2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #2184
    Hmmm...
    Azt nem említetted, hogy ennyire kezdő vagy...

    Először is, iGO8-ból több verzió is létezik (közéjük tartozik az Amigo is).
    A két fő verziócsoport létezik (plusz még a kínai v8.2 és a német Becker v8.5): a v8.0 és a v8.3/v8.4 (a v8.4-esek az Amigo változatok).

    A v8.0-hoz való térképek nem használhatók a v8.3/8.4 verziókban és fordítva is igaz: a v8.0 nem tudja kezelni a v8.3/8.4 térképeket.
    Nem tudom pontosan, hogy a készülékeden melyik fajta iGO8 lehet - meg kellene nézni (Főmenü - Beállítások - Névjegy) -, előfordulhat, hogy nem a hozzá való térképverziókat "szerezted" be.

    A TopMap Zrt. egy magyar elektronikus térképadatbázis készítő cég, amelynek adatbázisait olyan programok térképeihez is felhasználják, mint az iGO8/Amigo Magyarország térképfájljai.
    Itt nem csak magáról az úthálózatról van szó, hanem sok olyan egyéb információról, mint pl. közigazgatási határok, irányítószámok, közlekedési szabályok (kanyarodás, egyirányú utak, behajtási tilalmak, különböző idő-, sebesség korlátozások, engedélyek szükségessége), az utak fajtája (burkolat, prioritás), sávinformáció, táblainformáció, forgalmi adatokhoz, épületmodellek, domborzat, vízrajz, vasúthálózat, fontos információk, POI-k ("érdekes pontok"), stb stb stb... Ez szinte mind benne van a navigációs program térképfájljában - térképverziótól függően.

    És nem mellesleg nem olyan régóta a TopMap már a NavNGo - az iGO készítője - tulajdonában van...

    A készülék regisztrálása márkánként más és más. Ha azt mondták, hogy 10 napon belül regisztráld, akkor ne késlekedj vele. Ez a készülék további támogatásához szükséges, amely magában foglal fizetős és ingyenesen beszerezhető tartalmakat.
    Az iGO8 program és az iGO8-alapú GPS-ek támogatását egységesen a naviextras oldal végzi.
  • laci3000
    #2183
    ja és mi az a topmap?!
  • laci3000
    #2182
    az eladóval a vásárlás előtt közöltem, hogy a későbbiekben szeretném bővíteni a térképek listáját és mindenképpen iGO 8-al kérem (mert az amigorol nem sok jót hallottam), csak ugye jelen esetben elég volt magyarország térképe is (meg hát persze az anyagiak is beleszóltak). Az SD kártyán alapból sok minden van még az iGO exe-je is (MobileNavigator.exe-névvel, hogy pontos legyek) és meg elég sok számomra ismeretlen kiterjesztésű file.
    próbálkoztam felvenni a kapcsolatot a naviextras-al de egyenlőre semmi válasz
    Egyébként mantha valahol leírásokban olvastam volna, hogy vásárlás utánni 10 napon belül regisztrálni kell a GPS-t; valójában mire jó az?
    és miért csak x napig lehet élni a regisztrálási lehetőséggel?
  • ibrik
    #2181
    Nem te vagy az első, aki belefut ebbe a problémába - habár a te eseted nem egészen ugyanaz.
    Azok a változatok, amikor egy GPS-hez kártyán mellékelik a navigációs programot, az azért van, mert kicsi (általában 64 MB-os) a belső flash memória, így iGO8 esetében oda csak a program magja fér a licensszel, a nagyobb helyet igénylő többi fájlt (térképek, domborzat, 3D épület fájlok, stb.) a mellékelt SD-n kapod.
    De a te esetedben az a valószínűbb, hogy az egyetlen térkép (Magyarország) is a készülék flash memóriáján van, a hozzá kapott kártya pedig üres. Ugye jól gondolom?

