2824
Autós navigáció egyszerűen
  • BADE
    #1224
    Sziasztok!
    Külső gps vevőt szeretnék vásárolni telefonhoz,de nem igazán vagyok otthon ebben a témában.
    Mikre kell odafigyelni?
    Chipset milyen legyen?(MTK GPS Module,Star III vagy másféle)
    Hány csatornás?És milyen programot érdemes felrakni?(Garmin?)
    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • specbighitsport
    #1223
    OK, ez is megoldódott!
    De megtudja valaki mondani, hogy LG PNA-nál hol kell beállítanom hogy alapból melyik navigációs szoftvert indítsa? Valahol a PNA Windows menüjében?
  • specbighitsport
    #1222
    Sziasztok! Megoldódott az előbbi problémám, most viszont az a gondom, hogy ha egyszerűen átmásolom igo-nál a térképet memóriakártyára, akkor egy darabig másolja, aztán előlről kezdi. Van maploader programom, de az meg azt írja ki, hogy "nem található az eszközhöz megfelelő navigációs rendszer"! Tudja valaki, mi lehet a megoldás?
  • specbighitsport
    #1221
    Sziasztok!

    LG LN 505-ös gps-em van, és ezidáig a rajta futó igo 2006-ot használtam, de valamit elállítottam, és azóta az igo helyett a Destinator tölt be. Tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudom visszaállítani az igo-t?

    Köszönöm
  • ztahity
    #1220
    Sziasztok! Vettem egy (egyenlőre erre tellett) Mio Moov 200-as navigációs készüléket. Lehet kapni hozzá olyan tartozékot, amivel feltudom szerelni, egy robogóra. Belefér egy kisebb átalakítás is. Na meg a másik kérdésem, hogy lehet e valahogy lecserélni a szoftverét Igo8-ra? A válaszokat előre is köszönöm!
  • desigo
    #1219
    öröm boldogság :)
  • morzsi999
    #1218
    Ha te nemkapsz segitséget én kapok sőt már kaptam és köszönöm neki de maradjon titok az illető neve
  • desigo
    #1217
    itt nem fogsz kapni segítséget mert tiltott a warez...

    vagy megveszed vagy keresgélsz guglival...
  • morzsi999
    #1216
    Mio P350-re keresek IGO8-at
  • morzsi999
    #1215
    Mio P350-re keresek IGO(-at sziasztok
  • Butaby
    #1214
    Sziasztok!Remélem a megfelelö helyen kérdezek.
    Van 2 Tomtom-om , és sajna egyik be sem fér bele 50 -nél több kedvenc.Melozok a navival, szoval nem ártana ha pl. 100-150 kedvenc et tudna tárolni.Ha lehetséges valahogy megbuherálni, nagyon megköszönném a tipp eket!Elöre is köszi!
  • Robox
    #1213
    Ezt irja állandoan! Kép
  • Robox
    #1212
    Az a baj hogy probáltam elötte egy Mio c310 is és avval se volt jó nem tudom mi lehet vele a gond!A gps add ilyen nyikorgo hangot és ennyi!
  • ibrik
    #1211
    Azt nem ismerem - mármint hallottam már róla, de nem tudom, miért nem jó nálad.
  • Robox
    #1210
    Vagyis bocsi elirtam Altina
  • Robox
    #1209
    Altha A800 model.
  • ibrik
    #1208
    Márka? Típus?
  • Robox
    #1207
    Sziasztok kellene egy kis segítség nem rég vettem egy gps-t és egyszerüen nem ismeri fel a gépem feltettem a Microsoft ActiveSync 4.5 és az pedig hibát mutat! Mit lehetne tenni? Előre is köszönöm!
  • ibrik
    #1206
    1. A nem fog sérülni, mert
    2. úgy nem is fog működni
    3. elvileg nem is lenne szükség az SD-kártyára (csak ha használat közben mentenéd az iGO8-ból a felhasználói adatokat (POI-k, útvonalak, kedvencek, stb.)
    4. van rá kétfajta megoldás is

