2824
Autós navigáció egyszerűen
  • kovacs roland
    #2424
    szia Norbi
    most töltöttem le amit kültél,mivel tudom kicsomagolni mert a "deamon" nem ismeri fel,a kártyám 1gb böven ráfér,egyelöre tökéletes lenne a Magyarországi térkép is csakk indulna ell
    köszi
  • norbi0325
    #2423
    Kipróbáltam .........elindul így is ...de amit lejjebb írtam az volt az eredeti ! :))

  • ibrik
    #2422
    Akkor ebben az esetben:

    [folders]
    app="%SDCARD%/map"

    De gondolom, értitek, miről beszélek...
  • norbi0325
    #2421
    Az altinának nem mobilenavigator a gyökérmappája hanem "map" és nem igo8 hanem navigator !! csak így fut a kis genyó :)
  • ibrik
    #2420
    Szerintem az iGO8 mappájában (ahonnan az EXE fut) lévő sys.txt-ben meg kellene "mondani" az iGO8-nak, hogy hol keresse magát és a tartalmakat.
    Ha pl. egy SD kártya gyökerében lévő "\mobilenavigator" mappába van rakva az egész iGO8, akkor ezt kell írni a [folders] szekcióba:

    [folders]
    app="%SDCARD%/mobilenavigator"
  • norbi0325
    #2419
    Küldök priviben egy használható verziót ....Ebben csak magyar térkép van...ehhez már csak hozzá kell csapni a frissített térképeket és poi-kat aztán iszkiri!!Ez egy "iso" file kicsomagolod a kártyára és kész!! Előtte ne felejtsd el biztonsági mentést készíteni és gyorsformázási !
  • norbi0325
    #2418
    Mekkora az sd-d?
  • kovacs roland
    #2417
    üdv Norbi,
    ezzel a beállitással a nyelvkiválasztásnál kezd okézva visszamegy,csak ugy indul ell ha igo8-at is MobileNavigator-ra nevezem át de csak eddig
    esetleg hogy tudom megnézni azt hogy mire hivatkozik alérési utvonalban
    akkor lehet könnyeb lenne beállitani az "AktiveSync" felismeri de bout-ra
    kapcsolva már nem,ehez kérnék segitséget
    köszi elöre is
  • norbi0325
    #2416
    [interface]
    show_exit=1

    ENNYI
  • kovacs roland
    #2415
    üdvözlök mindenkit,segitséget szeretnék kérni egy "Yakumo-Eazygo".val kapcsolatban,szeretném rá feltenni az"igo"-t,rámásoltam a kártyára,átneveztem az a mappát is a "sys"-be modositottam de valamiért csak nem indul ell, az "igo"-logoig eljut ha leokézom vissza megy az alapkijelzöre ugy hogy látszik a logo is,alap szoft van rajta "photo-setup-navigator.-mappák középen yakumo kör" ezt szeretném felrakni "Igo 8 for PNA (8.3.2.93112)"esetleg ötlet hogy csináljam,vagy komplet "sys"tartalmat tud valaki amival elidul,
    köszönöm mindenkinek aki segiteni próbál,,
  • Sitya77
    #2414
    hát igen ezért nem is értem, maga a térkép frissítés nem valószínű hogy sokat segít , de kipróbálom. az eredeti szoftverrel nem tapasztaltam ilyet soha.
    Norbi, Bemásolnád ide a sys.txt-fileodat? hátha ott van a turpisság.
  • norbi0325
    #2413
    Nekem ugyanaz a verzió van fenn az A660-omon és teljesen jól műxik .........
  • ibrik
    #2412
    Először is tegyél fel újabb térképet. Már létezik hozzá 2010.03 is, májusi pontosítással.
  • Sitya77
    #2411
    Szia Ibrik!
    végeztem pár tesztet az altina 660al amire sikerült feltenni az igo8-at(8.3.4.117940).
    a térkép topmap-es (2009.12). a gondom az hogy sokat téveszt a gps, nem arra az útra tesz ahol épp vagyok,vagy egyszerűen levesz arról amin épp haladok. és ebből helyismeret hiányában azért lehetnek gondok.
    mit lehet kezdeni ezzel?van ötleted?
  • simon7108
    #2410
    hellotok.
    van egy Garmin nuvi 200-as GPS-em de lenne vele egy kis gondom:S
    már elég régi és nem volt frissítve ezért a hivatalos oldalra beregisztráltam és frissítettem az FW-t kész is lett de mikor elindítom nem talál műholdat.
    miért van ez?
  • szallem
    #2409
    sziasztok lenne 1 yakumo deltax bt pda-m és ha primot teszekrá ákkor azt irja hogy global_cgf not found ! pls help !!!!
  • ibrik
    #2408
    Az útvonal megtervezése után a főmenüből belépsz az "Útvonal" menübe, majd azon belül az "Útiterv"-be.
    Ott alul a "Mód" gombbal tudsz választani a részletes útiterv (fordulóról fordulóra) és az útlista nézet között. Valamelyiket kiválasztod, ráböksz és máris ott lesz a képernyőn a kiválasztott forduló vagy út és alul az "Elkerülés..." gomb.
  • piamania
    #2407
    Egyszerűen arra mész magadtól amerre akarsz, majd újra tervezi magát, ha átlépted a határt.
  • norbi0325
    #2406
    Egy kérdés IGO8 ! Tervez a gép egy útvonalat határátlépéssel ......namost a gép nem tudja hogy az a határátkelő le van zárva én viszont tudom !! Mit csináljak hogy ne azt a határátkelőt használja ??
    Hogy programozzam,hogy kikerülje ??
  • szallem
    #2405
    help global_cgf not fund!
  • stancy
    #2404
    Az a tatabányai enying valójában Síkvölgypuszta, és tatabánya külterületéhez tartozik.
    http://maps.google.hu/maps?f=q&source=s_q&hl=hu&geocode=&q=S%C3%ADkv%C3%B6lgypuszta&sll=47.462751,18.96799&sspn=0.006601,0.013797&ie=UTF8&hq=S%C3%ADkv%C3%B6lgypuszta&hnear=&ll=47.535979,18.414288&spn=0.052731,0.110378&z=13&iwloc=A
  • ZilogR
    #2403
    ezek szerint van két Enying vagy legalábbis a Google szerint...
    Na, ennek utánajárok, asszem... (Van egy környei ismerős, aki ott él évtizedek óta és ő mondta, h nézzem már meg - ugyanis ott SEMMIFÉLE Enying nincs a valóságban...)
  • szallem
    #2402
    hello lenne 1 yakumo deltax 5 bt pda-m ha felrakom rá a primot akkor azt irja hogy global.cgf hiány segitsetek valakinek hasonló hiba vagy megoldás?
  • ibrik
    #2401
    Szerintem meg ott van ahol kell...

