2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ati776
    #1184
    Köszi ibrik a választ :)
  • Edi I
    #1183
    köszönöm! sajnos a global ikonra bökve semmi nem történik, nem tudom megkezdeni a letöltést....
  • ibrik
    #1182
    ati776: Az iGO8 navigálás közben sajnos alapban késik a valós helyzethez képest. Ezt már többen észrevették. Mindenki arra vár, hogy a NavNGo-sok javítsák a problémát, de eddig még egyik újabb verzióban sem tapasztalható ez irányban javulás...

    Edi I: Először is, nem "8.x" és "9.2", hanem "4.8.x" és "4.9.2" a pontos verziószámok.
    Az Asus oldaláról VIP tagság nélkül is le lehet tölteni.
    Látogass el erre az oldalra:
    http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=R300
    Operációs rendszernek a "WinCE"-t add meg. A listából a "Map Update"-et nyisd meg és ott találod a "V4.9.2" verziót 4 db részletre darabolva (3 x 107.42MB + 67.56MB):
    R300_ASUS-WE-EN-R102-0-V4.9.2(E3)
    R300_ASUS-WE-EN-R102-0-V4.9.2(E3).part2
    R300_ASUS-WE-EN-R102-0-V4.9.2(E3).part3
    R300_ASUS-WE-EN-R102-0-V4.9.2(E3).part4
    Ez firmware és térképfrissítés egyben.
  • Edi I
    #1181
    Szaisztok! Sikerült vkinek már asus r300 as 8.X ről 9.2-es re frissíteni, kicsit nyűgös leszedni az asus honlapról, mindenáron a 8.x-es jön fel, de nem az kellene....Egyáltalán van hozzá vmi frissítés? ( aVIP asus tagságon már túlvagyok, nem igazán igazodom ki az asus letöltési honlapján...)
  • ati776
    #1180
    Köszi ibrik a választ,de nem használom az IGO-n az épületek és a domborzat megjelenítését és így is van mikor 10 méternél is többet késik és a készülék pedig néha borzasztó lassan tölti be a progit.A skin miatt késhet? Vagy lassulhat? Tényleg a skin-ek zabálnak plusz memóriát?
  • ibrik
    #1179
    Múúkogy?
  • amdopteron
    #1178
    köszii
  • Lunatic83
    #1177
    vannak épületek, de csak a fontosabb/híresebb épületek, nem a teljes...

    szerintem nem is baj, én alapból kikapcsoltam , csak ha unatkozok akkor szoktam nézegetni a városokat, és megnézem mi található ott ;)
  • ibrik
    #1176
    Én úgy hallottam, az AsusGO épp csak annyira van kiherélve (az R300-ban), hogy pl. 3D épületeket sem tudja kezelni.
    Jól tudom?
  • Lunatic83
    #1175
    szuper, akkor telepítheted rá Hawaii térképét és majd találkozunk északon a világítótoronynál :P

    nekem is R300-om van, röviden és tömören: tökéletes,
    (már csak a poi ikonokat kell valahogy belevarázsolnom....)
    AsusGo van rajta, vagyis IGo8 , ugyanúgy műxik, meg minden , de pont annyira nyúltak bele, hogy az alap IGo 8-ra vonatkozó leírások ne legyenek rá érvényesek...
  • ibrik
    #1174
    Az iGO-t alapban PDA-khoz készítették.
    Néhány iGO-kompatibilis PNA-hoz úgy árulják az iGO-t, hogy nem egészen olyan felépítésű, mint egyébként lenne.
    Ezek a Intensa/Wayteq készülékek - ha jól emlékszem - úgy tudják indítani a navigációs programot, hogy az SD-n pl. az iGO2006-nak (vagy iGO8-nak) nem "\iGO" (és nem "\iGO8") nevű mappában kell lennie, hanem azt át kell nevezni - megint csak ha jól emlékszem - "\mobilenavigator"-ra. Ezen kívül magában a program mappájában sem "igo.exe"-nem (és nem "igo8.exe"-nek) kell lennie, hanem azt is át kell nevezni "mobilenavigator.exe"-re (ha nem találsz a mappában EXE fájlt, akkor csak az "application.dat" fájlt kell átnevezni "mobilenavigator.exe"-re).

