2824
Autós navigáció egyszerűen
  • Razor18
    #2344
    Szia Ibrik,

    a legújabb iGO változat (2010 máj 11) miben jobb, mint mondjuk az egy évvel ezelőtti, szintén 8.3-as változat? Érdemes görcsölni vele, vagy ha amaz nem fagyogat, akkor igazán nincs miért kicserélni?

    Más: a május 19-20-a körüli térképeknél jelenleg nincs frissebb?
  • csaresz
    #2343
    8.0 van rajta. ahhoz meg nincs friss térkép. a toolboox meg csak akkor engedi frissíteni a térképet,ha frissíted 8.0ról 8.3ra.

    viszont a 8.3 meg nem fut.
  • fcsaba10
    #2342
    Na sikerült meghegeszteni egyik haveromnak a clarion map 770-et. Buceknek minden tisztelet,egy nagy király.Na szóval igo primot tett fel a belső memóriára.Hibátlan a navonhoz képest kb 3-4mp vel előbb szól.ez pont elég hogy ne szeladj túl a kereszteződésen.Clarion
  • piamania
    #2341
    Szia!

    Nekem is myGuide 3100 van és én is ráügyeskedtem az Igo-t.Te most mit akarsz frissíteni tulajdonképpen?A térképeket?Vagy magát a szoftvert?

    Más.
    Hol találom meg a legfrisebb térképeket Igo8-hoz?Köszi szépen.
  • csaresz
    #2340
    értem.
    és tudnál rá ajánlani valami navigációt amit tudok frissíteni??
  • Bigboned
    #2339
    Hellótok megint. Sikerült felrakni az iGO8-at, el is indul. DE
    A műhold ikon mellett egy nagy piros X van és nem talál műholdat, ha kilépek a programból az OS-be ott látja a műholdakat, de az iGO-ban nem találja őket.
    Van valami ötletetek?
  • pusztulat1
    #2338
    sziasztok olyan kérdésem lenne navon n480 gps em van.hova és mit kell letölteni hogy tudjak nézni a memória kártyárol avi filmet.azt mondták mikor megvettem hogy mivel xp rendszer van rajta aszt hiszem ezért csak rá kell rakni a progit.j peg alapbol van rajta.valaki aki tud segitsen már legyen szives mert tök hülye vagyok e téren.köszönöm!
  • ibrik
    #2337
    Elvileg igen.
    De ha nem vagy biztos a dolgodban, előbb készíts biztonsági másolatot az eredeti programról és aztán próbálgasd.
  • Bigboned
    #2336
    Helló Mindenki.

    A minap vásároltam egy Navon n270 típusú PNA-t (sürgősen kellett, és erre volt pénzem).
    http://www.navongps.com/HU/termekek/navon-n270.html
    Csak Magyarország térkép van rajta, de nekem ősszel szükségem lesz egy Ausztria és egy Németország (de inkább teljes EU) térképre bele (A naviextras.com-on 80€~22E Huf).

    Szerintetek el fog futni rajta egy PDA-s verziójú IGO8?(pl.:v8.3.2.79297)
    Nem mertem még belepiszkálni.
  • csoola
    #2335
    segitségre lenne szükségem, CNS Primus PNA-ra kellene valami jol müködö, könnyen kezelhetö navigácios program, ebben kérnék segitséget, nem tudom, miböl tudnék választani (iGO esetleg létezik ilyen platformra?)
  • nospam
    #2334
    Köszi.
  • ibrik
    #2333
    Az Amigo "kicsit" le van butítva az iGO8-hoz képest. Pl. nincs benne köztes pont megadása, meg hasonlók.
    A Primo funkciókban szinte egyenértékű az iGO8-al, de ezt most nem butításra értem, hanem megjelentek benne olyan új funkciók, amelyek előtte sem az iGO8-ban sem az Amigo-ban nem voltak, emellett az iGO8 funkciói is megvannak.

