-ra telepíted az iGO8-at, akkor csak azokat az outlook névjegyeket importálja a saját POI-kba, amelyekben van megadva cím is (ország, város, utca, házszám).
    Tehát az általad idézett sys.txt-s megoldás nem rád vonatkozik, mert az iGO8-ba nem volt minek bekerülnie.
    Viszont a WinCE outlook névjegyekbe bekerült telefonszámokat teljesen biztos, hogy egyenként lehet törölni. Habár nem tudom, konkrétan a te GPS-ed (grafikus/ikonos) menürendszere hogy néz ki. A címjegyzéket megnyitva, annak biztos van saját menüje - köztük a "Névjegy törlése" menüponttal.

    Visszatérve a PNA-kra (vagyis a "sima" GPS-ekre).
    Ilyen telefonkönyv importálást WinCE outlook névjegyekként csak azok a GPS-ek tudnak, amelyek képesek bluetooth-os telefon-kihangosítóként is működni. Ha össze van párosítva a GPS és a mobil, akkor a hívást a GPS-ről is kezdeményezheted az outlook névjegyeket használva (vagy tárcsázhatsz az érintőképernyős tárcsázójával).

    Az iGO8-ban a POI-khoz tartozó ikonokat is a data.zip (vagy a branding.zip) tárolja ("data.zip vagy branding.zip\ui_igo8\icons\poi" mappa). Vagy ezeken kívül egy esetlegesen feltett skin is tartalmazhat POI ikonokat.
    Hogy hol találsz még ilyen ikonokat? A google a te barátod...
  • Lunatic83
    #1112
    Akadt egy kis problémám, csatlakoztattam egy mobilt a gps-re, és még mielőtt letiltottam volna, a gps lemásolta a mobilon lévő tel. számokat...

    ezeket szeretném törölni, de sehol egy "del" gomb

    erre a problémára ezt találtam....


    "Szerkesszük a "sys.txt"-t.

    Start/Program Files/iGO8/sys.txt
    (először mindíg csináljunk az eredeti txt fájlról mentést.)

    Van néhány készülék, amin nagyon nyögvenyelősen megy az IGO8.
    Ezek közül a legmarkánsabban talán az ETen készülékek "szenvednek". Ők amúgy is küszködnek a memóriahiánnyal,
    és az IGO8 még rátesz egy lapáttal...

    Tökéletes sosem lesz, de létezik egy-két trükk amivel megbízhatóbbá lehet tenni az IGO8 használatát,
    és az "out of memory" üzenetek számát is csökkenteni tudjuk.

    1.) Sok felhasználó használja a névjegyzékét több száz hívószám tárolására, és egy részük a névjegyeiben
    címet is tart. Nekik szól az első bejegyzés:

    [debug]
    disable_outlookpoi=1

    Igy nem fogja beolvasni többszáz névjegyünket, és nem is akar navigálni a tartalmukból.
    A változás igen látványos lesz..."


    bár nekem Asus Go van, de az is egy Igo 8 klón , mégse találok ilyen mappát... vagy ezt nekem kell létrehozni?

    a másik problémám vagyis inkább kérdésem, hogy lehet poi ikonokat felrakni a kártyára? mármint hova, milyet...stb.....
  • DannyL
    #1111
    Értem, így már tiszta. 20 pénzért ajánlották mio térképpel együtt. Ennyiért nem láttam másfajta GPS. Szerinted akkor nem ér ennyit.
  • ibrik
    #1110
    Régi készülék (3 éves, vagy annál is régibb technika), lassú proci, régi GPS-chip, kevés memória (a 32MB RAM programfuttatáshoz igen karcsú mostanság), nincs bluetooth (pl. telefonkihangosításhoz), az akksi nem cserélhető (és ráadásul csak 1000mAh)...

    Így hamarjában ennyi...

    Bár nem látom sehol az autós tartóját, de fogadni mernék, hogy abban is bele tudnék kötni (ha a hajlítható típusú).
  • DannyL
    #1109
    miért?
  • ibrik
    #1108
    Én személy szerint semennyit...
  • DannyL
    #1107
    Ti mennyit adnátok EZÉRT A GPS-ért?
    Új a cucc, MIO Európa térkép, autós töltő + tartó.
  • Lunatic83
    #1106
    sziasztok, a közeljövőben vennék egy gps-t, de mivel ez lenne az első, így nem igazán értek hozzá, h mire kell figyelni...
    a segítségetek kérem, milyet ajánlatos venni? az ára olyan 60 körüli legyen...

    jelenleg kettőt nézegetek, az egyik az Asus R300, a másik a Garmin Nüvi 250W

    előre is köszönöm a segítséget...
  • Palika1989
    #1105
    Szerencsére egy olcsó kategóriás volt, de így már mindegy. Köszi a segítséget.