2824
Autós navigáció egyszerűen
  • avpopa
    #2464
    Hello mindenkinek!
    Van egy kis gondom a Navigon 3310max-al.
    Frisitettem a terkepeket navigon map Q3-2010 es a terkep jo mukodik csak nincs hang a navigalashoz.
    Mi lehet a problema?
  • kovacs roland
    #2463
    üdv Norbi,és Ibrik
    köszönöm munkátokat és a segitségeteket,
  • Razor18
    #2462
    Ja, még anniy, hogy van-e érezhető előnye a 8.3.4-nek a 8.3.2-höz képest?
  • Razor18
    #2461
    Szia ibrik,

    a pdalink "csak linkek" topikjában található legutolsó iGO 8.3.4 14... (2010 május 11) változatot próbáltam felrakni a Wayteq 620 pna-ra, de Application database can not be found hibaüzenet miatt nem indult el. A 2009 májusi 80261 gond nélkül ment

    Másik kérdés: ilyen verziópróbánál a content mappa tartalmát gyakorlatilag nem is kell lecserélni, hisz ugyanazt használja minden iGO 8.3, nem?
  • ibrik
    #2460
    norbi0325: Ja hogy a közvetlen közelben lévő épületekről beszélsz...
    Az azért van úgy, hogy navigálás közben a mellékutcákat az épületek ne takarják ki - úgymond ezért látsz át rajtuk. Ez alap az iGO8-ban.

    kovacs roland: ibrik nem létezik, nem valóságos személy, így telefonszáma sincs. Ennyi...
  • norbi0325
    #2459
    Sajna énnekem nincs több ötletem mit hogyan merre tovább !
    ! :(
  • kovacs roland
    #2458
    szia Norbi,és Ibrik
    kérhetnék privátba egy telenfonszámot,csak könnyebb elmondani az informáciot és a teendöket,tapasztalatokat,
    köszi elöre is, további szép napot
    kösz
  • norbi0325
    #2457
    ibrik...........bárhová állítom mindig átlátszóak lesznek az épületek mikor elhaladok mellettük..és hát semmi részletesség nincs bennük :( .....gyanakszom hogy a gép nem tudja ......nem lehet hogy csak 480*272-ben műxik így ??
  • Madmano
    #2456
    Ok.Köszi a választ.
  • ibrik
    #2455
    Ha azt írták neked, akkor biztos úgy van. Mi nem ismerjük az Android-os telefonokat.

    Az autós navigációk - ami a topik témája - túlnyomórészt WinCE alapúak. Van beágyazott Linux-os is (pl. a TomTom-ok), de azzal az átlag felhasználó úgysem foglalkozik/találkozik.
  • Madmano
    #2454
    Sziasztok.Van egy Androidos telóm(LG GT540 Optimus).Ehhez keresek olyan alkalmazást,amivel net hozzáférés nélkül is lehet a gps-t használni.Főleg helymeghatározásra,nem navigációra kéne.Eg Fórumtárs ajánlotta a TrekkBuddy(ha jól írom),programot.És mivel főleg túrázásra kéne,kicsit utána néztem és ezt találtam.A véleményetek érdekelne.A programról és a linkben leírt megoldásról.Van-e értelme?Lehet,kérdése,de totál új vagyok mind a gps,mind az Android témában.
  • ibrik
    #2453
    norbi: Beállítások - Térképnézet - 3D-s beállítások - Épületek láthatósága

