2824
Autós navigáció egyszerűen
  • kecske01
    #2744
    ez egy nagy fos nem fórum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • kecske01
    #2743
    Sziasztok telepítettem egy igo t a laptopomra az lenne a kérdésem hogy van egy atd típusú navigációm és azt tudnám e használni gps vevőként a laptophoz (tudom lehet kapni külön gps vevőt de azért kérdezem mert feleslegesen nem akarok venni)
  • bathoryut
    #2742
    Üdv!
    Nekem is ez a gond.Van egy mio c250 készülék ami hirtelen nem fogja a gps jeleket.
    Másik gondom :a saját me carerra 430 készülékem mem.kártyájáról letöröltem az igo-t,most akármilyen más igót tennék rá nem megy,sőt a lementett saját programm visszatéve sem megy ( a mem.kártya másik,mint ami volt)Kérlek segítsetek,sűrgős lenne!
    Köszi!
  • Tharus
    #2741
    Sziasztok!

    Kérlek segítsetek, van egy M-Tech MT 350 típusú gps készülékem, 2007.10 havi térképek vannak rajta. Hogyan tudom frissíteni?

    Köszönöm előre is a válaszokat.
  • hege01
    #2740
    Sziasztok,

    Van egy TomTom XL-em ami egyszer csak nem akarja a GPS jeleket venni "Várakozás érvényes GPS jelre..." szöveg és kész. Az összes funkciója egyébként működik.
    Lehet valamit kezdeni vele vagy kuka?
    Ha cserélni kell a Mio Spirit 685-öt néztem ki helyette, valakinek tapasztalata vele?

    Köszi
    Üdv.
  • ibrik
    #2739
    Beírod keresőbe, hogy "igo hangok" és máris több ezer találatot kapsz...
  • Kenworth
    #2738
    Sziasztok!
    WayteQ x960bt típusú gps-re keresek navigáció hangot, mint pl. Fekete Pákó, Cigány ember, stb.
    Tudna valaki linket adni, vagy esetleg keresési kulcsszót?
    Köszönöm

  • madmanic
    #2737
    megoldódott.. elég csak felmásolni a kártyára..


  • yugoslave
    #2736
    Jó hír! Amúgy is kell mennem metróba. Szeretünk odajárni, mert minden egy helyen van és kényelmes a parkolás és általában nincs sorban állás sem. De akkor lehet apósomnak veszünk egy GPS-t. Az öreg úgyis mindig eltéved :D
  • hullabaloo
    #2735
    A Wayteq az tényleg jó, még a TomTom-ot is ajánlom! Gyakorlott sofőr révén eleinte annyira elleneztem a GPS használatát, most pedig sehová nem indulok el nélküle :) Egyébként a Metroban most kedvezmény lesz a navigációs rendszerekre! Ha jól tudom akkor holnap lesz, és minden GPS 20%-al lesz olcsóbb.
  • karapakoska
    #2734
    Én a Wayteq márkát ajánlom, jó áron van és megbízható. A legutóbbi Navigonom hamar befuccsolt. Nem tudjátok véletlenül hol tudok olcsón beszerezni egy újat? Meg szeretném lepni édesapámat. :) Köszi
  • madmanic
    #2733
    http://igomyway.com/support

    Itt van egy lista a támogatott készülékekről.
  • madmanic
    #2732
    kicsit beleástam magam, tehát a készülék pontos típusa Navigon 2100/2110.

    A névjegy szerint nav n go Igo 8 8.0.0.44366 térkép van a kártyán.

    Mivel nem értek hozzá, nem szeretném jobban elbarmolni, mint ahogy van, a kérdés:

    Beszerzek egy frissebb iGo-t felmásolom a kártyára és használjuk boldogan?

    Vagy:

    A map könyvtárba csak a térkép állományokat másolom be?

  • madmanic
    #2731
    Üdv! Segítségre lenne szükségem!

    Az öregem navija meghalt ( állandóan kifagy, fél óráig keres jelet), a típusa Navigon Canada 310. ( legalábbis a készüléken ennyi van )

    A probléma, hogy amikor megvette 3-4 éve, csak K-E térkép volt hozzá.

    Valami szakival "feltörette" és kompatibilissé tették iGo8 térképpel.
    A srác telefonszáma persze már nincs meg.

    Szeretnék másik szoftvert telepíteni rá, találtam több helyen is ( igen warez ) letölthető térképeket, melyiket kell választanom, illetve csak felmásolom az SD kártyára, vagy telepíteni kell?

