2824
Autós navigáció egyszerűen
  • ibrik
    #2224
    Ha arra gondolsz, hogy van pár GPS gyártó, amelyik saját skinezéssel ellátott iGO-val árulja egyes készülékeit, akkor a válasz: igen, de csak ha "okosítva" van.
  • bfbc2
    #2223
    Van egy Navon N260 GPS 8.3.2.99352 IGO van rajta magyarország térképpel.
    IGO-tól bármelyik szoftvert rá tehetem ,esetleg másik gyártó programjával is müködik?Amugy full európa térképet akarom "rátenni".
  • white0276
    #2222
    Segítséget szeretnék kérni! Egy Mio Moov Black (N191) készülékre próbálom felvarázsolni a MioPocket programot, több verziót is kipróbáltam, de semmi eredmény, nem indul el a telepítés. Az SD kártyára létrehozandó könyvtár neve nem egyértelmű, mert MioPocket leírásában KITT_USA szerepel, a készülékben viszont a devicefeatureset.xml file-ba találtam egy utalást a KITT_EEU könyvtárra, viszont a device.xml-ben csak Mio a készülék megnevezése, illetve szerepel benne az N191 is. Van valakinek tapasztalata a fenti készülékről? Előre is köszi!
  • ibrik
    #2221
    Szerintem pont eleget segítettem. A pdalink egy nagyon hasznos fórum.
    Az hogy te lusta vagy utánaolvasni ott, az már a te bajod.
  • Ambient
    #2220
    Nincs gáz, már "meghekkeltem".. és még működik is!
    Azért vannak más fórumok is, ahol segítőkészebbek a tagok és van kedvük "tanítgatni"..
  • ibrik
    #2219
    Látom, nagyon az elején vagy, tehát inkább olvasgass utána, mert nincs mód rá (és kedvem sem), hogy az alapoktól tanítgassalak.
    Erre nagyon jó hely a pdalink fórum (meg a gugli...)

    Megjegyzem, ezért kellene a kezdőknek előbb programmal is ellátott navigációt vásárolni, hogy egyáltalán lássák és megértsék, mi történik. Tudom, programmal együtt drágább, de fogd fel tanulópénznek.
    Nem kellene egyből hozzáértés nélkül "majd én meghekkelem a GPS-t" felkiáltással nekiesni...
  • Ambient
    #2218
    Értelek és tudom, hogy nehéz lehet ilyenekkel mint Én vok..
    De írtam is, hogy hülye vagyok hozzá. Az alap információkra lenne szükségem. A készülékben nincs memória kártya de gondolom ez nem feltétel a telepítéshez(vagy ki tudja...?)
    Tehát, adva van egy "iGO8_FULL Magyar végleges verzió" mappa.
    Ezt mass storage módban átmásolom a pc-ről a navira. (ehhez a microsoft activesync használatához nem értek)
    Majd a naviban a nav mappa menüben megadom neki az igo8 exe. elérési utat, elmentem, majd egy katt a GPS gombra és a nagy semmi, fekete halál.
    Kérdés, hogy ilyenkor dolgozik vagy lefagy? (szerintem ez utóbbi..)
  • ibrik
    #2217
    Nem véletlenül raktam oda a pdalink fórum x820-as topikjának a linkjét...
    Hosszú lenne itt mindent leírni.

    Azért kérdé(ek):
    Egészen pontosan mit értesz azon, hogy "feltetted az igo8 mappát"? Feltöltötted a "\content" mappáit? (nyelvi fájlok, térkép(ek), stb.)
    Jól van megszerkesztve a sys.txt fájl? (elérési utak - [folders] -, stb.)
  • Ambient
    #2216
    Mindenhol azt olvasom, hogy a kártyára feltett Igo 8 simán fut...
    Kártya nélkül ez nem megy???
  • Ambient
    #2215
    Vagy milyen navigációs szoftvert ajánlatok ha az igo8-al nem menne a dolog?
  • Ambient
    #2214
    Szia!

