2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #1744
    Nem MSN-ezek, nem skype-olok.
    Ha kérdésed van, itt tedd fel...
  • PIRU
    #1743
    Ez a probléma most jelentkezett.Privátban meg lehetne beszélni ?
    msn, skype vagy hasonló?

    Köszi
  • ibrik
    #1742
    Nem biztos, hogy tudunk segíteni, de mi a probléma? - amit már régen megkérdezhettél volna...
  • PIRU
    #1741
    Sziasztok!

    Lenne egy pár kérdésem IconX G400 Van!
    Aki tudna egy kicsit segíteni azt nagyon szépen megköszönném..
  • blades123
    #1740
    Sziasztok!
    Nekem egy olyan kulonleges gondom lenne egy harman/kardon GPS-810-el kapcsolatban, hogy amikor be akarom kapcsolni akkor mindig azt írja, hogy le van kulcsolva és hiába kapcsolom ki a lock gombot akkor is ezt csinálja. Nem tudjátok mi lehet a baja és, hogy mi rá az orvosság? A reset gomb nem sokat segített. (Már nincsen garanciában).
    Üdv Blade.
  • falu
    #1739
    Végre van egy saját navigációs GPS-em
  • Razor18
    #1738
    Nagyon köszönöm !!!
  • ibrik
    #1737
    Ha van ott egy TXT fájl (ebben a formátumban lehet letölteni pl. a speedcams.hu-ról vagy a poiplaza-ról), azt beteheted az iGO8-ba is, hogy onnan importálja őket, de magát az iGO2006 speedcam fájlját az iGO8 nem tudja kezelni.
    Az elnémulás valami típushiba lehet. Esetleg ha valami tört iGO-ról van szó, akkor elképzelhető, hogy a letöltött program a hibás.
  • Razor18
    #1736
    Bocsi, még valami MyWay Plus 2006-os hangnavigáció a barátomnak elindul, majd 10-15 perc múlva elnémul, semmit nem mond. Mio-n joystick gomb megnyomására ilyenkor elmondja, de magától nem. Mi lehet a gond?
  • Razor18
    #1735
    Szia Ibrik,

    iGO myway plus 2006-al elég sok kamerát bejelöltem. Ha most áttérek iGO8-ra, simán másoljam át a Speedcam mappából az ott lévő fájlokat, vagy azzal nem tud mit kezdeni az iGO 8-as?

    Kösz
  • Tupek
    #1734
    Hello!
    Aki rendelkezik Navon készülékkel és szokta frissíteni a készülék szoftverét azok írják már le ide légyszíves az eddigi tapasztalatait.
    Például : Milyen gyakran frissíti vagy van-e olyan frissítése amit nem tud feltelepíteni...
    Előre is köszi a válaszokért.
  • 12346
    #1733
    Kösszentyű a homályosítást^^ Az mondjuk még megvolt, hogy sw nléküli az említett Wayteq ketyere.
    Valami iGO barát szerkezetet tudnál mondani, nem túl vészes áron?
  • Kispósi
    #1732
    Sajna eddig nem jó. Elindul, és az installnál látja is hogy ott van egy térkép. Ám miután feltelepült nem látható Magyarország :(
    azért még próbálkozom.
  • Kispósi
    #1731
    Köszi a választ!

    Sajna verzióról nem tudok semmit, nincs ilyen opció.
    Max a file rendszeren belül tudom valahol megnézni.
    Majd szétnézek hátha van valami használható.

    Azt tudtam hogy külön vannak a domborzati file-ok stb.
    Próbáltam is easterneurope-ot betenni de nem volt jó egy sem.

    azt tudom még hogy nekem teleatlas van mert az üdvözlő képernyőn az van.

    Licence: Jelenleg van nyugat európai verzió ami működik. Ezen felül
    a kelet európai és az orosz csak PSN-ről tölthető le és azt nem lehet
    másolni, feltörni, csak egy adott gépen megy. Nekünk a nyugat európaiba
    sikerült beletenni a Magyarországi térképet, domborzat poi és minden nélkül.

    Most elkezdem próbálgatni amit linkeltél.

    Köszi!
  • _Neo
    #1730
    köszi szépen, akkor megpróbálok felrakni egy másikat!
  • ibrik
    #1729
    Először is tudni kellene, hogy valójában melyik iGO verzió az a GoExplorer. Ha jól tudom, iGO8-alapú szoftverről van szó, de a pontos verzióját nem tudjuk (főmenü - settings/beállítások - about/névjegy).
    Másodszor nem létezik külön iGO8 térkép ÉS 3D térkép. Mind 3D-s.
    Az már más dolog, hogy léteznek külön 3D-s épület és domborzati fájlok, de azok teljesen különállnak a térképektől.

