2824
Autós navigáció egyszerűen
  • Solt
    #2304
    x820-s, és RTA3000-s TMC vevő...
  • ibrik
    #2303
    Ezek az adatok "ájgóéknál" magában a térképfájlban vannak benne - bár "lámpás kereszteződések"-ről én még nem hallottam iGO/iGO8/Amigo/Primo fronton...
    Amúgy az összes megszokott iGO8/Amigo "kiegészítő" (POI, 3D épületek, domborzat, speedcam-ek, stb.) a Primo-ban is ugyanúgy használható.
  • sanyi68
    #2302
    Sziasztok!!! Lenne egy kérdésem valaki nem tudja, hol lehetne szerezni a Primo -hoz kiegészítőket , pl. útjelző táblák , lámpás kereszteződések stb. Ha egyáltalán létezik ilyen ehhez a programhoz. Előre is köszönöm
  • Razor18
    #2301
    Melyik Wayteq-ed van, és milyen TMC kütyü?
  • Tequilaband
    #2300
    Valamelyik fórumon azt írták, hogy a WinCE 5.0 alatti oprendszereken nem megy az Eszter. Ha butaságot mondtak, akkor most én is. Mindenesetre nekem sem ment (Mio C510).
  • ibrik
    #2299
    - intelligens útvonaladatok (gyorsabban tervez útvonalat)
    - benne vannak azok a megszokott iGO8 funkciók is, amelyek az Amigo-ban nincsenek az "egyszerűsítés" miatt
    - "Driver Alert" funkció (figyelmeztet a táblákra
    - valósághűbb megjelenítés kereszteződésekben és a domborzatban

    A TTS-ről nem tudom mi lehet nálad a probléma oka, én nem használom.
  • KO
    #2298
    Lehet.
    Kicsit macerás. :)
  • Razor18
    #2297
    Szia Ibrik,

    kipróbáltam a Primo-t. Látványos, szép, de annyira az újítások tekintetében nem voltam Tőle elájulva. Szerinted mely újdonságok miatt érdemes elmerülni benne? Ja, és hiába választom ki a tts-t is mondó hangot, akkor meg csak egyet pittyeg a manőver előtt, de a hangbemondás komplett elmarad, még annyit sem mond, mint tts nélkül.
  • atigol
    #2296
    Köszönöm a segítséget!
    Szép napot mindenkinek!
  • ibrik
    #2295
    Mind3 jó választás.

    A Navon és a Becker iGO8-alapú navigációs programmal van ellátva. Navon: már Primo-val (a legújabb) is lehet kapni, Becker: saját brand-re átszkinezett Amigo.
    A Garmin-oknak saját navigációs programjuk van.

    A Navon-on a térképek helyi adatbázisok alapján készültek. Itt most csak Magyarország térképét említeném, amely a legjobb magyar TopMap alapú.
    A Becker - bár azon is iGO8 alapú szoftver fut - Navteq-es térképeket használ. Amely szintén elfogadható, de helyileg - Magyarországon - csak "alulról közelíti" a TopMap térképeit.
    A Garmin-ok Magyarország térképét a TopMap-éval közös adatbázisból fejlesztik.

    A Navon N650-nek 5"-os a kijelzője, a másik kettőé csak 4.3"-os.

    Nagyjából ennyit tudnék röviden írni róluk.
  • atigol
    #2294
    Sziasztok!
    Segítséget kérek, melyiket válasszam Navon N650, Becker Z108, vagy Garmin Nüvi 255W? Sajnos én nem értek hozzá, nem használtam ilyet. Elsősorban Magyarországi használatra, ritkábban külföld.

    köszi
  • Solt
    #2293
    Ami nekem van a wayteq-hez, az valami szánalmas... csak Pesten működik, szinte sehol máshol nem talál jelet. Ráaplikáltam egy nagyobb antennát, de nem sokkal jobb a helyzet... szerintem maga a vezeték is szűk keresztmerszet! :S
  • Davidson231
    #2292
    Nekem is Mio c520-asom van
  • Davidson231
    #2291
    Valaki nemtudja hogy melyik a legfrissebb verzió az Igo8 térképekbőlkéne nekem a magyarországi sürgősen 24-ie határideig!
    Ui: Milyen programok vagy egyéb fájlok kellenek a működéshez?
    Nekem egy mio digiwalker gépem van!
  • KO
    #2290
    Tiszteletem Szakemberek!

