2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #1344
    MioPocket-et használtam már (Mio C520-asom van) az angol nyelvű, de az Asus-os változatot nem ismerem.
    MioPocket alapján biztos nincs hozzá magyar nyelvű lehetőség.
  • Marci84
    #1343
    Probálkozom a cserével. Kezdtem egy AsusPocket felrakással a kártyára. Sikerült elérni a windows-os felületet, viszont az a baj,hogy minden kinai nyelven van. Mit lehet ilyenkor tenni? Angolra, esetleg magyarra beállítható???
  • ibrik
    #1342
    Mint már említettem, a te Asus-odban a navigációs program a ROM része. Nem lehet csak úgy lecserélni. (én nem vagyok ennek a tudója...)
  • Marci84
    #1341
    (ASUS R700) Köszönöm, de nekem még mindig nem világos. Mi van akkor, ha egy Igo 8.3.2-őt felrakok rá akár a Rom részre is,ahogy a mostani(8.0) van, vagy csak kártyára. Megoldható egyálltalán, ugy hogy mindem jól működik rajta? Hallottam a kikpcsolással vannak problémák.
  • ibrik
    #1340
    Akkor még egyszer leírom, hogy érthetőbb legyen:
    A Navigon készülékeken csak és kizárólag a Navigon Mobile Navigator program fut. Voltak próbálkozások az iGO különböző verzióival, de egyik sem járt sikerrel.
    Megjegyzés:
    MioMap v3.x = iGO2006 különböző klónjai
    MioMap 2008 = Mireo Cardinale (ez fut a Mio Moov-okon)

    A "q4"-es csomag "valószínűsíthetőleg" tartalmazhat újabb térkép(ek)et ("q3" = harmadik negyedév, "q4" = negyedik negyedév), de Magyarország tekintetében ne várj csodát, mert TeleAtlas alapú térképadatbázist használnak. Csak a TopMap (iGO térképek) és a Navteq (Garmin térképek) készítenek elfogadható minőségű/lefedettségű Magyarország térképet.
    Viszont már most mondom, nem tudom, hogy kell frissíteni a készüléken lévő programot.

    Összefoglalva, a Navigon-oknak nagyon jó a külföldi ellátottsága, de Magyarország tekintetében elég gáz.
  • bulo65
    #1339
    esetleg probálkozzak a mio-val?jelenleg a q3 2008 mn65 progi fut rajta,
    van már q4-es.nem tudom frissebbek-e a térkép fájlok és futna-e?
  • ibrik
    #1338
    Nem lehet megoldani.
  • bulo65
    #1337
    Sziasztok!van egy navigon 2100 pna-m,szeretnék igo8-t feltenni rá.probáltam már 1-2 trükköt,de sajnos nem sikerült.ha van valakinek használható ötlete megoszthatná velem.köszi4
  • ibrik
    #1336
    Én úgy tudom, az Asus "R" PNA-k kicsit más rendszerűek, mint az "átlagos" iGO8-at futtató készülékek. A navigáció a ROM része és a mappaszerkezet is más.
    A TMC működéséhez szükséges a szolgáltatás megléte (van), egy arra képes készülék TMC-vevővel és navigációs programmal (R700t tudja) és egy hozzávaló olyan térképfájl, amely tartalmazza a TMC lokációs kódjait.

    Egyelőre kevés olyan készülék márkáról tudok, amelyek "gyárilag" megfelelnek a fenti feltételeknek (természetesen most csak Magyarország tekintetében): az iconX G300/G400 és a Navon N550 BT-TMC (egyelőre nincs több).

    Az iconX-ek alapján azt is tudom, hogy jelenleg egyetlen olyan iGO8-as Magyarország térkép létezik, amiben van TMC-kódolás: Hungary_2008.07_080903 (vagy Hungary8_2008.07_080903). Viszont ezt a térképet csak a v8.3.1 (és a v8.3.2) tudja kezelni, a régebbi verziók számára használhatatlanok (az Asus "R"-eken v8.0 fut).