    A továbbiak spekuláció a részemről:
    Úgy tudom, 2007-ben jött létre ez a kettős (iGO+PSP), így nagyon valószínű, hogy az iGO8 ősverziójáról van szó (iGO8 v8.0.xxxxx).
    Ha csak ehhez kell keresni legfrissebb térkép(ek)et, akkor:
    http://www.volny.cz/sstopar/mio_mapy_igo8.html

    Megjegyzéseim:
    - iGO8 FBL térképfájlokból létezik mindkét (illetve három) iGO8 verzióhoz való "térképcsoport": külön a v8.0-hoz (ezt linkeltem be), külön a v8.3/v8.4 verziókhoz (v8.4=Amigo, v8.3 térképeket használ).
    (Létezik még egy v8.2 verzió is, de az csak Kínában használható, az ahhoz kiadott térképeket semelyik másik verzió nem tudja kezelni.)

    - A "TA" megjelölés a térképeknél a TeleAtlas forrást jelenti. A többi ország esetében nagyon jó térképeket csinálnak. Azonban Magyarország esetében igencsak le vannak maradva. Itt inkább TopMap-es térképeket jobb használni (vagy NavTeq-est = "NV"). Csak azért írom ezt, mert látom, hogy a jelenlegi legfrissebb Magyarország v8.0 térkép is TeleAtlas-os. Inkább válaszd a közvetlenül előtte lévőt (amelyiknél nincs "TA")

    -Nem mindegy a licensz sem. Tegyük fel, hogy ha a te verziód csak Kelet Európás, akkor hiába teszel rá nyugati térképet, zárolva lesz.
  • Kispósi
    #1728
    ÜDv.

    Az lenne a kérdésem hogy látezik e olyan program amivel a *.fbl file-ról meg lehet tudni bizonyos információkat. Ugyanis van nekem egy Playstation Portable-m (PSP) amire létezik igo navigáció GoExplore néven, de magyar térképet csak angliai bankkártyával lehet letölteni a PSN-ről hozzá. Talált valaki viszont egy régebbi verziót (.fbl) amivel működik de csak ezzel az egy verzióval. Viszont ez csak 2007-es. Illetve 3D térkép sincs még hozzá ami működne. Ha lenne ilyen progi amivel meg tdnám nézni talán találhatnék egy újabb térképet hozzá.

    Remélem tud vki segíteni.
    Előre is köszi, Kispósi
  • ibrik
    #1727
    _Neo: Én még egyik iGO8 verziónál sem tapasztaltam ezt a hibajelenséget. Nálam mindegyik mutatja a "nagy zöld" mezőben, ha utakon kívül van a GPS, akkor is mutatja a pontos koordinátát. Ha meg tervezett útvonalról tértem le, azt be is mondja.

    123456: Ha még egyelőre "nincs közöd" a GPS témához, akkor először is nem árt, ha az alapokkal vagy tisztában:
    - a boltban nem GPS-t veszel. A "GPS" a műholdhálózat rendszerének a neve (egészen pontosan: globális helymeghatározó rendszer)
    - amit te a boltban megveszel, az egy navigációs eszköz (habár sokan - helytelenül - "GPS"-nek hívják ezeket is).
    A 2 legelterjedtebb típus: a PNA-k (személyi navigációs asszisztens) és a GPS-vevővel ellátott PDA-k (kézi számítógép) - ezeken kívül létezik még pár eszköztípus, de ebbe most ne menjünk bele...

    Tehát az általad példaként említett Wayteq X620 is csak egy PNA.
    Tényleg olcsón, akár 20eFt-ért is hozzá lehet jutni - de csak szoftver nélkül. Mondanom sem kell, szoftver nélkül navigálásra nem használható.
    Hivatalosan egyetlen szoftvert vehetsz hozzá, a Sygic DRIVE-ot. Ekkor már a készülékért 35-40eFt-ot kellene kiadnod - térképverziótól függően.
    A Sygic-et nem ismerem, de sokan odavannak érte, mert "óccsó".
    Nem tudom, hogyan lehet elmenteni benne több célpontot, de biztos van benne olyan funkció.

