2824
Autós navigáció egyszerűen
  • micilacko
    #1784
    sziasztok

    Lehet már 1000x megkérdezték, de sajna én nem találom..
    Blaupunkt travelpilot 300-ra szeretnék IGO 8-at... A gyári progi amúgy tökéletes, de elég felületes magyarországból.. Se új M0, se más sok sok nem is ilyan új elkerülő... HOgyan kell felvarázsolni??? Tettem fel SD kártyára.. Betettem, elindítottam vol + - -al, Shell, elindítom kártyárül, s kiírta, hogy nem találja a dolgait :( Átírtam a sys.txt -ben a folderst SDMMC DISK -re, ugyan az.. Felmásoltam a belső mem-be, ott is átírtam Storage Disk-re, de semmi, ugyan az a hiba...
    Valaki HELP ME :)

    Köszi

    Laci
  • Razor18
    #1783
    Kedves Ibro,

    mekkora magasságkülönbséget tesz láthatóvá az igo 8 domborzat-megjelenítése? Eddig nem igazán jártam dombos-hegyes környéken, bár Pesten gondolom a Gellért hegyet pl. mutatnia kellene, de nem emlékszem, hogy mutatta volna. Miket ellenőrizzek?
  • ibrik
    #1782
    Tetsuo: Igen, az a magyar.

    stancy: A nyilas sávinformációt ÉS a táblás sávinformációt maga a térképfájl tárolja, csakis a 8.3.1 óta és az afölötti verziókban (és Amigo-ban) elérhető.

    Én leginkább az autópályán és Bp. forgalmas többsávos útjain haladva szoktam látni, amikor előjön a lehajtóknál és azok felé menet.
    A "nyilas" verzió még csak annyit tudott, hogy figyelmeztetett arra, melyik sávban haladj.
    A bővített "táblás" verzió nagyjából hasonló az út felett a valóságban elhelyezett táblákra, amelyek jelzik, hogy az adott sáv(ok) merrefelé vezet(nek).
  • stancy
    #1781
    Sziasztok!

    Egy hülye kérdésem lenne.
    Hogy lehet elöhozni az igo8-ban (8.3.4) a sávinformációt? már nem a sárga nyilakat, hanem azokat a kék kressz táblákat?

    térkép verzió függö? vagy mi kell hozzá?

    köszönöm.
  • Tetsuo
    #1780
    Thx. Az IGo a magyar fejlesztes.. ugye?
  • ibrik
    #1779
    Az említett GPS-t használó navigációs szoftvereknek a működéshez nem kell internet. Némelyikhez létezik frissítési lehetőség, ahhoz viszont kell az internet, meg egy asztali gép és USB csatlakozás.

    A TomTom-nál pedig tényleg ilyen "ország régiós" értékesítés is van.

    Mindegy, lényegtelen. Amúgy sem használom, én iGO-s szoftverekhez vagyok hozzászokva.
    Ráadásul nem is használom a telefont navigálásra - arra ott van a kocsiba való Mio C520-asom.
    Habár a Kaiser-re is van telepítve iGO8, de csak azért, hogy "gyorsan megnézem mi, merre, milyen messze van és hogy lehetne odajutni".
  • Tetsuo
    #1778
    szal ha megveszem ezeket a szoftokat (mondjuk torrent boltban LOL, csak vicc volt), akkor mar nem kell net hozzaferes? Ugyanis a rooming net meg mindig fuckin draga. Mo. 1 regiojat?? EU-nal kisebb 1seget nem lenne szabad arulni.. pf bezzeg ezen a teren lassu a fckn globalization.
  • ibrik
    #1777
    Egyikben sincs "full térkép", a navigációs szoftvert többnyire neked kell megvenned.
    Említettem az A-GPS funkciót. Az ezt használó navigációs programot sok telefonhoz ingyen adják, de már említettem a hátrányát (internet forgalmi díj).

    Full térképes megoldások inkább a Windows Mobile operációs rendszerrel ellátott PDA-kra és PDA+GSM kombókra jellemzőbb. Szinte az összes navigációs programot ezekre elkészítik: iGO/Amigo, Sygic, TomTom, nDrive, Navigon, stb. Ezeket SD/MicroSD kártyán árulják és arról telepíthető a telefonokra úgy, mintha egy PDA-ra telepítenél programot.

