2824
Autós navigáció egyszerűen
  • Lazarus
    #2264
    Tudtok olyan útvonaltervező programot/gps softwaret amibe egyszerre akár 30 útvonalat is be lehet írni és kiadja a lehető legrövdebb útvonalat az összes beadott cím érintésével? Google Map 19-nél lefagyott, utvonaltervezo.hu-ba pedig csak 12-t lehet beírni.
  • ibrik
    #2263
    Az előttem szóló már elmondta a tutit.
    Amúgy iGO2006-hoz már úgysem találsz friss dolgokat, mert 2008 óta (az iGO8 megjelenése óta) semmi új nem jött ki hozzá.
  • piamania
    #2262
    Én küldtem ide.Az SD kártyát pedig úgy tudod megnézni, meg a térképeket is rárakni, hogy veszel egy kártyaolvasót.Meg torrenteken már most keresgess szerintem Igo8 szoftvert,de majd ibrik megmondja.
  • norbi0325
    #2261
    Sziasztok Azt írták egy másik fórumoldalon hogy itt majd segítetek :)) "azt írták ibrik a mágus :)) " ..Van egy altina a660-as gps-em még eredeti kelet-európai és MO-i térképpel SD-n..a gépen semmi usb !! ...mivel a gps már 4 éves és nem ismer egy csomó új utat frissítésre szorulna a térképállománya + szeretnék nyugat-európa térképet is ! .........kérlek bennetek segítsetek hogy hogy is álljak neki ennek a dolognak !! A GÉP win ce 5 / iGo 2006 software-el .....Ha kell érdekel vkit elküldöm a SD-m kép-fájlját ! Előre is köszönöm a segítséget...
  • alkess
    #2260
    Köszi szépen!
    Azt hiszem, kuka...
  • Solt
    #2259
    Üdv Urak!

    Legutolsó 8.3-s Igo, plusz a legutolsó TM térkép használata közben azt vettem észre, hogy 3d-s nézetben sok helyen sárga lesz az alapból zöld textúra! Első indításnál is ez van, de pár másodperc után helyre állnak a színek... olyan mintha kevés lenne a memória, és nem töltené be a megfelelő színt a textúrához... Találkozott már valaki ilyennel?

    ( wayteq 820 )
  • ibrik
    #2258
    Sajnos a frissebb firmware-t már sehol sem lehet elérni a készülékhez.
    Ez mind ami megmaradt a Mio oldalán (talán a MioMap v3 ezekből is visszaállítható):
    http://service.mio.com/M0100/F0140_1.aspx?Modelid=100098&ModelName=C520
  • alkess
    #2257
    Sziasztok!
    Mio c520-hoz keresnék firmware-t, mert sajnos a készülékhez kapott, lemezről nem tudom visszaállítani a programot. Egyet találtam csak, de az nem volt kompatibilis (http://www.filestube.com/search.html?q=mio+c520+firmware&select=All)- Amúgy minden működik (zenelejátszó, képnézegető, memóriakártyáról igo8, kivéve a miomap v3-at. Hardware id errort ír ki.
    Ha valaki tudna segíteni egy használható firmware update-al, nagyon megköszönném! A mostani verzió: R02+3+9911+1018
    Köszi!
  • hawkie22
    #2256
    Sziasztok!