    Melyik a jobb?
    Döntsd el magad, ki kell próbálni melyik tetszik jobban.
    Nálam a Mio PNA-n van egy "Mio SD free unlock" nevű megoldás, amely kicsit átalakítja a menüt és lehetővé teszi, hogy ne csak egy navigációs program közül választhassak, hanem többfélét is indíthatok egy menüből. Jelenleg a MioMap v3.3-on kívül fent van rajta az iGO8 v8.3.4.142975 (May 11 2010), az Amigo v8.4.2.109504 (Aug 27 2009) és a Primo v8.5.9.142948 is.
  • fcsaba10
    #2332
    Melyik a jobb a primo vagy az amigo vagy a sima igo 8.
  • ibrik
    #2331
    Kompatibilisek. Mint ahogy az Amigo-val is.
  • nospam
    #2330
    Az 8.3.2.93112 -es Igo8 verzióval használt térképek, POI -k, building -ek stb. kompatibilisek a Primo -val ?
    Ha nem akkor honnan lehet beszerezni hozzá ?
  • fcsaba10
    #2329
    Szóval rádugom az usb vel.Elindul az activsync.Párosítás vagy vendég mód?Utánna sajátgépben a mobileszköznél megnyitom a könyvtárfát.majd lesz egy ilyen mappa My Flash Disk ezt megnyitom,ezen belül egy ilyen Clarion ezt is.gpslog,lang,maps,poi,scheme,skin,voice,Clarion,data,iGO,license,sys,tahoma,tahomabd,És ezek vannak benne Ezt mind töröljem és ide másoljam be az új programot?
  • ibrik
    #2328
    Szerintem fel lehet, de semmire sincs garancia, mivel erre a készülékre hivatalosan nem létezik az iGO8 (a Clarion-ok közül csak a MAP680/780, MAP690/790, NX509E, NX700E és az NP509E támogatott).

    A PNA-kon (köznyelven: GPS-eken), amelyeken a háttérben WinCE ketyeg, nincs olyan telepítés, mint a PDA-kon (SD kártya be, telepítés automatikusan elindul, stb. ilyen nincs).
    Itt az "uninstall": sima törlés.
    A "telepítés": sima másolás.

    Azért mindenekelőtt ajánlanám, hogy készíts biztonsági mentést a jelenlegi navi programról a visszaállításhoz.
  • fcsaba10
    #2327
    Oké köszi.Akor szerinted fel lehet tenni rá.Éa ez a core 5-is úgy működik mint egy normál win. hogy van valamilyen telepítési folyamat vagy csak egyszerűen felmásolom es ő indítja ez exe-t.Ebből következik hogy csak letörlöm a régit és kész vagy van valamilyen uninstal módja az igo-nak.
  • ibrik
    #2326
    Elvileg "felhegeszthető" rá az iGO8, mert páran árulják azzal pl. vaterán meg hasonló helyeken.
    Bár én még közelről nem láttam ilyen készüléket, így a konkrét megoldást sem tudom. De az a legegyszerűbb, ha összekapcsolod a PC-vel és megnézed a belső memóriát, hogy a jelenlegi navigációs program hogyan, milyen mappákba, fájlnevekkel van telepítve.
    Onnan már elvileg látni fogod, hogy az iGO8-nak hogyan kellene "kinéznie" rajta.
  • fcsaba10
    #2325
    Jó estét urak és hölgyek.Valaki segítsen már nekem mert idegöszeropit kapok.Vettem egy clarion map-770 2007 de új bontatlan volt.A térkép szerintem igo 6-os 2007es frissítéssel.Nem tudom erre a tipusra fel lehet e telepíteni az igo 8.3-at.Van belső memória úgy tudom 2gb és core 5 fut rajta.Teljesen analfabét vagyok ilyen téren úgyhogy nem ártana ha valaki elmagyarázná hogyan kell felrakni mondjuk egy torrentről letöltött igo 8-at + térképeket.Legyetek szívesek segíteni mert már asszonypajti kiszívja a vérem hogy miért nem vettem valami gagyi navit új térképpel.Egyáltalán hogyan kell törölni a régi igo-t?
  • norbi0325
    #2324
    Elcserélném 4GB SDHC kártyám sima SD-re !!!
  • norbi0325
    #2323
    Hát kössz .Igaz régi a gép de az igényeimnek egyenlőre teljesen megfelel
  • ibrik
    #2322
    norbi0325: Most hadd ne részletezzem a készülékgyártók "politikáját". Mondjuk legyen elég annyit írnom, hogy már 3 évvel ezelőtt is (kb. akkorra tehető a készüléked - akkor számított újnak) rengeteg készülékbe a már elavult, de raktáron még ott porosodó, eladhatatlan alkatrészekből rakták/rakják össze az olcsóbb készülékeket.
    Történetesen az A660-asban egy olyan régebbi verziójú SD foglalat van, amely még nem támogatta teljesen - vagy egyáltalán nem - az SDHC szabványt.
    Ez van...

