2824
Autós navigáció egyszerűen
  • SirAlo
    #2784
    Hello, van egy TomTom One keszulekem de csak nyugat europa terkepe van meg rajta, hogyan tudnam felrakni ra kelet-kozep europat? SD kartyan megvan a teljes europa de az 4 gigas es ahogy felneztem ra nem ugy vannak a terkepek mint iGo-ba hogy kulon fajl minden orszag hanem itt egy fajlba van az osszes ( a keszulekem csak 1 gigas :( ) szoval az eredeti terkepekbol nem lehet csak azokat felrakni ra ameiket szeretnem en hogy ferjen ra?
  • janszky
    #2783
    Köszi! Így már megvan! :-)
  • ibrik
    #2782
    Esetleg keresd "külső akku" vagy "hordozható akkumulátor töltő" vagy hasonló neveken.
  • janszky
    #2781
    Tudnál linket adni legalább egyről? Nehéz megtalálni így, hogy "vész áramforrás"...
  • ibrik
    #2780
    Léteznek mindenfajta csatlakozóval (USB, miniUSB, microUSB, spec. telefonkábel, jack, stb.) ellátott vész áramforrások, amelyek nagyjából akkorák mint egy mobiltelefon. Ceruzaelemes és akksis (és még napelemes) változatban is léteznek.
  • janszky
    #2779
    Napelemes töltő nem sokat ér szerintem, amúgy lehet olcsón kapni ebay-en. A dinamóval meg az a bajom, hogy így is eléggé el szoktam fáradni... :-) Gondoltam már mindkettőre, de reménykedtem, hogy van valami megoldás, ami ezeken kívül esik.
  • Shiwo
    #2778
    hát.. szerintem 5-6 óránál tovább egy kis képernyős vacak se bírja tovább, eleve a GPS nagyon lezabálja az aksikat, én úgy tapasztaltam.. inkább nézz valami napelemes töltőt vagy valami telefontöltő dinamó megoldást
  • janszky
    #2777
    Szép napot mindenkinek!

    Lenne egy olyan kérdésem, hogy létezik e olyan GPS, amire fel tudom szórni az http://openmaps.eu/download-s térképeket, és mellette még nem merül le 3 óra alatt?

    Jelenleg egy samsung galaxy-t használok navigációra, de 3 óra után feladja az aksija, ami meg édeskevés egy hetes biciklitúráknál...
  • Bajusz50
    #2776
    Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Vásároltam egy Topaz Pro navigációt , és a hangszórója kivan kapcsolva. Hogyan kapcsolhatnám vissza?Csak hangerőt lehet növelni vagy csökkenteni. Nagyon meg köszönném, ha valaki segítene.
  • Shiwo
    #2775
    Hali,

    van egy Navigon 2110 max, 2011Q1-es térképpel..

    kérdésem az lenne, hogy miképp lehetne frissíteni nem hivatalos megoldással..

    ha mondjuk találunk valahol netalántán frissebb térképet, amit le lehet tölteni, azt simán fel kell másolni, vagy a készülékkel kell valamit trükközni, hogy elfogadja? (gondolom kell...) van erről valami leírás?

    gugli dobott pár tippet, de nem tudom, melyik oldal megbízható, melyik megoldás működik...
  • w126
    #2774
    Sziasztok.

    Esetleg valaki ismeri/ért a CNS Truck navihoz?

    Köszi.
  • Willi Betz
    #2773
    Hali!
    Igo Primo 2.0-hoz van 2012.Q4.-nél frissebb térkép? Köszi!
  • steweee
    #2772
    elméletileg igaz. de egy ilyen nagyot már nem középre teszek akkor, hanem balkéz felől az A oszlopnál. ott úgysincs semmi fontos látnivaló...
  • Borg
    #2771
    Szerintem autóba kurvanagy a 7"... én is játszottam egy darabig a gondolattal, de 5" fölé nem mentem inkább.
    Az 5"-ossal is úgy vagyok, hogy jobban elvonja a figyelmedet a szélvédőn, mint egy 4,3-as. Márpedig a navira csak akkor kéne pillantani, mikor az szól valamit.
    Max teherautóba tudnám elképzelni a 7-est, /vagy műszerfalra/ba építve.
  • steweee
    #2770
    mert a sztori úgy volt, hogy GPS-t kerestem 30.000-ig, de szerencsére felhívták a figylememet arra, hogy akkor már egy nagyobb kijelzős táblagépet is tudok venni ennyiért amit ugyanolyan GPS ként is használható. és akkor már ez inkább tetszene, ha nem egy elromlós modell
  • steweee
    #2769