    Volna egy olyan kérdésem, hogy kaptam egy használt A-Rival Naca 400-as GPS-t, Németo.-Ausztria-Svájc térképpel. Szeretnék feltölteni rá egy új iGO-szoftver-t, teljes Európa térképpel, de nem tudom, hogy lehetne megoldani.
    A mostani térképcsomag egy 512 MB-s SDCard-on van rajta, nekem van egy 2GB microSD-m, azzal szeretném ezt megoldani. Volna valakinek ötlete? Elég kezdő vagyok még a témában, ez az első GPS-em. :D
  • lapro1
    #2255
    Üdv!
    Nekem a következő problémám lenne.
    A gps-em használat közben töltőn van az autóban. Zenehallgatás céljából rákötöttem az autórádióra. A szivargyújtós töltőben szerintem valami inverter féle lehet, ugyanis ha rádugom a gpsre, akkor a hangszóróban visszahallani az inverter szaggatásait, ami nagyon zavaró :( Ha a motort beindítóm akkor a fordulatszám függvényében még egy alap sípoló hang is bejön. Mindehhez hozzáadódik egy olyan recsegő hang ami akkor jön elő, ha a gép dolgozik valamit, mondjuk képernyőt vált, vagy ilyesmi....
    Ha a töltőt lecsatlakoztatom minden tökéletesen működik, semmi ilyen egyéb zavar, vagy zaj nem hallható.

    Összességében azért nagyon zavaróak ezek az előbb leírt "jelenségek", mert mivel a gps kimenetén meglehetősen gyenge jelet ad ki, az autrádiót relatíve nagyon fel kell hangosítani, hogy a beszed rendesen hallható legyen, de akkor már a mellette lévő zaj is olyan mértékben hallható, hogy már zavaró vezetés közben.

    A kérdésem tehát az lenne, hogy létezik-e erre valamilyen megoldás, esetleg zaj, vagy zavarszűrő, és milyet ajánlanátok ennek orvoslására?
    Például találtam neten egy ilyet:
    http://bolthely.hu/infotechkft/id/00505_audio_zajszuro_autoradiohoz
    illetve egy ilyet:
    http://bolthely.hu/infotechkft/id/00714_MNC_39801_tapszuro_8A

    Ezek közül melyik lenne esetleg jó, ha egyáltalán bármelyik is megoldaná ezt a gondot?
    Vagy esetleg mindkettő kéne?

    Szal ebben kérném segítségeteket, amit előre is köszönök:
    lapro1
  • fityusz
    #2254
    Üdv!

    Van egy Npc Diamond típusu gps-em. Van rajta ez az iphone style menü, ezt valahogy kitudom kapcsolni, mert azt szeretném, ha az alap windows jönne be.
  • ibrik
    #2253
    Nem ezt kérdeztem...
    Hanem azt, hogy azok közül melyek lennének fontosak, mert a programból csak kártyára lehet menteni - amit már tapasztalhattál.
  • Razor18
    #2252
    Menü - Kezelés - Felhasználói adatok - Felh. adatok mentése gomb
  • ibrik
    #2251
    Én is úgy tudom, hogy az csak memóriakártyára való mentéssel oldható meg.

    Egészen pontosan mely adatok lennének fontosak? És milyen célból mentenéd azokat?
  • Razor18
    #2250
    Szia ibrik,

    Wayteq x620 + iGO 8.3 a belső memóriáról. Felhasználói adatokat menteném, de a kütyü mindenképp a kártyát keresné ehhez. Valamit a sys.txt-ben kellene buherálni?

    kösz
  • ibrik
    #2249
    Nekem nincs ilyen készülékem, tehát nem tudom megerősíteni, hogy tényleg futtatható-e már rajta az iGO8...
    Viszont a fenti mondatomtól függetlenül, ha egy készülék kezelni tudja a 8GB-os memóriakártyát, akkor az iGO8-nak sem akadály. Sőt, az iGO8/Amigo/Primo egyre nagyobb és nagyobb, mert növekszik a lehetőségek száma a szoftverben és lassan már egy 2GB-os kártya nem is elég egy fullos, jól "összegyűjtött" változathoz.
  • 16gaborm
    #2248
    A napokban érkezik meg a HTC Touch Pro-m,örömmel olvastam különböző fórumokon hogy már lehet használni az IGO navigációs rendszert a készüléken!!
    A kérdésem a következő,vegyek egy 2GB MicoSd-t az IGO-nak,vagy ha veszek egy nagyobb pl 8GB-os kártyát és arra teszem fel az IGO-t+különböző más dolgaimat,úgyis fog működni?
  • cs31
    #2247
    Ha van valakinek egy Altina A800-as készüléke, amin Igo 8 fut, jelezzen már lenne egy-két kérdésem! Köszi!
  • matyi0323
    #2246
    Hali. Gps-t szeretnék venni, egyáltalán nem értek hozzá, már ha egyáltalán lehet hozzájuk érteni...:D Tehát az a kérdésem, hogy erről mi a vélemény? Megér annyit? Vagy esetleg valami hasonló árfekvésben ( gondolok itt olcsóbbra, már ha van olyan.. :D ) Köszi.
  • cs31
    #2245
    Altina A 800-on működik az IGO 8, mert sehogyan sem tudom elindítani.
  • Tequilaband
    #2244
    Én ezt találtam: http://www.navipro.hu/poidownload.htm

