2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #1704
    PNA-ban 64MB RAM az átlag. Ez általában bőven elég az iGO8-nak minden futtatott csicsával együtt, de nem minden készüléknek optimális a működése. Így adódnak az "out of memory" jelenségek.
    A 128MB-os készülékek nagyon drágák, és nem is sok létezik.

    Az általad behatárolt árkategória ("0 km-es" készülékek): http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=gps+kesz%FClek&x=23&y=8&min=&max=40000
  • piamania
    #1703
    Értem.Köszi szépen a segítséget.
    Viszont lenne egy másik kérdésem.Ez lesz az utolsó mára.:)
    Lehet,hogy megpróbálom eladni a mostani gps-emet.30-40E forintért milyet tudnál ajánlani,amin alapból iGO van fent és megbízható?JAh és legyen jó sok belső memóriája:).
  • ibrik
    #1702
    A speedcam adatbázisra akkor lehet szükséged, ha "szeretsz" gyorshajtani - és vagy olyan bátor, hogy rábízd magad. Az adatbázisokhoz több helyről is hozzá lehet jutni, de ha jól tudom, a speedcams.hu kivételével egyik sem mindig 100%-osan naprakész - valójában a speedcams-hu sem mindig. Viszont erről az oldalról ingyenesen csak teljes Európás adatbázishoz juthatsz hozzá (vasúti átjárókkal és azok nélkül). Külön országokra lebontott speedcam adatbázisokhoz csak a fizetős VIP felhasználóknak van hozzáférése.

    Memória:
    A PNA nem egy moduláris felépítésű asztali PC, amiben akkor cserélsz alkatrészeket - köztük memóriát -, amikor csak akarsz.
    Mivel a programfuttatásra szolgáló fizikai memória (RAM) mérete adott és nem változtatható, így csak a lentebb leírt takarékossági "intézkedésekkel" van lehetőséged javítani a helyzeten.

    Valójában a feleslegesnek ítélt nyelvi hangfájlok és nyelvi fájlok törlése erre pont nincs hatással, mert azokból csak az éppen használt fájlok vannak a RAM memóriában. Ezért nem szerepeltek a felsorolásomban.
  • piamania
    #1701
    Egy kicsit kurtítottam.Letöröltem azokat amiket javasoltál,meg még a hangfájlokból meg a nyelvből is töröltem ki.Csak az angol meg a magyar maradt meg.Az normális,hogy ha pl egy amszterdami címet ütök be,akkor nagyon lassan töltődik be az útvonal?Ugyanez egy müncheninél pár másodperc.Nincs arra lehetőség,hogy a memóriát növelni tudjam?köszi szépen.
  • piamania
    #1700
    Van valami értelme a speedcam-eknek egyáltalán?
  • ibrik
    #1699
    Ja és ha nem fontos, hogy jelezzen a speedcam-eknél a program, akkor a speedcam adatbázis is eleve fölösleges.
  • ibrik
    #1698
    Tehát akkor sorban:

    - iGO8-ban a POI-k helye a "content/poi" mappában van.

    - (első) indításkor "initializing warning data" az a folyamat, amikor a TXT formátumú speedcam adatbázist importálja a program a saját adatbázisába ("content/speedcam" mappa). Ha túl nagy az adatbázis (pl. teljes Európa adatbázis), akkor sokáig eltart az inicializáció.

    - az "out of memory"-t sok minden okozhatja: túl nagy speedcam adatbázis és/vagy nagy méretű domborzat (DEM) fájlok és/vagy 3D épület (3DC, 3DL) fájlok, és előfordulhat simán útvonal-tervezésnél is, ha túl hosszú, több országon is átívelő útvonalról van szó.
    Egyszerűen "elfogy" a rendelkezésre álló memória.