    Köszi!
  • ibrik
    #2730
    Na ezért (többek közt) nem kell venni Mio-t...
    Amióta nem iGO-alapú navigáció van rajtuk, nagy rakás gagyik.
  • Jenc
    #2729
    Az a gond, hogy útdíj opció sehol sincs benne. Egy MIO Spirit 685-öst vettem, és csak a fizetős utak vannak benne, ott arra állítottam, h 'mindig elkerül'. De valamiért akkor is az autópályára csinálja az útvonalat.
  • ibrik
    #2728
    Az útvonal beállításokban ne csak a fizetős utakat tiltsd le, hanem az útdíj opciót is.
  • Jenc
    #2727
    Várpalotai vagyok, és a Farkashegyi reptérre szeretnék elmenni, így ezt az útvonalat terveztettem meg vele, és végig akar küldeni az M7-en. Ami tudtommal nagyon nem ingyenes. :)
  • ibrik
    #2726
    Bármilyen meglepő, vannak még ingyenes autópálya szakaszok.
    Nem egy olyan részre tervezett?
  • Jenc
    #2725
    Sziasztok!

    Egy olyan problémám lenne, hogy vettem egy mio gps-t és a beállításoknál letiltottam a fizetős utakat, de az útvonal tervezésnél az utat autópályára tervezte meg. Ilyenkor mit tudok vele csinálni, hogy ne arra tervezze meg?

    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • Yossarian
    #2724
    Frankón megy rajta az összes ájgó is, a 2006-tól az amigon át a primoig.
  • gyorikeksz
    #2723
    Köszi a választ.
  • ibrik
    #2722
    Nem nagyon ismerem a Garmin-okat, sosem volt olyanom, de egyet biztosan tudok: a sajátjukon kívül semmilyen más szoftvert nem lehet felrakni a Garmin-okra.
  • gyorikeksz
    #2721
    Üdv Ibrik?

    Kellene egy kis segítség.
    GARMIN nüvi 265w navigációnál hogyan tudom frissíteni a térképet, illetve IGO elfut e ezen a navin. Ha igen akkor hogyan tudom feltelepíteni?

    A választ előre is köszönöm.

    Üdv gyorikeksz
  • ibrik
    #2720
    A Wayteq GPS-eket vagy szoftver nélkül lehet megvenni, vagy a Sygic valamelyik verzióját adják hozzá (Lite, Drive vagy Truck).
  • Tapasz82
    #2719
    Sziasztok! Szükségem lenne egy hozzáértő véleményére és segítségére. Van egy Navigon 2110-es GPS készülékem (ez nem a max verzió, szerintem olyan mint a sima 2100) 400Mhz procival, Win CE 5.0 operációs rendszerrel és 2GB SD kártyával. Egy fáradt pillanatomban teljesen letöröltem az SD kártya tartalmát..:(

    Páran mondták, hogy a GPS kompatibilis az IGO valamely verziójával, csak fel kell tenni és system fájlokat kell átírni, viszont én ehhez sajnos nem értek és nagyon jó lenne egy pár tanács lépésről lépésre esetleg olyantól aki csinált már ilyet hasonló készüléken. Milyen IGO verziót lehet feltenni egy ilyen készülékre? Az hogyan történik csak fel kell másolnom a memóriakártyára? Utána mit kell elindítani, beállítani, átírni, hogy újra működhessen a GPS?

    Nagyon köszönöm előre is, ha valaki egy szájbarágós leírást vagy segítséget tudna adni erről.
    U.i: ma megpróbáltam pár IGO-t feltenni, átírtam az indítófájlt, a sys.txt-ben is a foldert de csak azt írja ki hogy nincs benne memóriakártya. Olvastam arról is, hogy régen volt egy antisync nevű program amivel a gép op. rendszeréhez lehetett hozzáférni, de win7 alatt ez sem működik. Így meg az az érzésem vakvágányon vagyok hogy elérési utakat módosítok az sd kártyán mert ki tudja, hogy a gép op rendszere mire hivatkozik.
  • JSbyMSI8800
    #2718
    Sziasztok!!

