2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #1104
    Ha arra gondolsz, hogy esetleg műholddal meg akarnád keresni a GPS-edet, az nem lehetséges, felejtsd el.
    A PNA-knak csak gyári számuk van egyetlen egyedi azonosítóként - de nem hiszem, hogy a rendőrség foglalkozna vele.
    Valószínűleg azt mondanák, hogy amikor magára hagytad a kocsidat, akkor ajánlatos lett volna nem elöl hagyni a GPS-t. Bár lehet, hogy felvennének egy jegyzőkönyvet, de - ha jól emlékszem - egy hónapon belül úgyis arról értesítenének, hogy beszüntették a nyomozást, bizonyítékok, nyom, stb. hiányában.

    Megjegyzem, amíg megvolt a GPS-em (most átmenetileg nincs), sosem hagytam elöl, még a tartót is levettem és eldugtam. Csak akkor raktam fel, amikor használtam.
    Autókból értéklopás szempontjából az egyik legkeresettebb kütyük közé tartoznak a GPS-ek.

    Azt mondanám vess rá keresztet...
    Ha továbbra is szükséged van GPS-re, vegyél egy másikat és legyél óvatosabb.
  • Palika1989
    #1103
    Sziasztok!
    Ellopták GPS-emet, van valami lehetőség mint a telefonoknál IMEI kód alapján a megtalálásra? Köszi.
  • ibrik
    #1102
    Az ebay-ről hallani "hideget, meleget", ezért én ott sosem vásárolnék. Sosem tiszta a forrás és persze garancia sincs az így külföldről megvásárolt készülékekre...
    Pl. most az iPhone 3G-vel kapcsolatban olvastam egy póruljárt magyarról.
    Ha érdekelne a cikk, akkor itt találod: http://pdaplus.hu/content/view/2667/1/

    Általában bármilyen PNA-n futtatható programot fel lehet telepíteni szinte bármelyik készülékre - habár a Garmin készülékeiről még nem hallottam még, hogy pl. iGO-val bepróbálkoztak volna rajtuk...

    Egyébként 50-60e-ért Magyarországon is kapsz tökéletes GPS-eket - még olyat is, amin eleve iGO8 van...
  • Jackson
    #1101
    Sziasztok! GPS vásárlása előtt állok és szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen készüléket és térképszoftvert érdemes megvenni? Visszaolvastam a fórumon és annyit sikerült kisilabizálnom, hogy térképszofver terén talán az igo8-as most a legjobb. Árban olyan 50000-60000-ft szánnák rá. Érdemesebb lenne ebayról megrendelni? (mert ott jóval a magyar árak alatt lehet megrendelni). Ha ebayról rendelném a készüléket magyar nyelvű térképszoftvert utólag fel lehet tölteni a készülékre?
  • Adaminho
    #1100
    Köszönöm szépen a segítségedet!
  • ibrik
    #1099
    Amúgy annyit azért kiemelnék róla, hogy 600MHz-es proci van benne, ezen kívül 128MB RAM és 2048 ROM, valamint 800x480-as felbontású a kijelzője.
    Ilyen hardveradatok egy PDA-nál is ritkaságszámba mennének.

    A szoftverről annyit, hogy az iGO8 első PNA-s verziójával adták ki ugyan, amivel nem mindenki volt elégedett, de a HP rendesen támogatja a készüléket.
    A legutóbbi frissítés (2008.06.05): HP iPAQ 316 Travel Companion - Hungarian Operating System and Map Upgrade
    Majdnem 640MB-os a frissítés, tehát "biztos van benne valami"...
  • ibrik
    #1098
    Annyit lehet róla tudni, hogy ez volt a legelső PNA, amelyet gyárilag iGO8-alapú navigációs szoftverrel láttak el.
    Bővebben: http://www.pdamania.hu/content/9848/
    És a fenti teszthez kapcsolódó kommentek: http://www.pdamania.hu/forum/forum1.php3?topic=23499
  • Adaminho
    #1097
    Sziasztok!
    Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy van-e valamelyikőtöknek tapasztalata a HP iPAQ - 316 -os gépről? Egészen jó áron láttam az egyik helyen, de a róla készült tesztek elég régiek és elég szélsőségesen nyilatkoznak róla. Jó lenne tudni, hogy mi az igazság.
  • ibrik
    #1096
    Nem tévedsz. AZ iGO8 tényleg késik a valódi pozícióhoz képest 10 métert - és ezt már a NavNGo-sok is elismerték, csak még nem tettek semmi sem ellene.
    Ugyanolyan készüléken futó iGO2006 nem téved ennyit.
  • Szabó Péter
    #1095
    Nekem Wayteq n410 van IGO8 fut rajta, nincs viszonyítási alapom, hogy más készülékekhez képest van e különbség, én semmi hibát nem vettem észre, maximum annyi, hogy 5-10 métert "csal"! Úgygondolom ez nem a készülék hibája, de lehet tévedek.
  • Adaminho
    #1094
    Köszi szépen a segítséget!
  • ibrik
    #1093
    Biztosan megy rajta az iGO2006, mert eleve azzal árusítják (attól, hogy más néven fut rajta, attól még az).
    PÜ-ben küldtem linket az iGO8-as megoldásról.
  • Adaminho
    #1092
    Nem tudnátok segíteni, hogy a Wayteq N710B nevű GPS-en működik-e a 2006-os plus IGO szoftver, illetve az IGO 8-as?
  • jbal
    #1091
    valaki nem tudja, hogy lg ln 550/555 gps-re van-e frissítés?
    mert a hivatalos honlapon nincs.ha rákeresek a típusra nincs találat, meg a software menüpontban sem.
  • sakal666
    #1090
    Segítség!