    kovacs roland: Nem tudom, milyen "sys" mappáról beszélsz...???
    Egyébként a "sys.txt" fájlba írandó sor a [folders] szekcióban csak akkor az, amit írtál, ha tényleg "\mobilenavigator" nevű mappában van az iGO8. Ja és a végére a bezáró idézőjel elé nem kell a "/" jel.
  • kovacs roland
    #2452
    üdv Norbi,és Ibrik
    megkaptam a térképet,hasonló az enyémhez de ezzel is csak a lógóig jutok ell,átneveztem a mappát és az igó.exét is mobilenavigator-ra,csakk igy indul idáig,a "sys" mappában megadtam az elérési utat is,app="%SDCARD%/mobilenavigator/".de lehet tovább kell próbálkozni
    mi a véleményetek
    köszönöm hogy idöt szakitottatok rám
  • norbi0325
    #2451
    Az lenne az én kérdésem hogy az mitől függ hogy pl az épületek részletessége hogy jelenik meg ?mármint az én igo8 8.3.4-emen csak amolyan átlátszóak az út mellett az épületek ..nekem viszont tök tetszenek azok a képek amin még szinte az ablakok is kivehetők.....ez hogy jelenik meg...kijelzőfüggő??vagy verziofüggő?? vki ??
  • ibrik
    #2450
    Razor18: Szerintem meg már eleve a régi iGO8 nem törölhető cuccai lesznek a ludasak.
    Az, hogy az ember mihez fér hozzá ActiveSync vagy Mass Storage módban, készüléktől függ. De általában AS módban - elvileg - belelátsz a készülék rendszermappáiba is (windows, program files, documents, stb.)
    A Wayteq-eknél nem tudom, hogy van - még sosem volt olyanom.

    Marvi: A "PNA hack"-tól függ, hogy mire képes. Mint már említettem, nincs Wayteq-em, így a hack módszereket sem ismerem hozzájuk.
    Nekem Mio C520-om van, amelyhez - meg a "rokon" készülékekhez - van egy "MIO SD free unlock" nevű környezet, ami lehetővé teszi, hogy egyszerre több navi programot is rá lehessen rakni. Nálam pl. a navigációs részben az eredeti MioMap v3.3 mellett rajta van az iGO8 v8.3, Amigo és Primo legfrissebb verziója.
    Természetesen ez a Mio-khoz van, Wayteq-hez nem ismerek.
  • Marvi
    #2449
    Az érdeklen még, hogy arra van-e lehetőség, hogy több navi program legyen fent a gépen egyszerre?
    Illetve a dolog felépítése érdekelne, hogy hoygan is néz ez ki pl a 920BT-nél?
    Van egy keretrendszer, ami Windows CE. Arra kerül akkor rá az SI, amire telepíthetők a kül. dolgok, mint pl TC, lejátszók, ill maga a navi program. Ezek után még a Navi programra további skin-ek telepithetők, amik kényelmesebbé tehetik a használatot meg ilyesmiK? Pl: ne kelljen kilépni a navibol a zenehallgatáshoz és ilyenek?
    Hangsulyoznám, hogy számítástechnikában jártas vagyok, azonban Navikkal még nem foglalkoztam!
  • Razor18
    #2448
    SZia Ibrik,

    van két egyforma Wayteq 620-as, rajta tök ugyanaz az iGO 8.3.4, tökéletesen működött mindkettő. AZ egyiken ki akartam próbálni a primo-t, Mass Storage üzemmódban kitöröltem az iGO-t, de volt néhány mappa, amit nem hagyott törölni. Mindegy, primo ráugrott, kipróbáltam, nem tetszett, főleg hogy kamerákat nem lehet kézzel beszúrni rajta, meg fagyogatott is. Primo lejön, tök ugyanaz az iGO visszament rá, de utóbb elkezdett ez is fagyogatni (előtte sosem), ill. kilépett a programból minden ok nélkül. Lehet ennek oka a primo után fentmaradt salakanyag? ActiveSynccel tudom törölni a Mass Storage módban nem hozzáférhető dolgokat is?

