2824
Autós navigáció egyszerűen
  • patopál
    #1304
    megyeri híd, stb
  • patopál
    #1303
    bocs, fordítva
    Hungary_2008.07_081006.fbl
  • desigo
    #1302
    kösz...
  • patopál
    #1301
    nekem 2008_06_10
  • desigo
    #1300
    Igo 2006-hoz melyik volt a legutolsó magyar térkép?
  • patopál
    #1299
    http://www.gpsunderground.com/forums/showthread.php?t=2285
  • ibrik
    #1298
    Elég sok mindent belezsúfoltak.
    A teljesség igénye nélkül: 4.3" kijelző, DVB-T (digitális TV-tuner), 2MP kamera, WLAN, Office Mobile, stb...
  • KM
    #1297
    Azért kiproszálnám...
  • desigo
    #1296


    Blaupunkt TP700 - …mert van benne videonavi

    "Összegzés. Ez egy tökéletesen felesleges, arcolós, villantós, de egyébként idehaza teljesen használhatatlan, irreálisan drága és kihasználhatatlan funkciókkal telepakolt készülék. A Blaupunkt talán arra számít, hogy majd kőgazdagok játékszere lesz idehaza, talán pár darabot eladnak"
  • ibrik
    #1295
    Ilyen készüléket kár hitelre venni.
    Ez ugyanolyan felesleges dolog, mint számítógépet hitelre venni.
    Ha a legújabb dolgokat is veszed bele, egy-két hónapon belül úgyis elavul és már csak a töredékét éri - még újonnan is...
    Ez a Navigon 2110 max pedig nem is nevezhető újnak.
    Ezért bolondság ilyesmit hitelre venni.
    De amúgy is mindig furcsállom, amikor ilyentájt a TV-ben mondogatják, hogy sokan hitelre vesznek ajándékot.
    Ha nincs rá pénz, össze kell gyűjteni és jobban utánaolvasni a dolgoknak és később venni valami használhatót.
    Szerencsére az én családom, meg az ismerőseim tudják, hogy ne vegyenek nekem ilyesmiket, még készpénzre se, mert amit ritkán kinézek magamnak, azt úgyis megveszem.

    Tehát, ha nem cserélik vissza vagy nem számítják be, akkor próbáld eladni vaterán vagy teszveszen vagy stb...
  • nagyati73
    #1294
    Helló!!!!!!!!!!!!!!!
    Az a gáz,hogy több mint 3 napja van nálam,ugy tudom ennyi a vissza cserélési kötelezettségük.
    Meg szerintem ami mégnagyobb baj,hogy hitelre lett véve,nem K.P.
    Egyébként a Média Markt-ban vették,és ott nem tudom,hogy mi az eljárás,pláne a hitelre vett cuccokért.
    Sírva könyörgök,SEGÍTSEN VALAKI!!!!!!!!!!!!!!!!:-(
    Ez nem GPS,ez egy gagyi sz.r!
    Azért,rohadt szívás,hogy ha valaki nem használt ez előtt GPS-t,vagy nem ért hozzá,ilyen retkeket rá sóznak!!!:-(
    Természetesen ha én vettem volna,sem lenne több okosság benne,mert én sem értek hozzá,csak azóta kezdem kapisgálni,mióta megvan ez a "csoda".
  • desigo
    #1293
    vissza kell vinni,hogy használhatatlan
    kötelesek kicserélni vagy az árát visszaadni...
    fizess rá egy jobbra
  • nagyati73
    #1292
    Hali!!!!!!!!!!!!
    Na most letaglóztatok,akkor kaptam egy "használhatatlan sz.rt"?
    Nagyon kedvemet szegte a dolog,pedig örültem,mint majom a farkának.:-(
    Tényleg nem lehet vele kezdeni semmit?
    Teszteltem így ismert útvonalakon,de ilyen 500m-eket téved,vagy többet.
    Komolyan megtaposom,ha ez csak ennyire képes.....:-)Köszi a választ,:egy boldogtalan GPS tulajdonos:-(
  • ibrik
    #1291
    A készüléken a "Program Files\MioMap\MioMap" nyisd meg a config fájlt, és kapcsold ki benne a GPS-t.
    vagyis a következőt:
    [GPS]
    Found=VSP1:,57600,8N1,none