    Okés de ha felteszem az Igo8 mappát, megadom az exe. elérési utat leokézom és semmi csak sötét képernyő, mintha valamit keresne még..
  • ibrik
    #2213
    Úgy tudom, a telepítés hasonló az x820-hoz:
    http://pdalink.co.cc/index.php?topic=1875.0
    Fontos, hogy ne pipáld be az "Auto Run Navigation" opciót, mert ha esetleg nem működne a program, akkor hurokba esik a készülék.

    Hogy kell-e ActiveSync (vagy WinVista/Win7 esetén mobile-eszközközpont), az attól függ, hogy a készüléken az USB beállításoknál mit adsz meg, ugyanis tudja a "mass storage" üzemmódot is (mintha két eltávolítható tárolóeszközt csatlakoztatnál a PC-hez).
  • Ambient
    #2212
    Sziasztok!

    A minap vettem egy Wayteq x920 navigációs masinát!
    El tudja valaki mondani melyek az első teendők vele, mármint igo8 feltelepítés stb.
    Tök hülye vagyok a témához.
    Kell hozzá valami Microsoft ActiveSync programot is a pc-re telepítenem, hogy kommunikálni tudjon a géppel?
  • nbi1513
    #2211
    Üdv. Tegnap elött vettem egy Orion OGPS-02-es típusú navigációs rendszert. Eddig nagyon jól szuperál de volna pár kérdésem vele kapcsolatban. Az Előzményeket hogyan tudom kitörölni? Erre sajnos nem tudtam rájönni. A másik kérdés hogy láttam több GPS-esben hogy számol vissza hogy hány km-van a célig. Ezeket hogyan tudom megoldani? Előre is köszönöm a válaszotokat.
  • cs31
    #2210
    Sziasztok!
    Nagy hülyeséget csináltam. Van nálam egy Mio Moov 200-as. Az egyik torrent oldalról szedtem le térképeket, meg tört fájlokat és én hülye nem mentettem az eredetieket. Fölülírtam és most hibásan működik. El tudná valaki küldeni az eredeti fájlokat? Esetleg honnan tudnám leszedni?
  • AtkariZsolt
    #2209
    Ha volna valaki aki a igo8 -cat megtudná úgy bütykölni, hogy mennyen Wayteq N800 -on hálás lennék érte.
  • AtkariZsolt
    #2208
    Megoldottam a problémám!
    Megvártam azt, hogy kiírja, hogy a akkumulátor lemerült. Ekkor leáll a program betöltődés - ekkor csatlakoztattam a USB - kábelt és már látta is a gépem a meghajtóját , és gyorsan kitöröltem amit csak tudtam a Mobilnavigator - mappából. :)
    Majd megnyomtam a kilépésgombot, és vártam mit szol a gép, ha nem találja a navigátor programot. kiírt 1 hibát, és leokéztam.
    Ezután ki is kapcsoltam az automata GPS indítást.
    ( Tanultam az esetből rendesen )

  • sztoncsi
    #2207
  • AtkariZsolt
    #2206
    Felraktam a N800 - ra 1 állítólag jó GPS programot.
    (Bekapcsolva felejtettem a Automatikus GPS-program indulást.)

    ( Indul a készülék, betölt a főmenüig, itt automatikusan indítja a GPS progit, de az nem jó, és újraindítja a készüléket, és kezdődik minden elölről. :(
    Próbálom megszakítani a GPS - program automatikus indulását, de gyorsabb.
    Nem sikerül, nem tudom mit csináljak vele. :(
  • AtkariZsolt
    #2205
    Felraktam , de nem lett jó.
    Ráadásul olyan kelepcébe kerültem, hogy bekapcsolva maradt a automatikus GPS-indítás. - és behalt a technika.
    ( Indul a készülék, betölt a főmenüig, itt automatikusan indítja a GPS progit, de az nem jó, és újraindítja a készüléket, és kezdődik minden elölről. :(
    Próbálom megszakítani a GPS - program automatikus indulását, de gyorsabb.
    Nem sikerül, nem tudom mit csináljak vele. :(

  • sztoncsi
    #2204
    Én az iGO8-at raknám...
  • AtkariZsolt
    #2203
    Milyen Navigációt érdemes rárakni a WayteQ N800 -ra?
  • AtkariZsolt
    #2202
    Most már, nem érdekel a X820 BT ...