    És akkor mondom a rossz hírt:
    Nem tudok róla, hogy az Asus-okon le lehetne cserélni az iGO8-at (pontosabban az Asus Go programot) újabbra. Illetve ha lehetne, azt sem tudom, hogyan.
    Én annakidején pont ezért nem vettem Asus PNA-t. Egy Mio C520-ast vásároltam újonnan TMC-s bölcsővel - a tavalyi friss árának kb. a feléért és a rajta futó MioMap v3.3-at lecseréltem iconX-eken futó iGO8-ra (v8.3.2.57021) a Hungary_2008.07_080903 térképpel.
    Tökéletes.

    (Egy hibája van, hogy ebben a térképverzióban nincsenek benne az új M0 szakaszok és a Megyeri híd. Viszont létezik egy Hungary_2008.07_081012 térképverzió, amely ugyan tartalmazza az új szakaszokat, viszont sajnos nem TMC-s...
    Majdcsak kijön egyszer egy olyan, ami mindet tudja... Reméljük...
    Na mindegy, úgysem járok sűrűn BP felé.)
  • Marci84
    #1335
    Sziasztok!

    Vettünk egy Asus r700t (TMC-s) pna-t. Utánaolvasva itthon még nem megy rajta a tmc, illetve a térképfrissítés is nehézkes.
    Kérdésem az lenne, hogy feltörhető-e, illetve 8.3.xxx Igo-t tud kezelni TMC-vel együtt? Amennyiben megoldható egy rövid leírást program linkekkel?
    Előre is köszönöm!
  • VRSDM
    #1334
    áhh. nem hiszem el. kb 3-4 óra keresgélés után :)
    Hi,
    Finally, problem is solved.

    In case of DreimGo DG210 PNA and Nav N Go iGO 8 v8.0.0.49545 (but I think other v8.x.x.x version would be the same) you can do the next steps if you are experiencing the same problem:

    1. Rename Igo8 or Mobilenavigator folder to nng and igo8.exe or Mobilenavigator.exe to nngnavi.exe on the SD card
    2. If you have [Folder] part of sys.txt, delete it.

    My working sys.txt is:

    [interface]
    skin="ui_igo8"
    resolution_dir="480_272"
    vga=1
    show_zoombar=1
    drive_carefully=0

    [rawdisplay]
    class="landscape"
    screen_x=480
    screen_y=272

    [debug]
    skip_eula=1
    enable_roadshadow=1
    slowsim=0
    loop_sim=0
    show_oneway=1
    show_speed_limit=1
    show_pedestrian=1

    [map]
    auto_nightmode=0

    [msnd]
    msnd.start=0


    itt a megoldás ha valakinek is hasonló masinája lenne!
  • VRSDM
    #1333
    hmm. akkor utánanézek még.
  • ibrik
    #1332
    Akkor lehet, hogy a mappaszerkezet nem jó, mert a dreimgo-k tuti, hogy "mobilenavigator.exe" megoldásúak...
    Viszont olyan közelről már nem ismerem ezt a márkát, hogy tudjam a mappaszerkezet felépítését.
  • VRSDM
    #1331
    ilyen néven van a mostani amit frissítésként szedtem le hozzá.
    volt egy backup dvd. amin persze nincsen semmi csak a bekapcsoláshoz szükséges alap software-ek. ha most nem fogom tudni visszaszerezni a térképemet! amit megvettem, persze a dvd üres (fórumokon írták mások is ugyan ezt a hibát) akkor bizony balhé lesz.
  • ibrik
    #1330
    Esetleg "mobilenavigator.exe" ???
  • VRSDM
    #1329
    valaki jár errefele? dreimgo-hoz kéne az eredeti térképnek az indítófájlneve. mert amit frissítettem rá azon persze más névvel volt. így a térkép nem indul. köszönöm ha valaki tud valamit.
  • ibrik
    #1328
    Használtakról nem tudok semmit, hogy melyiket tudod megszerezni max 20k-ért.
    Próbálkozz a vaterán vagy a teszveszen...
    Ha találsz valamit és leírod a márka/típust, arról már tudok nyilatkozni. Nehogy már én keresgéljek helyetted a hirdetésekben...
  • Mr_no_NaMe
    #1327
    És használtat? Ami olyan 20k körül mozog? 1-2 nevet mondhatnál ha szépen megkérlek :)
  • ibrik
    #1326
    Újat, kompletten, navigációs programmal együtt, ennyiért nem fogsz találni...
    20k-ért maximum egy olyan GPS-vevőt (pl. bluetooth-osat) tudsz venni, amelyet hozzá lehet csatlakoztatni egy arra alkalmas készülékhez (pl. PDA-hoz, okostelefonhoz, stb), de ez csak egy antenna.
  • Mr_no_NaMe
    #1325
    Anyám nyakamba akasztotta azt a feladatot, hogy 15-20k között keressek neki gps...ti milyet ajánlotok? Nem akarok találomra nézni, mert a ti tapasztalatotok többet mond mint az ami a dobozra lenne írva.
    Tehát 15-20 között kéne valami megbízható. Ha tudtok ilyet, légyszi írjatok típust.
  • hunbasser
    #1324
    a másik alternatívát megírhatnád nekem privátban :D