    Így írd át:
    [GPS]
    ;Found=VSP1:,57600,8N1,none
    (egy pontosvessző a különbség)
  • klaca78
    #1290
    üdv! végre elindult a moov200-on az igo8 csak nem látja a gps-t. Próbáltam a sys.txt ben a gps részhet portokat irni de nem segített. Ehhez kellene vaalmi segítség! köszi előre is!!
  • ibrik
    #1289
    Szokták mondani: "Szuvenyír nyihaha nye kukucsku protku", de...

    A Navigon-okról Magyarország tekintetében semmi jót nem lehet elmondani. A szoftver magyarországi térképlefedettsége igen ratyi.
    Hallottam már magyar és külföldi fórumokon is, hogy egyesek megpróbálkoztak rátenni iGO-t és MioMap-ot, de csak egy bughalmaz lett belőle.

    Hát nehéz döntés, mert mégis csak ajándék..., de én biztos elkérném a blokkját, aki(k)től kaptam és élnék uniós vásárlói jogaimmal és lecserélném (beszámíttatnám) valami használhatóbb készülékre.
    Ha erre nincs lehetőség, hirdesd meg valami vatera-félén, hátha valamelyik lúzernek mégis ez a szeméthalmaz kell...
  • nagyati73
    #1288
    Helló!!!!!!!!!!!!!!
    Uj vagyok,nem is értek a GPS-ekhez,de kaptam egyet,így "karácsonyi"ajándéknak.Navigon 2110 nax a becsületes neve,de nem vagyok elszállva tőle!A navin,meg képnézegetőn kívül nincs benne semmi.Se mp3,se video,de ez lenne a kissebb baj,de ez a kütyü frissítés után is csak ritkán talál címre,ok az utcát megtalálja de a címet nagyon ritkán.A KÉRDÉSEIM AZOK LENNÉNEK,HOGY:hASZNÁL-E VALAKI ILYET,ÉS MIK A TAPASZTALATAI,ÉS,HOGY LEHET -E valahogy,valamilyen másik menüt,vagy szoftvert rátenni,ami többet tud?
    A válaszokat előre is köcce!!!!!!!!!!!!!!!!!:Attila!(bocs a nagybetükért!)
  • ibrik
    #1287
    Mindegy, hogy mi van ott, az iGO8 mindig a frissebb adatbázisból készít adatfájlt a maga számára, illetve azzal egészíti ki a létezőt. Ha törölnéd az előző spdb fájt, akkor is újat készít az új TXT-ből.
  • Johnny 19
    #1286
    Köszi. sikerült de nem teljesen. Le szedtem a speedcamról a cuccot, be másoltam de abban a mappában vannak fájlok azokat ki törölhetem?mert azokat még én raktam bele anno csak nem működött.
  • ibrik
    #1285
    Akkor sorjában:

    - a kamera adatbázist letöltheted innen pl.: Speedcams.hu
    Csak regisztrált tagként tudod használni az oldalt. "Ingyenes" tagként csak teljes Európa adatbázisát tudod letölteni. "Fizetős" VIP tagként már van lehetőség országonkénti és kamera/mérőhely típusonkénti adatbázis fájlok letöltésére is.

    - az adatbázist (speedcams.txt) egyszerűen másold be az "iGO8/content/speedcam" mappába. Ezután elindítod az iGO8-at. Ne ijedj meg, amikor ezután indításkor látszólag lefagy a készülék, amíg a képernyőn ezt a feliratot látod: "Initializing warning data". Ez normális, ekkor dolgozik a program az adatbázis átkonvertálásán a saját formátumára. Ez csak az adatbázis bemásolása utáni első indításkor tart sokáig, a következő indításkor már gyorsan megy.