    "A letöltött igo8.zip, vagy amigo.zip file-t csomagolja ki a számítógépen, majd az így keletkezett *.kml állományt másolja rá készüléke igo8(v. amigo)/content/userdata/poi mappájába! Amennyiben ez a mappa még nincs a készüléken, hozza létre!
    A készülék újraindítása után a poi-k a Főmenü - Keresés - Poi keresése - Kurzor/Cím körül menüpont alatt fognak megjelenni."
  • Razor18
    #2243
    Sziasztok. Friss magyarországi POI-kat hol lehet találni? Simán csak be kell másolni valahova, vagy kell valamit ügyeskedni még vele?

    Kösz
  • Solt
    #2242
    Az lesz, köszönöm Uram!
  • ibrik
    #2241
    Nem tudom.
    Kérdezz rá a CNS ügyfélszolgálatánál.
  • Solt
    #2240
    CNS Stylus XXL... ez a legszimpatikusabb, köszönöm...

    Esetleg azt nem tudod, hogy lehet-e prioritást adni a videó bemenetnek? Tehát, ha mondjuk üzemel a gps, de a tolatókamerától jelet kap a kütyü, akkor automatikusan átvált?
  • ibrik
    #2239
    Van pár:
    CNS IO
    CNS Titan
    CNS Zeus
    CNS Stylus XXL
    Bluepanther Opal
    eXcelon DNX-8120
    Mesada2440, GPS-916, SH916, Ghuangzou-916, emate silvergps (ez mind ugyanaz)
  • Solt
    #2238
    Üdv Urak!

    Létezik olyan GPS (PNA) amin van videó bemenet?
  • russh12
    #2237
    sziasztok!
    olyan kérdésem lenne hogy mio c520-ra milyen progit kell és hova másolni hogy lehessen rajta videót, illetve filmet nézni? mert keresgéltem már gugliba is meg pár fórumon is de nem nagyon találok semmit ha lenne vkinek vmi ötlete akkor írjon plz...
  • potyi21
    #2236
    Sziasztok!

    Volna egy Becker navi, raktam rá IGO 8-t. Megy rajta jol. Nehezkes az inditas rajta, mivel ugy kell kitallozni mindig az exet, hiába rakok ki parancsikont, a kovetkezo inditasnal kitorli oket. Win CE 4.2.
    Startup folderbol is torol mindent.
    Valaki talalkozott már ilyennel?
  • Kandurex
    #2235
    Világos, thx!
  • ibrik
    #2234
    Először is tisztázzuk az alapfogalmakat:
    Az a Wayteq nem PDA, hanem PNA, amúgy köznyelven ezt szokták "GPS"-nek hívni.

    Amit a sógorod vitt neked kártyát, azon a program - ha eredeti vagy akár sima SD-re másolt "okosított" - egy PDA-khoz való változat. Csak azokban indul el a telepítés a kártya behelyezésekor.
    Habár a PNA-kon nem megy a PDA-s telepítés, de az a jó az iGO8-ban, hogy telepítés nélkül is lehet futtatni, és mindegy neki, hogy a PDA-k Windows Mobile op-rendszerén kell futnia vagy a PNA-k WindowsCE rendszerén.