    egyébként igen,teljesen hozzá nemértő vagyok,azért kérdezek :)
  • ibrik
    #1323
    Olyan nincs, hogy ingyenes térkép - vagy ha ingyenesnek tűnik, akkor is internetkapcsolat kell a használatához.
    A másik alternatíva meg már warez-témakör...

    India tekintetében ezek a lehetőségek: http://www.gpsinindia.com/index.php?n=Main.Maps - mondjuk ezek mind kizárólag külföldi elérhetőségek, de pl. rákérdezhetnél Garmin magyarországi ügyfélszolgálatánál és ott talán tudnának megoldást (mert ha jól emlékszem, mintha lenne Garmin-os India navigáció).

    "azt még nem lehet tudni,hogy milyen PDA lesz,de az tökmind1 nem? minden GPS-re ugyanolyan formátumú térképet kell feltelepíteni nem?"
    Ez teljesen hozzá nem értő kijelentés. Számos fajta navigációs program létezik, néhányból klónok is készültek és mindegyik más-más térképfájl-formátumot használ.
  • hunbasser
    #1322
    sziasztok!

    egyik ismerősöm épp menni akar Indiába és hát nem lesz lehetősége arra,hogy mindig cipelje magával a laptopját,állandó internetelérhetőségre meg főleg nem,és azt találtuk ki,hogy jó lenne neki egy PDA,amire fel tudná tenni a képeket térkép formájában.csak hát ez jó sok kép lenne és mivel a legtöbb PDA GPS-es(ahogy láttam),így arra gondoltam,hogy vehetne egy ilyet és akkor feltöltenénk rá neki egy India térképet,de valami olyan kéne,amiben benne van minden helyiség és az utcák.

    azt még nem lehet tudni,hogy milyen PDA lesz,de az tökmind1 nem? minden GPS-re ugyanolyan formátumú térképet kell feltelepíteni nem? tudtok olyan oldalt,ahol lehet letölteni ilyen ingyenes térképeket GPS-re? ha tényleg nincs ilyen(az sem baj,ha nem éppen legális úton jutok hozzá,ha tudtok ilyen helyet is,akkor azt privátban írjátok meg :D) , akkor jó lenne megvásárolni egy ilyen térképet.
  • Rava
    #1321
    Sziasztok!

    Tud nekem segíteni valaki? Myguide 3000 es frissítést keresek hol találok ilyent? HA esetleg IGO-t rakok fel az SD kártyára akkor menni fog a Myguide-os készüléken?
  • ibrik
    #1320
    A "kattogás" kiküszöbölésére valószínűleg folyamatos háttérvilágításra kellene átállítanod. Az iGO8 nem nagyon szereti az automatikus háttérvilágítás kezelést, más készülékeken ekkor szokott kattogni.
  • desigo
    #1319
    #1252-es postban lévő oldalakat érdemes nézegetned
    sgn nagyon nem fogják díjazni a warezt...

