2824
Autós navigáció egyszerűen
  • leoon
    #1384
    Hali!
    Alpha Navigo A-N318 készüléket szeretnék vásárolni. Jó, nem jó ez a kütyü?
    Milyen térkép mehet rá? Igo08 például (teljes európával)?
    Valamint, ha lehúzom netről az Igo08-at és azt felteszem SD kártyára, akkor az úgy működni fog?
    Köszönöm!
  • gergely lászló
    #1383
    thank you és bocs a zavarásért
  • ibrik
    #1382
    Nem értek a készülékedhez, csak a pdalink fórumot ismerem, onnan linkeltem neked a megfelelő topikot.
  • gergely lászló
    #1381
    Szia végül megtalálta a jelet most már tutti,még azt szeretném kérdezni hogy be kapcsolásnál mindig a win ce fog bejönni vagy erre is van valami megoldás hogy egyből a menü vagy térkép jöjjön be.Előre is kösz és szép napot
  • gergely lászló
    #1380
    köszi szépen király vagy minden ok lenne csak nem találja a GPS jelet.Tudsz segíteni? Köszi!!!
  • ibrik
    #1379
    Tessék: http://pdalink.hostse.com/index.php?topic=1582.0
  • gergely lászló
    #1378
    Sziasztok.Van egy pana cn-gp50 GPS ,szeretnék új térképet fel tenni pl.igo8 szerintetek lehetséges-e és ha igen hogyan? vagy a sajátját frissíteni mert jelenleg 2007-es van rajta. Előre is köszi.Üdv mindenkinek
  • ibrik
    #1377
    Na úgy látom, a pdalink fórum újra működik.
    Ajánlom figyelmedbe a következő topikot: http://pdalink.hostse.com/index.php?topic=1066.0
    Olvasd végig (pár oldalnyi hozzáaszólás). Én hiába is tanulmányoznám részletesebben, neked van olyan készüléked, te tudod kipróbálni, hogy működik-e...
  • szeve81
    #1376
    Szia!

    Köszönöm a segitséget, kiprobáltam de sajna nem sikerült...szerinted milyen progit tegyek rá ,hogy több terképem legyen mondjuk igo 2006 ?
  • ibrik
    #1375
    Első körben azt mondanám, mio moov-ra nem való igo8.
    Bár sikerült már egyeseknek rárakni, de azért nem olyan tökéletes a dolog, adódhatnak hibák (pl. nem találja a gps-vevőt, stb.)
    Tehát a megoldás (máshonnan idézem):

    1. A Készüléken lévő "\program files\miomap" mappában a "miomap.exe" nevezd át (ne töröld, hátha vissza kell állítani sikertelenség miatt az eredeti rendszert)

    2. Az sd-kártyán hozz létre egy "\Cobia_300_64" nevű mappát (ez a moov 200-asnál van, a moov 360-nál a létrehozandó mappa: "\Cobia_420_64")

    3. Az előbb létrehozott mappába másold bele a navigációs progi mappájának tartalmát (esetünkben az "\iGO8" mappa teljes tartalmát), és az indító EXE-t nevezd át "Auto.exe"-re - vagyis az "igo.exe"-t "Auto.exe"-re.
    Előfordulhat, hogy az iGO8-nak egy PDA-s telepítő változata van a "birtokodban", és esetleg nem találsz rajta "igo.exe"-t. Ez esetben az "application.dat" fájlt (ami valójában az "igo.exe") nevezd át "Auto.exe"-re.

    4. Még egy dologról nem szabad elfeledkezni: a "sys.txt" fájlban a [folders] résznél a program elérési útját írd át erre:
    [folders]
    app="%SDCARD%/Cobia_300_64"



    De megismétlem, nincs rá garancia, hogy nálad is működni fog...
  • szeve81
    #1374
    Sziasztok!

    Szeretnék segitséget kérni tőletek,vetem egy pna mio moov 200 tipusu navot.
    Feltelepitettem az igo 2008 at mert csak magyarország térkép volt rajta.
    Az sd kartyara tettem fel de se kép se hang :(
    mintha nem is látná, ha estleg tudna valaki tippet adni mit irjak át a rendszerbe nagyon megköszönném.