    kösz
  • ibrik
    #2447
    SI (= System Information): http://gpsforum.hu/drupal6/node/59
  • Marvi
    #2446
    Hello mindenki!
    Szeretnék venni egy Wayteq x920BT tipusu gps-t. Nem nagyon értek hozzájuk, nem foglalkoztam még PNA-kal eddig, ezért kicsit noob vagyok. Az érdekelne, hogy mi az a SI, amit mondtak más forumokon, hogy telepiteni kell rá és akkor jó lesz, illetve, hogy akinek esetleg vannak, annak mik a tapasztalatai vele?
  • norbi0325
    #2445
    Holnap küldök egy másikat
  • gerge93
    #2444
    Auchan- ben van 15ezer ér, tehát újonnan lenne. Fm transzmitterrel és megakadt a szemem rajta, de ezek szerint te, ti nem ajánljátok.
  • kovacs roland
    #2443
    Norbi,, vagy kezdjük az egészet nullárol,és uttána meglátjuk
    hátha jólesz,
  • kovacs roland
    #2442
    Norbi, esetleg a te készüléked belsö tartalmát nem lehetne az enyémre feltenni ha kitudod másolni,ez csak egy gondolat szerinted?
  • norbi0325
    #2441
    Hát bocs de én már kifogytam .....ibrik ? te nagyobb ,mágus vagy
  • kovacs roland
    #2440
    üdvözöllek Norbi,és Ibrik
    kértem egy "miomap v3,2-Ciberus v8"-as térképrogramot beletéve a készülékbe kiirja "error loading file:i18n/eula_mio.xhtml" ezt elfogadva bejön a navigácios menü minden müködik csak az a baj hogy nem talál müholdat pedig kiirja "gps-vevö csatlakoztatása sikerült" a kis zöld ikon is villog, erre tudtok valami megoldást esetleg még kell valami információ
    akkor leirom
    köszi a fáradozást
  • ripso7
    #2439
    HELLO
    légszi segítsetek nemtom mit csináljak már
    ez van fent a gps-en:igo 8.3.2.92992
    most fel akaartam rá rakni egy másikat:igo 8.3.4.117940
    de ugyan úgy navigál mint az előzővel meg minden a menü is ugyan az mint az előzőn pedig a googleba a képek alatján nem ugyan az légyszi segítsetek mi a gond köszi előre is
    csá
  • ibrik
    #2438
    Az "1." ponthoz elfelejtettem odaírni, hogy a 480x272 az iGO8 egyik alap támogatott felbontása.
  • ibrik
    #2437
    1. Típustól függetlenül, nagyon kevés olyan GPS van, amelynek 480x272-nél nagyobb lenne a felbontása, bármilyen nagy fizikai méretű is a kijelzője.

    2. Rákerestél te már erre a GPS-re a gugliban? Nem tűnt gyanúsnak, hogy a gugli csak 2 találatot talál erre a típusra és az sem tartalmaz használható infókat? Ami van, az is 2005-ös...
    Tehát feltételezem, hogy valami használt szutykot akarsz megvenni...

    Ha már mindenképpen nagy kijelzős GPS-t akarsz, én inkább a CNS-eket ajánlanám.