    Razor18: Minden, ami elmenthető, az az "igo8\save" mappába kerül. Történetesen a kedvencek a "favorites.dat"-ba kerülnek.
    De ugyanebbe a "\save" mappába menti a program a beállításokat, a keresési előzményeket, a kalkulált és elmentett útvonalakat, az utazás alatt rögzített útvonalakat, stb stb stb...
  • Razor18
    #2321
    Kedves Ibrik,

    az iGO 8.3 hova menti a Kedvenceket?

    köszi
  • norbi0325
    #2320
    Igen igen ez az A 660..............Egyébként gondoltam hogy ez a " nem támogatja a nagyobbat" lesz a vége :( A pici agyam nem fogja fel mi a bánatért van korlátozva a kártyaméret..meg egyáltalán mi az ami nem engedi hogy beolvassa a nagyobb kártyát ....Akkor ilyenkor nem lehet trükközni mi ??
  • ibrik
    #2319
    Közben visszaolvastam és látom, hogy egy régi kütyüről, egy A660-asról van szó.
    Hát...
    Nem biztatlak.
    Némi keresgélés után ezt találtam az SD/MMC kártya támogatásáról:
    Supports memory cards with capacity of up to 2GB and may complies with some (not SD 2.0/HC) memory cards with higher capacity than 2GB
    Ami annyit tesz - amit már én is sejtettem és leírtam -, hogy max 2GB-os kártyákat támogatja. Valamint lehet, hogy elboldogul néhány 2GB-osnál nagyobb kártyával is (tehát nem mindegyikkel), amelyek ezenkívül nem lehetnek SDHC változatok.
  • ibrik
    #2318
    Akkor viszont két dologra tudok gondolni:
    - kevésbé valószínű, de megeshet, hogy a 4GB-oson nem megfelelő a fájlrendszer
    - ami inkább valószínűbb, hogy a készülék nem támogatja a 2GB-osnál nagyobb kártyákat (sok ilyen GPS van), de ezt biztosan csak akkor lehetne megtudni, ha ismert lenne, hogy konkrétan melyik Altina típusról van szó.
  • norbi0325
    #2317
    Nekem nem igo8 mappa van hanem "map" de mind egy .........na az a szitu ,hogy az igo8 jelen esetben le van butitva ,,csak magyar térképre....."csak a mérete miatt"............. a lényeg hogy ha egy 1 Gb-s kártyára rakom elindul a prog.......ha 512mb-s kártyára rakom úgyszintén elindul..ha a 4 gb-s kártyára másolom nemmegy ez itt a bibi ......mindegyikre ugyanúgy másolom fel!
  • ibrik
    #2316
    A sys.txt-ben a [folders] szekcióban csak ez legyen:

    [folders]
    app="%SDCARD%/igo8"

    Feltételezve, hogy minden az SD kártyán van az "igo8" mappában.
  • norbi0325
    #2315
    hali !
    Elindult az altinámon a igo8 :)

    Vettem egy 4 gb-s kártyát arról meg nem megy ........lehet hogy nem kezeli .........akkor mi van ?? ilyenkor lehet ügyeskedni vmit ??

  • ibrik
    #2314
    Lennon1975: Mire akarod feltelepíteni? (Ha PDA, arra nem fog feltelepülni, mert ez PNA-kra - köznyelven GPS-ekre - készült).