    Köszönöm előre is a segitséget
  • ibrik
    #1373
    PDA-knál mindegy, hogy milyen szoftvert veszel, csak PDA-s verzió legyen.
  • leoon
    #1372
    Hali!
    NEm vagyok otthon nagyon ezekben a navigációs dolgokban, ezért volna 1-2 kérdésem.
    Ha veszek 1 készüléket amiben van GPS vevő, de szoftver nincs mellé, akkor milyet szerezzek mellé? Teljsen mind1 vagy meg van határozva, hogy pontosan milyen szoftver kell mellé?
    Elsősorban GSM + PDA + GPS -es készülékre gonolok itt.
    Előre is kössz!
  • fifi
    #1371
    úgy nézem Wayteq termékekből tudnék választani /ólcsó/...
    mi a tapasztalat velük, ha van egyáltalán?
  • alagit
    #1370
    A gocleverre vissza térve megvan a mapfactor6-7 is igo bol 3 fajta is de semmi egyiket se tudom felrakni rá. Sajna a pc-ém nem látja a goclevert igy nem tudom telepíteni a mapfactor 6-ot mert ha felmásolom a kártyára és beteszem a gps-be elindittom de nem történik semmi. A pécémre meg simán felmegy.Ha elindittom a pc-én a telepítést ad két lehetöséget:pc vagy gps de a gps-t nem látja ö se. Ijenkor mi van?
  • morzsi999
    #1369
    És estleg tudod hogy honét lehetne letölteni talán valamit kitudok hozni belöle.Köszönöm
  • fifi
    #1368
    ha veszek egy GPS-t, honnan tudom, hogy pl a gyári szoftvert le lehet-e cserélni IGO 8-ra, és ha igen, hogyan?
    mert most találtam olcsón szimpatikusat, de fogalmam sincs, mehet-e a csere.
  • ibrik
    #1367
    Úgy tudom, Blackberry-kre csak a Garmin-nak van navigációs szoftvere - bár nekem sosem volt egyik sem, így többet erről nem tudok.
  • morzsi999
    #1366
    Sziasztok egy kis segitséget kérnék vásároltam egy Blackberry 8310 és szeretnék hozzá térkép szoftvert ha esetleg valaki segiteni tudna nagyon meg köszöném.
  • alagit
    #1365
    Sziasztok!!!
    S.O.S!!!
    Valaki segíthetne goclever 3560-as ügyben. Gps-emröl lementettem az adatokat a gépemre hogy szoftvert cseréljek de az összes adatom elveszett.Mármint a mapfactor7 teljes europatérkép. De másikat még nem sikerült feltennem rá. Valaki segíthetne valami infóval.
  • fifi
    #1364
    ja e-book olvasás filmnézés nem kritérium, de nem baj ha tudja...

    köszi!
  • fifi
    #1363
    sziasztok!

    visszaolvasgattam, de nem nagyon találtam érdemi infot...
    kérdés:
    szeretnék venni egy GPS-t... azt szeretném ha menne rajta az IGo /warezolt is/ lehessen rajta futtatni egy full Európa térképet/vagy legalább MO és tőle mindent nyugatra :)/ és olyan 30 körül legyen az ára...
    milyen típusoknak lenne érdemes utánanéznem?
  • amdopteron
    #1362
    hello érdeklödnék én hogy van e vkinek mitac mio n177es mit lehet tudni erről mennyibe kerül egy ilyen???hol lehet kapni meg ilyesmi...k9öszzi hallo
  • ibrik
    #1361
    Nem olyan bonyolult ez...
    Alapszabály: ha valamit nem értesz vagy nem vagy benne biztos, akkor előbb próbáltasd ki a boltban.
    Egyszerű, elmész a megfelelő boltba a készülékeddel, kérsz külső TMC-vevőt (pl. GNS stb.), és mielőtt kifizetnéd, megkéred az eladót, hogy csatlakoztassa össze a készülékedet a TMC-vevővel.
    Ha "hardveresen" működik (pl. a navigációs program megtalálja), akkor megveszed...
    Ha nem egyértelmű az eredmény, akkor kérsz másfajtát, vagy tanácsot az eladótól...
  • szbm
    #1360
    Jó, most végleg összekevertél! :)
    Honnan tudom meg, hogy az enyém alkalmas erre a TMC-"vevésre"?
    Van USB-s szivargyújtós töltőm, mit szerezzek hozzá? :D
  • ibrik
    #1359
    szbm: A külső TMC-vevő általában úgy van megoldva, hogy a készülék adatcsatlakozója (mini USB) és a szivargyújtós töltő közé kell beiktatni (tehát a készülék nem közvetlenül kap tápot, hanem a TMC-vevő zsinórján keresztül.
    Léteznek beépített TMC-vevővel rendelkező készülékek is (vagy olyan TMC-bölcsős megoldások, mint amit Mio C320/C520/C720-hoz lehet kapni). Ezekhez már csak egy huzalantennát kell csatlakoztatni.
  • Jackson
    #1358
    Ibrik nagy penge vagy! Köszönöm! Valóban csak ez volt a gond és én ezzel mit össze kínlódtam...
  • szbm
    #1357
    Milyen kimenetnek kéne lennie rajta?
    Van egy fülhallgató, egy ilyen USB-s, és egy adapter...
  • ibrik
    #1356
    Amit csatlakoztatni kell a te esetedben: egy külső TMC-vevő - bár azt nem tudom, hogy konkrétan a te GPS-edhez egyáltalán lehet-e csatlakoztatni, mert attól, hogy a programban van ez a lehetőség még nem jelenti azt, hogy a készüléked képes kezelni bármilyen TMC-vevőt...
  • szbm
    #1355
    Köszi a választ!
    Tud zenét, videót, ebookot meg ilyeneket lejátszani, csak kicsit kissebb a kijelző mint a rádiónak, így azon nincs értelme. De akkor nem eröltetem se ezt a 3D-t, se a TMC-t (Egyenlőre).
    Amúgy nekem IGO 8 van fent, és van olyan menü, hogy TMC, csak ugye kiírja hogy csatlakoztassak valamit... Majd jobban utánanézek ennek is, köszi!
  • ibrik
    #1354
    GPS-ek esetében "3D"-t ne úgy képzeld el, mint asztali gépeken.
    A "normál 3D"-n a nővéred szerintem azt értette, amit pl. az iGO2006 és a MioMap v3 tud: a 2D-s térkép térben megdöntve, a perspektivikus ábrázolás szabályai szerint. Szóval csak egy megdöntött sík térképet látsz. Ezt minden mostani navigációs készülék tudja, különösebb hardvert nem igényel.