    De mielőtt PÜ-ben folytatnám - bannolnának érte -, tudnom kellene, hogy gyakorlott GPS-használó vagy-e (tehát ha olyasmit mondok, hogy a Content mappában található almappákat töltsd fel a szükséges fájlokkal, akkor arra nem azt reagálod, hogy "Hö?")
    Vagy "kezdő versenyző" vagy?
  • benco7
    #1205
    Sziasztok!
    Mio C320-am van.
    Vettem hozzá egy 2 gigás memkártyát és ha leszedem az igo 2008-at és ráteszem, akkor beteszem a gps-be és müködni fog?
    Ez garanciavesztés?Nem sérülhet a gps-em?
    Előre is köszi a segítséget,Ben
  • jpeg00
    #1204
    http://yabe.hu/tender/5177/
  • daxan
    #1203
    Akkor ezek szerint nem megoldható....
  • ibrik
    #1202
    A Navman-okon Navman szoftver fut.
    Egészen pontosan a Mireo Cardinale (ha jól tudom).
    Ez a szoftver ismerős lehet a Mio Moov tulajdonosoknak, mert mióta a Mitac és a NavNGo beszüntette az üzleti kapcsolatot, a Mitac felvásárolta a Navman céget. Az "S"-sorozatú Navman-okra ráírták, hogy "Mio" (Mio Moov-széria), a Mireo Cardinale programot is "miósították" - így született meg a MioMap 2008...
  • daxan
    #1201
    Sziasztok! Van egy Navman F20-as PNA-m. A készüléket Angliában vettem és ott is használom, de bővíteni akarom a térképét. Alapból csak Anglia és Írország van benne. Hogyan lehet térképeket rátenni? IGO menne rajta?
  • desigo
    #1200
    jah én is unom már,hogy külön kell telefon és navi

    HTC Touch Diamond szimpatikus lenne csak az még 100k
    Akkor ott a Mio A702 .Ez is szimpatikus és csak 80k
    de lehet veszek egy használt Glofiish x500+ ot 50 körül

    szenvedés hurcolászni navit meg telefont :/
  • kz
    #1199
    családi hétvégi használatra szánnám.
    a PNA megfelelne, ha biztos lennék benne, hogy mindig tudom majd futtatni rajta a legfrissebb igo-t.
    a PDA is csak azért merült fel, mert rugalmasabban cserélhető rajta a szoftver.
  • Sir Quno Jedi
    #1198
    Engem ugyan nem zavar. Sőt én állítva használom, nem is fektetve és abszolájte jól használható, pedig nagyon nem jó a szemem. Csak úgy kell felrakni a kart, hogy közel legyen.
  • ibrik
    #1197
    Dettó...
    Ugyanolyan "kicsi" a képernyője navigáláshoz, mint a Kaiser-emé.
  • Sir Quno Jedi
    #1196
    Én simán egy ASUS P535-el oldom meg. Az mindent tud, amit csak lehet, ergó egy gép mindenre.
  • ibrik
    #1195
    Először is tisztázzuk a dolgokat.
    A PNA-kon WindowsCE fut (a háttérben) és bármilyen meglepően hangozhat is, de a PDA-kon és Windows-os okostelefonokon, PDA-telefon kombókon futó Windows Mobile (WM5 és WM6) is valójában egy mindenféle hasznos és felesleges cuccokkal felturbózott WinCE...

    Az iGO2006-hoz minimum WM5 kell (ha PDA-n futtatod). Létezik ugyan PNA-s verziója (vannak eleve gyárilag iGO2006-ot, vagy iGO-klónt futtató PNA-k is), de annak régebbi a motorja, mint az iGO2006 legfrissebb ismert PDA-s verziója (iGO My way 2006 Plus tavaly július utáni verziók). Éppen ezért a PNA-s iGO2006-ok (és klónok) nem tudják kezelni az azóta kiadott frissebb térképeket, mert a NavNGo-sok változtattak az FBL térképfájlok kódolási algoritmusán.

    Az iGO8 annyiban jobb a 2006-osnál, hogy már nem alapfeltétel, hogy WM fusson a készüléken. Könnyen fel lehet rakni (igaz, nem hivatalos eszközökkel) szinte bármilyen PNA-ra a legfrissebb verzióit (már olyat is hallottam, hogy az újnak számító Mio Moov-okra is sikerült már "ráerőltetni" - bár nem túl tökéletes).