    Tehát te nem vagy átverve, mert arra az üres miniSD-re bármit rakhatsz, csak eredeti iGO8-at nem, mert az már illegális másolat.
    Ugyanakkor, ha megemlítetted volna a "hozzáértő" eladónak, hogyan képzelted el a későbbi "térkép gyűjtögetésedet", akkor biztos elmondta volna, hogy az nem járható út.
  • laci3000
    #2180
    Akkor ezekszerint kár az időt vesztegetni egy ilyen csereberével....
    mindenesetre kösz szépen még 1x
    Estleg nincs vlm tipped hogy hol lehet olcsón teljes európa térképet beszerezni? (persze ezekszerint SD vel)
    Egyébként a leírtak alapján szívás van ugyanis elsőre arra gondoltam, hogy majd országonként (mikor mire van szükség) bővítgetem a térkép álományt..... arról nem beszélve hogy a hozzájáró mini SD-t le akartam cserélni egy nagyobra hogy némi film és zene is helyet kapjon hamár a médiát is lejátsza (ezét kicsit átverve érzem magam hisz így vagy nem használom a médialejátszó részét vagy egy csomó kártyát cipelgetek és folyton cserélgetem....)
  • ibrik
    #2179
    Nem jól értetted.
    A haverod megvásárolt iGO8-át hiába másolod egy másik SD-re, azzal nem fog működni. Egy eredeti iGO8 az azt tartalmazó eredeti SD-kártyához van kötve.
  • laci3000
    #2178
    Köszönöm szépen a választ.
    tehát ha a haverom teljes verziós iGO 8-at felpakolom az én SD kártyámra akkor annak elvileg futnia kéne?!
    kipróbálom és majd jeletkezem hogy mi történt....
    de lehet, hogy egy licensz file csere és térkép töltés is elég lehetne....
  • ibrik
    #2177
    A teljesség igénye nélkül:
    http://hu.wikipedia.org/wiki/GPS
    http://lazarus.elte.hu/~climbela/
    http://lazarus.elte.hu/tajfutas/magyar/archiv/dg/tart.htm
    http://www.muszeroldal.hu/measurenotes/bartha.html
    http://www.freeweb.hu/heri/gps.htm
    http://bme-geod.agt.bme.hu/tutor_h/terinfor/t35a.htm
    http://bme-geod.agt.bme.hu/tutor_h/terinfor/t35b.htm
  • tigeroo
    #2176
    sziasztok! van egy beadandó dolgozatom az egyetemen, a GPS-ről kellene írnom 10 oldalt! a neten tudtok valami leírást adni nekem a témában? vagy e-bookot ha tudtok...

  • ibrik
    #2175
    Mindennek a lényege a licensz fájl.
    Ez azt jelenti, hogy a "Magyarországos" készüléken futó iGO8 csak és kizárólag Magyarország térképét fogadja el, mert csak arra van licenszelve - többek között ezért volt olyan olcsó...

    A érem másik oldalán viszont az van, hogyha veszel egy hivatalos teljes Eu-s iGO8-at PDA-ra, és annak SD kártyáját belerakod, akkor már fogja kezelni a többi ország térképét is, mert a kártyán lesz teljes Eu-s licensz.
    (Mondjuk ezt vásárlás előtt nem árt leellenőrizni a boltban, hogy tényleg működik-e...)
  • laci3000
    #2174
    Hi,
    A minap vettem egy Navon N470 iGO 8-al (nem amigo) de csak magyarország térképpel (az üzletben nem volt teljes EU és nem várhattam). Most szeretném bővíteni a térképeket, de sehogy sem sikerül. Tudna nekem valaki segíteni. (elvileg van térképem amivel bővíteni szeretnék)
    ja még annyit, hogy lemásoltam az eredeti SD kártyát (biztonsági másoltanak) és kipróbáltam azt hogy azt a gépbe rakva el tudom-e indítani, de sajna nem fogadta el a gép.
    A válaszokat előre is köszönöm és ha lehet akkor "szájbarágósan" kérem ugyanis nem nagyon ismerem ki magam ezen a téren.
    Üdv,
    Laci3000
  • aladin3
    #2173
    Szia !

    Ez a magneos dolog engem is érdekelne.
    Köszi
  • ibrik
    #2172
    Akkor viszont marad a szervizbe szállítás.
    Az interneten nemigazán találtam letölthető szoftver helyreállítási megoldást, mindenhol a szervizt ajánlják.
    De előtte nem ártana a Navon-t felkeresned a problémáddal, hátha mondanak okosabbat:
    http://www.navongps.com/HU/kapcsolat.html
  • uselessjunk
    #2171
    enélkül a főképernyő se jön be, nemhogy az iGO...
  • uselessjunk
    #2170
    Azon már rég túlvagyok :) ezért kéne valakinek a segítsége, akinek ilyen gépe van.
  • ibrik
    #2169
    Ahogy én látom, a kettő között (x820 és x920) csak a kijelző mérete (4.3" és 5") - a felbontás ugyanaz (480x272) - és a processzor típusa (SirfAtlas IV 500MHz és SirfAtlas V 500MHz) a különbség.
    neked kell eldöntened, hogy megéri-e neked minimum 5000-el többet fizetni az x920-ért - illetve annak 5"-os kijelzőjéért, ugyanakkora felbontásban.