    - a bluetooth jelet azért látod halványan, mert az iGO8-ban már van némi beépített támogatás a bluetooth kihangosítós PNA-khoz, de a Navon N350-ben nincs bluetooth.
  • Johnny 19
    #1284
    Sziasztok. Nekem van egy Navon N350-es Igo8-as GPS-m. Egy pár kérdésem lenne hozzátok remélem tudtok segíteni. Olyan gondom van vele csak, hogy a trafipax kamerákat honnan és hogyan tudom bele tenni a gépembe, a másik pedig, amikor be van kapcsolva akkor látom a térkép mellett ugye azt hogy gps idő hány kilométer van hátra mennyivele megyek. na és ott közöttük látom halványan a bluetooth jelét, de nem tudok rá menni. Az akkor micsoda?
  • patopál
    #1283
    Én megoldást írtam, nem megkerülést.
    Full 3D beállításban diMka skinnel 28mB reserved memmel futtatom navman F10-en.
  • Ed Hardy
    #1282
    Sziasztok! VAn egy Panasonic strada CN-GP50N es gps em. Azt szeretném megkérdezni, hogy magyarország térkép frissítés van e hozzá és ha igen honnan lehet letölteni és, hogy kell telepíteni! Amúgy most Navteq progi van rajta és azt meg lehet oldani hogy rátelepíteni más térképet(pl.:IGO)?Előre is köszönöm a választ!
  • klaca78
    #1281
    esetleg mé annyit, hohy a moov unlocker hogyan mükszik. ill mit kell vele csinálni
  • klaca78
    #1280
    üdv! segítség kellene mio moov 200 ra, mert van rajta egy progi magyar térképpel, raktam bele memkártyát. orákig probálgattam másolgatni, meg átnevezgetni, de nem sikrült sehogy sem felrakni egy full igo8 at
    Kellene egy sorrend vagy valami ! köszi előre is!!
  • ibrik
    #1279
    Persze.
    Mindenek előtt ki kell kapcsolni a 3D-s épület és domborzat megjelenítést.
  • patopál
    #1278
    megoldható a probléma, hogy elegendő legyen a belső 32Mb az iGO8 futtatáshoz.
  • ibrik
    #1277
    Hopp...
    A "Viszont én nem ..." kezdetű mondatomban a "nem" szócska véletlenül fölöslegesen ott maradt, tehát a "nem" szó storno.
  • ibrik
    #1276
    Csak látvány. Egy hardverigényes látvány.
    Mint azt már régebben is említettem itt, számomra semmivel sem könnyíti a navigációt.
    Viszont én nem arról írtam az előbb, hogy a kevesebb memóriával rendelkező készülékeken (32MB RAM) ha minden ilyen opciót bekapcsolsz, az a program kiakadását okozhatja. Legtöbbször vagy lemerevedik, vagy "out of memory" rendszerüzenettel elszáll.
    Ráadásul a 300MHz alatti processzoroknál nagy valószínűséggel a program akadások is elkerülhetetlenek.
    Az iGO8 ideális minimális rendszerigénye - a tapasztalatom szerint: CPU 400MHz, RAM 64MB.
  • Deka1
    #1275
    Köszönöm szépen a gyors választ.

    "nem érdemes számítani a 3D épület és domborzat megjelenítés sikerére"

    De ez mondjuk a zavartalan használatot nem korláttozza igaz, csak látvány szempontjából mérvadó?
  • ibrik
    #1274
    Hát, én 3 kategóriát említenék:

    1. Habár nem mindegyik készüléket adják iGO vagy iGO-klón szoftverrel (vagy egyenesen szoftver nélkül árulják), de a legtöbbre "ráhegeszthető" az iGO. Az Intensa (Waytec) készülékek is ilyenek.
    De azért meg kell jegyeznem, igaz, hogy az iGO8 szinte mindenen elfut, de ezekben a készülékekben túlnyomórészt csak 32MB RAM van a program(ok) futtatására, ezért nem érdemes számítani a 3D épület és domborzat megjelenítés sikerére...

    2. Vannak iGO-klónt futtató PNA-k. Általában ezeken a készülékeken a gyártó által licenszelt iGO-alapú szoftver fut (iGO-klón), esetenként egyedi kinézettel.
    Ilyen volt pl. a Mio készülékeken futó MioMap v3 változatai - addig, amíg nem szakított egymással a Mitac és a NavNGo cég. (a Moov-okon a Mitac által felvásárolt Navman cég készülékeihez készített Mireo Cardinale fut = MioMap 2008 - amúgy meg Moov = Navman S-sorozat).