    Én inkább az iGO-s navigációkat ismerem.
    iGO8-ban kb. 30 kedvenc célpontot lehet elmenteni. De ha ez a mennyiség nem lenne elég, saját POI-ként ("érdekes pont") annyi célpontot elmenthetsz, amennyi csak elfér az adathordozón.
    Ezen kívül útvonalakat is tudsz menteni benne.
  • 12346
    #1726
    Halihó!

    Kb közöm nincs a GPS témához, viszont véleményt kérnék szépen:)
    Nekem az lenne a fontos - ha lehet -, hogy el tudjak menteni x darab célpontot, amit aztán mind1 merre járok városon vagy akár országon belül, ha rábökök, már tervez is oda^^ Valamint, ha utcán baktatva kézben szórakozok vele, akkor se legyen zavaróan nagy/nehéz.
    Érdekelne, mi alapján válasszak, van-e konkrét típus, ami okés lehet stb stb.

    Hirtelenjében ezt nézegettem, "mer' occsó", de aztán passz.
    Wayteq X620
  • _Neo
    #1725
    Sziasztok! Kérdésem lenne felétek, remélem tudtok segíteni. Elég új vagyok még a gps témában. IGO8-as szoftver van a pda-mon ami elég furcsán viselkedik. Amint letérek az épített útról, pl bemegyek az erdőbe a kis nyilacska odafagy az út széléhez, ahol lejöttem az útról. de amint visszatérek egy másik épített, a térképen is jelzett útra összeszedi magát és megmutatja hol vagyok. normális ez? ha igen, melyik programot ajánljátok, ami win mobile-ra telepíthető és nem fagy le, ha mondjuk bemegyek az erdőbe. Előre is köszi a segítséget!
  • fifi
    #1724
    nagyon köszönöm a segítséget...
  • ibrik
    #1723
    Útvonal tervezés:
    A bajai "kitérőt" úgyis beszúrhatod az útvonalba, hogy a kiszámított útvonal elkészülése után keress rá a meglátogatandó bajai célpontra, majd a további lehetőségeknél jelöld meg az "Köztes pont"-ként. Ezután az iGO arra tervezi át az útvonalat.
    Vagy az útvonal beállításoknál is variálhatsz (gyors, jól követhető, rövid, stb. - esetleg - nem biztos) - valamelyik Baján keresztül fog menni...)

    Speedcam:
    A funkció csak akkor működik (akkor jelenik meg a figyelmeztetések menüben), amikor van már GPS kapcsolat (lakáson belülről nem fog működni).
  • fifi
    #1722
    ja még annyi, hogy van speedcam adatbázis a PNA-n, de nem tudom belőni, hogy trafihoz közeledeve jelezzen...
    a figyelmeztetésekben nekem nincs ilyen opció.
  • fifi
    #1721
    üdv!
    kérdés:
    hogyan tudok útvonalat tervezni IGO8-ban úgy, hogy nekem nem jó a program által kiszámolt?
    példa:
    én Pécsre akarok menni Szarvasról. ehez beadja, hogy Szarvas-Kecskemét-Dunaföldvár-Pécs
    de én úgy szeretnék mégis menni, hogy Baja felé... hogyan tudom ezt belőni neki?
  • Tupek
    #1720
    Sziasztok!
    Most van 2 új frissitésem Navon N450-hez , csak nem tudom mik azok.
    Motorola Vantage Patch és Motorola Astra Patch.
    Erről nem tudtok valamit ?
    Előre is köszi.
  • ibrik
    #1719
    Régen volt egy A639-esem, de akkoriban még nem volt iGO8, és már régen túladtam rajta.

    Ne foglalkozz azzal a táblázattal.

    Már nem emlékszem pontosan, mi lehetett az a háttér-világítási probléma - de valószínűleg arról lehetett szó, hogy az iGO és a készülék fényerő kezelése nem igazán fért össze - talán...
    Mindegy. A navigációt többnyire úgyis mindig kocsiban használjuk, szivargyújtóról biztosítva az energiát. Tehát nincs szükség az energia-takarékosság miatti fényerő-szabályozásra.
    Az iGO2006-nál is mindig állandó maximális fényerőre volt állítva nálam.

    Más...
    Azért is jobb, ha nem foglalkozol azzal a táblázattal, mert nem naprakész.
    Már nem a v8.3.1.57021 a legfrissebb verzió - ráadásul az a verzió nem is létezett hivatalosan PDA-kra. Az első iconX G300 és G400-as PNA-kon futott.
    A legfrissebb - legalábbis a neten megtalálható, legutoljára feltört - verzió a v8.3.2.97313.
  • transmission
    #1718
    ... és akkor újabb kérdés.