    Először is - ha nincs külön kártyaolvasód - PC-re kell csatlakoztatnod a készüléket USB-n. A legegyszerűbb, ha a készülék beállításaiban az USB-s csatlakozást "mass storage" módba kapcsolod. Így olyan lesz, mintha egy 2 meghajtós (flash és az SD) pendrive-ot kötnél a gépre. És így nincs szükség ActiveSync-re sem (Vista/7 esetén pedig a mobil-eszközközpontra nincs szükség).

    Ha elég az, hogy kártyáról használja az iGO-t:
    Egy PDA-s iGO8 kártyán alapesetben elképzelhető, hogy nem fogsz találni futtatandó EXE-t, de "elővarázsolható": az iGO mappában kell lennie egy "application.dat" fájlnak. Ezt nevezd át pl. "igo.exe"-re és máris lehet ezt megadni a Wayteq-nek, hogy ezzel indítsa a programot.
    FONTOS: Ne legyen bejelölve az automatikus indítás, mert ha esetleg probléma lenne a programmal és elszállna, akkor egy leállíthatatlan végtelenített újraindítási ciklusba esik a készülék (bár megoldható a probléma).

    Ha a flash-ről használná az iGO-t:
    Csak az iGO mappát - az egészet - másold a flashre (application.dat = igo.exe), és az ott lévő EXE-t add meg az indításhoz.
  • Kandurex
    #2233
    hm, ja igen, nem látom a residentfalsh mappát sem, ha a készülékbe kézzel szeretném megadni a nav mappát :(
  • Kandurex
    #2232
    Hali,

    kis segítség kellene,

    sógor elhozta a kis pda - gps -ét (820bt wayteq), hogy toljak rá IGO -t, hozott hozzá egy kis micro SD kártyát ami van két könyvtár egy iGO, meg valami 2570 elnevezésű, mást nem láttam, állítólag csak be kellene rakni és telepíti magát, de nekem meg se nyikkan a gps :/

    valamit lehagyok?
  • ibrik
    #2231
    Két megoldás van:

    1. Ha használtál már valamilyen más iGO-t (vagy iGO-alapú) navigációt és azzal működött, akkor abban nézd meg az adatokat.

    2. Vagy rákeresel a "Magneo+i430+gps+port+baud" kifejezésekre.

    Ha megvan az adat, akkor a sys.txt-ben a [gps] szekcióban így írd be az értékeket:
    [gps]
    port = ...
    baud = ...

    (Én nem ismerem a Magneo-d adatait...)
  • toogyer
    #2230
    Sziasztok

    Nemrég megszereztem az iGO Primo próbaverzióját. Egy bajom van vele, hogy nem találja a GPS vevőt - egy Magneo i430-as PNA-ról van szó -. Olvastam valahol, hogy ilyenkor a sys. fájlba kell beírni a sebesség és port adatokat. Kérdésem: hogy tudom kideríteni, hogy ez a tipus mely porton keresztül csatlakozik a GPS vevőhöz és milyen sebességel? Van erre valamilyen program? Segítségetek előre is megköszönöm.

    Köszi Toogyer
  • ibrik
    #2229
    A sys.txt-be írd be ezt:

    [gps]
    port = 2
    baud = 4800
  • IVU
    #2228
    4. emelet ablakpárkányról, kb 10 percet vártam de semmi jel:S
  • ibrik
    #2227
    Szabad ég alatt próbálod?

    (Egyébként első használatkor kicsit tovább tart a "beigazodás"...)
  • IVU
    #2226
    vki tudna segíteni? Mio P550m van és felraktam rá az iGO primo-t, minden működik kivéve a gps mert nem talál semmi műholdat, tudna vki segíteni h mi lehet a gond??
  • bfbc2
    #2225
    Full európa térképet akarok rátenni ,törtet.A térképek megvannak vagyis tudom honnan lehet letölteni.Csak a folyamatát nem tudom át kell e irni valamit a sys fájlban.Vagy tört szoftverre kell rátenni?