2824
Autós navigáció egyszerűen
  • bbecker
    #2504
    Köszi szépen.

    Már rég megvan Csak már használhatatlan lett a 2006-os térkép.
  • norbi0325
    #2503
    Privi ment .......és utoljára !
  • norbi0325
    #2502
    Hihetetlen .......mindenkinek hirtelen A660-ja lett ?? Kőkorszaki PNA
  • bbecker
    #2501
    Szia Norbi
    Le tudnád irni pontosan hogy tegyem fel az IGO -T az altina A660-ra
    látom neked sikerült.
  • volvooo
    #2500
    Sziasztok, nemrég vettem egy magneo i430 GPS-t, térkép nem volt rajta, már szereztem egy térképet(Igo Primo), de a GPS-t sehhogyse tudom csatlakoztatni PC-hez, a GPS-hez nem adtak CD..

    Esetleg aki tud valami tanácsot írni azt megköszönném,

    Köszönöm Előre is :)
  • LoSA
    #2499
    #2493 plz
  • norbi0325
    #2498
    Probléma megoldva :))
    A primo letesztelve ÉÉÉÉs hát nemistom ,neeem tecccik...... jó egypár funkció benn de a 8.4.xxx jobban teccccik ...... asszem nem fogom eztet használni
  • norbi0325
    #2497
    Bakker nincs primo 320*240-re ???
    Vaccsak én nem találok ?
  • norbi0325
    #2496
    Persze igazad van .....csak ha mégis fel szeretném rakni az egészet ,akkor "gyakorlatilag" nem férne el 2Gb-n és nem kezelné egy csomó PNA....Persze amíg 1Gb-s Sd-m volt addig nekem is csak a csonka EU volt rajt ," mondjuk nem a primo" és elég is volt :)) de mégis :)) Full EU az Full EU :)) most akarom kipróbálni a primot ...........
  • ibrik
    #2495
    Úgysem használod teljes Eu-ban, nem kell arra az egészet felrakni, és biztosan van Eu-nak több olyan szeglete, ahol soha életedben nem fogsz járni.
    Nálam pl. jelenleg csak Magyarország és a hozzá tartozó cuccok vannak a GPS-en.
  • norbi0325
    #2494
    Az hogy van hogy a primo full EU 2.5Gb!!....aaaaakkor egy csomó "régebbi" PNA-ra nem is lehet felrakni??? má a full EU verziót ! mert hát azok csak 2Gb-ig kezelik az SD-t ! vagy mi ....
  • LoSA
    #2493
    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni, nem vagyok otthon egyáltalán ebben a GPS témában. Most szeretnék venni egy GPS-t, most nézegetem az üzleteket.

    Milyet érdemes venni? Én nem akarok nagy drágát, max 30 000-t szeretnék rá költeni. Tudnátok ebben segíteni nekem?
    Itt nézelődök

    Köszönöm!
  • Szabi1991
    #2492
    Hali, van nálam egy Navigon 2110max szerkezet, eddig is igo 8 volt rajta, viszont vmit elállítgathatott rajta haverom.. -.-"
    Nem talál műholdat, látja hogy a 7es port 57600-on kéne lássa, de a GPS adatoknál csak villog a zöld hogy működik a GPS vevő, de műhold sehol o.0
    az én Waytech-em meg 5műholra kapcsolódik és még 4 másikat is lát :D

    beszereztem egy másik 8.3as ájgót, felraktam rá, de ugyanaz a hiba, próbálgattam alapbeállításokra tenni, resetelni, de semmi változás :/
  • ibrik
    #2491
    Idézem saját magamat:
    "A Wayteq-eknél nem tudom, hogy van - még sosem volt olyanom."
  • Razor18
    #2490
    Szia Ibrik,

    ActiveSync üzemmódban akkor mit próbáljak törölni? Vajon bárhol máshol hagy nyomot maga után az előző iGO, vagy elég, ha a mobilenavigator mappát ill. annak maradványait törlöm?
  • HJM
    #2489
    OK!
    Köszi szépen.
  • norbi0325
    #2488
    Ez A 660 -ra konfigolva de erősen felttelezem hogy az A800-ra is jó

  • HJM
    #2487
    Ugye Altina A800-ra van configolva?
    Amint lesz valami eredmény (+ vagy -) közzéteszem)
    Remélem, hogy +

  • norbi0325
    #2486
    ok remélem sikerül.....kicsomagolod egy szűz sd-re oszt próba!
  • HJM
    #2485
    Köszi a tippeket neked és mindenki másnak is.

    Amint sógorközelben leszek próba/cseresznye fog fennn forogni..
  • HJM
    #2484
    Megérkezett rendben.
    Válasz ment.
    Köszi!
  • norbi0325
    #2483
    Rriviben ment az igoR :)) talán nem téved el
  • ibrik
    #2482
    A 8.3, a 8.4 és a 8.5 mind ugyanazokat a térképeket használja (a "8.3"-as vagy "83"-al jelölteket), és természetesen nem kompatibilisek (oda-vissza) a 8.0-val.

    Azonban - készüléke válogatja és iGO8 verziótól függetlenül - előfordulnak olyan esetek, hogy a program nem fogadja el a térképfájlt az internetről letöltött név formátumban.
    Arra gondolok, hogy ilyen esetekben pl. a "Hungary_83_TM_2010.07_100812.fbl" néven az iGO nem látja a térképet, csak akkor, ha át van nevezve simán "Hungary.fbl"-re.
    Ez az eset ritka, de már én is találkoztam vele.
  • stancy
    #2481
    Akkor csak az igo 8.0 R1-es szériás térképek jók neked. A legfrissebb 2010.03. (100601). A többivel ne próbálkozz mert nem lesz jó.
  • HJM
    #2480
    Valamiért semmi más verzió nem jó neki mint amivel eladták...
    valószínűleg valami védelem van rajta...
    Ezért gondoltam, hogy hátha te Altinás verziód jó lehetne rá...