    Azt szeretném megkérdezni, hogy van egy Wayteq x850-es gps. Valaki megtudná nekem mondani pontosan, hogy milyen térkép szoftver működik rajta ?
  • SirAlo
    #2717
    Hello, van egy Mio Moov M400 keszulekem es szeretnem a terkepet frissiteni rajta, Mio Maps van rajta, teljes europa terkeppel mar rajta volt amikor vettem, lehetseges az ingyenes frissites (gondolom eredeti programot adtak vele) vagy ha tort iGo-t szeretnek ra tenni az hogyan mukodik? Lehet olyat csinalni hogy az osszes fajlrol ami rajta van a keszuleken siman kimasolom a gepemre valahova es ha nem sikerul egy iGo-t vagy barmi mast felmasolni ra akkor siman visszamasolom az elozo fajlokat es mukodik minden ugy mint elotte? meg soha nem csinaltam ilyet szoval nem akarnam elkurni :D vagy valami segedprogrammal szoktak frissiteni/lecserelni a terkepet?
  • ibrik
    #2716
    Egyrészt ez attól is függ, hogy mit értesz "eredeti" alatt?
    Az ő kártyája eredeti (bolti) szoftver és azt másoltad le vagy már eleve az övé is egy tört program?
    Másrészt az sem utolsó szempont, hogy ugyanolyan típusú navigációs eszközről van-e szó? (pl. lehetnek eltérések a GPS vevő port/baud értékeinél, stb...)
  • bakter985
    #2715
    szép napot.
    egy olyan problémával kerültem szemben,hogy a kolegátol az ő memoria kártyájáról átmásoltuk a legfrissebb programot az én memória kártyámra és ezek után amikor elindítom,sajna nem talál jelet,műholdat.azt szeretném kérdezni hogy erre a gondra van valami megoldás,vagy ez csak akkor működik ha én is beszerzem az eredeti programot,mert úgymond ezt is telepíteni kell???a válaszotok előre is köszönöm.
  • Papp Csulej
    #2714
    Tisztelt Fórumozók !

    Szeretnék tanácsot kérni, van egy "alcor" 3,5"-os PNA-ja az egyik barátomnak és bekapcsoláskor kezdő oldal megjelenése után nem megy tovább.(a menürendszer sem jelenik)Érdekességként ez már a harmadik ilyen "alcor" lefagyás az ismerőseim között.A legelsőt a forgalmazó cég SW frissítéssel helyre hozta.A kérdésem annyi lenne házilag lehetséges-e a frissítés vagy valamiféle resetelés.
  • McHaals
    #2713
    na most örülök magamnak, mert navigon 2150-t upgradeltem 4310-re, majd felraktam rá az igo8-at, és műxik :D
    legalábbis megtalálta a műhódakat. hamarosan letesztelem menet közben is.
  • TaRka0107
    #2712
    Üdv!
    Van egy Topaz Pro GPS-ünk. Nincs rajta navigációs szoftver. Tudnátok segíteni nekem, hogy hogy kell rátelepíteni? Van egy Igo8-as térkép a gépemen. Van benne exe fájl is, szerintetek ez jó lesz hozzá?
  • Nosztredamus
    #2711
    Üdv!

    Szeretnénk venni egy gps-t és ezt néztük ki. Érdekelne,hogy mit gondoltok róla/valaki tudna ajánlani egyet? Olyan 30-35 ezret szeretnénk rászánni.

    Előre is Köszönöm!
  • LoSA
    #2710
    Van egy Wayteq 950HD GPS-em, melynek a szoftverét, térképét szeretném felfrissíteni. Jelenleg Sygic Drive van rajta. Van valahol valami program, ami tudna nekem ebben segíteni? Teljesen kezdő vagyok, részletes leírás kellene. Esetleg Igo-t tegyek rá?
  • Carlos
    #2709
    Most vettem egy nokia c5 00.2 mobilt, amiben van GPS.
    Az lenne a kérdésem, hogy az miért van, hogy van amikor egyszerűen nem talál műholdat. A műholdakat látja de valamiért nem kapom meg a koordinátákat (Várakozás a GPS-re felirat marad kint).
  • ibrik
    #2708
    Nem nagyon értek a Garmin-okhoz. Inkább beszélj a képviseletükkel.
  • toogyer
    #2707
    Sziasztok

    Egy garminon térképfrissítést szeretnék csinálni, de a gép memóriája 2GB míg az új állomány majd 3GB. Azt szeretném megtudni, hogy a belső memóriát ha átmásolom vissza tudom-e majd állítani egy egyszerű visszamásolással? Valamint hogy az új programot betölti-e egy külső memóriakártyáról(4GB)?

    Üdv Toogyer
  • Jenc
    #2706
    Sziasztok!

    GPS-t szeretnék venni, de nem tudom melyik a jobb és melyiket lehet könnyebben frissíteni? (Garmin és Mio között vacilálok, de azt se tom, h azok közül melyik lenne jobb) (Nekem elég ha csak M.O térkép van rajta, és 25-30-nál többet nem adnék érte.)
    Előre is köszönöm!
  • ibrik
    #2705
    A NaviGuide 4.0 és afölötti verziók esetén a frissítés ingyenes. Ez egy frissítő CD, amit a NaviGate Kft. üzleteiben vehetsz át ingyen, az eredeti CD sorozatszámos betétlapja és a vásárlást igazoló számla ellenében.
    Egyéb esetben a frissítés 10 ezerbe kerül.
    (A fenti infók a Garmin oldaláról származnak.)