    A HTC a nagy WinMo készülékgyártó, de az utóbbi időkben már egyre több Android op.rendszeres mobilt is kiadtak.
    Megjegyzem, az én HTC Kaiser WinMo-s telefonomhoz adtak ajándékba TomTom-ot, amihez ingyen letölthettem Magyarország egyetlen, általam választott régióját (a többiért fizetni kellett volna...)
    Amit még tudok, hogy a HTC Touch Pro-t árulták/árulják hivatalosan iGO8-al is, opcióként.

    Nem olyan rég viszont a Apple MacOSX-es iPhone 3GS készülékéhez is elkészítettek már pár navigációs programot (pl. Sygic, Amigo), de ezeket csak az Apple internetes AppStore-jában tudod megvenni.
  • Tetsuo
    #1776
    Hm, vegre tiszta viz kerult a poharba! :)
    Thx, a wiki meg hasonlok nem teljesen 1ertelmuek..

    Apple
    HTC
    Blackberry
    Nokia
    Sonim

    ezek kozul van amelyikben full terkep van franko GPS-szel?
  • ibrik
    #1775
    A GPS az GPS, nem összetévesztendő a cellatornyok helyzetének belövésével.
    Az ilyennel ellátott mobilokkal a GPS vevővel tudsz navigálni, de ha nincs vétel (pl. le van árnyékolva vagy rossz időjárás), akkor a cellatornyok alapján is meg tudja állapítani a helyzetet, de ez utóbbi a GSM vevővel történik.

    Ezen kívül még létezik az A-GPS funkció is ("A"="assisted"), amikkor olyan szoftvert használsz, amely nem tárolja a teljes térképadatbázist magán a készüléken, hanem a megállapított helyzet alapján az aktuális térképrészletet az internetről töltögeti le folyamatosan. Természetesen ehhez a funkcióhoz mobiltelefonos internetkapcsolat szükséges.
  • Tetsuo
    #1774
    A telefonokban levo GPS altalaban nem "igazi" GPS, ugye?
    Vagyis h cellainfok alapjan szamol nem pedig veszi a muholdjeleket..
    Akkor miert is vannak olyan plug-inek amik mutatjak a muholdak helyet??
    Nem vagom.
    Vagy ez csak regen volt igaz, es ma mar olyan fasza antennaja van, h igy birja az akksi meg minden?
  • teamwork100
    #1773
    Eladó egy GARMIN 255W járműnavigáció használtan. TMC-s! 35 000Ft Érdeklődni: [email protected]
  • Bassboy
    #1772
    MioMap2008-nal a MioMap.ini file-ban talalhato a kovetkezo 2 sor:

    auto_zoom_max=12
    auto_zoom_delay=5


    Ezek pontosan mit jelentenek, tehat azt ertem, hogy az automatikus nagyitast lehet allitani, de a szamok mit kepviselnek?
    Koszi!
  • ibrik
    #1771
    Ez készülékfüggő - mármint a megvalósítás lehetősége.
    A konkrét márka/típus ismeretében konkrétabb választ is tudnék adni.
  • ricska
    #1770
    Sziasztok!
    Arra tudnátok valamit mondani, hogy hogyan lehetne előcsalogatni a GPS-en a Windowst? Mert ugye alapból nem látszik, csak akkor ad be 1-2 Windowsos ablakot, ha épen valami hibát talál vagy valami. Valamilyen más módon nem lehetne a Windowsba belépni?
  • ibrik
    #1769
    Ha most vetted, akkor menj vissza a boltba/áruházba, és beszélj velük.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Magánvélemény: Kár volt megvenni - főleg, ha Magyarországon is akarod használni...
  • Jagumo
    #1768
    Van egy Navigon 4310 max GPS-em most vásároltam, és nem tudom befrisíteni ingyenesen :S pedig az 1. frissítésnek ingyenesnek kellene lenni ! :(
  • Bassboy
    #1767
    tehat a keszuleken megjelenik a NavPix, de a Mio More Desktop-ban tovabbra se jelenik meg az opcio, nem tudok kepeket feltolteni a keszulekre
  • Bassboy
    #1766
    Visszatettem a vasarlas utan keszitett biztonsagi masolatot es latom, hogy azon ujabb verzioju MioMap2008 van, honnan tudnam esetleg letolteni a legujabb MioMoreDEsktop-ot, ami a legujabb MioMap2008-at telepitene fel?
    (A NavPix funkcio ujra mukodik)
  • Bassboy
    #1765
    Mio MOOV 300-ason (miomap2008) van NavPix opcio ? A keszulekkel jaro DVDrol a Mio More Desktoppal ujratettem a softot (Reinstall Software On Your Mio) es nem emlekszem, hogy elotte se volt, de most mar nincs

    Ha letorlok mindent a keszulekrol es ugyanigy ujrateszem (Reinstall Software On Your Mio) fog mukodni? A terkepet is ujrateszi magatol ?
    Koszi
  • ibrik
    #1764
    Inkább neked kellene utánanézni. Tudod a google a te barátod...