    Vettem egy A-RIVAL Gps-t és csak ausztria, németország meg svájc van benne és azt szeretném tudni hogyan tunék más térképeket felrakni?
    minden segítséget köszönök!
  • ati776
    #1089
    Helló mindenkinek!!
    Nekem Mio A501-em van és lenne két kérdésem felétek.
    1: - hogy lehet a bejövő híváskor megjelenő személy képének a nagyítása,mert ez nagyon kicsi így
    2: - milyen navigációs progit ajánlatok ehhez a típusú készülékhez ( csak azért kérdem ,mert igazából Navigon-t szerettem volna hozza használni,de az nagyon lassú.

    Köszi,ha válaszoltok
  • bazza
    #1088
    Üdv!
    Az alábbi navigációt használom: BluePanther V460, Igo Myway 2006-al.
    Az összes figyelmeztetés ki van kapcsolva, viszont néha, váratlanul egy női hang angolul figyelmeztet kiabálva sebességmérő kamerára. A vicc az, hogy az Igo-ban ez ki van kapcsolva, a program pedig magyar férfi hangra van állítva és azon is beszél. Akkor ez hogy lehet?
  • alkess
    #1087
    Nem tudjátok véletlenül, hogy Mio C520-ra lehet-e telepíteni videolejátszót, és ha igen, akkor hogyan!?
  • bagdadigiliszta
    #1086
    azért fontosak a POI-k. meg persze ha találsz vmit, te magad is hozzáadhatod egy gombnyomással, kényelmesen

    és az egész rendszerről sztem elmondható, hogy kényelmes
  • makekx
    #1085
    egyetértek. meg amúgy sztem, az igazi pozitívumai egy hosszabb kirándulás során ütik fel a fejüket. a POI meg...nahát az szóra sem érdemes:)
  • bagdadigiliszta
    #1084
    csé, én tudok segíteni, egy ideje használom ezt a kis jóságot
    azt tudni kell, hogy nagyon sok helyen fikázzák, mert annyira új megoldásokat használ, hogy sokan nem tudják megszokni. dehát ők vaskalaposak :)

    nagyobb problémát nekem még nem okozott, mint bármelyik másik elődje vagy konkurenciája.

    pozitívumokról sehol nem esik szó, pedig nagyon sok minden van benne, ami máshol nincs.
    Nekem személy szerint könnyebben kezelhető, mint az iGo, bár tény, igényel némi hozzászokást, mert persze hozzá volt szokva az ember "ahhoz", de ez mindennel így van. Új autó, új lakás, új csaj....mindig megszokást igényel, de nem feltétlenül rosszabb, sőt! :DDD

    Pl tervezésnél nem törli automatikusan a régi címet (iGo-val ellentétben), hanem azt is figyelembe veszi, ezért lehet az h Budáról Budára Pesten át vezet az út...
    a fényképes navigációt most meg a Garmin kezdi el utánozni, nagy ötlet, én használtam már és ezt más gyártók is látják..

    POI-król annyit, h annyi POI-t töltesz rá a netről, amennyit csak akarsz - elvileg.

    A sebességkorlátok és hasonlók: én sosem támaszkodnék egy kütyüre ezeket illetően, hiszen ezek annyira változékonyak, h nincs az a szoftver ami tökéletesen le tudná azt követni.
    Tény: ha várnak még pár hónapot és csiszolják a szoftvert, elkerülhettek volna sok problémát, de használható, praktikus, vannak benne jó ötletek, gyors, jól kezelhető, jól is néz ki (sokaknak szempont) és garanciális háttere is rendben van (sok mással ellentétben), szerviz segítőkész. Pont.
  • mate317
    #1083
    Hello!