    Mindezeken kívül még a program mappájában kell lennie egy "sys.txt" fájlnak, amit meg kell nyitni egy szövegszerkesztővel és a [folders] szekciónál az "app" paramétert így kell átírni:
    [folders]
    app="SDMMC/mobilenavigator"
    (vagy: app="%SDCARD%/mobilenavigator")

    Megjegyzés: az iGO-kártyán lévő "\2577" mappára és a benne lévő autorun fájlokra ŐPNA-kon nmincs szükség, mert azt nem tudják értelmezni (a PDA-kon való telepítés indításához és a Today képernyőn az indítóikon megjelenéséhez kell, amikor beteszed a kártyát a PDA-ba).
  • amdopteron
    #1173
    jah az nem lehet baj hogy micro sd kártyával próbálom vagyis ilyen átalakítóval....???
  • amdopteron
    #1172
    Hallo vki nem tud nekme segíteni van egy intensa nevezetű gps.em és azt írták ,hogy az igo fut rajta na már most felmásolom a kártyára nem csinál semmit autorunt is másolok mindent igo08 másolnék rá de semmi reagálás vki eltudná mondani hogy tudnám felrakni köszi hallo
  • ibrik
    #1171
    Fogadd el, hogy az A501 "csak" ennyit tud. 200MHz-ből ennél többet nem nagyon lehet kihozni, az iGO8 meg alapból csak zabál és zabál...

    Esetleg ne használd az épületek és a domborzat 3D-s megjelenítését - ez valamennyit javítani fog a helyzeten.
  • ati776
    #1170
    Helló mindenkinek.

    Egy olyan kérdésre keresem a választ,hogy hogyan lehetne a MIO A 501-emet kicsit gyorsítani,hogy az IGO 8 is gond nélkül fusson?
    (nincs semmi felesleges progi a gépemen,nem fut háttérben semmilyen progi,viszont így is csak 20 mega szabad memória van a 45-ből)
  • ibrik
    #1169
    Nem.
  • SSzaby23
    #1168
    ja bocs nem lattam hogy irtal :)
    Es valami programot nem tudsz?
  • SSzaby23
    #1167
    hello! Nekem egy Mio Moov 330-as Gps-em van. Nagyon jol mukodik csak egy baj van vele nekem kamionba kell es nem tudom hogy hogy lehet beallitani, vagy ha van vmi program ami ezt megoldja.Mert most mind olyan utakon visz amiken kamion nem szabad jarjon. Van vkinek vmi otlete?
    Elore is koszonom.
  • ibrik
    #1166
    Habár a Moov-okon futó MioMap 2008-at nem ismerem annyira, de még az iGO-ban sincs ilyen beállítási lehetőség.
  • SSzaby23
    #1165
    Hello! Nekem egy Mio Moov 330-as GPS-em van. Nagyon jól működik csak egy probléma van vele. Nekem kamionra kell és nem tudom hogy hogy lehet beálítani hogy ne vigyen be olyan utakra ahol kamion nem szabad járjon. Ha valaki tudna segíteni jó volna. Vagy esetleg van hozzá valami program amivel meglehet oldani ezt a problémát?
    A segítséget előre is köszönöm.
  • ibrik
    #1164
    Itt van róla több infó: http://www.eurotronic.net/products/produktdetails/gps_4012_receiver.html
    Bár itt sincsenek vélemények, és itt meg azt írják, hogy csak BT 1.2-s ez is.
    De ha hinni lehet az adatoknak, akkor ennek a leggyorsabb a hidegindítása (36s - a többi mind 42s körüli, tehát valójában nem sok a különbség).
  • signs
    #1163
    Köszönöm a segítséget, lehet majd az a bizonyos 51 csatornás lesz, csak picit zavar hogy túl olcsónak tűnik, és felhasználói vélemény sincs róla (a google-val sem találtam). Majd a hasamra ütök...
  • ibrik
    #1162
    Igazából mindegy.
    Annyi a lényeg, hogy az akksijuk mennyi ideig bírja, és a "hidegindítás" mennyi ideig tart (hogy meddig tart neki befogni a helyzet meghatározásához a műholdakat bekapcsoláskor).
    A Navman adatai nem igazán biztatóak szerintem...
    Úgyhogy passz.
  • signs
    #1161
    Köszönöm a válaszodat! Igazából még képbe jött egy harmadik is: itten, de erről a "Navman"-ról még sosem hallottam...
  • ibrik
    #1160
    Mostanság a SirfStar III a legelterjedtebb, de az csak 20 csatornás és az a típus csak a bluetooth 1.2-t ismeri. (Ajánlom, olvasd el az értékelését, mert sok érdekes dolog megtudható róla, pl. nem szereti a nagy hőmérsékletet - szóval a szélvédő alatt nem érdemes "melengetni"...)
    A másik fajta pedig 51 csatornás a leírás szerint, és ismeri a bluetooth 2.0-át, valamint jó pont, hogy cserélhető az akksija de azt a chipset-et nem ismerem, véleményt sem írt róla még senki - ettől még tényleg lehet, hogy jobb.
  • signs
    #1159
    Sziasztok,
    Ti melyik BT GPS vevőt vennétek?:

    http://www.edigital.hu/GPS_vevo/Blumax_101_Bluetooth_GPS_vevo-p29826.html

    vagy

    http://www.edigital.hu/GPS_vevo/Blumax_4012_BT_Bluetooth_GPS_vevo-p39668.html

    Árban tök egyforma mindkettő... az útobbi jobbnak tűnik a feltüntetett adatok alapján, viszont azt vettem észre, hohgy előbbiben Sirfstar III, másikban bizonyos MTK chipset van.
    Mennyit számít ez?
    Köszi
  • ibrik
    #1158
    Amint megérkezik, ne felejtsd el frissíteni. Van hozzá firmware és térkép frissítés (ha esetleg v4.9.2 előtti lenne rajta).
    Innen: http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=R300
    Kb. 390MB-os a frissítés és 4 részletben lehet letölteni, aztán WinRAR-al kicsomagolni.
    Ugyanott van leírás is a frissítéshez.
  • Szasza20
    #1157
    Megrendeltem az Asus R300-at , pénteken jön!
  • Szasza20
    #1156
    Köszönöm!
  • ibrik
    #1155
    A dobozban nincs kimondottan adapteres töltő, csak autós, és sajnos az USB-n keresztül sem töltődik.
    Viszont léteznek hozzá olyan szivargyújtós adapterek, amit konnektorba kell dugni és 12V-os feszültséget biztosít egy szivargyújtós csatlakozón keresztül:
    Pl. egyik fajta: http://www.pdafutar.hu/termekek/855 (az Asus R300 is a támogatott készülékek közt található)
  • Szasza20
    #1154
    Valaki nem tudja hogy az Asus R300-hoz adnak-e adapteres töltőt vagy csak autós töltőt? Ha nem akkor elvileg lehet hozzá kapni?
    Köszönöm!
  • ibrik
    #1153
    A menü nélkülinél a Mio Moov 200-ra gondoltam.
  • ibrik
    #1152
    A Garmin-okat nem ismerem (engem az iGO-mánia fertőzött meg), de azt tudom, hogy az iGO-alapú térképekkel azonosan kiváló lefedettséggel rendelkeznek és szinte minden nagyobb városban van képviseletük Magyarországon.
    És a Garmin még annyiban megelőzi a többi rendszerű GPS/PNA-t, hogy az első, amely hivatalosan TMC-kódolást is tartalmazó térképpel rendelkezik Magyarországról (az iGO-alapúak hivatalosan még nem támogatják).

    A nyelvi támogatottsággal kapcsolatban kétféle dologról kell beszélni.
    Az egyik a készülék menürendszerének a nyelve - feltéve, hogy van menüje. A PNA-kon a háttérben WindowsCE fut, amely angol nyelvű, de ezzel az átlagos használók nem is nagyon találkoznak. Van olyan készülék, amelynek nincs is menüje, bekapcsoláskor a bootolás után azonnal el is indítja a navigációs programot (pl. a legújabbak közül a Mio Moov pont ilyen).
    De a legelterjedtebb, hogy bootloás után egy grafikus menü jön be, ahonnan a navigációs program mellett a többi funkciót lehet indítani (képnézegető, MP3-lejátszó, stb.). Ezeknek is szokott lenni nyelvi beállítás része és túlnyomórészt rendelkeznek is magyar nyelvvel (kivéve a "szürke importból" származó készülékek).