    mielőtt keresnél bármilyen célpontot is az Igo8-ban beállítások,gps,gps vevő keresésére nyomj rá...
    Érdemesebb lenne újabb verzióval próbálkoznod ha már szenvedsz vele akkor ne egy régebbivel tedd...
  • stancy
    #1318
    sziasztok

    Fel raktam a 8-at egy sdre, be a gépbe majd elinditom az sdröl. Elindul a progi, de holdat nem lát. Milyen értékeket kellene beállitanom a megfeleö helyen? ez egy bluepanther n4410bt
    A másik hiba, kb 2-3 perc után szónélkül kilép.
    valami ötlet?

    a hangja is kattog mohabának. mitöl?

    Kicsit sok bajom van elismerem, de nem találom sehol leirva mit kellene..

    8.0.0. verzió world licencel.

    köszi

    üdv.
  • ibrik
    #1317
    Nem tudom. Én még mindig a v8.3.1.57021-et használom.
  • desigo
    #1316
    Szerinted mitől lehet az,hogy amikor az Igo indul (8.3.2.64873)
    akkor fél percig megjelenik az indítási alap kép és csak utána kezd el alul futni a szokásos szöveg angolul.
    Kilépéskor "Várjon a kilépés folyamatban..." szöveg már magyar és az lefut 2 sec alatt hibátlanul

    Eddig ezt nem produkálta egyik korábbi verzió sem...
    (Pdas változat HTC dián)
  • ibrik
    #1315
    Már válaszoltam a kérdésedre. Pl. a TomTom-ot nem ajánlottam. A lehető legxarabb a Magyarország térképe.
    Az iconX annyiban jó, hogy magyar cég forgalmazza, eleve iGO8 van rajta (v8.3.1), eredetileg olyan szeptemberi Magyarország térképpel, amelyben még mindig nincs benne az M0 új szakasza a Megyeri-hídal, viszont a térkép támogatja a TMC-t és bővített sávinformációs szolgáltatás is van benne (nem csak azt jelzi, hogy egy adott többsávos útszakaszon melyik sáv(ok)ban ajánlatos haladnod, hanem pl. kiteszi az útsávok felett a valóságban is látható közlekedési táblákat, hogy melyik sáv merre halad).
    A 3.5" vs 4.3" kijelzőkről annyit tudok mondani, hogy ég és föld a különbség - viszont mint azt már említettem, a 4.3"-hoz kell a "vas"...
  • rinoa
    #1314
    Hát igazából 50ezret akartam rászánni, de ha nagyon muszáj 70ezerig még elmegyek. Én a TomTom XL Traffic-et néztem ki, mert van benne TMC és 4.3'-os a kijelzője. 55000 Ft lenne, de a procija 266MHz-es. Ja és szoftver is van hozzá.
    Egyébként az IGO 8-am PNA-s.
    Még nézegettem a a MIO-t és az ASUS-t bár az elég drága volt a nagy kijelzős. Nem tudom mennyivel kisebb a 3,5'-os.
    És mi a véleményed az ICONX-ról. 3 év garit adnak hozzá.
  • ibrik
    #1313
    A processzor akkor számít, amikor pl. az iGO8 összes szolgáltatását (3D épületek, domborzat megjelenítés) is ki akarod használni. De nem csak a processzor a lényeg, hanem a RAM is. 64MB a minimum (bár az iGO8 elfut 266MHz/32MB-on is, de ha nem is kapcsolsz be mindent, nagy esély van a program akadozására, vagy az "out of memory"-val való program-elszállásokra.

    De pl. ha nem 3.5" kijelzőben, hanem nagyobb 4.3"-osban gondolkodsz, akkor minimum 400MHz/64MB vagy annál erősebb hardver ajánlott.
  • ibrik
    #1312
    Teljesen mindegy, milyen szoftvereid vannak jelenleg, mert gondolom azok PDA-s verziók, amelyekből csak az iGO8-at lehetne "ráhegeszteni" egy GPS-re (PNA-ra). A TomTom-nak van külön PDA-s verziója, amely csak PDA-kon működik, a másik verzió csak a TomTom GPS-készülékeken fut (PNA).