    De úgy látom, mégis létezik ingyenes szolgáltatásfajta is, de ott az a cég szolgáltatja, akinél megveszed a készüléket.
  • piamania
    #1763
    Használt autóról van szó és valami főfelügyelőségnek a feje használta,egy nő.Egy oldal címet tudnál adni,hogy merre nézhetők meg az árak?
  • ibrik
    #1762
    Ez így normális.
    A legtöbb készülék kijelzője ilyen - más márkák PNA típusai között is előfordul.

    Az már más téma, hogy az összes Moov és a rajtuk futó MioMap2008 (=Mireo Cardinale) egy nagy rakás sz@r...
  • Bassboy
    #1761
    Itt egy kep! (az elobb nem sikerult)
  • Bassboy
    #1760
    van egy MIO MOOV 300-as GPSem, eszrevettem, hogy a kep nem er el egeszen a kepernyo szeleig, ez normalis, nalatok is igy van? ha nem, hogyan allithatom be, hogy az egesz kepernyot elfoglalja a kep?
  • ibrik
    #1759
    Adódik a kérdés, mi van akkor, ha gyárilag van beépítve a kocsiba?
    Ebben az esetben a kereskedő a mulya, hogy nincs képben.
    Azért elvárható lenne, hogy ismerje az árut.
    Biztos, hogy ismernie kellene - vagy biztos kihagyott egy céges továbbképzést...
    (Használt kocsi, akkor nem szóltam...)

    Egy biztos, a szolgáltatás - tudtommal - mindenhol havidíjas - mármint a távfelügyeleti rendszer igénybevétele. A díj pedig a szolgáltatás tartalmától is függ.
    De úgy tudom, van olyan beépített rendszer is, amelyik még akkor is használható sima helyzetmeghatározásra, még ha nincs is aktiválva semmilyen távfelügyeleti szolgáltatás. Azonban "turn-by-turn" navigációra nem alkalmas.
  • piamania
    #1758
    hi. tesóm vett egy autót,amiben van nyomkövető rendszer.Egyenlőre a kereskedő még nem tudta megmondani,hogy hogyan is kell aktiválni.Az lenne a kérdésem,hogy ha aktiválva lenne,akkor kell érte fizetni havonta?Vagy valamennyi összeget kell érte fizetni?köszi szépen
  • PIRU
    #1757
    KÖSZÖNÖM
  • ibrik
    #1756
    A sok kérdésedet egyetlen post-ba is írhatnád a flood-olás helyett...

    Tudom, hogy mi a neve a skin-nek, hiszen használtam.
    Egy a lényeg, - mint azt már említettem, az újabb iGO8 verziókkal az már nem működik.
    Rengeteg helyen találsz skineket (a v8.3... verzióhoz is):
    http://igohu.uw.hu/
    http://forum.pdalink.co.cc/index.php?topic=1655.0 (a fórum használata regisztrációhoz kötött)
    http://www.ppcwarez2.com/phpbb/viewforum.php?f=81 (szintén regisztrálós fórum és nem csak skinek vannak ebben a fórumrészben)

    A speedcam adatbázishoz TXT formátumban juthatsz hozzá - pl. a speedcams.hu-ról.
    Ingyenes (nem VIP) felhasználóként csak kétféle teljes Európa adatbázishoz juthatsz hozzá (vasúti átjárókkal vagy azok nélkül).
    A TXT fájlt (amit kicsomagoltál) csak be kell tenni a content/speedcam mappába. Elindítod a programot.

    Ne ijedj meg, ha viszonylag hosszú időre látszólag lemerevedik a program egy "INITIALIZING WARNING DATA" felirat kíséretében. Valójában nincs semmi baja, ekkor importálja a TXT adatbázist a saját formátumára.

