2824
Autós navigáció egyszerűen
  • morzsi999
    #1664
    köszi olvasgattam le töltöttem vagy ugy 4 de egyik sem mükszik.
  • ibrik
    #1663
    Olvasgass: http://forum.pdalink.co.cc/index.php
  • morzsi999
    #1662
    hogyan kell akár be másolos is lehet? szeretnék egy aigo8 rá tenni de nem tudom honnét ha esetleg segítesz akkor köszönöm.
  • ibrik
    #1661
    Elnézést, ez így nem teljesen pontos...
    Tehát:
    Bármilyet rárakhatsz, ami Windows Mobile-os PDA-ra való.
  • ibrik
    #1660
    Bármilyet rárakhatsz, ami PDA-ra való.
  • morzsi999
    #1659
    sziasztok vettem egy varió 3 mda készüléket és szeretnékrá tenni térkép szoftvert,milyet lehet és hogyan.
    köszönöm a segítséget
  • stuli
    #1658
    Hát majd megjegyzem ezt a megoldási fajtát, aztán ha legközelebb BP-re megyek akkor majd bemegyek egy boltba kipróbálni. Sajnos én Eger mellett lakok és nem megoldható hogy bármikor bemenjek egy GPS-es szakboltba, ahol TMC vevők tömkelege van. Sajnálatos hogy csak BP-n van ilyen... :(
    Megvenni meg ugye zsákbamacskát nem akarok úgyhogy még nem vettem egyet sem :)
    De tényleg köszi az ötletet. És persze ha valaki tudna még ennél is okosabbat mondani azt nagyon megköszönném :)
  • ibrik
    #1657
    Nem ismerem azt az Orion-t, így csak tippelni tudok.
    Sajnos arról nem találtam információt, hogy a készülék melyik porton, mit keres.
    Azonban elő szokott fordulni egy-két készülék esetében, hogy a GPS-vevőnek és a TMC-vevőnek is ugyanazt a portot osztja ki a készülék.
    Nem biztos, hogy ez az oka, de egy próbát megér.
    A sys.txt fájlba írd be ezt a [tmc] szekciót:
    [tmc]
    gps_source=1


    (1 - a GPS- és a TMC-vevő ugyanazon a porton osztoznak, 0 - a GPS- és TMC vevő portja nem azonos)

    Ha ez nem oldja meg, nem tudom mi a gond.
  • stuli
    #1656
    Üdv!

    Egy Orion OGPS-03 készülékem van. Igo8-al. TMC vevőt szeretnék hozzá venni, de nem tudom milyen működne hozzá. GNS-el már próbáltam, de sajnos nem ismerte fel az igo. Bár a GNS gyártónál megállt hosszabb időre és a portokat is végignézte akkor, de így sem talált semmit... Mit tegyek? A gyártó nem tud semmit mondani... A naviextras pedig szintúgy...

    Bennetek utolsó reményem!
  • robee27
    #1655
    nem jelent problémát csak ezekben az olcsóbbakban nem annyira bízom. van a családban egy c720 azzal két éve semmi nem volt napi szinten megy 5-6 órát bár nem is 40ezer forint volt. akkor ikonx v navon? v amelyik nekem szimpatikusabb?
  • ibrik
    #1654
    Az Amigo valójában az iGO8 legújabb átdizájnolt, ugyanakkor kicsit egyszerűsített verziója (v8.4.2.xxxxx). Ugyanazokat a térképfájlokat használja, mint az iGO8 v8.3 verziók.
    "Butítás": pl. Amigo-ban nem tudsz köztes pontokat megadni, csak start-cél navigálásra használható, viszont van benne sok egyéb más, illetve vásárolhatsz bele különféle program-modulokat (pl. játékok, stb.)

    Úgy tudom, az LCP csak forgalmazza az iconX-eket. A garanciális szervizt meg az a szervíz biztosítja, aki a garancialevélen van. Rá kell kérdezni telefonon vagy emailen, ha akkora problémát jelent neked.
  • robee27
    #1653
    ill még annyit kérdeznék h navon n260 ill iconx g310 kötül melyik lenne ideális az én céljaimra? árban ugyan az kijelzőben kb teljesítményben is.
    egyiken igo8 3d másikon amigo fut.
  • robee27
    #1652
    köszi. garmint néztem de ált. csak mo. térképpel van 40-45ezer ft között.
    nem sokat használom ezért teljesen felesleges többet költenem ilyesmire ezért sem szánnék többet rá. iconx-el egyébként általánosságban minden rendben van? ill szervízt az lcp v az a kereskedő inzézi akitől vásárolom?
    sajnos környezetemben nem sok ilyen kereskedő van aki forgalmaz főleg nem iconx-et, ezért marad a web shop. pdastore megbízható? ill vkinek esetleg van tapasztalata vele? köszi. robee
  • ibrik
    #1651
    Navigon-t ne vegyél, ha Magyarországra kell (a Navigon Mobile Navigator program Mo. térképe "kissé" le van maradva).