    Megjegyzés:
    Amúgy rákerestem csak a márkanévre és amit találtam, abból az vonható le, hogy ez egy 100%-os "copy copy".
    Szóval adott egy világcég kínai gyára. A nappali műszakban a szorgos dolgozók gyártják a készülékeket az eredeti márkanév alatt.
    Aztán fusiban, ugyanazon a gyártósoron legyártanak "néhány" másolatot, kicsit megváltoztatott márkanév alatt.
    De vannak más gyárak, amelyek szintén megpróbálják lemásolni a készüléket és valami teljesen más néven kiszórják a piacra.
    Na ez utóbbi a "copy copy"...
  • gerge93
    #2436
    olyan kérdésem lenne ,hogy ha vennék egy 5" gps- t azon menne- e a 4'3" mondjuk primo vagy játék, progi vagy bármi csak mondjuk fekete kerettel a szélén? mit gondoltok a sieger sg500 gpsről? előre is köszi
  • kovacs roland
    #2435
    igen "1gb sd flash media card" raktam fel nincs lezárva ezért nem értem énsem másnak elindul nekem meg nem
    "http://www.extratelgsm.hu/Yakumo-Eazygo/tartozek_adatlap/669" ez a leirása hátha segit még valamit,hogy kiokoskodjuk mit csináljunk tovább
  • norbi0325
    #2434
    Passz.nekem meg az öregemnek tök jól megy ..Sd-re rakod nem ? nem mmc-re !! mert mmc-ről nekem sem indul el ! mondjuk ezt sem értem miért !
    nincs lezárva az sd-d ugye ??
  • kovacs roland
    #2433
    szia Norbi,és Ibrik
    mindent ugy csináltam ahogy leirtad de igy kiirja "please insert a sd/mmc card with preinstalled navigator and map data" ha átnevezem az elöbb leirtakig jut ell, valami módon nem lehet megnézni a belsö énjét mi az elérési utvonala vagy másik rommal kellene kiprobálni
    szerinted
  • norbi0325
    #2432
    Figyi amit küldtem igo8-at azzal nincs semmi dolgod ..azon már minden át van nevezve..működőképes az egész...nem azt csinálod amit leírtam ! Beteszed a kártyaolvasóba az sd-t!
    leformázod
    rákattintassz 2 X a : igo8_hunAltinára 8.3.4.117940.iso file-re
    azt megnyitja az ultraiso program
    menüsorban fenn----műveletek.....kicsomagol....kiválasztod a kártyaolvasód és nyomsz egy OK-t
    aztán az ultraiso kicsomagolja rá az igo8-at
    ezután beteszed az sd-t az altinába ,a hátulján kikapcsolod majd vissza ..és kész !!
    Ezt Így csináld végig ..működnie kell ...nem csak az enyémen csináltam már meg hanem apámén is
    Írj mi a fejlemény !!
  • ibrik
    #2431
    Talán ha az eredeti angol szöveget idéznéd - és nem ezt a fordítóprogrammal készült szutykot -, akkor talán értenénk is...
  • kovacs roland
    #2430
    szia Norbi
    most bróbáltam ki a leirtakat de ezt irja ki "gazdaságok be egy SD / MMC kártya előre telepített térkép-adatokat és a navigátor" ha átnevezem a "map" és a "igo-navigatort" MobileNavigator"-ra akkor betölti a menüt keresés-kezelés-beállitás-utvonal-sarokban-térkép és kilépés innen nem megy tovább,visszaugrig az alapra hogy látszanak ezek is a "sys" fájon nem módositottam,utána próbáltam [folders]
    app="%SDCARD%/mobilenavigator" de igy sem megy tovább van még ötleted mit csináljak vele,
  • kovacs roland
    #2429
    szia Norbi
    a mai napon már nem tudum kipróbálni mert késön érek haza
    de holnap irok a fejleményekröl,további szép napot
  • norbi0325
    #2428
    Formázd le mielőtt kicsomagolod rá !!

    Semmi extra kicsomagolod az SD-re és kész ...semmi dolgod vele !!
    Berak --kikapcs--bekapcs--és megy !!
  • kovacs roland
    #2427
    Norbi köszönöm ezt a részét értem ezt tegyem bele egy mappábba aminek a neve "MobileNavigator" vagy csak másoljam egy az egyben a kártyára, holnap
    irok a fejleményekröl köszönöm megegyszer
  • norbi0325
    #2426

    Feltelepíted ! serial minden ott van !

    1 -Újraindítod a gépet ,2 -beteszed az sd-t 3 -gyorsformázod 4 -majd rákattintatsz amit küldtem file-re akkor azt majd az ultraiso nyitja meg ....ott fenn a menüsorban --műveletek -- és kicsomagol --betallozod az SD-t és kicsomagolja oda !! beteszed az Altinába a hátulján kikapcsolod !!!FONTOS!! És újraindítod és hipp-hopp működni fog rendesen !!
    Remélem :))
    Remélem érthető !!




  • norbi0325
    #2425
    rögtöm küldöm a progit is

    Egyébként az ultraiso !