  • ZilogR
    #2400
    Aki ott lakik, nyilatkozzon: Enying hol van? A Balaton mellett, ahol lennie kéne, vagy Tatabánya alatt, ahol a Google szerint van?!??!

  • T0NI
    #2399
    Hejho!

    Adott egy ATD 438 vadiuj 1 év garival. Mennyit ér ez maximum? Mit tud? Érdemes foglalkozni vele? A térképet hogy lehet bővíteni?
    Köszi!
  • stancy
    #2398
    licenc probléma is lehet, tudni kéne milyen igo verzió fut a PDA-n, utána lehet térképekről nyilatkozni.
  • stancy
    #2397
    Igo nem a legjobb választás túrázásra.. ahhoz inkább Russa-t keress, ingyenes és kifejezetten geo-hoz készült.
  • hunbasser
    #2396
    értem,köszönöm! mio map v3-hz valahonnan lehet leszedni térképeket?nekem konkrétan részletes ukrajna térkép kellene,de kárpátalja térkép is elég lenne.poi se kéne,csak egy olyan térkép,ami minden utat és minden utcát jelöl,mondjuk mi túrázáshoz használnánk(pontosabban geocachinghez). kelet-európa vagy sima európa térképben gondolom nincs benne ukrajna részletesen, de ha van olyan,amiben benne van részletesen,az is tökéletes lenne
  • symbolic90
    #2395
    Na közben úgy néz ki megoldódott...:P Nem az ini fájlt kellett átírni, hanem hozzáigazítani a fájlneveket :D
  • symbolic90
    #2394
    Sziasztok!
    Tudnátok segíteni, hogy GoClever 5065FMBT-re iGO-t hogy tudnék telepíteni? A rendszerkövetelményeknek elvileg teljesen megfelelő verzióm van, de nem akar működni. Az eredeti szoftver kártyáján van egy GpsShell.ini nevű fájl amiben ez van:

    [Navi0]
    start=\SDMMC\MobileNavigator\MobileNavigator.exe
    handle=MobileNavigator
    stop=MobileNavigator.exe
    nowait=1

