2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #2104
    Az N470-esen Amigo (iGO8 v8.4) fut és arra csak a v8.3/8.4 térképek jók.
    Kivéve, ha a készülékedre telepített Amigo csak egy régiós változat. Pl. ha csak Kelet-Eu-s licensz van rajta, akkor a Ny.-Eu-s országok térképeit nem fogja kezelni.
  • suzmi
    #2103
    Sziasztok!
    Kaptam ajándékba egy Navon n470-es gpst,Igo8 Magyarország térképpel
    topmapos.Szeretnék rá tenni európa térképet,de nem engedi.Mindenki azt mondja,írja csak át kell másolni a a térképeket a map könytárba,de csak m.o-ot látja így is hiába másolok be bármilyen országot.Más gps-en mükődő letöltött igo8-al friss térképekkel el se indul navigáció csak az alapprogram.Segítségeteket előre is köszönöm!
  • Razor18
    #2102
    Az egyik cimborám ugyanígy járt tegnap a szlovák határon, neki is én tettem fel, Basemap nélkül.
  • ibrik
    #2101
    TopMap, Navteq ugyanolyan jó. De Mo.-on mégis a TopMap térképeinél nincs jobb - már ha a Garmin Mo. térképeit nem számítom bele, mert azok is ugyanabból a téreképadatbázisból dolgoznak, mint a TopMap. Összedolgoznak...

    Amúgy a "határon az utak végei nem találkoznak" már többször is, több ország esetében is előfordult a GPS-ek történelme folyamán - bár igazából ritka hibajelenségnek tekinthető.
    Ebből a szempontból már az is nagy szerencse, ha Mo.-ról Ausztriába emiatt a hiba miatt pl. nem Szlovákia-Csehország-Németország kerülővel akart elvinni - mndjuk úttípus-beállítástól függően.
    Bár az ilyesmire úgyis felfigyel az ember...
  • Razor18
    #2100
    És akkor most cseréljem le a TopMap féle Mo. téréképet Navteq-re, vagy hogyan kerülhető el hasonló eset? Illetve ilyen alapon a nem egy gyártótól származó térképek határán mindig ez a gond? Eddig gond nélkül ment a határátlépés Hegyeshalomnál a TA térképpel, csak most a legfrissebb (2009 Q4 - 20100215) NAVTEQ térképpel csinálta ezt, pedig állítólag ez a jobb változat.
  • ibrik
    #2099
    A basemap a Föld térképe, de csak az országhatárok vannak benne. Nem biztos, hogy megoldást jelentett volna, de egy próbát megért volna.

    Egyébként a hiba fő oka az szokott lenni, hogy két szomszédos ország esetén egy út két országbeli vége a határnál nem pontosan illeszkedik.
  • Razor18
    #2098
    SZia ibrik,

    végül kicsit zavarosra sikerült, és lefújtam a kérdést, de a basemap-nak mi a funkciója, amivel elkerültem volna a #2088-at?

    kösz: razor18
  • ibrik
    #2097
    Talán próbáld meg ezzel a data.zip és branding.zip-el (erre nevezd át őket):
    data_8.3.4_fixed.zip
    branding_8.3.4_fixed.zip
  • Rusy
    #2096
    na mostmár jó csak ha átnevezgetem ahogy a régi volt úgy műxik, most valami fájlt hiányol pedig benne van ui_igo8_da\common templates.ui asszem
  • Rusy
    #2095
    Valaki tudna nekem segíteni? Végigolvasgattam a fórumot de nem tudom megcsinálni egy CNS Aero Centrality+ GPS mapot akartam frissíteni természetesen kellett az új IGO, ezt raktam fel iGO8 v8.3.4.117940 (Nov 03 2009, de nem csinál semmit a gps, mintha nem is látná a kártyát pedig látja mert tudok rajta tallózni, sysbe is mindent beírtam, ráadásul a régi szoftvert sem mentettem le...
  • ibrik
    #2094
    Domborzat.
    Én nem használom.
    Mint az épületek 3D-s megjelenítése, a domborzat megjelenítése is olyan funkció az iGO8-ban, amire vezetés közben úgysem tudok figyelni. Akkor meg minek? Csak a memóriát eszi.
  • Razor18
    #2093
    De a #2090 második kérdése még él.
  • Razor18
    #2092
    Hülyeség, felejtsd el, rájöttem.
  • Razor18
    #2091
    A net-en találtam 69 MB-os navteq Eastern Europe basemap-et, meg 5 mb-os generál basemap-et. Melyik kell nekem?
  • Razor18
    #2090
    Basszus, az nincs. Mi annak a funkciója, és bármelyik jó-e (TA vagy NV), vagy valamelyik konkrét verzió kell a legfrissebb térképekhez?