    Lecseréltem jobra, egy: WayteQ N800 -ra. ( Most tesztelem, hogy van e valami hibája )
  • Tatya
    #2201
    Sziasztok!Egy olyan kérdésben kérném a segítségeteket,hogy van nálam egy Harman Kardon 810EU gps.Sajna az sd-kártya elveszett,és az igo-t nem tudom rárakni.azt írja ki hogy betöltés...és ennyi.esetleg valami ötlet.előre is köszönöm:)
  • Tatya
    #2200
    :)
  • AtkariZsolt
    #2199
    Van valakinek itt: Wayteq X820 BT -je?
  • AtkariZsolt
    #2198
    Sziasztok vettem 1 WayteQ X820 BT - GPS - navit.
    A problémám az volna vele, hogy a háttérfényt akármennyi időre is állítom nem kapcsol ki.
    ( A autó háttérfény világítás természetesen kikapcsolt állapotban van, és nem fut a navigáció sem. )
  • sztoncsi
    #2197
    Pont ezt szerettem volna kérdezni!
  • paddingtop
    #2196
    Sziasztok!

    Van egy MyPilot MP430-as PNA teljes európa szoftverrel, viszont most nagyon gyorsan kellene egy brazil "kiegészítés". Tudom, hogy a gyári igo8-asra nem fogom tudni felpakolni a brazil térképet mert a licencem nem érvényes rá, de tudtok valamilyen megoldást? Bevallom nekiálltam én is az "alternatív" módoknak, de ha valakinek van már működő megoldása, kérem ossza meg. Pai107 barátjának megoldása is érdekelne :))) Köszönöm előre is!
  • WorldTorrent
    #2195
    Milyen markat ajanlotok gps-be?
  • pai107
    #2194
    NEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!
    Bár ahogyírtad már fizettél... Küldtem privátot, +van a megoldás....
    Műxik fullra egy másik kártyán (próbálva magyar, lengyel, román, szlovák, cseh,horvát,osztrák térképpel...többre nem volt még időm), az eredetileg adott 2Gb-os "magyar" kártya félretéve a polcra... :)
  • laci3000
    #2193
    mindenképpen megpróbálom elősször a naviextras-al orvosolni a dolgot aztán jöhet a többi
  • ibrik
    #2192
    Ha gondod van, menj vissza közvetlenül az üzletbe.
    Ha nem tudnak megoldást, akkor vissza kell vetetni velük. EU-s szabály.
  • pai107
    #2191
    Pffff... Mély együttérzésem...
    Az biztos, hogy nem fogok ennyit kiadni frissítésért vagy más csomagért.
    Itt valami "okosság" lesz a megoldás. bár nemtom, hogy ez a licencfile dolog orvosolható-e másképp.. :)
    Azért küldd el az emiled, mert ha van vmi "okosság" tudatom feltétlenűl.
  • laci3000
    #2190
    Hi,
    Sikerült orvosolni a problémát (de csak részben) egy térképvásárlással.
    Habár van némi üröm az örömben.
    A szitu a következő:
    az üzletben Navon 470 iG8 teljes EU térképpel (próbaképpen beütöttem pár címet-Slovákiában és mindet szépen felismerte a hazszámokat beleértve). Megvettem egy hasonló készüléket Magyarország térképével (mint korábban írtam). A minap megvettem a naviextras oldaláról a GPS-hez hozzáillő teljes EU térképet (80 EUR nem kicsit borsos áron). Ellenőrzésképpen ugyanazokat a címeket végigpróbáltam mint amit az üzletben az ehez hasonló darabon, de azt tapasztaltam hogy házszámokat nem is enged kiválasztami!!!! (akor nem értem hogy miért kerül ennyiben és a másik miért tudta....?!) és ekkor ellenőriztem a térkép frisseségét. hát ott ledöbbentem ugyanis 2009 második negyedévi volt!!!! (Az amit alig 1 hete vettem meg) hát nem kicsit vagyok felháborodva. Sajna sejtelmem sincs hogy hol a francban lehetne ezeket az "eladókat" utolérni. Persze fórumon lehet levelezni de közvetelnül még 1 kérdésemre sem válaszoltak (gondoltam ha a "helpdeszken" vagy mi a fenéjük van írok pár sort akkor a regisztrált mail címemre válaszolnak, de nem.)
    szal most azon agyalok hogy mit tegyek (a jótanácsokat vagy hasznos észrevételeket szívesen fogadom és persze a hasonló tortúrát bejárt vevők véleményét is)
    Üdvözlettel,
    Laci3000
  • pai107
    #2189
    Ugyanaz a gondom mint neked laci3000... Mintha én írtam volna soraidat. Ibrik sokmindent leírt neked amit szomorkodva olvastam.
    Azóta sikerült megoldanod ezt a láthatatlan licenszfile izét ??? Vagy nem lettél okosabb.