    Memória-takarékossági tanácsok:
    A gyakorlatban nincs sok jelentősége a 3D terepviszonyok
    megjelenítésének - illetve szerintem nincs sok haszna, csak a memóriát zabálja. Nyugodtan töröld a ".dem" fájlokat a "content/dem" mappából.
    Ha ez sem elég, akkor vesszenek a 3D épület adatbázisok is ("content/building" mappa: ".3dc" és ".3dl" fájlok).
  • piamania
    #1697
    Na basszus mire ezt beírtam,hosszan töltődés után tovább ment.Most viszont azt írja ki,hogy out of memory.Requested: 67880
    Cache: 0
    Most mi van?Mitől van kevés memóriája?Lehet valahogy bővíteni?
  • piamania
    #1696
    Na most gebasz van.Végre betöltődésnél nem írja ki,hogy nincsenek térképfájlok.Viszont ahogy kiírja,hogy Initializing warning Data betöltődésnél,akkor nem csinál semmit.Mintha lefagyott volna.Mi lehet a hiba?
  • piamania
    #1695
    Köszi szépen a a választ.Lehet,hogy hülye kérdés lesz,de a POI-kat is ugyanoda?
  • ibrik
    #1694
    examinee: Most komolyan elgondolkoztam az értelmi képességeiden...
    Természetesen az iGO telepítője rakja a windows mappába az igotoday elemeit, de ha azok már eleve nincsenek az SD-kártyán, akkor nincs mit másolnia a telepítőnek...

    piamania: Az iGO8-ban a térképek az "content/map" alkönyvtárban vannak elhelyezve. Ezt vagy a belső flash-en találod a program fő mappájában, vagy kártyás verzió esetén a kártyán lévő mappában találod.
  • piamania
    #1693
    Most már értem.Viszont most újra gondban vagyok.Az előbb leírt iGO verzió van meg nekem,és külön hozzá letöltöttem a térképfájlokat.Viszont fogalmam sincs,hogy melyik mappába kell bemásolni.Próbáltam a FlashDiskben és azon belül a Myguide mappába feltenni,ott van a POI mappa is.Csak az a gond,azon kívül,hogy az aktívsync csak kettőt konvertált át rendesen,mert nincs elég hely,megpróbáltam elindítani,hogy hátha megy azzal a két ország térképével.Csak újra azt írja ki,hogy nem találhatók térképfájlok.
    Hova másoljam fel a térképeket,hogy jó legyen?
    A másik kérdésem pedig az lenne,hog a térképfájlokat ezek szerint a GPS belső memóriájára másolja fel?Vagy hova?Az SD kártyára?Vagy ha nem a kártyára,akkor az nem lenne megoldható,hogy az sd kártyára kerüljenek fel?
    Remélem érthető valamelyest és tudtok segíteni.köszi szépen.
  • examinee
    #1692
    Köszönöm szépen! Próbáltam figyelmesen, csak aszittem hogy azt már maga a progi teszi ki!
  • ibrik
    #1691
    Te valamit félreértettél. A Mai nap-nak semmi köze az iGO-hoz.
    A Mai nap (Today screen) csak a Windows Mobile operációs rendszert futtató PDA-kon és PDA-telefonokon van - a Windows Mobile op-rendszer része.
    Az iGO PDA-s verziójában van egy plugin, amivel a program indítható a Today screen-ről.

    A PNA-kon (vagy közismert nevükön: a "GPS"-eken) WindowsCE fut a háttérben, amiben nincs Today screen funkció és nem is telepíthető rájuk ilyesmi - ha erre gondoltál...
  • piamania
    #1690
    Nekem ez a verzió van fent a Myguide3100-asomon.Nav.N.Go.iGO.v8.3.2.91972
    Erre fel lehet tenni vahalogy ezt a 'mai napot'?
  • ibrik
    #1689
    Ha figyelmesen elolvasod az #1680-as hozzászólásomat, akkor látod, hogy pont az "igotoday.dll" fájllal kezdtem a felsorolást. Ez a fájl a plugin.
    Ha az nincs ott, akkor nem működik, nem kerül ki az iGO indítóikon a today-re.
    Keress egy másik PDA-s verziót, amiben bennevan a DLL.
  • examinee
    #1688
    Nem lehet hogy az a baj hogy az sd kártyámon nincs igotoday.dll?
    Vagy a 4 gigás kártya a baj?
    Mondjuk először feltelepitettem az igot, aztán nem tette sehova csak a programok közül tudtam inditani, így mégegyszer feltelepedett és akkor rakta ki start menü programok közé. De a Mai napot nem érzi:)
  • ibrik
    #1687
    Így néz ki egy Windows Mobile-t futtató készüléken a Today scree (mai nap képernyő):