    Navigon 310-en lehet e Igo8.3-at futtatni?
    Ha igen leírnátok hogyan csináljam?

    Üdv: KO
  • ibrik
    #2289
    A TMC-ről rengeteg cikk jelent már meg a magyarországi "ingyenes" szolgáltatással kapcsolatban.

    Az események megjelenésének gyakorisága túlnyomórészt Bp. és körzetén, valamint az autópályáknál a legnagyobb. Bár - nem tudom mitől függ - az események beérkezési sebessége a vevőre és a GPS-re elég változó...

    Többnyire az eseményekről szóló információk pontosak, viszont az események megszűntét követően már nem olyan gyorsan kerül ki a rendszerből az információ.
    Pl. nemrég jártam Pesten. A TMC jelezte, hogy éppen hol szarakodnak az útkarbantartók a legszélső sávban, de ahogy odaértem a konkrét helyhez, addigra már egy-két kilométert továbbhaladtak...

    Vételi viszonyok...
    Erre elég egyszerű a válasz. Mivel az MR2 Petőfi rádió teljes országos hálózatát használják, elmondható, hogy ahol van olyan jó a Petőfi vétele, hogy működik az RDS, ott a TMC is működik.

    A vevők...
    Passz.
    Nekem egy Mio C520-asom van a hozzá gyártott TMC-vevős bölcsővel, amelyben a vevő GNS - ha jól tudom. Én meg vagyok vele elégedve.
    Te meg...
    tesztelni kell, csak akkor derül ki.
  • Razor18
    #2288
    Sziasztok,

    aktív TMC használók tapasztalatait kérdezném, mielőtt Wayteq 620-hoz beruháznék egy TMC-vevőre. Mennyire működik jól jelenleg a Mo.-i hálózat, úgy technikailag (mindenhol jól vehető-e, működik-e a rendszer), illetve a szolgáltatott információk pontossága, megbízhatósága, frissessége, stb. érdekelne.

    Az említett X620 típushoz való vevők közül egyébként totál azonosnak tűnő darabokról kering valami "egyik gyártmány jó, a másik ugyanúgy néz ki, de nem jó" típusú info. Valaki esetleg tud konkrétumot?

    kösz
  • berki67
    #2287
    Sziasztok!

    Tudna valaki segíteni Altina A800 PNA SD kártyája elszállt és másik kártyára szeretnék Igo -t rakni de sehogy sem fogadja.
  • Vlala #2286
    Üdv!
    Kicsit off a kérdés, de navival kapcsolatos. Igo Amigom van, szeretnék hozzá némi extra funkciót: kisautót a nyíl helyére, néhány játékot (tudjátok, az ember mindig gyermek marad, csak a játékai változnak... :) ), egy játékpakkot már találtam is,, felmásoltam, de nem igazán akarja felismerni.
    Hol, hogyan kell beregisztrálnom a készülékbe, hogy felismerje az újdonságokat?
    Visszaolvasva megtaláltam ezt a sysd.txt-s hókuszpókuszokat, de nem lettem tőle sokkal okosabb.
  • Charon22
    #2285
    Sziasztok!

