2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #2144
    Azért nem reagáltam a kérdésedre, mert nem tudom, mi okozhatja a hibát.
  • Razor18
    #2143
    Kedves Ibrik,

    ránéznél a #2109-re?

    Kösz: Razor18
  • desigo
    #2142
    txt másolás előtt mindig kiléptem
  • ibrik
    #2141
    De az új TXT-t akkor másoltad be, amikor már egyszer elindítottad a régivel az iGO8-at és az "initializing warning data" lefutott?
  • desigo
    #2140
    persze
    mindig vasúti átkelők nélküli verziót töltök le
    próbáltam úgy,hogy otthagytam minden régi fájlt csak az új txt másoltam a mappába
    meg úgy is,hogy egyedül csak a txt van benne
  • ibrik
    #2139
    De azt úgy próbáltad - ahogy írtam -, hogy miután "megetetted" vele a régit, bemásolod ugyanoda az újabbat?
  • desigo
    #2138
    hey
    #2064
  • desigo
    #2137
    valamiért nem sikerül neki
    akkor marad a pár hónapos az is teljesen jó

    spud txt konvertálót is próbáltam de az sem lett jó

    mind1 azért kösz
  • gyorikeksz
    #2136
    Üdv mindenkinek!

    Arra lennék kíváncsi, hogy a TopMap adott e ki mostanában frissítést, ha igen honnan lehet letölteni.

    Előre is köszi a választ.
  • ibrik
    #2135
    Gondolom, mióta csak teljes Eu-s speedcam adatbázishoz lehet ingyen jutni a speedcams.hu-ról, ez az "out of memory" gond sokaknál jelentkezik.
    De ez mindig csak első indításkor gond, a további frissítések bemásolásakor már csak a változásokat tárolja el a meglévőbe.

    Esetleg próbáld ki, hogy a vasúti átkelők nélküli adatbázissal is ezt csinálja-e?
    Ha azzal nincs probléma és szükséged van a vasúti átkelős riasztásra, azután könnyebben tudsz próbálkozni a teljes adatbázissal, mert akkor már csak az átkelők adatait teszi bele.

    Ha viszont már eleve az átkelők nélküli adatbázissal kezdted, akkor nem tudom mi a megoldás.
  • desigo
    #2134
    üdv

    nem sikerül a speedcams.txt ből igo8 induláskor elkészítenie a programnak a speedcam.spdb de még csak a SpeedcamUpdates.spud fájlt se hozza létre

    egy perc után kiírja,hogy:

    Out of memory
    Requested: 4080
    Cache: 60160

    régen ez 1-2 perc várakozás után ment gond nélkül
    mi lehet a megoldás?
  • Tibuka
    #2133
    Köszönöm a tanácsaidat Ibrik. És Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek
  • ibrik
    #2132
    Csak Magyarország tekintetében jobb a Navteq a TeleAtlas-nál, de a TopMap még jobb. A külföldről nem tudok nyilatkozni.

    Nem kötelező a térképekkel együtt cserélni a POI-kat - ugyanakkor nem árt azt is mindig frissen tartani, ha van újabb elérhető verzió.

    Térképfájlok...
    Nem szokták átnevezéssel szívatni a felhasználókat. Én még sosem találkoztam eddig olyan térképfájllal, ami nem az volt, mint ami verziót a nevében láttam. Amúgy a programban leellenőrizhetők a térképek: Beállítások - Névjegy - Térképek (vagy földgömb ikon).
    Hogy mit hagytak ki belőle és mit nem, azt csak használat közben tudod meg.
    De ismétlem, külföld tekintetében a Navteq vs TeleAtlas témában nem tudok nyilatkozni, mert Magyarországon kívül még nem vezettem GPS-el.
  • Tibuka
    #2131
    Véleményed szerint a Navteq-es térképek jobbak mint a TeleAtlas-osak? Teljes Európára gondolok. Vajon ha kicserélem a térképeket akkor a POI-kat is ki kell cserélnem?? "Látja" az IGO 8.3... a vegyes dolgokat is (térkép és POI). Honnan tudom, hogy nem csak át vannak írva a megjelenési dátumok és azért kisebbek az fbl fájlok és nem azért mert más a tömörítés vagy kihagytak belőle valamit.
  • ibrik
    #2130
    Kis bűvészkedéssel biztosan össze lehet őket rakni, mert a .KML-ek valójában .XML formátumú fájlok.
  • Fradista56
    #2129
    Köszönöm működik és ezeket a fájlokat nem lehet valahogy egy fájlá összefüzni vagy össze tenni vagy valami ilyesmi?
  • ibrik
    #2128
    Szerintem vigyétek inkább egy számítógépes szervizbe...
  • cs31
    #2127
    Akkor hogyan tudnám megjavítani. A szoftverét nem lehet letölteni és fölrakni rá valahogy?
  • ibrik
    #2126
    cs31: Sajnos ebből nem lehet megállapítani, hogy mi hiánozhat. Ezért lett volna jó, hogy megmondják ők maguk mit töröltek, de így reménytelen...