    * erről van már vkinek vmi tapasztalata :

    http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=NAVON+Platinum+explorer&sort=preis&min=&max=&sucheallwmp=


    ezt a programot ajánlották hozzá :

    https://www.google.hu/search?q=navon+platinum+explorer&hl=hu&client=firefox-a&hs=Edt&sa=X&tbo=u&rls=org.mozilla:hu:official&tbm=isch&source=univ&ei=a5oRUbz8O-SU0QX75IC4CA&ved=0CFEQsAQ&biw=1440&bih=728#hl=hu&client=firefox-a&hs=aft&tbo=d&rls=org.mozilla:hu:official&tbm=isch&spell=1&q=sygic+gps+software&sa=X&ei=_ZoRUea8A6G_0QXdsYH4BA&ved=0CEsQBSgA&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41934586,d.d2k&fp=d5f6d1d525bd5c81&biw=1440&bih=728
  • Crumeron
    #2768
    Bocs a dupla hsz-ért elfelejtettem megkérdezni, hogy a Tomtom-ról mi a vélemény, az jó vagy nem annyira?
  • Crumeron
    #2767
    Köszi szépen a felvilágosítást, akkor nézelődök még kicsit, aztán ha találok valamit belinkelem, hogy érdemes-e megvenni vagy sem.
  • ibrik
    #2766
    Sajnos, ha a megbízhatóságot nézzük, külön kell választanunk a hardvert és a szoftvert.

    Külföldön egy Garmin-al jobban járnál, de azok drágábbak, mint az általad kilistázott készülékek.
    A WayteQ-ről, mint készülékekről általánosságban mindenkinek jó a véleménye - ami viszont a Sygic szoftverről egyáltalán nem mondható el. A TeleAtlas-os térképeivel a GPS szoftverek között a budget kategóriát képviseli - nem véletlenül olyan olcsók. A legfrissebb térképei is mindig jó nagy lemaradásban vannak a Garmin, Navteq térképeitől.
    Magyarország tekintetében az iGO/TopMap és szintén a Navteq térképek a verhetetlenek.

    Tehát a NAVON és a Wayteq nem rossz választás, de akkor inkább az iGO felé nézegess. Mondjuk a NAVON-on elve az van (Wayteq-et nem kapsz iGO-val, csak hack-elt megoldás létezik).
    Viszont iGO-hoz is léteznek TeleAtlas alapú térképek, tehát azokat kerüld. Navteq alapúakat keress.
  • Crumeron
    #2765
    Üdv,

    Szeretnék jövő évben külföldre menni dolgozni, és szeretnék venni egy navigációt. Nem vagyok olyan tájékozott a témában ezért, esetleg tudnátok nekem ajánlani olyat ami megbízható érdemes megvenni, és a továbbiak folyamán lehet normálisan frissíteni is a térképét?
    Olyan 40.000 Ft-ot szánok rá.

    Eddig ezeket néztem:
    http://www.edigital.hu/Tablet/WayteQ_xTAB-50_tablet_%28Android%29_fekete-p325036.html

    http://www.edigital.hu/Tablet/WayteQ_xTAB-50_tablet_%28Android%29_+_Sygic_3D_Teljes_Europa_terkep_+_Elettartam_terkepfrissites_fekete-p325043.html

    http://www.edigital.hu/Navigacios_keszulek/NAVON_N670_Plus_navigacio_+_iGO8_Teljes-Europa_terkep_%2840_orszag%29-p325422.html

    Esetleg ezek közül érdemes valamelyiket megvenni?
  • ibrik
    #2764
    Passz, nem ismerem a készülékedet.
  • k0trapali #2763
    És tudok a készülékre esetleg újabb iGO-t telepíteni valahogy?
  • ibrik
    #2762
    Az iGO2006-ot nem lehet frissíteni. Kb. 2008 (az iGO8 megjelenése) után szűnt meg a támogatása, annál újabb térképek már nem jöttek ki hozzá.
  • k0trapali #2761
    Sziasztok!