    Azt, hogy mit vegyél (PNA-t vagy GPS-es PDA-t), úgysem végleges dolog - ez magántapasztalat...
    A használat közben fogsz rájönni, mi is a jobb "elosztás".
    Na, ezt most úgy érzem, meg kell magyaráznom.
    Tavaly cseréltem autót és az újhoz adtak egy PNA-t (Mio C510).
    Használtam egy kis ideig, de butácskának éreztem (kellettek volna az egyéb PDA-s funkciók, programok, stb...), így lecseréltem egy GPS-es PDA-ra (Asus A639).
    Meg is volt egy jó ideig, de időközben elkezdtem érdeklődni a PDA-telefon kombók iránt.
    Így "átcsoportosítottam" egy kicsit. A PDA-t lecseréltem egy okostelefonra (HTC Kaiser - igaz, ebben is van GPS, de elsősorban nem azért választottam), így csak egy készüléket kell telefonálásra és PDA funkciókra magammal hordani. A számomra ismeretlen útvonalakra meg vettem egy nagyképernyős (4.3") PNA-t (a Kaiser 2.8" kijelzője számomra túl kicsit az előtte megszokott PDA 3.5" képernyője után).
  • kz
    #1194
    a szitu:
    vennék navigáiót.
    nemtom milyet.

    dilemmák:
    vegyek olcsó PNA-t, oszt cső.
    vagy vegyek drága PDA-t, oszt majd cserélgetem a szoftvert kedvem szerint.


    nyilván valami olcsódejó megoldást keresek.
    a készüléken igo-t szeretnék futtatni. ezt ismerem, és bevált, ez alapfeltétel.
    ez gondolom Windows Mobile 6 oprendszert igényel.
    ez a PDA-knál egyértelmű, de a PNA-kon mi fut?
    van olyan PNA, ami tök igo kompatibilis? értem én, hogy mobilenavigator.exe, de a következő verzió is fog rajta futni? mert a WM6-on valszeg igen.

    hát így állunk. bármilyen szakértelmet örömmel vennék...
  • desigo
    #1193
    reméljük a legjobbakat
    köszi xD
  • ibrik
    #1192
    Legutóbb azt hallottam/olvastam, hogy valamikor októberben várható Magyarország térképfrissítés (iGO8-ra), amiben már nem csak sávinformáció van, hanem benne lesz a TMC-kódolás is.
    Elképzelhető, hogy abban már az új M0-ás szakaszok is benne lesznek, de semmi nem garantált...
  • desigo
    #1191
    Várható mostanában új térkép az M0 új szakasza és a Megyeri-Híd miatt?
  • ibrik
    #1190
    Egyedül csak a processzora lassabb (200MHz) az ajánlottnál, biztosan eldöcögne rajta az iGO8 - főleg, ha kikapcsolod az épületeket, meg a domborzat megjelenítését.

    iGO2006Plus-t meg a boltból lehet beszerezni...
    Egyébként meg:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://forum.pdalink.org/ - magyar oldal
    http://forum.ppcwarez.org/ - angol
    http://www.gpsunderground.com/ - angol
    csak az ismertebb oldalak...
  • BooBoo
    #1189
    Nekem egy MDA Touch van. Érdemes a 8-assal próbálkozni? Ha nem akkor honnan lehetne 2006 Plus-t szerezni kipróbálásra? Köszi
  • Dj Faustus #1188
    Üdvözletem,
    keresnék egy egyszerű Windowsos, ingyenes szoftvert, ami soros (pontosabban USB-re csatlakoztatott, és meghajtóprogram által soros portot generáló) portra csatlakoztatott Haicom HI-204III GPS-ről (NMEA 0183 szabványt ismeri) le tudja kérdezni az aktuális koordinátát és a felhasználó által bevitt megjegyzéseket le tudja menteni.
    Ti melyiket javasolnátok?

    Válaszaitokat előre is köszönöm.
  • ibrik
    #1187
    Néha le van terhelve az oldal, azért nem ugrik elő rögtön a letöltés ablak.
    A régebbi tapasztalataim alapján egy nap többször is vissza kell nézni és amikor nem akadozik az oldal (nincs leterhelve), akkor kell letölteni.
  • Edi I
    #1186
    ki van kapcsolva, ha be lenne, az op. rendszert se tudnám kiválasztani -gondolom, Te egyáltalán le tudod tölteni?
  • ibrik
    #1185
    Kapcsold ki a felugró ablakok blokkolását.