    Fradista56: A .KML-ként tárolt POI-kat nem a poi mappába kell rakni, hanem az "...\igo8\content\userdata\poi" mappába - ha nincs ilyened, akkor hozd létre.
    Aztán ebbe a mappába másold a .KML fájlt.
    Az iGO8 profi módban fusson, a menüben lépj be a "Kezelés"-be és azon belül a POI-knál állítsd be az általad felmásolt POI-k láthatóságát.
  • cs31
    #2125
    Ez pedig a memória kártya Igo mappa. Ha a tiedet megnézed látsz olyan fájlt ami hiányzik?
  • cs31
    #2124
    Ez a készülék.
  • cs31
    #2123
    Szerintem ezt ők maguk sem tudják. Állítólag valami zenét akartak rátenni. Szerintem a készülékről töröltek valamit. Ha beteszek ide egy fényképet meg tudod nézni a tieden, hogy mi hiányozhat?
  • Fradista56
    #2122
    Sziasztok

    én nem tudom jó helyre írok e de ugyanúgy nekem se jeleníti meg az innen letöltött poikat.Csak azokat amik voltak eddig szeretném frissiteni az adatbázisom beteszem a poi mappába a kml fájlt és nem jeleníti meg mert rákeresek egy poira ami nekem kéne és nincsen ilyen.Gondoltam rosszul írtam rákerestem utána cím alapján és hogy a közelébe lévő poik.... és ott se találta meg.Mi lehet a gond megcsináltam már a data.zip-be történő icon mappás kmlpoi fájl törléses dolgot.SEGÍTSETEK

    Munkámhoz fontos lenne
  • ibrik
    #2121
    Meg kellene kérdezni, hogy a kártyáról vagy magáról a készülékről törölték-e azt a "valamit" és hogy pontosan mit?
  • cs31
    #2120
    Benne van.
  • ibrik
    #2119
    Egyáltalán benne van az SD kártya, rajta az iGO8-al?
  • cs31
    #2118
    Sziasztok!
    Van nálam egy Navon N460-as készülék. Olyan probléma van vele, hogy ha bekapcsolom annyi jön be, hogy beállítások és multimédia. Innen nem megy tovább. Állítólag kitöröltek valamit belőle. Próbáltam frissíteni a NAVIEXTRAS TOOLBOX-al ,de azt írja: Nem várt hiba. A céloldal nem nyitható meg. Tud rá valaki gyógyszert?
  • ibrik
    #2117
    Ha két TelaAtlas-os közül az újabb térképfájl kisebb méretű, annak több oka is lehet, pl.:
    - újabb kódolási/tömörítési eljárással
    - a térképfájlból, mint adatbázisból kihagytak egy-két dolgot (pl. bővített sávinformációs, stb.)

    Egy biztos tanácsot tudok adni: Magyarországból iGO-hoz mindig TopMap-osat használj - még akkor is, ha a TA-s látszólag újabb.
    Esetleg a Navteq-es térképek is elfogadhatók.
  • Tibuka
    #2116
    Sziasztok!
    Letöltöttem a legfrissebb TeleAtlas térképeket (2009.09_091026 dátummal) de az én régebbi térképeim (2009.02.1_090602)nagyobb terjedelműek. Nem úgy van, hogy az újabbak több információt tartalmaznak és ezért nagyobbak?? A régi térképeim is TeleAtlas-osak. Mi lehet az oka??
  • kasaka
    #2115
    Sziasztok!
    magneo i430-on sd kártyáról tökéletesen működik a navigáció a következő beállításokkal:
    [folders]
    app="%SDCARD%/iGO8"