    Az iconX és a Navon mindkettő jó. Az iGO8/Amigo Mo.-i térkép-lefedettsége és frissítése nagyon jó.
    Még a Garmin-ok is nagyon jók, de azok nem férnek bele a te "költségvetésedbe".
  • robee27
    #1650
    hello. kérnék tanácsot hozzáértőktől. szeretnék navigációt vásárolni.
    elsősorban magyarországra kell. lényeg h aránylag pontos legyen és vmilyen formában lehessen frissíteni. árban 40ezer forintig gondoltam.
    semmi extra nem kell csak megbízható legyen és legyen vmi szervíz háttér is legalább. miket kinéztem : ICONX G310, NAVON N260 ILL N470 NAVIGON 1210
    ezeke ált. kelet-eu térképpel vannak ill egynéhány igo8al v amigo-val.
    ezek közül érdemes vmelyiket választanom?
    ill ha webshop-ból rendelnék van olyan ami későbbiekben is megbízható? itt a garanciára gondolnék.
    köszi a választ.
    robee
  • piamania
    #1649
    ActiveSync-en keresztül lesz adatátvitel.
  • ibrik
    #1648
    Talán egy miniUSB-t csak felismersz...
    Egyébként USB-miniUSB kábel van mindegyikhez.
    Az már más kérdés, hogy a számítógéphez csatlakoztatva az adatátvitel ActiveSync-en keresztül vagy simán "mass storage" üzemmódban történik...
  • piamania
    #1647
    Nem kaptam USB csatlakozót a GPS-emhez.Minden GPS-nek ugyanolyan csatlakozója van,vagy mindegyiknek más és más?
  • ibrik
    #1646
    Ha mutatnál róla képet, hogy néz ki a program futás közben, akkor megmondanám valójában melyik program az, de szerintem nem iGO8.
  • HoReSz1975
    #1645
    Hi @ all

    Lenne egy Mio C720 navigáció, még régi MioMap van rajta, de szeretnék rátenni IGO2008 -at, meg is lenne a Full európás IGO 2008 PNA verzió, ami 1,75GB, de nemtudom hogyan kezdjek hozzá

    Hogyan kell telepiteni, mert a gépnek saját memóriájában ami 2GB a régi szoftver van, aminek saját menűje is van

  • examinee
    #1644
    pf... nemértem. Most kiszedtem belőle az sd kártyát és ígyis megy rajta a navigáció!
    Asszem visszaadom és oldják meg szervizbe, sok ez nekem:)
  • examinee
    #1643
    Köszi a választ!
    Nekem ezeket igy édesapám ismerősei küldözgetik és oldjam meg... frankó!
    Akkor ez valami butított IGO8. Azt láttam az sd kártyán hogy az van rajta, meg van benne tmc meg minden egyéb finomság, csak furcsán néz ki:)

    Akkor márcsak map frissitést kell szereznem hozzá.
    #1633-ra tudna nekem valamit privibe?
  • ibrik
    #1642
    Nahát-nahát...
    Az egy viszonylag régi készülék. Gyárilag iGO2006 alapú navigáció kell hogy fusson rajta.
    Tehát ami biztos: hivatalos iGO8 nem lehet rajta - ha mégis az van, egyértelmű a helyzet: tört iGO8.