    És ilyen az, amikor a feltelepített iGO today plugin segítségével az indítóikon kikerül a Mai nap képernyőre (csakis az iGO8-as sorra értendő, a színek és az egyéb kijelzések az iGO-tól függetlenek...):
  • examinee
    #1686
    Az a kezdő képernyő! Ahonnan nyomod a start menüt meg a navigációt inditod meg ilyenek.
  • piamania
    #1685
    Mi ez a "mai nap"?Nekem is igo van fent.
  • examinee
    #1684
    Tök uj a PDA nem volt előtte semmi rajta fent!
  • ibrik
    #1683
    Telepítés előtt le kell szedned az előző iGO mindent nyomát:
    - a "program files" mappából
    - a dokumentumok mappából
    (- és esetleg a "windows" mappából az igotoday fájljait)

    A telepítés akkor indul el automatikusan, amikor beteszed az SD kártyát.
  • examinee
    #1682
    Köszi! ezek mind megvannak., illetve a kártyán nincs igotoday.dll.
    Nem lehet hogy az a baj hogy 4 gigás a kártya és bezavarja a pda-t? P560.
  • pekka2
    #1681
    Köszi,
    augusztusban beszerzek egyet.
    Majd belinkelném miután kiválasztottam, és ha megtennéd, hogy véleményezed a választásomat, akkor nagyon megköszönném.
    Üdv,
  • ibrik
    #1680
    Az iGO indítóikonja Mai nap (Today) képernyőre csak akkor kerül ki, ha SD-kártyás telepítős PDA változatot teszel fel.
    Ez esetben a kártyán van egy "2577" nevű mappa is a program mappája mellett. Ezenkívül a program mappájában ott kell lennie az iGO today fájljainak (igotoday.dll, igo.bmp, igotoday16.bmp, igotoday32.bmp, igotoday64.bmp).
  • examinee
    #1679
    Hogy tudom azt megcsinálni hogy az Igot a "mai nap"-ból indítsam? Most a programok között van, de nem tudom betenni a mai napba, vagyis nem is jelenik meg ott nem tudom bepipálni igy hogy mutassa a fő képernyőn.
  • ibrik
    #1678
    25-30e-ért talán már vehetsz is a legolcsóbb PNA-k közül.
    Igazából a készülék teljesen mindegy - ebben az árkategóriában.
    A lényeg, hogy iGO (vagy iGO-alapú) navigáció hivatalosan legyen rajta futtatható. Ez a szoftver az egyik legpontosabb navigáció Magyarország tekintetében. A másik ugyanilyen jó szoftver a Garmin - de a Garmin-os készülékekkel az a baj, hogy jóval drágábbak.