    [device]
    sdcard_dsk_num=7

    [interface]
    maxzoom2d=6000000
    show_exit=1

    [interface]
    resolution_dir="480_272"
    vga=1

    [rawdisplay]
    class="landscape"
    highres=0
    screen_x=800
    screen_y=480

    Szeretném a belső memóriáról használni de hiába másolom fel a kártya tartalmát és módosítom az elérési utat
    app="DataFlash/IGO8" -ra, az 1. indító kép alatt újraindul a masina.
    Már a Save könyvtárat is töröltem.
    Esetleg tudja valaki hogy miért és hogyan tudom működésre bírni?
    Előre is köszi.
    kasaka
  • Razor18
    #2114
    Kezdésnek az X620 szerintem tökéletes, 20 k alatt van az ára. Csak egy picit keresgélni kell az infokat a neten, hogy hogyan kell rávarázsolni pl az iGO-t. Némi PC-s felhasználói tudás azért kell hozzá...
  • Fehercsoki
    #2113
    Köszi szépen!Kerestem webáruházakban is,de nagyon sok féle van,és nem tudom melyiket éri meg.
  • Razor18
    #2112
    A GPS rendszerről szóló infokhoz kattints ide. Ha minden gyártó ad hoc fellőne párat, már rég nem látnánk a napot...

    A vevőről: ahány ember, annyi típust fogsz hallani. Pl. a Wayteq X620 vagy 820 szerintem elég jó, a gond nem a hardverből szokott adódni, hanem míg a navi programot "hozzáigazítod". Felmész bármelyik webáruházra, és beírod a keresőjébe, hogy navigáció.
  • Fehercsoki
    #2111
    Egyébként az ilyen névtelen gpsek milyen műholdra csatlakoznak?Nem igazán értem hogy van ez a műholdas dolog,vannak műholdak és azt bárki használhatja?Vagy esetleg minden gps gyártó magának fellő párat?
  • Fehercsoki
    #2110
    Sziasztok!25.000 Ft-ig milyen GPSt éri meg venni?(láttam vaterán van sok noname gps,elég olcsók és elvileg sokat tudnak,azok szar utánzatok?)
  • Razor18
    #2109
    SZia ibrik,

    iGO8 indításakor, mikor a képernyő jobb alsó sarkában egymás után jelennek meg az épp töltődő részek nevei, rendszeresen megakad a Mio 169-es a Language feliratnál (ha meg ezen túlmegy, akkor meg a geoinid vagy milyen feliratnál, mintha újragenerálná a kamera fájlt a txt-ből). Ha van cérnám kivárni, általában továbblép, de korábban ilyen nem volt. Nemrég letöröltem az összes nem magyar fájlt a nyelvek közül, okozhatja ez a problémát?

    üdv: Razor18
  • ibrik
    #2108
    Térképeket bárhol "be lehet szerezni", ingyen is...
    De most a probléma fő oka, a régiós licensz.
    Inkább kérdezz rá előtte a support-nál.
  • suzmi
    #2107
    Hát v8.3-as térképeket töltöttünk sajnos nem mükődik vele mert ahogy írtad megnéztük minden licence fájl magyar.Sajnálatos módon mmagyarországra bárhova eltalálunk gps nélkül csak a külföld miatt lett volna jó ha lehet bővíteni de ezt buktuk.Köszönöm a segítségedet a gps téren és a magyarításokat a játékokhoz amelyeknek nagy hasznát vettem!
    Még egy utsó kérdés ha hívatalosan vásárolok mondjuk naviextras oldalon x euroért európa térképet azzal se fog mükődni?

    Üdvözlettel suzmi
  • ibrik
    #2106
    Lényeg, hogy csak v8.3-as térképekkel próbálkozz. De ha a licensz csak Mo.-ra szól, akkor a többivel sosem fog működni - illetve nem fogja kezelni.
  • suzmi
    #2105
    Nem amigo arról láttam képeket.Azt írja verzióra 8.3.2.116645 Navon Navigation.Ezt csak m.ország térképpel árulták.Kelet európás térképek se mennek fel nem csak a nyugat-európások.Köszönöm az eddigi fáradozást.