    Mindkettő tud médiafájlokat lejátszani, de mivel sosem volt Wayteq-em, nem tudom, hogy mely audio és video formátumokat ismerik és melyeket nem.

    Mindkettőt USB-vel lehet PC-hez kötni - de szerintem ez minden GPS-nél így van.
  • Fehercsoki
    #2168
    Köszi szépen!Wayteq x820bt-t vagy x920bt-t éri meg venni?(illetve ez mindkettő játszik le divx és xvid videókat és usbvel hozzá lehet kötni pchez?találtam sok féle leírást de mindenhol mást írnak róluk)
  • ibrik
    #2167
    Akkor sorjában...

    Fehercsoki: Ez marhaság. Az iGO8-at fel lehet rakni az x820-asra.
    Sajnos iGO8-nál nincs lehetőség arra, hogy a térképeket több helyről használja a program. Igazából a teljes "...\content" mappának egy helyen kell lennie, vagyis egy helyen kell lennie a nyelvi fájlokon és a térképeken kívül a POI-knak, a 3D épület fájloknak, a domborzati fájloknak, speedcam adatbázisnak, stb stb stb.
    Csak arra van lehetőség, hogy pl. a készülék belső flash memóriáján (ami sok készüléknél csak 64 MB-os) a program magja van feltelepítve és a teljes content egy SD-kártyán foglal helyet.
    A "3.5 GB-os" iGO-ról annyit mondanék, hogy internetről bármi "beszerezhető". Az valószínűleg egy olyan gyűjtemény, amin szinte minden extra tartalom rajta lehet, ami iGO8-hoz létezik. Úgy fel lehet duzzasztani a 1.5 GB-ot 3.5 GB-ra.

    uselessjunk: A kis méretű törölt data.zip nélkül nem működik a program?
    Azért próbáld meg mégis az SD-kártyán lévővel.
  • Fehercsoki
    #2166
    Hát én nem értek hozzá,de amit az interneten találtam az annyi volt.De az full európa.
  • uselessjunk
    #2165
    Nincs sajnos, csak az iGO data.zip-je, de az nem ugyanaz. Ami ezen volt, az csak párszáz kB volt.
  • vintage
    #2164
    új IGO 3,5 giga??
    én nemrég szereztem meg az igo 8.3-at full europa térképpel 1,5GB...
    Olyat nem lehet csinálni, hogy felét ide, felét oda... vagyis lehet, de akkor, ami nem azon a memórián lesz, ahol a progi fut, azokat az adatokat/ térképeket nem fogja látni...
  • Fehercsoki
    #2163
    Egyáltalán rámegy az IGo a wayteq x820bt-re?Mert olvastam olyat is hogy ez nem való hozzá egyáltalán.
  • Fehercsoki
    #2162
    Viszont egy új IGo az 3,5 giga,ez nem fér rá a 2 giga memóriára,szóval ezt meg lehet úgy oldani hogy felét rárakom az alap memóriájára a másik felét pedig a 2 gigás micro sd kártyámra vagy muszály venni egy 4 gigásat?
  • Fehercsoki
    #2161
    Megnéztem a Wayteq X820-t,csak 18 ezer ft+kiszállítás,és dual core 500 Mhz proci,Sir Atlas 4,2 giga belső memória.Vateran ennél gyengébb gpseket is drágábban árulnak:O Egyébként mit kell nézni még ezeken kívül?
  • ibrik
    #2160
    A készülékhez adott SD-kártyán nincs rajta?
  • uselessjunk
    #2159
    Sziasztok!

    Navon N460 pna tfat meghajtójáról sikerült letörölnöm a data.zip file-t. Valaki ki tudna segíteni egyel, vagy valami útmutatóval, hogy honnan állítsam vissza?

    UJ
  • ibrik
    #2158
    Én inkább argépről vennék új, olcsó készüléket. Már 20e körül jópár olyan készülék van, ami nagyon jó, a szoftvert pedig szinte mindegyiknél "meg tudod oldani"...