    Még 1: a dem könyvtárban lévő fájlok (pl. a 263 MB-os NASA fájl) mi a gránáthoz kell? Ráadásul abból is van TA meg NV. Melyik jó?
  • ibrik
    #2089
    Basemap van?
  • Razor18
    #2088
    Sziasztok,

    A legfrisebb TopMap Magyarország térkép (100224) van fent a 8:3 iGO-hoz, és a legfrissebb Navteq Ausztria térkép.

    tegnapi történés: mennék át Bécsbe Hegyeshalomnál, már a határátkelő előtt ki akart vinni jobbra a Shopping center felé (?). Nem mentem ki, újratervezés, majd eldobta az egész útvonalat, és szimpla térkép üzemmódra állt. Próbálnám betenni Bécset az előzmények alapján, mire azt mondja "A kiindulási pont környékén nem található út". WTF??? És ez így is maradt, míg nem mentem még 1-2 km-t, ahol - gondolom mégis "meglátott egy utat" - gond nélkül bevette a célállomást, és ment tovább minden rendben.

    Este visszafelé Parndorf előtt autópályáról kiterelés (tábla), utána még falvak között kellett bolyongani, majd Mo.-ra az egykori hegyeshalmi kamionátkelőn át hozott a GPS, pedig pár km-el visszább visszamehettem volna az M1-re.

    Mintha nem látná az M1-et a határátlépő +/- 1 km-es körzetében. Érti ezt valaki? Előző térképekkel sosem csinált ilyet.
  • Digiwolf
    #2087
    Sziasztok! Kaptam 1 Navigon 2150 max Gps-t Az a problémám hogy az Sd-kártya tartalma meg sérült! A Navigáció menüpont nem él a Gps menüjében! Próbáltam beszerezni az sd-kártya tartalmát.. meg kaptam fel másoltam. Továbbra is a probléma meg maradt!
    Valaki tapasztalt már hasonlót? Mit lehet tenni ilyen az esetben?

    Üdv:A
  • emi1986
    #2086
    Hy!

    Ment pü.

    Üdv: emi1986
  • jaczkog
    #2085
    Szia, emi1986!
    Elárulod hogy milyen beállításokkal sikerült életre keltened az iGO-t a Magneo i430-on?
    Köszi előre is!
  • piamania
    #2084
    Sziasztok!

    Eladó egy Myguide 3100 navigációs készülék. Igo navigációs rendszerrel.
    A részletekért keressetek meg e-mailen.
    E-mail címem: [email protected]
  • sadvagabond
    #2083
    Sziasztok, szeretnék venni egy GPS-t (PNA-t). Ukrajnából tudnak nekem hozni olcsóbban, ha minden igaz. A kérdésem az lenne, hogy a nyelvet, menüt,ilyesmit tudom-e magyarítani majd?
    Egyébként csak autózáshoz használnám, mert eltévedős vagyok. :)
    Köszi előre is.
  • hegjo
    #2082
    Hello, sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni olyan téren hogy gps-es területfelmérőt keresek de nem tudom melyiket érdemes megvenni! Örülnék ha tudnátok tippeke ötleteket tanácsokat adni. Előre is köszönöm!
  • Razor18
    #2081
    Köszi, most már egy darabig békén hagylak...
  • ibrik
    #2080
    Használhatsz.
  • ibrik
    #2079
    A 3DL és 3DC fájlok az épületek 3D-s megjelenítéséhez szükséges adatfájlok. A kettő között az a különbség, hogy az egyik csak egy olyan adatbázis, amelyben csak az épületek alapterülete és magassága (emeletek száma) szerepel, a másikban pedig az ismertebb épületek részletes adatain kívül a homlokzat kis felbontású képe is benne van, tehát kijelzéskor szinte az eredetivel megegyezőnek látod a kijelzőn.
    (Már nem emlékszem a 3DC és 3DL közül melyik-melyik.)
    A "petrol"-os 3DL fájl is egy ilyen fájl, amiben a benzinkutak 3D megjelenítési adatai vannak.