    A neten találtam olyan iGO8.3 progit amit elővigyázatosságból egy másik kártyára raktam fel. Lát vele "1000" térképet, minden műxik is csak nem enged útvonalat tervezni, csak ha a gyárilag kapott SD van benne, de ha arra "húzok" pluszba térképet akkor azokat meg nem látja.

    Tiszta káosz. haver meg vett egy noname gps-t 19E-ért térkép nélkül azt van már neki brazília is, oda is tud utat tervezni...ggggrrrpppfffhhhh
  • ibrik
    #2188
    Akkor egyértelmű. Olyan térképeket keress hozzá, amelyek neve így kezdődik: pl. Hungary83...
  • laci3000
    #2187
    igazad van!
    megtaláltam
    8.3.2.99352 Jul 14 2009
  • ibrik
    #2186
    Az iGO8 "Beállítás" menüje két oldalas. A jobb alsó sarokban lévő, jobbra mutató nyíllal tudsz továbblépni a következő oldalra és ott lesz a "Névjegy"...
  • laci3000
    #2185
    Hi,
    köszönöm a kimerítő választ.
    Azt sajna meg sem tudom nézni hogy pontosan milyen iGO fut a gépen mert nincs sem állítások sem pedig névjegy a főmenüből.....
    viszont akad a főmenüben olyan, hogy rendszer azon belül rendszer info
    ott a következő adatok vannak:
    Processor: SiRFAtlas-III
    Platform: 3.0.13
    RAM: 64MB
    Version:
    Serial:
    de nekem ugy tünik ezek inkáb a beredezés adatai mint az iGo leírása....
    (habár a platform nekem gyanús)
    ezenfelül van még kalibráció, GPS reset és Gyári Reset..... de ezeket nem piszkállom.
    A naviextras oldalát már néztem de ott mindenütt frissítésekről esik szó és nem térkép vásárlásró (és persze a sokféle darabból pontosan melyiket vegye a szegény vásárló ha nincs vele tisztában, hogy mi kompatibilis és mi nem)
    sajna az ottani ugyfélszolgálat még nem válaszolt a kérdéseimre hogy a frissítés és a vásárlás ugyanaz-e (mert az én olvasatomban nem ugyanis ah frissítek akkor valit bővítek és nem egy egészet cserélek), és esetleg ha "frissítenék" naluk egy teljes európa térképet akkor az futna-e a gépemen.....
    arról nem beszélve hogy nincs hitelkártyám és így a vásárlásnál történő fizetést sem tudom elképzelni hogy hogy is történik.
    (bocsi hogy ennyi kérdésem van és gondolom sokak számára már-már triviálisak, de tényleg ez az első ilyen szerkezetem.....)