    Van nekem egy Garmin nüvi 255 gps-em teljes Európa térképpel a belső 2Gb-os memóriáján. A magyar térképet tudtam a legújabbra frissíteni NaviGuide Magyarország v5.4-re, mert csak egy fájlt kellet felülírni a külső 512 mb-os kártyáján és teljesen ingyenes volt.
    Viszont az Európai térképek frissítésére nincs ötletem és most csak egy City Navigator Europe NT 2008-as fut rajta.
    Megtaláltam a City Navigator Europe NT térkép 2011 unlocked fájlját a neten és letöltöttem, de a mérete 1,8 Gb a régi meg kb. 1,4 Gb volt csak, és a keretrendszer mellé nem fér fel a 2 Gb-os belső memóriára az új térképcsomag.
    Valami ötlet hogyan tovább? Nem értem az ember mit kap 35000Ft-ért ha előfizet egy frissítésre most a Garminnál, nem ugyan ezt az 1,8Gb-os csomagot, hanem egy kisebbet ami nem tartalmaz mindent? Csak, mert ennyiért már új GPS-t vesz az ember… :S
    Hogyan frissítsek házilag, valakinek van ötlete?
    Válaszotokat előre is könyönöm!
  • norbi0325
    #2284
    HOHOHOHÓÓÓ mos már ais megyen csak ki kell kapcsolni a gps-t és autómatán kellett keestetni vele ...vicces hogy csak ennyi de mekora szívás.........
  • norbi0325
    #2283
    Jessz
    Elindult az altina !!!
    Csak mindenki elfelejtette mondani hogy mivel az eredeti kártyán "map" néven van az a könyvtár amiben a navigator .exe van így nem navigator vagy igo8 lesz a könyvtár neve hanem "map " ...csak most meg nem talál műholdat ......ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
  • marcy16
    #2282
    program application database cannot found, egy másik verzióval eddig jutottam :( Kérek valkait segítsen.
  • norbi0325
    #2281
    Én is megpróbáltam feltenni a igo2006-helyére az igo8 -at.....azt írták application det --törlés ..igo8 átnevezs sys.txt átír.de semmi ......nekem el sem indítja... "Altina A 660"
  • piamania
    #2280
    Használd az ActiveSync programot, ez beolvassa a kártya tartalmát.
    SZerintem bőven elég lenne csak a térképeket frissítened, de azt fogalmam sincs, hogy hol találod meg a legfrissebbeket.Nekem is kéne, úgy hogy ha vki megosztaná annak kössz.
  • marcy16
    #2279
    Átneveztem mobilenavigatorra a mappát, az application.dat-ot az igo8.exe filet mobilnavigator.exere, megadom az elérési útjukat a menüben, de mindig csak újraindul, ha gps-re kattintok.
  • marcy16
    #2278
    Sziasztok CNS Stylus 6 készülékre szeretném feltenni a iGO8.3.4.117940.PDA.PNA progit (tört sajnos, vagyis torrentről szedtem,nem tudom milyen a tört meg az eredeti)) Felmásoltam memóriakártyára, beállítottam az elérési utat(igo8.exere), de sajnos semmi sem történik. NEm találok pontos utasításokat googleval, tud valaki segíteni? Vasárnap utaznék, jó lenne megcsinálni :(
  • radar95
    #2277
    azt elfelejtettem oda írni,hogy M-Tech M350-es készülékem van.
  • radar95
    #2276
    Heló!
    Bajba vagyok..
    Augusztusban megyünk Horvátországba és addig frissíteni akarom a GPS-t!
    de az a baj hogy nem tudom hogy hogy kell..
    valaki segítsen!
    iGO8 van,2008as verzió
    próbálkoztam már a toolboxxal,de az nem ismeri fel sem az sd kártyát/ha beteszem a kártya olvasóba/ sem ha usb-n csatlakoztatom (usb csatlakoztatás: sd kártyát beleteszem a fényképezőgépbe és úgy!mivel elveszett az usb kábelem:S
    előre is köszönöm!
    írhattok emailbe is!
    [email protected]
  • BB7
    #2275
    Sajnos ezzel sem megy, és vagy már 10* elindítottam az automata keresést de semmi, néha megáll valahol és nem megy tovább, de semelyik porttal, s sebességgel nem megy! :/
    Szerintem hardware probléma...
  • fureszoszi
    #2274
    Rá gugliztam neked. elvileg így működni fog.
    [gps]
    baud=57600
    port=7
  • fureszoszi
    #2273
    A 8.3-as igo-ban a beállításoknál tudsz csinálni automata keresést,utána ki írja melyik portot használja igy már be irhatod a sys.txt-be
    [gps]
    baud=...
    port=...
    ebben a formában.
  • BB7
    #2272
    Sziasztok!