    A POI (Point of Interest) az "érdekes pontok" koordinátáinak adatbázisa, kategóriánként csoportosítva (pl. parkolóhelyek, áruházak, benzinkutak, stb.)
  • Razor18
    #2078
    Ja, teszem azt TopMap-os fbl fájl mellé is használhatóak a NAVTEQ 3d, poi és petrol fájl-jai?
  • Razor18
    #2077
    Köszi, csak annyit még, hogy a másik három fájltípussal (3d, poi, petrol) mi pluszt kapok? Gondolom a 3d a jellegzetes épületek, a poi gondolom frisebb adatbázis, a petrol simán üza. kutak friss adatbázisa, vagy valami megjelenítés csicsa is van benne?
  • ibrik
    #2076
    A TeleAtlas afféle "budget" kategória. Nem véletlen, hogy az összes olcsóbb navigációs programban megtalálhatók a térképei...

    Ahol lehet, inkább használd a helyi térképgyártó által készített térképeket (pl. Mo.-on a TopMap). Ha nincs, akkor inkább Navteq-est. És csak ha nincs más, akkor a TeleAtlas-t..
  • Razor18
    #2075
    Köszi ibrik,

    Mo.-ra ha tehetem, inkább a TopMap-ost hasnálom, bár a navteq-s térképekhez a rar-ban mindig van poi, meg 3d meg petrol fájl is. Emiatt esetleg mégis jobb a navteq-s? Azokon is van sávinfo, meg minden ilyen feature?

    A kérdésem inkább Ny-Európáról szólt, mert ott szinte mindenhol minimum kétszer akora a NavTeq térkép (külön az fbl fájl) mérete is, mint a TA-é.

    kösz: Razo18
  • emi1986
    #2074
    Hát igen én mentem de a gps untig meg nem szólalt. De sikerült megcsinálni. A beállításokban a gps-t újrakalibráltattam az auto keresővel és a probléma elhárult. Egyből ment az újratervezés.

    Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, de ibriknek köszönöm leginkább.

    Üdv: emi1986
  • ibrik
    #2073
    Csak Magyarország tekintetében a Navteq és TopMap azonosan jó lefedettségű térképalapból dolgoznak (ebből dolgozik a Navigate is, ami a Garmin-okhoz szállítja a Mo. térképet).
    A TeleAtlas-alapú Mo. térképnek jóval kisebb a lefedettsége.
  • Razor18
    #2072
    Köszi! És annyival jobbak is a NAVTEQ-sok, hogy általában több, mint kétszer akkora a méretük, mint a Teleatlas-osoké? Vagy mi a fenétől ekkorák?
  • Razor18
    #2071
    Nagyon kösz! Sose használtam úgy, még egy darabig filózhattam volna rajta...
  • ibrik
    #2070
    PDA-ban álló képernyős módban minden iGO8-nál csak szimbólumok vannak.
    A gombokon a felirat csak fekvő képernyős módban látható.
  • Razor18
    #2069
    Sziasztok,

    barátomnak iGO 8.0-ja volt, abban még szimbólumok vannak alul a feliratos gombok helyett ("Térkép" helyett földgömb szimbólum, "Kilépés" helyett kis piros kikapcsológomb szimbólum, stb.). Hiába tettem be a saját 8.3-as kártyámat, felinstallálta, a Menü/Beállítások/Névjegy menüpontban is 8.3 jelenik meg, de mégis megmaradtak a szimbólumok a feliratok helyett. Valamit rosszul csinálok?
  • ibrik
    #2068
    Ha a "karikában" lefutott a kalkuláció kijelzése (100%-ig), akkor indulj el. Ennyi...
  • desigo
    #2067
    tavaly még Topmapost használtam de idén már Navtequst...
    [100215]
  • Razor18
    #2066
    Egyébként szerinted TeleAtlas, vagy NAVTEQ térképek a jobbak?
  • Razor18
    #2065
    Isten vagy ! Kösz!