    Mio 169-en iGO 2006 van fent.
    Hogyan tudom frissíteni a térképet mert sok helyen elég elavult... 2006 óta épült 1-2 új út stb. ill le lehet cserélni az egész szoftvert vagy csak a térképet lehet frissíteni?
  • Tibuka
    #2760
    Sziasztok!
    Azt szeretném megtudni, hogy mivel a Primoba nem lehet saját POI-kat elmenteni csak Kedvenceket, ezeket a kedvenceket hogyan tudom átmenteni egy ismerősöm készülékéről a sajátomra?
    Sok kedvenc van neki és egyenként megnézni és kiírni a koordinátákat igen időt rabló munka lenne. Biztos van valami sokkal egyszerűbb módszer.
  • ibrik
    #2759
    Térkép/navigáció nézetben a kijelző jobb alsó sarkában beállítástól függően egy adat ki van írva, ha rányomsz, akkor 3 adat jelenik meg - elképzelhető, hogy az egyik pont az aktuális sebesség lesz. Ha rányomsz a sebességre, akkor a másik két adat eltűnik.
    Ha a három adat között nem lenne ott a sebesség, akkor:
    Menü - Egyebek - Beállítások - Képi navigáció beállításai - Megjelenő adatok ... innentől már szerintem egyértelmű.
  • Borg
    #2758
    Arra hogy tudom rávenni a primot, hogy az aktuális sebességet is kiirja?
  • Borg
    #2757
    Nah, ez is megy, csak elsőre lassan indult :)
  • Borg
    #2756
    Köszi, a licensz fájlok voltak a gondok, de aztán sikerült megoldanom. Legalábbis 8.3-al már volt friss működő cuccom, most meg elkezdtem a primoval kísérletezni, de egyelőre ez még nem akar menni...
  • ibrik
    #2755
    iGO8-ról Primo-ra váltás csak komplett törlés/felmásolással lehetséges.

    Az, hogy az új térképeket nem kezeli, több oka is lehet:

    - a legújabb térképeket csak a 8.3 (R3 verzió) vagy afeletti verziók tudják kezelni (ezek közé tartozik a Primo is - abból a legelső is valami 8.5-ös volt, de azóta átálltak egy másik verzió számozásra: 1.0, 1.1, stb...)

    - másik ok, hogy a netről letölthető térképfájlok hosszú nevét némelyik készülék/igo néha nem szereti (pl. egy Hungary_R3_NQ_2012.Q1_120522.fbl térképfájlt át kell nevezni egyszerűen Hungary.fbl-re)

    - és az is lehet, hogy az iGO licensz fájlod nem érvényes az újonnan felmásolt térképek régiójára.
  • Borg
    #2754
    Kérdés:


    8-as igo-t hogyan lehet primora frissiteni? Letörlöm a régit kompletten, és fel az uj? Mert azt néztem, hogy az exe neve is más, meg pl a navi nem is enged minden filet törölni a régiből...


    Próbáltam új térképet rakni az igo8-ba, de nem jelenik meg a választhatók között...
  • vikings63
    #2753
    Sziasztok!

    Van egy Tomtom One Gps-m. Szeretnék rá térképet felrakni de amiket torrenten találtam eddig vhogy nem mükődtek.
    Tud avalaki ajánlani vmi megbízhatót?
    A baj az hogy csak 2GB-os a belső memória és amit találtam az mind több.

    Thx
  • Rabby89
    #2752
    Hali valaki tudna nekem segíteni! Olyan problémám lenne hogy egy Private Pilot PP4300B gps indítás közbe befagy és nem tudok mit csinálni vele!
  • vándor1
    #2751
    Mi lehet a baj ?
  • vándor1
    #2750
    Helló
    Van egy Tomtom gps az a gond a számítógép a hálózati kártyánál ismeri fel a készüléket. Szerintem ez nem jó ?
  • norbi0325
    #2749
    Helló ..
    Jó régen jártam itt...
    Tudja valaki melyik a legújabb igo8 szoftver amiben még benn a 320X240 felbontás?
  • istvan65
    #2748
    van egy Mio explora k70-es telefonom elvileg ez egy gps telefon de nincs rajta gps!!!ilyenkor mivan??lelehet vlahol tölteni, mert én sehol sem találom. úgy kéne nekem hogy nem kéne hozzá net. csak wifivel tudnám használni!!!
    Előre is köszönöm!!
  • Frobi
    #2747
    Hol tudom letölteni a Teleatlaszhoz a frissítést mert már nekem régi a szoftver és frissíteni szeretném.
    Előre is köszönöm a segítséget.
    A navigáció az be van építve a kocsiba.
    Előre is köszönöm a segítséget.
  • Stig95
    #2746
    Hali
    iGO Primo 2.0 van Androidra?
  • bertino
    #2745