    Egyébként nem azért nem vennék használtat, mert a vaterás az régi, meg használt, hanem azokra nem biztos, hogy van még garancia, esetleg a használat során már kinyiffant az akksija, vagy stb stb stb... Számtalan olyan hibájuk lehet, amivel csak akkor találkozol, amikor már a futártól átvetted, kicsomagoltad és próbálnád jóhiszeműen használni.
  • Fehercsoki
    #2157
    Szerintetek vateráról megéri gpst venni?(általában semmilyen típust meg nevet nem írnak,de tulajdonságok alapján jónak tűnnek)Vagy az összes csak gagyi másolat?
  • ibrik
    #2156
    Akkor valamit nem jól csinálsz a keresésnél. Egy találat a sok közül:
    http://www.shopdigital.hu/termekinfo.php?termektipus=8&id=4364
    (Nem tudom, hogy pont erről van-e szó, mert mintha lenne ennek egy 5"-os kijelzőjű változata is...)

    Amit olvastam róla, ez valami butított Wayteq-klón. Annyira butított, hogy a Wayteq-es trükkök sajnos nem működnek rajta.

    Ha a "txt fájl"-on egy speedcam adatbázist értesz, azt a kártyán az iGO8 mappáján belül a "...\content\speedcam" mappába kell másolni.
    Elindítod a programot és neked már ezzel semmi többet nem kell csinálnod.
    Ha esetleg olyat látsz, hogy indítás közben az "INITIALIZATION WARNING DATA" feliratnál látszólag megakadna a program, nem kell megijedni, csak túl nagy az adatbázis, és a programnak egy "kis" időbe kerül átkonvertálnia/importálnia a saját adatbázisába. Csak végig kell várni.
  • barnazo
    #2155
    Ja még annyit kérdeznék, hogy ezt a txt fájlt amit letöltöttem hova kell másolni?
  • barnazo
    #2154
    Köszönöm! A főmenüben olyanok vannak hogy navigáció, bluetooth, lejátszó, ebook fénykép, rendszer. A rendszer menüpontban van egy olyan hogy rendszer info de abban se találok semmi egyértelműt hogy milyen típus lehet. A márka több mint valószínű ez az SLDZ-GPS ami a hátoldalán van meg utánna van egy széria szám, de a google nem ad ki semmit.

    Ez egy NavNGo IGO 8 8.0.0.44366 2008.jun 24.
  • ibrik
    #2153
    GPS típusa:
    - a készüléken biztos van valamilyen felirat és a hátoldalán matricák, vagy
    - a készülék főmenüjében (tehát NEM a navigációs programban) about/névjegy...

    A trafipax helyek (speedcam adatbázis) attól függ, melyik programról van szó.
  • barnazo
    #2152
    Sziasztok! Megkaptam a bátyám régi GPS-ét, de azt se tudom milyen fajta, mert se a doboza se ő nem tudja már. Arra lennék kíváncsi hogy honnan tudom frissíteni a napi trafipax helyeket, vagy esetleg még a márkáját is megtudom e valahol keresni.
  • lazjano
    #2151
    Sziasztok! Van egy NAVMAN ICN720 tipusu készülékem amelyen iGO2006 térképet használtam. Ezt lecseréltem iGO8-ra és amikor el akarom inditani hibaüzenetet ad: "iGO8.exe is not Windows CE application".
    Kérlek segitsetek. Előre is köszi.
  • Krumpli 4
    #2150
    Hali!
    Nagyon szépen kössz!
  • bravamiki
    #2149
    Sziasztok! Olyan problémám van hogy a Navigon 7100 készülekém memóriakártyájáról elveszett az összes adat.Gyakorlatilag formázottá vált! Honnan tudnék letölteni igyenesen esetleg memóriakártya tartalmat? Térkép nélkül is jó lenne,mert azt utólag le tudnám tölteni,csak addig had jussak el hogy be tudjam indtani a Gps-t. Előre köszönöm segítségetek! Miki
  • ibrik
    #2148
    Beállítások - Nyomvonalak...
  • Krumpli 4
    #2147
    Hali!
    Nem így értem.Hanem pl. bentvok egy utcában és megjelölöm azt az adott pontot és amerre megyek jegyezze meg folyamatosan azt az útvonalat és mikor megállok akkor stop. És visszataláljak oda ahonnan indultam.
  • ibrik
    #2146
    Megtervezteted az útvonalat, majd a főmenüben "Útvonal" -> "Útvonal mentése".
  • Krumpli 4
    #2145
    Hali!
    Olyan gondom van hogy nem vágom hogyan lehet megjegyeztetni útvonalat s elmenteni. Igo8 as progim van. És mio c520-as pna készülékem. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.