    Nézegettem az IGO8 kompatibilitási listáját és az ASUS A639-hez az IGO8 első kiadását írják. A további -jelen esetben 8.3.1.57021-hez bazi nagy kérdőjeleket tettek.

    Ennek ellenére merjem telepíteni. Ja és az eslő verzióhoz is backlight, azaz háttérvilágítás problémát írnak. Mi igaz ebből? Használ valaki legújabb IGO 8-at A639-en?

    Köszi!

    Nav.N.Go.iGO.v8.3.1.57021.Full.EU
  • transmission
    #1717
    SZiasztok! Úgy gondoltam, hogy a PM váltásunkat nem árt betennem, hiszen ez mégis csak egy fórum.

    transmission írta, 2009. 08. 02. 11:18
    Szervusz!

    Frissen regelt vagyok ezért a hozzászólásom még nem jelenik meg.
    Segítségedet szeretném kérni.
    Van egy tört 2006 plus-om. Nincsenek hozzá friss térképek ezért elszántam magam a frissítésre, azaz IGO 8-ra.

    Hogyan kell megnyugtatóan eltávolítanom a régi IGOT, annak érdekében, hogy aztán ne kavarjon be a továbbiakban? Gondolom uninstall az első lépés. Azután?
    A kütyü egy ASUS A639 PDA.

    Köszi előre is a segítséget!

    Üdv.:
    TM

    --------------------------------
    IBRIK válasza

    Nem igaz, hogy nincsenek az iGO2006-hoz újabb térképek.
    Itt találsz rengeteget: http://www.volny.cz/sstopar/mio_mapy_igo6.html
    (itt a legfrissebb M.o. térkép: Hungary_2008.10_090120 - tehát ez év januári)

    Új iGO verzió telepítéséhez általában bőven elég az uninstall - itt megjegyezném, hogy az iGO-t nem fogod megtalálni a "Remove programs"-ban, hanem a programok közt van az eltávolítója - feltéve, hogy rendes SD-kártyás telepítős változat volt.
    Ritka, problémás esetekben nem árt ezen kívül kézzel törölni az iGO mappáit és fájljait a "program files" és a dokumentumok mappából, valamint törölni kell a "windows" mappából az igotoday plugin fájljait (egy DLL-ről és pár BMP képfájlról van szó).
    Eztán már minden további nélkül telepítheted az új iGO-t.


    ____________________________________
  • ibrik
    #1716
    Akkor a második "hiba" áll fent. Olyan iGO2006 PNA-verzió lehet a készülékeden, amely motorja régebbi, mint a legutolsó iGO2006Plus verzióé.
    Inkább próbálkozz az iGO8-al.

    Az AtiveSync-es hibáról nem tudok mondani semmit.
    Az én Mio C520-asom tárolóinak eléréséhez nem kell ActiveSync. A windows alapban mass storage üzemmódban látja a belső flasht és a behelyezett SD-kártyát is. Kb. mintha két pendrive-ot csatlakoztattam volna az asztali gépre. (Át lehetne alakítani olyan "PDA-üzemmódra" is, amellyel ActiveSync-es módban működne a csatlakoztatás, de fölösleges vele kínlódni, anélkül is jól kezelhető PNA.)
  • Babi22
    #1715
    Ibrik: letöltöttem a m.o. térképet az oldalról amit belinkeltél, de nem jó. A microsoft activesync progival próbáltam szinkronizálni, de azt írja, hogy 75 perc alatt tudná szinkronizálni, majd utána hiba üzenenet ír, hogy nincs memória a gps-ben, peig van annyi, hogy a 15 megás térkép simán rámenne. Nem értem, de legalább már nem írkálja ki a gps a hibaüzeneteket... Eddig írkálta, hogy néhány térkép zárolva van ( azokat zárolta, amiket én raktam rá) és hogy néhány térkép elavult. Kiköltözök külföldre, mert azokat tökéletesen mutatja, csak m.o. városai tüntek el. Valami ötlet a megoldásra? Nem tudom feladni, amíg nem csinálom meg. Már 3.napja küzdök vele és megőrülök, hogy nem megy.
  • Babi22
    #1714
    Az Amigot minden féle képpen le fogom cserélni, mert alig van benne beállítási lehetőség. 2006 lehet, hogy az őskor, de legalább jóval több mindent tudtam rajta állítani, beleértve a sebességkorlátozás átlépésének a tűréshatárát, ami egy igen hasznos funkció, de sajna az Amigoban erre Sincs lehetőség. És nem nagyon lehet a saját tetszésemnek megfelelően kalibrálni. De akkor lehet, hogy megnézem az IGO8-at. Az talán jobban fog tetszeni. Köszi a segítséget.
  • ibrik
    #1713
    pekka: Mint azt már írtam, a készüléket nem ismerem. Azt sem tudom, rárakható-e az iGO8 és ha igen, akkor hogyan (bár valószínű, hogy megoldható valahogyan...)