    Az iGO8 megjelenésével a "3D"-s megjelenítését egy kicsit tovább gondolták - amellett, hogy semmilyen újabb hardverelem (video-gyorsító, stb.) nem szükséges hozzá, azonban minimum 300-400MHz-es processzor és minimum 64-128MB RAM ajánlott.
    A 3D-vel kapcsolatban két dolgot találtak ki (bár nem teljesen a saját találmányuk, de ebbe most ne menjünk bele).
    Az egyik az épületek térbeli megjelenítése a "döntött" térképen. Ezekből is kétféle van. Az egyik, hogy a legtöbb város épületei szerepelnek egy olyan adatbázisban, amely tartalmazza az épületek alapterületét és magasságát és ezen adatok szerint jeleníti meg teljesen általános felülettel (ablakok és a fal színe). Valamint léteznek olyan adatbázisok, amelyek egy-egy adott ország híres vagy közismert épületeit tartalmazza. Itt már az alapterületen és a magasságon kívül az adatbázis tartalmazza az adott épület nézeti fényképeit is és így jeleníti meg azokat.

    A másik "3D" fíccsőr az iGO8-ban a domborzat megjelenítése. Itt már nem csak egy megdöntött sík térképet látsz, hanem olyan mintha egy terepasztalon haladnál. Ettől sem kell sokat várni - főleg Magyarország tekintetében...

    De az ilyen 3D-s "megjelenítést" most már nem csak az iGO8 tud, hanem vannak már egyéb próbálkozások is (pl. Garmin, stb.)

    A 2GB-is memóriakártya "szükségességéről" annyit mondanék, hogy csak akkor szükséges, ha egyszerre teljes Európa térképeit akarnád rárakni. Úgyis csak egy-két térképre van szükséged egyszerre, azok meg általában elférnek a készülék belső flash ROM-jában - kivéve azokat gagyi GPS-eket, amelyeknek alig van memóriája (kb. 32-64MB-os flash-re maximum a navigációs program magja fér el, az adatokat - pl. a térképeket - kénytelen az ember a kártyán tárolni.
    Ha meg olyan készüléked van, ami tud zenét/filmeket lejátszani, esetleg képeket megjeleníteni - na ekkor már a kártya mérete a "csillagos ég" - illetve amekkorát a készülék kezelni tud.