    Mivel - ingyenesen - csak teljes Európás adatbázishoz juthatsz hozzá (ami elég nagy), ezért tart sokáig az inicializálás.
    Jó hír, hogy ez csak az első alkalommal tart ilyen sokáig, a program következő indításakor csak egy villanásnyi időre fogod látni (kivéve, ha később egy frissebb adatbázissal próbálkozol, de ekkor sem fog sokáig tartani, mert csak a változásokat importálja).
  • PIRU
    #1755
    a skin neve: iconx480..nincsen valami másik skin amit betehetnék?
    És a speedcammal csak annyi a dolgom hogy letöltöm és bemásolom?

    Bocsánat a sok kérdésért de szakértőtől szeretném az ilyen dolgokat megtudni!
    Előre is köszönöm.
  • PIRU
    #1754
    Ha be akarom állítani utánna tudod ujraindul a változtatás miatt aztán mikor visszalépnék hibát ír ki.....aztán meg indíthatom ujjra resettel és állíthatom be megint
  • PIRU
    #1753
    Most ezt írja: 8,3,2,83157
    Apr 3 2009
  • PIRU
    #1752
    megnézem egy pillanat
  • ibrik
    #1751
    Úgy tudom, az iconX-ekhez külön skin készült, azzal árusították őket...
    Egyébként a program eredeti verziója v8.3.1.57021 volt.
    Meg kellene nézni, hogy a frissítéssel a program verziója is frissült-e? Mert ha ez történt, amiatt nem működik a skin. Annakidején próbáltam én is ugyanezt a skint másik (újabb) iGO8 verzióba berakni, de nem lehetett.
  • PIRU
    #1750
    JÓ Reggelt!

    A frissítések jók. Csak a felületet nem tudom beállítani mert valami hibaüzenetet ír ki..

    A Segítséget Előre is Köszönöm.
  • ibrik
    #1749
    Biztos...
    Én nem használom.
  • PIRU
    #1748
    Ha a programban rámegyek a frissítésekre és ott rákattintok a letöltésre az már frissíti is a navigációt?
  • PIRU
    #1747
    Köszönöm Szépen
  • ibrik
    #1746
    1. A frissítést jól csináltad, a naviextras-ról letöltött programmal kell

    2. Először is: a TMC nem egyenlő a speedcam-el.
    A TMC-rendszer az MR2 Petőfi csatorna (Magyarországon) RDS sávjában szolgáltat forgalmi információkat, amelyeket egy arra alkalmas, TMC-vevővel ellátott készülék tud fogni és a rajta futó alkalmas szoftver tud értelmezni. Ehhez még az is kell, hogy a szoftver által használt térképfájl - ami gyakorlatilag egy adatbázis fájl - tartalmazza a TMC lokációs kódokat.
    Most anélkül, hogy ezt hosszasan részletezném, ez annyit jelent, hogy ami információ jön a rádión keresztül, ezt a térkép alapján azonosítani tudja a program és ha mondjuk az érinti az éppen kikalkulált útvonalat, akkor azt tudja módosítani, vagy automatikusan, vagy felajánlja a kézi változtatást - beállítástól függően.
    Mindezen feltételeknek az iconX G400 megfelel.

    Tehát megismétlem. A TMC információkat neked nem kell külön frissítened, az jön folyamatosan az "éteren keresztül".
    Az már más téma, hogy mindebbe beleszólnak a vételi viszonyok is, tehát ha valahol nincs elég térereje az MR2 Petőfinek ahhoz, hogy az RDS-vétele is tiszta legyen, akkor a TMC funkciónak annyi, mintha ott se lenne...
    A másik, hogy Magyarországon igaz, hogy már jónéhány hónapja beindult a TMC-szolgáltatás, de még igencsak gyerekcipőben áll. Arra még nem igazán jó, hogy rábízd magad teljesen.
    És még az is fontos, hogyha működik a TMC-szolgáltatás a navi programodban, mindenképpen automatikusra kell állítani az állomás (frekvencia) keresőjét, mert az MR2-nek is országrészenként más-más a vételi frekvenciája.
  • PIRU
    #1745
    Előre is köszönöm!

    1.
    Frissíteni akarom ezt a programot használom (Naviextras Toolbox).
    Gondolom frissített is valamit..csak arra lennék kíváncsi jót cselekedtem e vagy totál baromságot?

    2.
    A TMC -t hogyan tudom frissíteni?
    csak letöltöm http://www.speedcams.hu/hu/speedcam_letoltes innen és bemásolom ?



    Köszönöm a segítséget!