    Egy PrivatePilot PP4300B típusú GPS-t adtak a kezembe, hogy nézzem már meg mert nem működik!
    Rá is tettem a legfisebb IGO-t, majd vagy még 5 fajtát, mert igaz az összes működött, csakhogy szegény GPS-vevő nem talál jelet.
    Sejtésem szerint a sys.txt-ben kéne valahol a [GPS] környékén átírnom valamit. De se a helyes Port-ot, sem a Baut-ot nem tudom.
    Mi a teendő? Van valakinek hasonló készüléke aki ki tudná ezt a részt másolni a sys.txt-jéből vagy esetleg van egy ilyen táblázat a neten.. [amit mellesleg nem találtam]

    Előre is köszönöm, ha valaki bírna segíteni! :)
  • ibrik
    #2271
    Ááááá...
    Késő van már...
  • ibrik
    #2270
    Hopp, elQrtam.
    Csak a hivatalosa szót akartam kiemelni...
  • ibrik
    #2269
    Erről beszéltem. Néhány PNA esetében kicsit megvariálják a mappaszerkezetet, ezért érdemes az iGO8 "felhegesztése" előtt megnézni, hogy a PNA-n futó eredeti program felépítése hogyan néz ki.

    PNA-kra hivatalosan csak gyárilag előtelepített formában létezik az iGO8, PNA-khoz külön [b]hivatalosan[]/b nem vásárolható meg (ha valaki ilyet árulna, az átverés).

    Vagy néhány márka/típus esetében - különösen azoknál, amelyekben kicsi a belső flash, pl. 64kB - kicsit "átdolgozott" megoldást használnak: a belső flash-re csak a program törzse van telepítve és SD-n kapod hozzá külön a tartalmakat: térképek, nyelvi fájlok, POI-k, 3D épület fájlok, domborzat, stb. De hivatalosan ezt sem veheted meg külön, csak a készülékhez adják - maximum pótolhatják neked, pl. ha gond van vele.

    Igazából szinte az összes iGO8 verzió - közéjük értve az Amigo-t és a Primo-t is - elfut a rendszerkövetelményeknek megfelelő összes PNA-n.
    Arra kell figyelni, hogy a data.zip fájl tartalmazza az adott típus kijelzőjének felbontását - a te esetedben a 320x240-es felbontást.
  • norbi0325
    #2268
    Egyáltalán melyik Igo 8.?.?.? verziót próbáljam felvarázsolni ?? Mert ahogy böngészgetek közbe nemigen adtak ki hivatalosan igo8-at PNA-ra ! Vagy ti már találkoztatok vele??
  • norbi0325
    #2267
    Nagyjából sejtem miről írsz csak én azt furcsálom hogy a könyvtárszerkezet teljesen más ....egyébként a sys .txt-m igy néz ki :
    sdcardpath="\\SDMMC\\"

    [interface]
    landscape=1
    skin="igo_se1"

    [device]
    type="Altina_A660"
  • ibrik
    #2266
    Meg kell nézni, hogy az eredeti iGO2006-os kártyán milyen mappa és fájlnevekkel volt a navi program.
    Pl. bevett szokás néhány GPS-nél, hogy az iGO8 nem "\iGO8" mappából fut, hanem "\mobilenavigation" néven szerepel a mappa és az "igo8.exe" is "mobilenavigation.exe" néven fut.
    És ha kártyáról futtetod a teljes iGO8-at, akkor a sys.txt fájlba ezt is bele kell írni:
    [folders]
    app="%SDCARD%/iGO8"

    (vagy app="%SDCARD%/mobilenavigation")
  • norbi0325
    #2265
    Ok kártyaolvasóm van .....Az eredeti fájlokat lementettem az sd-ről képfájlként és formáztam.... Töltöttem már igo 8.3.1.57021Full EU-t fel is másoltam az sd-re persze nem az összes fbl-t mert nekem csak 512Mb de ez mindegy ....a lényeg hogy nem műxik ..nem indul el a navig....Egyáltalán valaha működni fog ?? már az igo8....ha visszarakom az eredetit akkor megy rendesen...Egyáltalán fel lehet sd-re rakni igo8-at ?? Egyáltalán az igo2006 az sd-n van ??