    Nnna...
    mind1...
    majd még próbálkozom, csak kicsi a mozgástér mivel a sógor Tatán lakik, én meg Bp.-en...
    s nem túl gyakran találkozunk...

    Köszönöm a tippeket.

    Azért ha valakinek lenne valami jó 5lete/megoldása akkor ne tartsa vissza magát.
  • norbi0325
    #2479
    Szerintem akkor fel kéne raknod 8.4.xxx verziót ahhoz még mennek jók a legújabb térkéoek....
  • HJM
    #2478
    Nnnna...
    megvan a verziószám is...

    iGO 8.0.0.34069
    Térképek: 2008.01.
  • HJM
    #2477
    A pontos verziót megnézetem a sógorommal, mert övé a készülék...
    (Talán 8.0 vagy 8.2 nem emléxem)
    Próbáltam 8.0 és 8.3-as térképekkel, az eredeti iGo-val és azzal is ami nekem van (iGO 8.3.4.117940), egyikkel sem akar menni, csak az eredetivel amivel eladták.
    Az enyém "univerzális verzió" ( ) de az Altina A800 azt sem szereti.
    Köszönöm a segítő szándékod.

    ibrik ha lenne valami jó 5leted...
    előre is köszönöm!
    előre is köszönöm
  • norbi0325
    #2476
    És mi a verziószáma az igo8-adnak ? mert én úgy tudom hogy az új 8.4.xxx térképek nem jók a régi 8.3.xxx szoftverekhez ....de ezt biztos jobban tudja ibrik!! talán válaszol neked :)) pedig ha jól tudom csak simán ki kell cserélni a map könyvtárba az fbl-eket
  • HJM
    #2475
    Természetesen iGo8 + a térképek.
  • HJM
    #2474
    Igen rajta van az eredeti amit hozzá adtak, Full EU (TM és TA térképek).
  • norbi0325
    #2473
    igo8 van rajt ?
  • HJM
    #2472
    Szia Norbi!

    Egy Altina A800-al szenvedek.
    Nem tudom frissebbre cserélni a 2008-as térképeket.
    Lehet, hogy a te megoldásod segítene rajtam...
    "...ákattintassz 2 X a : igo8_hunAltinára 8.3.4.117940.iso file-re ..."
    Tudnál segíteni?


    Üdv:
    HJM
  • kovacs roland
    #2471
    már próbáltam a leirtakat,de nem mutat egyetlen egyetlen holdat sem
    pedig a zöld kis ikon villog ezért gyanakodok antennára tipusa cirocomm-580 ez van beleirva és megkapja a 3,3v-ot ehez kellene segitség
    hogyan tudnám biztosan kiszürni
    köszönöm
  • ibrik
    #2470
    silicium dioxid: Az általad leírtak inkább a Garmin-okra jellemzők - illetve arról van szó, hogy tudják kezelni a turistautak.hu oldalról elérhető térképeket.
    De ezeket a térképeket a Russa nevű progi is kezeli, vagyis a célodnak megfelelően jó lehet bármi olyan készülék - akár GPS-es PDA vagy más programokat is futtatni tudó WinCE alapú GPS -, amelyen fut a Russa.
  • Razor18
    #2469
    Hogy érted, hogy kapcsolat sikeres? GPS vevőt (nem műholdat!) lát a program vagy nem? Menü-Beállítások-GPS-Kapcsolat engedélyezése v. valami ilyesminél kiveszed a pipát, erre megjelenik, hogy automatikus keresés. Azt kellene erőltetni, bár nem garantált, hogy megtalálja, de ezzel kellene kezdeni.
  • kovacs roland
    #2468
    ödvözöllek Norbi, és Ibrik
    kérdésem lenne ismét hozzátok sikerült megoldani egy informetikussal a
    yakumo-eazygo készülék elindulását,szépen megy az igó amit küldtél
    csak nem talál müholdat pedig kiirja kapcsolat sikeres,teljes napig bevolt kapcsolva de semmi változás
    meglehet valahogy nézni az antennát hogy müködik-e vagy valami megoldást
    tudtok ajánlani
    köszönöm
  • silicium dioxid
    #2467
    Kedves Fórumosok!
    Írjátok meg nekem, milyen eszközök jöhetnének számításba, ha:
    - főként gyalogtúrázásra szeretném
    - túristatérképek hozzáférhetőek ( talán ingyen is)
    - bővíthető vagy eleve nagyobb memóriájú (egész Magyarország 1:40.000 ,vagy jobb léptékben férjen bele)
    - hosszú akkumulátoros üzem (min 48 óra folyamatos üzem 1 töltéssel)
    - max. 100 E Ft a plafonom

    Egyáltalán létezik-e ilyen, vagy nagyon el vagyok varázsolva?
  • Robox
    #2466
    megoldva,de azért köszönöm :)
  • Robox
    #2465
    Sziasztok egy kis segitség kellene, van egy Altina A800 készülékem és szeretnék feltenni rá Sd kártyára egy igo8 (azt hiszem 2006 verzio volt telepitve) de nem tudom melyik verzio lenne jó rá és persze hogyan és miként kell csinálni. Egyet feltettem rá de semmit nem csinál. Köszönöm előre is