    Tehát visszatérve az elejére.
    Szerintem mégis iGO2006 lehet rajta, mert ahogy azt írtam "iGO2006 alapú" az azt jelenti, hogy a Blaupunkt által licenszelt és a "saját képükre átformál" iGO2006-ról van szó, ami ráadásul butított is (mint pl. a régebbi Mio-kon futó MioMap v3). Ebbe "belefér" az is, hogy nem található benne a "Névjegy/About" - bár ezt kétlem. Valahol ott lesz az, csak esetleg máshol, mint a megszokott helyen.
  • examinee
    #1641
    Köszönöm a válaszod.
    Ez valmi travelpilot Lucca 5.2. Nemtudom hogy ez a Lucca mennyire számít nála.
    Amugy hogy állapitom meg hogy eredeti IGO van-e rajta? (ezen a szaron az IGO-n belül még névjegy sincs, érdekes)
  • Szabi1991
    #1640
  • Lunatic83
    #1639
    közbe már rájöttem, én baxtam el, túl optimista voltam, asusGo-hoz frissítés...~egy év alatt, ááhhh, úgyanmár...
  • Lunatic83
    #1638
    a térkép verzió R300_ASUS-WE-EN-R102-0-V4.8.3-ról
    R300_ASUS-WE-EN-R102-0-V4.9.2-re változott, de a nyugati országokban csak a "fontosabb" utak maradtak meg.... várost utca szintre lebontani nem lehet...
  • Lunatic83
    #1637
    a R300_ASUS-WE-EN-R102-0-V4.9.2(E3) teljes verzióhoz van vagy csak a kelet európai térképhez?
  • ibrik
    #1636
    examinee: Ha van internetük, ők is meg tudják maguk csinálni. A naviextras-ra regisztrálni kell és meg kell nézni a listában, hogy az adott készülék benne van-e a hivatalosan támogatott készülékek listájában. Megjegyzem, a lista szerint egyelőre csak két Blaupunkt PNA támogatott: Travelpilot 100 és Travelpilot Easy.
    Habár nem garantált, hogy a frissítés ingyenes lesz, ott fog kiderülni...
    Azonban ha egy olyan készülékről van szó, amire utólag lett rárakva egy nem jogtiszta, tört iGO8, akkor ne is számíts a naviextras-ra...

    piamania: A szükséges információk itt: http://forum.pdalink.co.cc/index.php?topic=255.0
  • piamania
    #1635
    Hi!

    Nekem egy Myguide 3100-as GPS-em van.Az lenne a kérdésem,hogy ha letölteném az Igo 8.3-at,akkor azt felismeri majd a GPS-em?Ha nem,akkor honnan tudok hozzá térképet szerezni?köszi szépen.
  • examinee
    #1634
    Kaptam egy Blaupunkt nevezetű navigációs készüléket, hogy frissitsem rajta nekik az igo 8-at.
    Honann tudom hogy eredeti-e a szoftver vagy sem?
    Valami olyat mondtak nekik hogy menjek fel a naviexras.com-ra és onnan le lehet szedni. Tudja valaki hogy ez hogy működik?
  • examinee
    #1633
    Igo 8 version 8.3.2.64873-hoz szeretnék térképfrissitést.
    Tudna nekem valaki segíteni, legalább magyarral?
  • Kandurex
    #1632
    Az iconx nagyon kicsi, a másik meg 2X annyiba kerül, mint az általam linkelt, és nem tud többet. :/
  • desigo
    #1631
    úgy néz ki mint egy Mitac Mio gagyi változatban

    #1620-asban lévőket nézted?
  • Kandurex
    #1630
    Ezt néztem ki, mit gondoltok?
  • AleXXXXX
    #1629
    öm.. 8$-al drágábban az odlalon, ahol meglehet rendelni kínábol, szóval ott van egy modell kékfoggal.. meg mind2ben van fm transmitter.. kihangosítani autóra... 64 mega ram van benne, és egy 372mhz-es processzor szolgál, win mobile 5.0-s rendszerrel. Engem az aggaszt, hogy nem fog-e szaggatni..? vagy emiatt nem kell félnem?
  • Kandurex
    #1628
    ja, ja én is most akarok venni és a kék fog az alap
  • akyyy
    #1627
    Azt nézd, hogy lehesesn bele tenni sd kártyát, oszt teszel rá igo.t oszt cső. legfrisebb térképekkel, miegymás, torrentoldalakról.
    mérete tök mind1 elhiheted, kicsi is jó nagy is jó, amelyik tetszik.

    én inkább arra mennék rá hogy bluetoothos legyen. az az enyémből hiányzik pedig fasza lenne ha lehetne vele telefonálni kihangositva
  • AleXXXXX
    #1626
    Sziasztok!

    Jelenleg GPS vásárlás előtt állok, az alábbi jószágot néztem ki magamnak, legnagyobb internetes piacterünkön kb 30.000ft-ot kóstál, 5"-os kijezlője van, és többet nem is szánnék rá.
    Esetleg valaki tudna mondani tapasztalatokat..?
  • desigo
    #1625
    Hát ez nekem sem szimpatikus...