    Namost azon a kártyán amire az iGO-t tettem ezt szépen átírtam annak az elérési útjára, de ennek ellenére nem működik :S
  • ibrik
    #2393
    Nemzetközi tapasztalat: az iGO nem Navigon-ra való - illetve ha iGO-t akarsz használni, ne vegyél Navigon-t...
  • avpopa
    #2392
    Hello mindenkinek!
    Lenne kerdesem navigon 3310max-al kapcsolatos. Hogyan lehet ra telepiteni a IGO8-at ugy hogy a GPS-is mukogyon. Mivel mar sikerult elinditani csak
    a GPS nem talalt semmijen jelet!
    Elore is koszi!http://www.sg.hu/kep/faces/nemtudom.gif
  • piamania
    #2391
    Erre vki?
  • ibrik
    #2390
    Az nem kicsi "kompatibilitási" hiba, mindjárt elmagyarázom miért...

    iGO-ból is van többféle és nagyrészt nem kezelik egymás térképeit. Erre mindig oda kell figyelni, hogy melyik térképet, melyik verzióhoz töltöd le.

    Valószínűsítem, hogy amelyikben nálad 2007-es térképek vannak, az egy "iGO 2006" verzió. Ennek már 2007 óta megszűnt a támogatása, 2007-esnél újabb térképek nincsenek is hozzá. Ugyanennek a programnak a változatai a MioMap v3 verziói is, a helyzete ugyanaz, mint az iGO2006-é.

    2008-ban jelent meg hivatalosan az iGO8 - így utólag azt az első verziót R1 "kódnéven" emlegetik és az iGO8 v8.0.xxxxx verzióit értik rajta.
    Aztán kijöttek az R3 (v8.3.x.xxxxx) verziók számos új funkcióval és TMC használatához szükséges lokációs adatbázissal is ellátott Magyarország térképpel.
    Tavaly jött ki az R4 (v8.4) verzió, amely az Amigo nevet kapta a keresztségben.
    A legújabb pedig a Primo (v.8.5).

    Térképek tekintetében az iGO8 R1 verziójához csak az R1 térkép verziók használhatók (általában "Hungary8_...." van a fájl elején, ha Magyarországot nézzük).
    Az R3, Amigo és Primo ugyanazokat a térképverziókat használja (pl. "Hungary83_..." van a fájlnév elején), és nem kezelik a "régi" R1 térképeit.

    Az meg, hogy "GPS-re" (a köznyelv nevezi így a PNA-kat) vagy GPS-es PDA-ra rakod fel, az az iGO8 tekintetében mindegy, mert mindkettőn fut, a térképverziók ettől függetlenek (csak a fentebb leírt verzió megkötések vannak).

    Esetleg abból lehet észrevenni, hogy egy program - esetünkben az iGO valamelyik verziója - eredetileg PDA-ra készült, hogy az SD kártyára másolandó "\iGO" vagy "\iGO8" mappa mellett van egy "\2577" nevű mappa is és az iGO mappájában nincs EXE fájl, hanem van egy "application.dat" nevű fájl (amely valójában az EXE fájl átnevezve).
  • hunbasser
    #2389
    sziasztok

    neten hol tudnék találni részletes ukrajna térképet,amiben a városok és falvak utcanevei is benne vannak? mondjuk nem gps-re kéne,hanem gps-es pda-ra és gondoltam itt jó helyen lesz a kérdés,mert tudni fogjátok. egyébként mio digiwalker a501-es pda-ra kéne.szedtem le egy igo-sat,elvileg tud kezelni igo-s térképet is,gyakorlatilag meg nem,mert azt írta ki,hogy elavult a térkép (2007-es térképek vannak a pda-n,amit meg leszedtem ukrajna térképet 2009-es volt,szóval kompatibilitási hiba lehet csak)
    előre is köszi
  • piamania
    #2388
    NA sikerült orvosolni egy kicsit.Csak a primo exe fájlját át kellett nevezni az sd kártyán szereplő exe nevére.
    Most meg az a bajom, hogy addig elindul, amíg program nyelvet kell választani.Kiválasztom, de nem reagál arra, hogy done.Mit tegyek?
  • Solt
    #2387
    Ehhez még annyi, ha valakit érint, hogy az auto_tuning="0"! Csak így marad a petőfin, különben tovább ugrik!
  • kissthomas73
    #2386
    Tudna vki segíteni abban, hogy Becker Z107 típusú GPS-ben a beállításoknál az elkerülés feltételei menüben mit jelent a középső jel, ill., hogy tudom beállítani, hogy tervezéskor ne vegye figyelembe pl. az autópályákat? Elég kezdő vagyok és nem volt a készülékhez használati kézikönyv. Köszi.
  • Solt
    #2385
    Megoldva... ez kellett neki:

    [gps]
    port=1
    baud=4800

    [tmc]
    saved_config_available="1"
    saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_ROYALTEK"
    saved_config_portname="COM"
    saved_config_port="4"
    auto_tuning="1"
    saved_last_frequency="948"