    Másrészt - nyelvi szempontból - ott van még a számtalan navigációs program, amelyek túlnyomórészt mind rendelkeznek magyar nyelvi résszel (felirat és hangnavigáció). Ez igaz az összes iGO változatra vagy iGO-klónra (pl. régebbi Mio-k, MyGuide-ok, Navon, stb.), Garmin-okra, és még TomTom-okra is.
  • Szasza20
    #1151
    Jajj! És még annyit hogy amiket lehet kapni GPS-eket azokon elvileg mindegyiken van magyar nyelv? Tehát magyar menü, szöveg, hang!
    Köszönöm!
  • Szasza20
    #1150
    Hi Ibrik!

    Nem tudom tudsz -e nekem segíteni, de hátha! Ugye kinéztem én ezt az Asus R300-at hogy megveszem , csak aztán láttam a neten hogy elég jó árban van a Garmin Nüvi 650-es és szerinted ez a Garmin milyen? Mert néztem hogy nagyobb is a kijelzője meg ilyenek! Szóval a 2 közül melyiket lenne érdemes? Mert nem tudom hogy ezek a Garmin-ok milyenek!

    Köszi előre is a segítséget!
  • ibrik
    #1149
    Rákerestem a neten a PNA-dra és a dobozán látható képen az látszik, hogy gyárilag iGO2006 vagy (iGO-alapú klón) fut rajta.
    Mi is akkor a probléma? Szoftver nélkül "jutottál hozzá"?
    Mert elvileg adnak hozzá telepítőlemezt is, rajta a hozzávaló szoftverrel és térképekkel és SD-kártyát - valószínűleg ez utóbbin csak térképek vannak, maga szoftver a belső flash memóriába (ROM) települ (mivel csak 64MB-os a ROM-ja)...

    Megjegyzem, szerintem a netről letöltött iGO-verziók telepítésekor e készülékre a problémát valószínűleg ez az "osztottság" okozhatja.
    Általában úgy szoktájk megoldani, hogy a sys.txt-be beírják ezt a sort:
    mappath="\SDMMC Card\maps"
    Ez így akkor működik, ha a készülék fájlrendszere a memóriakártyát "SDMMC Card" néven tartja számon (létezik még "Storage Card" stb. nevű megoldás is). És itt csak egy "maps" nevű mappába kell raknod a térképeket.

    A másik problémát az szokta okozni, hogy az ilyen "iGO-klón" készülékek a programot nem "igo.exe" néven szokták meghívni, hanem egy megváltoztatott mappaszerkezetben pl. "mobilenavigator.exe" vagy valami hasonló néven szerepel a program indító EXE fájlja.
  • devil09
    #1148
    Hali
    egy kis segítséget szeretnék kérni.már nagyon ok fórumot végig olvastam és sok verziót leteszteltem,de sosem sikerül egy normálisan működő igo-t kifognom.egy Silverguide navigator 4000 pna-m van és megköszönném ha vki belinkelne vmi működő igo-t
    előre is köszönöm
  • Szasza20
    #1147
    Köszi!
  • ibrik
    #1146
    1. Nem tudom, megoldható-e, olvasgass itt: http://forum.pdalink.org/index.php?topic=718.0

    2. Az "FM-transmitter" mód nem azt jelenti, hogy össze kell kötni az autórádióddal, hanem mini rádióadóként is lehet működtetni. Egy meghatározott rádiófrekvencia-sávra lehet "átterelni" a hangnavigáció hangját, amit az autórádióval ráhangolódva foghatsz. Általában ezeknek a készülékeknek elég jó a saját hangja, így nem is sokan használják a transmitter-módot.
    Megjegyzem - mint ahogy azt már említettem is - ennek a készüléknek pont elég gyengécske az adója, meg amúgy sem lehet rajta navigálás közben zenét hallgatni. De ha nem navigálsz, akkor még MP3-lejátszóként tudod úgy üzemeltetni, hogy az autórádióval hallgatod.
  • Szasza20
    #1145
    Köszi!
    1.Mert néztem az Árgépen hogy elég olcsó, főleg a Kelet Európai változat amit gyárilag adnak hozzá, és hogy ha azt megveszem rá tudom rakni utánna a Full Európát?

    2. Nem nagyon akarom rákötni autósrádióra, de ha nem kötöm rá akkor is elég hangos ha csak maga szól?