    Jagumo: A Navigon-oknak saját "céges" programjuk van (Navigon Mobile Navigator). És az iGO egyik verziója sem fut rajtuk tökéletesen - vagy egyáltalán nem fut.

    csaresz: Bár sok készüléken elfut az iGO8 - valamelyiken hivatalosan, másokra pedig eá kell ügyeskedni -, de a MyGuide 3100 Go is azok közé tartozik, amelyekre hivatalosan nem létezik a program (nincs a támogatott készülékek listájában), ezért arra a támogatás sem él - illetve nem garantált a "frissítés" eredménye...
    Még akkor sem, ha boltban megvásároltad a PDA-s telepítős kártyát, amely természetesen "hivatalosan" csak PDA-khoz használható.

    razor: Igen, jól értetted.
    A *.POI ("...\content\poi") és a *.KML ("...\content\userdata\poi") fájlok bemásolása két módszer a három lehetséges közül a POI-k berakásának.
    A harmadik módszer, amikor egy megadott koordinátát/címet "Új POI"-ként jelölsz meg. Ezeket találod meg a "Saját POI-k"-nál.
  • Razor18
    #2313
    köszi,

    jól értem, a .poi kiterjesztésűeket mindig az "eredeti" content/poi mappába kell, és minden egyéb kiterjesztésű a content/userdata/poi-ba, és akkor mindezeket "összesítve" mutatja?
  • csaresz
    #2312
    szevasztok. kellene egy kis segítség.

    feltettem az igo8 r1-et egy myguide 3100 go-ra. tökéletesen működik.
    frissíteni akartam a naviextras-sal a térképet, felajánlotta hogy frissítsem a software-t r3-ra. megtörtént..azóta nem indul a gps, valami loading.bmp-t nem talál...előtte semmi gond nem volt vele
  • Jagumo
    #2311
    hogy kell igo-t felrakni GPS-re ? :S Navigonom van
  • Lennon1975
    #2310
    Sziaztok
    Nem tudom feltelepíteni az IGO PRimot.
    Tud valaki segíteni, hogyan kellene.
    Én egyszerűen fogtam felmásoltam a kártyára a mappákat, de nem indul el.
    Régebben IGO8 volt, annál elindult baj nélkül.
    Most ilyen mappák találhatók a kártyán
    - Content
    - license
    - save
    - TTS NUA V5
    - data
    - igo
    - ffscreen
    - sys
    - branding
    - camera
    - vautov5
    Légyszi valaki segítsen
  • ibrik
    #2309
    Csak ötlet, megpróbálhatod, de akkor a PC-dre is fel kell telepíteni WinXP esetén az ActiveSync-et vagy WinVista/7 esetén a mobil eszköz-központot (Windows Mobile Device Center).
  • Razor18
    #2308
    Mass Storage. Próbáljam meg Active Syncben?
  • ibrik
    #2307
    Bárhonnan tölthetsz le POI-kat és mindegyiket berakhatod egyszerre is.

    Hozz létre a "content"-en belül egy "\userdata" mappát és azon belül egy "\POI" mappát (tehát: "...\Primo\content\userdata\poi"). Ebbe a POI mappába másold be a KML fájl(oka)t. Ezeket aztán már meg fogod találni a POI-k között a programban (és még véletlenül se a "Saját POI-k" között keresd őket!)

    A törlési problémádra...
    Nem ismerem közelről az x620-ast, de abban biztos vagyok, hogy USB-s kapcsolódásnál lehet választani az "ActiveSync" és a "Mass Storage" üzemmód között. Te melyikkel kapcsolódtál?
  • Razor18
    #2306
    Bocs, még valami. Wayteq x620-asra tettem fel a Primo-t, ehhez próbáltam volna az iGO-t teljesen letakarítani, de volt egy-két mappa, amit bár üresnek látta az Explorer, mégis azt írta ki, nem lehet törölni, mert nem üres. Ez mitől van? Ilyen volt pl. a custom és a save mappa, ill. a Mobilenavigator mappával egy szinten van a gyökérben egy DumpFiles meg egy Extradumpfiles könyvtár, előbbi tele hülye nevű, de látszólag üres mappákkal. Ezeket lehet valahogy törölni?
  • Razor18
    #2305
    Sziasztok,

    a Primon nem lehet beszúrni új seb.mérő kamerákat, vagy csak én nem találom?

    Más: honnan érdemes friss POI-kat letölteni? A navipro.hu-n lévő iGO8.zip fájlból valami .kml kiterjesztésű fájl kel ki, de az iGO POI mappájában én csak POI kiterjesztéseket látok. ???