    Végül a TMC...
    Magyarországon tavaly nyár óta van ilyen szolgáltatás. Az MR2 Petőfi rádió országos hálózatán sugározzák a közlekedési információs adatokat.
    Hát...
    Azt kell mondanom, olyan amilyen...
    Budapest és egy-két nagyobb város tekintetében néha még pontos is, de inkább elmondható, hogy még nem állnak a helyzet magaslatán.
    A TMC használatához a következő feltételek szükségesek:
    - TMC-képes készülék, a megfelelő vételt biztosító hardverrel (ez létezik egyben is, de külön is lehet néhány készülékhez külső TMC-vevőt csatlakoztatni)
    - TMC-t "tudó" navigációs szoftver
    - az előbbi szoftverhez olyan térképfájl, amely tartalmazza a TMC lokációs kódjait.
    Magyarországon ilyet HIVATALOSAN csak a Garmin "T"-s készülékei tudnak, valamint néhány iGO8-as készülék: iconX G300/G400, Navon N550 BT-TMC.

    Léteznek megoldások több más TMC-képes készülékhez és/vagy külső TMC-vevős konfigurációra, amelyek nem tartoznak sem a Garmin-hoz, sem a hivatalos iGO8-as készülékekhez.
    Nekem is egy Mio C520-asom van TMC-vevős bölcsővel és az iconX-eken futó iGO8-változat és térképe(i) vannak "ráhegesztve".
    De az ilyen megoldások inkább a gyakorlott felhasználóknak ajánlottak.
  • szbm
    #1353
    Sziasztok!
    Két kérdésem lenne!
    Egyik, hogy ez a TMC-vevő fogható Magyarországon? És hogy mit kellene hozzá beszereznem, ha igen.
    A másik, meg hogy mitől függ, hogy "normál 3d-s" a GPS? Nővérem olyasmit mondott, hogy elvileg 2 GB-os kártya kell bele, és arra feltelepíteni, mert annyi hely kell neki. De a GPS-em fogja tudni 3D-be mutatni? Hol tudom ezt megnézni?
    Előre is köszönöm a választ!
  • ibrik
    #1352
    Ne a lakásból navigálj, hanem kint fogj GPS-jelet, akkor nem lesz gond a kiindulási ponttal a telepítés utáni első bekapcsoláskor.
  • Jackson
    #1351
    Sziasztok!
    Wayteq N720BT készülékem van. Egészen addig remekül működött amíg a hozzá kapott sd kártyáról a 2008.03-as térképet futtattam. Nemrég sajnos úgy döntöttem, nekem a legújabb térkép kell. Szépen lementettem pc-re a korábbi térképemet(2008.03) és letöltöttem egy "Nav N Go iGO 8 R3 series - v8.3.2.64873 (Nov 13 2008)-UPDATE" nevű térképet. Minden ok lenne vele csak alaphelyzetben párizsra navigál és ha keresek egy pontot ahová el szeretnék jutni mindíg párizsból szeretné indítani a navigációt.
    A legbosszantóbb az, hogy ezután visszamásoltam a régi térképemet és ugyanaz a helyzet párizsból akar mindíg indulni. Volt már valakinek hasonló szitu? Mit lehet ilyenkor tenni?
  • #1350
    Szerintem is szervíz, lehet csak a szoftver akadozik valamitől. Lehet frissítenek rá egyet és jól esz.
  • #1349
    Kell két fájl hozzá és ha bemásolod a kártyára akkor win jön be. R600-ra felment az igo, gondolom 700-ra is felmegy.
  • kohl
    #1348
    sziasztok!
    Hogy tudom elérni, hogy lássam a win-t a gps-en? No és akkor asus r700t-re fel lehet rakni az igo8t?
    Várom mielőbbi válaszotokat
  • ibrik
    #1347
    2 hónapos készülék -> garanciás időn belül van -> irány a szerviz...
  • astratomi
    #1346
    sziasztok!
    2 hónapos az r300-a s pna-m és olyat produkál, hogy csak na. :( eleinte csak navigálás közben csinálta, mintha valaki az oldalán ütögetné, egyszerűen kiugrált a képből a térkép és onnantól az újraindításig használhatatlanná vált a cucc. pár perc után újrakezdte, mostanra már a bekapcsolást követően a menüben is időnként kattogást hallok, mintha vki ütögetné. ezt az asztalra letéve, rezgésmentesen is produkálja, szal nem értem mi van vele :( amúgy nagyon szerettem,vettem hozzá egy védőtokot is, karcmentes a cucc, a fóliát is csak azért szedtem le róla, mert azt gondoltam, az okozhatja a jelenséget. :(
    van tippetek? :O
  • #1345
    Kártyára tedd az Igo-t és onnan futtasd, de akkor már nem tudod használni az asusos progikat. Csak az egyiket tudod használni, de mindkettőt egyszerre nem. Előtte mensd le a kártya és a pna tartalmát.