    Babi22: Két oka lehet a problémának:

    - előfordulhat, hogy a fájlnév nem tetszik neki. Pl. a térképeket ilyen néven lehet beszerezni: Hungary6_2008.10_090120.fbl. Némelyik készüléknek/szoftverváltozatnak ez nem okoz problémát, és így több térkép is lehet ott egy országhoz, de mindig a legfrissebbet használja a szoftver. De van amikor erre nincs lehetőség és a térképfájlnak ennek kell lennie (nevezd át): Hungary.fbl

    - az iGO2006 története során több fejlesztést is végbevittek. Az utolsó programverziót iGO2006Plus-nak hívták és a tavaly előtt, amikor utoljára frissítették, változtattak a térképfájlok tömörítési/kódolási algoritmusán. Ezért a régebbi verziók az újabb iGO2006/MioMapv3 térképeket nem tudják kezelni.

    Jó, elhiszem, hogy neked nem tetszik az Amigo - sokan vannak még így vele. De ez nem azt jelenti, hogy vissza kellene lépned az "őskorba" (iGO2006). Próbálkozz az iGO8-al. Úgy tudom, a készüléket hivatalosan is árulják/árulták iGO8-al - és - nem mellesleg - ez a készülék is szerepel a naviextras.hu támogatási listájában...
  • Babi22
    #1712
    Köszi, de hogy kell felrakni a magyart? Mert már néhányszor megpróbáltam, de nem lett jó. Az fbl formátumút betettem a térkép mappába (ahol a többi ilyen formátumú volt), de úgy nem ment. Még valami mást is át kellene másolnom a térképpel 1ütt? Ha valakinek van türelme elmagyarázni akkor szóljon és megadnám az msn címem.
  • pekka2
    #1711
    Szerinted erre az IGO8 fölmegy? Mondjuk néhány térkép letörlése esetén kisebb mérettel?
  • ibrik
    #1710
    pekka: Nem ismerem, de ránézésre nem rossz.

    Babi22: iGO2006 térképek: http://www.volny.cz/sstopar/mio_mapy_igo6.html
  • Babi22
    #1709
    Sziasztok!
    Remélem, hogy valaki tud segíteni. Frissítettem az igo 2006 szoftverű gps-em, de sajna az eredeti m.ország térképet kitöröltem és csak a frissített rész maradt meg, így most nincsenek városok csak 1-2 út a semmiben. Vettem egy 2gbos karin egy IGO Amigot, de az nagyon nem tetszik és szeretném inkább a 2006-ot használni. Szerintetek meg lehet még csinálni, és ha igen, hogyan? A 2006-os a gps tárolja és nem kártyán van. A gps egyébként egy Dreimgo dg 200-as. Még kezdő vagyok a gps-ek terén, de előbb utóbb belejövök.
  • pekka2
    #1708
    http://www.arukereso.hu/gps-navigacio-c3548/wayteq/x620-p37597923/

    Szia,
    erről a darabról mi a véleményed? Ez szerinted jó vétel, ha csak a PNA-t nézzük??
  • ibrik
    #1707
    A TeleSystem nem néz ki rosszul - ráadásul bennevan támogatott készülékek listájában a naviextras.hu-n.

    Garmin-okon csak és kizárólag Garmin szoftver fut. Azok is nagyon jó készülékek, de mint azt már lentebb említettem, jóval drágábbak, mint a többi PNA. Ezen kívül a Garmin szoftvere még tud olyat is, hogy a saját térképein kívül kezelni tud néhány más rendszerű térképet (pl. a Russa turistatérképek) - bár az iGO-s térképek természetesen nincsenek köztük...
  • piamania
    #1706
    Jah és még egy.Egyik Garminon sincs Nav n Go szoftver?
  • piamania
    #1705
    Tudom,hogy ez egy kicsivel több,de szerinted megérné ez a PNA?
    TeleSystem - TS8510 SLIM iGO8 Európa(TS8510EU)