    Egy Dreimgo pna úgy durván mennyire jó vas? Megbízható, nem romlik el? Mert van 40ért IGO8 teljes eu-val.
  • desigo
    #1082
    hopp szegény ibriket kirakták igo warez miatt :(
  • bagdadigiliszta
    #1081
    A Mio pontos, talán ez a legjobb benne
  • vexler
    #1080
    A miénk most romlott el, elg gagyi volt úgyhogy most egy újabb és igényesebb navigációs rendszer megvételét tervezzük. A Mio-t már sokan dicsértétek, esetleg legolcsóbb árat tudna vki mondani, hol találok rá?
  • sapkafej
    #1079
    és használtál már mást is? van összehasonlítási alapod?
    volt vele vmi probléma? ez a dugós (haha) dolog jól hangzik
  • sapkafej
    #1078
    hanem mi? légyszi ne legyél ilyen szűkszavú, tényleg kíváncsi lennék mások véleményére is

    ja, amúgy kerestem egy kicsit a cuccról :)
  • hellobello
    #1077
    nagy cucc, ezt a legtöbb tudja. nem ez az igazi erőssége...
  • connor1
    #1076
    szerintem a moov 330as tökéletesen kielégít minden igényt. a franciáknál minket dugóból mentett ki:)
  • hellobello
    #1075
    kb 3 kattintásomba került míg eljutottam idáig:

    termékek összehasonlítása

    pipáld be ami érdekel és meglátod. de sztem mind a 3 megfelel neked (mármint csak az egyiket vedd meg :D)
  • mámászítá
    #1074
    nos, a különbség köztük képernyő felbontásban és sebességben nyílvánul meg, de szvsz tök mindegy, melyiket veszed a három (ennyit találtam a gyártó oldalán) közül

    sok sikert a vásárláshoz
  • sapkafej
    #1073
    most tervezek én is venni egy ilyen navigációs rendszert a verdába

    ki is néztem ezt a 'Mio Moov' nevű cuccot, de ebből is több fajta van, most melyik a jobb v mi? nem értek kicsit sem ezekhez
  • examinee
    #1072
    Oksi.
    Köszi a segítségeket!
    Már a tegnapi hsz-em után visszatettem a régi Igo-t, nem vagyok én olyan türelmes, hogy egy ilyennel elszorakozzak.:) rájöttem hogy nekem ez igy nem klappol bár működik és delete inkább:)
  • ibrik
    #1071
    Szerintem szerezz be egy másik változatot, ne kínlódj ezzel a hiányos verzióval.
    Egyébként az, hogy nem lehet átállítani a nézetet, az okozhatja, hogy ez vagy egy PNA-verzió vagy valaki a data.zip-ből eltávolította az általa feleslegesnek ítélt képernyőmódokat (mert ugye PNA-kon csak a fekvő módra van szükség, akármilyen a felbontás/képarány).
  • examinee
    #1070
    Igen sajnos nincs az a mappa. Probáltam betenni a 2006-os autorunt de nem jó. Szval nekem az a mappa kell majd valahonann. MErt ugye a nem interfész szüleim is használják nekik meg mondhatom hogy start menü és ott az igo exe és inditsd azzal. Ráadásul nem tudom függölegesre állitani az igot csak fekvőre. Az is bezavar nekik, meg nekem is. Utánanéztem a programon belül és nincs oylan fájl ami áttené. csak fekvő van.
    Egyenlőre nem is lehet senkinél függőlegesbe tenni? vagy csak én kaptam egy régi törést ami kezdetleges és ezért vannaak iylen hibák?
    Nomeg olyan is van hogy a térképről kilépve vannak opciók és csak a képét mutatja de nincs feliratozva hogy mi micsoda. Találgass:D
  • ibrik
    #1069
    examinee: A kártyán az "\iGO8" mappa mellett kell lennie egy "\2577" nevű mappának is (így teljes az iGO8 kártya). Ebben van egy "autorun.exe" fájl, ami ugyanúgy indul el, mint asztali gépekben a hasonló fájlt tartalmazó CD-k, amikor beteszed a meghajtóba.

    Ha esetleg nem lenne meg ez a "\2577" mappa, akkor az esetek többségében telepítés nélkül is lehet használni az iGO8-at, csak akkor a PDA today képernyőjén nem lesz kint, de a startmenübe külön beteheted.
    Annyit kell csak tenni, hogy az "\iGO8" mappában megkeresed az "application.dat" fájlt és átnevezed "iGO8.exe"-re és ezzel már indíthatod is a programot.

    eug: Te ezt most el is hiszed, hogy valaki fog itt rád hallgatni?
    Vagy csak szónoki beszólás volt?
    Na akkor maradjunk ennyiben...
    Ez nem a BSA fóruma, ahol arról vitatkozunk, mi illegális és mi nem.
    Nem kell félteni a navengósokat, van elég bevételük.
  • eug
    #1068
    Szerintem nem kéne illegális térképeket reklámozni...

    Amint ilyenek miatt nem lesz "senki" aki megveszi a frissítéseket, könnyen előfordulhat, hogy nem adnak ki újabb frissítést...
  • eug
    #1067
    Telepítő? Csak beteszed a kártyát és feljön a telepítő ablak.
  • examinee
    #1066
    Köszi!

    Most van egy Igo8-am.
    Az intézőből tutom inditani, mert nem tudom feltelepíteni. nem találok telepítő fájlt. Ráadásul ha el akarom forgatni a képernyőt állóra, kiirja hogy ujraindul és nem indul ujra, ott áll.

    Mi a megoldás?
  • ibrik
    #1065
    [moderálva]