    Még az iGO-ra és az iGO8-ra visszatérve...
    Kapható jó pár olyan PNA, amihez nem adnak szoftvert (ezért is olcsóbbak), viszont jó, ha már most tisztában vagy vele, hogy a szoftver nélküli PNA-khoz legálisan beszerezhető - és működő - szoftverek száma igen korlátozott. És ezek közé nem tartozik az iGO egyik változata sem.
    Az iGO8-t csak kártyán tudod megvenni PDA-khoz (~20-30eFt - változattól függően).
  • pekka2
    #1677
    sziasztok,
    szerintetek a 20ezres kategóriában melyik a legjobb GPS, és milyen szoftvert érdemes rátelepíteni? a szoftvert azt bármelyik sd kártyára lehet telepíteni?
    Válaszaitokat előre is köszi.
    Üdv,
    esetleg link, hogy hol érdemes venni online?
  • morzsi999
    #1676
    Nagyon nagy segítséget kérnék töleteek vettem egy MDA Vario III és szeretnékrá tenni térkép szoftvert már ki próbáltam 10 félét de egyik sem indul ha valaki tudna segítteni nagyon hálás lennék mert szerdán indulok olaszba és szükségem lenne a GPS segítségére,tényéeg hálás lennék köszönöm a segítségeteket előre is.
  • ibrik
    #1675
    Ja, amúgy motorokra szánt PNA-k 100eFt körül vannak.
    Akármelyik PNA azért nem jó, mert nem mindegyiknek olyan fényerejű a kijelzője, amivel jó lenne szabad ég alatt, napfényben használni.
  • ibrik
    #1674
    Kétlem, hogy műszaki vizsgán, vagy közúti ellenőrzésen büntetés nélkül átmenne a motor a kilométerórája nélkül...
  • Attila8805
    #1673
    Hali mindenki!
    Van egy motorom amit sajnos összetörtem és elszállt a kilóméteróra és nem találtuk meg.
    Mivel használtan is 30-40 ezer forint arra gondoltam hogy vennék vmi gps-t az úgy is pontosabb és még el is vezet bárhova.
    Tudnátok nekem ajánlani vmi nem drága de sebességmérésre tökéletes kütyüt?
  • piamania
    #1672
    HI!Vettem egy kártyaolvasót,hogy könnyebb legyen a gps térkép frissítése.Eddig az sd kártyát fényképek tárolására használtam.Most,hogy betettem az olvasóba és csatlakoztattam a géphez,azt írja ki,amikor meg akarom nyitni,hogy nincs formázva,formázzam először.Rámentem,hogy ok.Aztán a csúszka végig megy,majd kiírja,hogy a windows nem tudta formázni a lemezt.Mi a gond?Írásvédettség nincs rajta,mert már próbáltam úgyis.Esetleg nem FAT32 fájlrendszerként kéne,hanem csak sima FAT?Ez csak egy próba lenne,ha sikerül,akkor veszek majd egy másik sd kártyát,és a mostani majd megint visszakerül a fényképezőbe.Köszi szépen a segítséget.
  • examinee
    #1671
    Mio P560-asba lehet 4 gigás sd kártyát tenni?
  • Tupek
    #1670
    Írtam e-mailt a Navon-nak 1 hete, de azóta se válaszoltak ..
    Tudsz valami olyan elérhetőséget,ahol hamar kapok visszajelzést?
    Előre is köszi!
  • ibrik
    #1669
    Ezt inkább tőlük kérdezd.
  • Tupek
    #1668
    Köszi a gyors választ.
    De az a baj hogy 1 év alatt sikerült 1x frissíteni a térképet ( csak Mo.). A kelet-európai térképfrissítésre pedig 3 évet ígértek ? Akkor szerinted mit várhatok? 3 frissítés összesen ?
  • ibrik
    #1667
    vakeger68: Elvileg a Blau Travlepilot 100 bennevan a naviextras támogatott készülékek listájában. Tehát ott tudnád frissíteni. A feltételes mód meg azért van, mert jelenleg a naviextras oldal "under construction".

    Az utolsó mondatom lehet válasz Tupek kérdésére is.
    Illetve ezt kiegészíteném annyival, hogy ne nagyon számíts sűrű frissítgetésekre. Ha már negyedévente lenne térképfrissítés, az már kánaánnak számítana - szerintem...
  • Tupek
    #1666
    Sziasztok!
    Van egy Navon N450-es készülékem és tartozik hozzá 1éves ingyenes frissítés interneten keresztül, de eddig egyetlen egyszer sikerült frissíteni, azóta semmi...
    Aki tud az segítsen légy szíves!
    Előre is köszi.
  • vakeger68
    #1665
    Szaisztok!
    Van egy Blaupunkt Travelpilot 100-as GPS-em. Honnan tudok letölteni térképfrissítést?
    Előre is köszi!