    3. És végül van a legújabb trend (kb. 1 éve): az eleve iGO8-at futtató PNA-k: HP iPAQ 316, Asus R300/R700, NAVON V350/V450, iconX G300/G400
  • Deka1
    #1273
    Sziasztok,
    karácsonyra vennék az öregemnek egy gps-t, a kérdésem az lenne, honnan tudom, hogy pl. az IGO szoftvere (vagy más szoftver) melyik pna-n működik és melyiken nem? (pl Intensa gépein szuperál?)

    köszi
  • RPi25
    #1272
    Köszi.
    Először én is a 250W-n gondolkoztam.
    Most néztem a 760-ast, már 71től lehet kapni és van BT meg TMC-vevő is ha jól néztem.
  • ibrik
    #1271
    A Mio-k jók szoktak lenni (főleg a tavalyi C320, C520, C720 típusok) - kivéve az összes Moov-ot. Ha ez utóbbiak szoftverétől el is tekintenék, nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy TeleAtlas alapú Magyarország térképet használ, így eléggé k@ki a lefedettsége a Garmin-okéhoz és a TopMap-eredetű iGO-s térképekhez képest. És a Moov-ok naprakészsége is sok kívánnivalót hagy maga után...

    A 3D-s épület és domborzat megjelenítés érdekes funkció (iGO8-at használok), de ha nem lenne, akkor sem hiányozna. Valójában számomra semmivel sem segíti jobban a tájékozódást.

    A TMC is még igen csak gyerekcipőben jár Magyarországon.

    Abban az árkategóriában (és nagy képernyővel) nem sok lehetőség van, főleg ha új készüléket szeretnél vásárolni. És telefonkihangosító sincs bennük:
    iGO8-asok: NAVON 450, iconX G400 (TMC-t csak az iconX tud)
    Garmin: Nüvi 250W (A TMC-s nagy képernyős típusok már jóval drágábbak)
  • RPi25
    #1270
    Sziasztok!

    Szeretnék autóba navigációt venni, kérnék egy kis segítséget. Szüleim is használni fogják, ezért fontos, hogy könnyen kezelhető legyen (+ nagy kijelző + kihangosítható a telefon + MP3 bár ez nem feltétel). Mio vagy Garmin? Előny-hátrány? TMC, 3D-térkép érdemes? Az ár mondjuk legyen 60+-10...
    Köszi.
  • ibrik
    #1269
    Volt Asus-om (egy A639-es), de sosem használtam TMC-vel (akkor még nem volt Magyarországon szolgáltatás). Nem hinném, hogy TMC vevő csatlakoztatható hozzá, mert ezek a készülékek nem miniUSB-sek, hanem másfajta szinkronkábellel és csatlakozóval vannak ellátva:
  • swarz
    #1268
    Köszönöm az infókat akkor lehet hogy ejtem mint lehetőséget az asus r700t-t.Közben nézelődtem még és esetleg a képbe került az Asus MyPal A696-s pda.Erröl mi a vélemény mint navigáció és TMC antennát ha esetleg majd külön vennék, akkor az csatlakoztatható ehhez a géphez is vagy úgy általában bármilyen gps-s pda-hoz?
  • ibrik
    #1267
    1. argep.hu talál neked R700-at és R700t-t (az utóbbi a TMC-s változat) 75eFt-ért is
    2. Ha jól tudom az Asus-okon nem is az "eredeti" iGO8 fut, hanem az "Asus Go"-ra átkeresztelt klón változata - amely ráadásul a ROM részeként települ, tehát nem olyan könnyű más cuccokat rárakni.

    Legalábbis így hallottam...
  • patopál
    #1266
    meg még van:



  • patopál
    #1265
    Megoldható, ha megvan a SmartST 2006SE install CD-d.
    Teljes EU,+ magyar,szlovák, cseh, stb