    Az első és legfontosabb dolog GPS vásárlásánál, hogy mennyi pénzt szánsz rá, újat vagy régebbi típust akarsz venni, vagy megelégedsz egy használt, de jó készülékkel. Ha új - nem használt - készüléket akarsz venni jó áron és esetleg egy márka/típust már ki is néztél, akkor pl. az argep.hu-val megtudhatod, hogy hol árulják a legolcsóbban. Viszont ha nem személyesen veszed meg, akkor az áron felül ki kell fizetned a postázás/csomagküldés költségét is.

    A másik, hogy el kell döntened, mire akarod használni - de mivel ajándékba veszed, nem árt, ha nem szívatod meg egy használhatatlan készülékkel az ajándékozandó ismerősödet/családtagodat. Tehát, ha nem olyan fontos a 100%-os meglepés, akkor jobb lenne, ha megbeszélnéd vele, hogy ő mit várna el a GPS-től. (lásd nagyati73 lentebb olvasható "tragédiáját"...)

    És még egy - nem utolsó - szempont, hogy a TMC-s készülékek általában kb. 10eFt-al drágábbak, mint az anélküli ugyanolyan típusok. És a TMC szolgáltatás még mindig gyerekcipőben jár Magyarországon, tehát nem biztos, hogy megérné - külföldön sem minden országban van, vagy fizetős a szolgáltatás igénybevétele.
    Amúgy később is lehet külön venni a legtöbb készülékhez TMC-vevőt.

    iGO8 vs TomTom ???
    Ha csak Magyarországot nézem, a térképlefedettség tekintetében az iGO (TopMap) és a Garmin (NavTeq) térképei viszik a pálmát, a többié (TomTom, Navigon, MioMap2008/Mireo Cardinale, stb.) eléggé fosh...
  • rinoa
    #1311
    Még az előzőekhez annyit, hogy mennyire számít ha a proci 400mHz helyett csak 266 MHz-es? Sokkal lassabb?
  • rinoa
    #1310
    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni. Ajándékba szeretnék egy GPS-t, de fogalmam sincs ezekről a kütyükről.A netről már annyit ki tudtam bogarászni, hogy TMC legyen benne, mert állítólag januártól működik már Magyarországon is ez a funkció. Amit nem tudok, hogy milyen márkájú készüléket érdemes vennem. Szóval ebben kéne a segítségetek.
    Ja és még egy dolog. IGO8 és TomTom szoftvereim vannak, szóval olyan kellene, amellyek ezek egyikével működik.
    Köszi a segítséget.
    üdv.: rinoa
  • stancy
    #1309
    köszönöm. Van amugy bluetooth benne de csak a telefonnal komunikál. Én meg motoron akartam bukosisak alatt lévö bluetooth fülesre ráküldeni a navi hangját.

    Ezekszerint csak a garminnak van ilyen motoros bluetooth-s megoldása..csak az 150 rongy..

    üdv

    Stancy

    u.i. küldtem privit.
  • ibrik
    #1308
    Nem létezik 3.5 jackből bluetooth-t "varázsoló" szerkezet.
    Igazából az olyan készülék is ritka, amelynek a bluetooth-a - ha egyáltalán van - a telefonon kívül tudna kezelni más BT-s eszközöket is...
    Használj másik licenszt.
  • stancy
    #1307
    és még egy kérdés.
    kicseréltem a licence-t hogy térképet tudjak frissiteni, müködik minden viszont azt irja ki demo, és ekkor lejár.. valóban lejár a demo, vagy csak egy üzenet, és ettöl függetlenül müködni fog?

    üdv
  • stancy
    #1306
    Sziasztok

    Létezik olyan kütyü ami a 3.5-s jackböl bluetooth-st csinál? A fülhallgató kimenetet szeretném használni hogy egy bluetooth fülesre ráküldjem a navi hangját.
    Ha van ilyen, milyen néven keressem?

    köszi

    üdv
  • desigo
    #1305
    igen igen
    ahogy kerestem meg is lett
    fut hibátlanul...